Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

amala a czego nalezy sie spodziewac przy zarejstrowaniu? jakie dokumenty sa potrzebne ? Pojde jeszcze w tym tygodniu , nie mam nic do stracenia przeciez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość si si
Jesli chodzi o tlumaczenie to moge sprobowac pomoc, a pilne to? Jesli chodzi o elterngeld, to nalezy ci sie jesli jestes hausfrau i to bez laski-nie trzeba nikogo prosic na kolanach :) Wszystko sklada sie po porodzie, jak zarejestrujesz w urzedzie dziecko-tam tez dadza ci wszystkie namiary gdzie co zlozyc- w Familienkasse o kindergeld, w Familienzentrum, burgerhaus-to roznie o elterngeld. Elterngeld jak juz ktos wczesniej napisal nie nalezy sie pobierajacym hartz IV. Jesli nigdy nie musialas tu pracowac bo twoj maz dobrze zarabia to nie masz co ubiegac sie o bezrobotne, bo ci nie dadza. Tylko jak na prawde nie macie za co zyc i jak maz tez np. nie pracuje lub malo zarabia. Jesli dobrze wam sie wiedzie, jestes ubezpieczona u meza to po co ci zreszta wyludzac pieniadze od panstwa? To co ci trzeba to bedziesz miala-opieke dla siebie, dziecka itd. Ja jestem z Kln jakby co :) Menu szpitalne faktycznie niezle-u mnie mozna bylo wybrac opcje normalna, dla wegetarian lub posrednia :) A i tak maz donosil jedzenie, zeby mleczka bylo, bo porcje szpitalne raczej skromne i nie zawsze to co sie lubi. Aha-polozna przychodzi ile potrzeba-do 8 tygodnia jest w zasadzie na kazdy twoj telefon, przez pierwsze 2 tygodnie przychodzi codziennie. Muterschutz nalezy sie tylko tym ktore pracowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
si si - czyli z Twojej wypowiedzi wynika ze jest nadal przyznawane elterngeld, wczesniej byly wypowiedzi, ze juz niestety zlikwidowali to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elterngeld jest wyplacane przez rok czasu. Kto rok przed macierzynskim nie pracowal, dostaje tylko stawke podstawowa 300 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amala
tym co pobieraja harzIV elterngeld sie nie naleza...a ty pisalas, ze nie jestes zarejstrowana...wiec w sumie tobie sie naleza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki bardzo wam dziekuję za chęć pomocy. Tych haseł jest dosłownie cztery. Tylko dwa chyba są ze skrótem i nie za bardzo wiem co Niemcy chcieli napisać oto one: 1) Stand-Schluss-Positions Umriss. li. Kennenzeichenbel. 2) Stand-Schluss-Positions Umriss. li. 3) Motor- Stop 4) Innen-Tritt-Schlafk. Bel., Warnblink., Fahrtschr., Radio Jeszcze raz wam dziękuję za pomoc. Nawet jak się nie uda to jestescie spoko kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ja sprobuje, choc trudno jednoznacznie przetlumaczyc, jesli sie nie zna kontekstu i sie zupelnie nie zna na autach. No i jeszcze odszyfrowac te skroty..... Moze ktos sie zna na autach lepiej, to poprawi terminologie? 1) swiatla postojowe (przypuszczam ,ze wewnatrz auta), tylne, pozycyjne, oswietlenie tablicy rejestracyjnej 3) zatrzymanie silnika 4) wewnetrzna luka do spania, oswietlenie, swiatla awaryjne, tachograf, radio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu ktos dobrze napisal
jesli jestes tzw hausfrau , nie pracujesz nie masz zasilku bo zyjesz na koszta meza to ci sie NALEZY ELTERNGELD tylko hartz4 nie jesli maz dobrze zarabia to nie dostaniasz wyprawki z panstwa , wogole ona sie nalezy tylko tym ktorzy pobieraja hartz 4 jesli zyjeszponizej minimum czyli zarobki meza sa bardzo male mozesz sie starac o pomoc dofinansowanie do wyprawki z panstwa czerwonego krzyza itp ale osobom nie pracujacym i bez swiadczen hartz4 nalezy sie elterngeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to i ja dolacze do was. Jestem mama 4 miesiecznego synka obecnie na Elternzeit. Mieszkam od 14 lat w Niemczech. Widze bylo tu pytanie o Elterngeld, otuz mozna dostawac nawet przez trzy lata z tym, ze pieniazki zostana rozlozone czyli jesli zarabialo sie przed urodzeniem dziecka przypuscmy 1000 euro netto to idac na 12 mies elternzeit dostanie sie okolo 670 euro miesiecznie. Jesli idzie sie na dwa lata to miesiecznie juz tylko 335 euro i jak trzy