Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość Iwa Bochum
Polozne przemile mialam rowniez polke przy porodzie i do domu tez przychodzila polka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki - a corcia w ogole nie chciala piersi, czy tylko jakos po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwa Bochum , no to swietnie trafilas , ze mialas Polki kolo siebie:) W sumie jednym to nie robi znaczenia a inne wola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa Bochum
Tak ale jest troche razniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walczyłam ja i połozne ,bo mała wogóle nie chcia chwycic piersi i niestety tak zostało.Przez 1m pompowałam,a pózniej pokarm znikł.Szkoda,bo miałam duzo.zmykam spac,bo nie wiadomo jaka noc bedzie. Gues korzystaj ze snu dopóki możesz,pózniej bedzie ciągły deficyt. Moja mała do 3 m-ca przesypiała w nocy 6-7 h,pózniej sie skończyło.Do tej pory karmię ja 2 razy.Czasem spi spokojnie,a bywa tak,że wstaję kilknascie razy,bo popłakuje przez sen.Najgorsze jest ząbkowanie,ale nie bęe Cię straszyć,wszystko przed Tobą.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki ja znam te tematy, przeszlam to jestem wykwalifikowana opiekunka i najmniejsze dziecko jakie wychowalam mialo 7 dni a bylam z nim po 15 godz na dobe:) atkze znam to zabkowanie, kolki itd:) . ja tez uciekam. Zycze spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak teraz odpoczyne jest bezcenny ale co zrobic jak w ciazy nawiedzily mnie bezsenne noce..:) Ksiazki wszytskie przeczytane, dobrze ze chociaz internet w zasiegu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, w ten słoneczny poranek ja dopiero wstałam aż wstyd że tyle śpię ale korzystam póki mogę...:) Witam nowe dziewczyny ....🌼 ooo widzę że dołączyła do nas Dziewczyna z Bochum ...:) Iwa gdzie rodziłaś w jakim szpitalu? I z jakiej dzielnicy Bochum jesteś bo z Wattenscheidu...:) Pozdrawiam was dziewczyny i życzę miłego dnia.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa Bochum
Hej ja mieszkam na grumme a rodzilam dwa razy w augusta bo mam blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, mam pytanie do doswiadczonych mam jak to jest z tymi odwiedzinami poloznej. Ona przychodzi dopuki karmie piersia czy do mometu kiedy zobaczy, ze daje sobie rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migelkusia nie ma sie czego wstydzic bo jak nie musisz to po co wstawac "za szybko" ;) ja kozystam puki moge i maz sam mnie nawet zacheca zebym dluzej pospala bo puzniej to roznie bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elterngeld
chcialam tylko wtracic ze z tego co wiem od stycznia tego roku osobom nie pracujacym nie nalezy sie elterngeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy to prawda ,zapytam się mojego prawnika.Będzie wiedział. Ja gotuje obiadek a mała robi sobie drzemkę z z tatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej z tym elterngeld to prawda.Kumpela ma dziecko i jej maz jest bezrobotny. tak dostawala z AAmtu pieniadze-zasilek i jakies 300 euro elterngeld plus te 180 kindergeld. od 1styctnia zabrali jej te z AAmtu i do czasu czyli do roczku coreczki bedzie dostawac elterngeld a potem jej sie skoncza i dalej z AAmtu. nie musisz pytac adwokata-wszystko jest w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie, podwojnie nie wyplacaja. u mnie bedzie podobnie-wstrzymaja na moj elternzeit i potem dalej bedzie lecialo bezrobocie. sama myslalam,ze sie nalozy na siebie ale moze to i dobrze-jest potem czas zeby szukac pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwa Bochum
Hej polozna tak dlugo przychodzi jak ty chcesz ale z reguly 7 razy i wiecej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! macie moze sprawdzone sklepy z dobra odzieza / bielizna ciazowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guess ja ciuchy kupowalam w H&M ale tylko rajstopy, podkoszulek i spodnie dla ciezarnych a puzniej kupie tez tam stanik do karmienia. Reszte w normalnych sklepach bo szkoda mi pieniedzy skoro moge kupic to samo (tuniki, dluzsze bluzki i t-sherty) tyle, ze w wiekrzym rozmiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie myslalam o H&M, najbardziej chodzi mi o bielizne, bo jak narazie , to mam zamiar chodzic w meza polowkach:) zawsze mi sie podobaly a teraz mam pretekst:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym elterngeld
jesli jestes na hartz 4 to bedzie wliczony wiec dostanie sie zero ale jesli estes hasufrau, studentem , badz ptrzymujesz arbeitslosengeld 1 (z arbeitsamtu) to sie nalezy te 300 e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amala
guess82 ..jesli ty nie pracujesz a jestes zarejstrowana jako bezrobotna to mozesz zlozyc wniosek o einmalige beihilfe fr eine babyausstattung..podanie sklada sie w sozialamcie, albo w arbeitsamcie przed urodzeniem dziecka i jest to jednorazowa zapomoga...ale zawsze cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie moze jak wyglada sytuacja jesli kobieta nie pracowala tez dostanie sie ta "wyprawke"? i dodam, ze nie jestem nigdzie zameldowana jako bezrobotna jestem hausfrau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amala
nie jestem na 100% pewna, ale wydaje mi sie, ze tak...wart sprobowac i nie daj sie tak latwo splawic...jak pojdziesz do sozialamtu, to powiedz, ze w arbeitsamcie powiedzieli, ze tu masz sie zglosic...a jak pojdziesz do arbeitsamtu to powiedz, ze cie tu z sozialamtu przyslali...a jeszcze wydaje mi sie, ze lepiej dla ciebie, zebys zarejstrowala sie jako bezrobotna...to zawsze bedziesz jakies dodatkowa kase dostawala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza-a mozesz sie zarejestrowac jako bezrobotna? napisz jaka jest twoja sytuacja,ja mam tu paru znajomych, o roznym statusie spolecznym,rozmawiamy na temat spraw finansowych,to co nie co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem w podobnej sytuacji co 321Mysza, nie jestem zarejstrowana jako bezrobotna, jestem w Niemczech dopiero od wrzesnia. A moge w ogole sie zarejstrowac w arbeitsamcie ot tak sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy Mutterschutz przysluguje tylko mamom, ktore pracowaly? czy jak to jest..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem tu niecale 2 lata i nie bylo potrzeby zebym szla do pracy wiec tu nigdy nie pracowalam, ubespieczenie mam na meza ktory ma obywatelstwo niemieckie. Po urodzeniu dziecka tak do 5 lat niechcialabym szukac jakiejkolwiek pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amala
dziewczyny zarejstrujcie sie to bedziecie dostawaly kase i do 3 roku zycia dziecka nikt was nie bedzie wypychal do pracy;)...a dodatkowo, jak bedziecie chcialy i dobrze sie czuly to mozecie isc na darmowy kurs jezyka niemieckiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki ja jestem z innego topiku ale potrzebuje pomocy kogoś kto mieszka w Niemczech. Mam do przetłumaczenia kilka zwrotów haseł jesli chodzi o bezpieczniki w samochodzie ciężarowym. Szukałam w necie ale nie znalazłam nie wiem gdzie szukać tlumaczenia więc zwracam sie do was z prośbą. Czy któras z was mogłaby mi pomóc. Dziekuję z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×