lata to okolo 167 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive - witaj:) wskakuj do naszej tabelki, znajdziesz ja na poprzednich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede mna kolejna bezsenna noc:) Jest okazja poczytac troszke opini o wozkach dzieciecych, na rynku jest ich mnostwo ,wiekszosc jest fajna wizualnie a biorac je "pod lupe" daje mnostwo do zyczenia wiec trudna decyzja do podjecia.. Macie moze Wy dziewczyny jakies ulubione swoje modele wozkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guess ja szukalam wozka na e-bay i znalazlam cos co nas interesuje i cena tez nie powala czlowieka z nog ;) Tylko nie zapomnij o jednym, ze na wozek trzeba czekac od 12 do 16 tygodni... i to nawet w sklepach. Tak przynajmniej jest tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam nasz wozek tez na ebay. jestesmy mega zadowoleni, w lesie, po lodzie i zaspach snieznych jezdzi sie znakomicie. a co najwazniejsze bardzo wygodny dla dziecka, swietne amortyzatory, ze go nie rzuca jak sa dziury. ten wozek jest polskiej firmy roan. http://cgi.ebay.de/Luxus-KOMBIKINDERWAGEN-MARITA-ROAN-Kinderwagen-NEU-OVP-/250585822361?pt=DE_AllesUmsKind_Baby_Kinderwagen_Buggies&hash=item3a58143499 do tabelki dopisze sie potem bo teraz mam tylko jedna reke wolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive a czy mialas do swojego wozka jeszcze jakies czesci w zestawie np fotelik samochodowy itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam fotelik maxi cosi takze nie zamawialam wozka z fotelikiem. mam ta gondole i sportaufsatz ktory mozna w dwie strony montowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza jestes chyba w bledzie z tymi 3,4 m-cami oczekiwania na wozek. Kolezanka teraz dzwonila do pierwszego lepszego sklepu z wozkami i towar jest od reki wydawany a jesli sklep prowadzi tez sprzedaz wysylkowa to czekasz do 7 dni. nawet na e-bay czas oczekiwania to do 14 dni..:) Moze mialas na mysli dni a nie tygodnie....:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive - wozek buga boo tez mi sie podoba, choc wygladem nie jest jakis mega nowoczesny ale jest bardzo bardzo funkcjonalny , lekki i jako jedyny przeszedl test na nietoksyczny material z ktorego jest wykonany no ale nie dam 900eu za wozek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guess moja kolezanka ma buga boo i jej corka wiecznie sie w nim drze, bo jest taki niewygodny dla dziecka. No ale kazdemu podoba sie co innego. Oczekiwanie na wozek jest czasem dlugie zalezy od sprzedawcy my na nasz czekalismy 3 miesiace. Jesli wozek ma popyt to niestety sie czeka. Jakies chinskie zawalidrogi to pewnie leza w magazynach i od reki mozna je kupic i to pewnie za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwestia gustu, moja znajoma dwojke dzieci w buga boo wywozila:) i nie nie kupilaby innego, tyle ile ludzi, tyle jest opini:) A z tym oczekiwaniem to jakas masakra, znajome moje nie czekaly tyle a wcale nie maja "chinskich " wozkow :) wierze, ze tyle czekalas na wozek al wiem tez , ze wcale nie musi ten okres oczekiwania az tyle trwac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka meza z pracy tez jest w 7 m-cu ciazy i byla w sklepach to mowila, ze wszedzie kazali czekac po tyle tygodni a ten co mi odpowiada tez ma taki dlugi termin oczekiwania. Moze to od regionu zalezy... pojecia nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wozkow to co czlowiek to opinia. Jedni lubia aktywnie spedzac czas a inni posiedziec z ksiazka i tak samo z wozkami. Jak dla mnie to nawet lepiej bo jest roznorodnosc na ulicy :) jak sie tobie podoba to jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam juz spisane te , ktore biore pod uwage jest ich az 6!! Za tydzien wyjezdzam na swieta do PL , akurat jade do warszawy a tam jest taka wielka hurtownia wozkow - ponad 40 firm w asortymencie i moze widzac je , na cos sie zdecyduje..bo tak to jest strasznie ciezko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kupilam juz uzywane: lozeczko ikea, wozek Hartan VIP XL (oczywiscie niebieski mimo,ze ma byc dziewczynka hehe), maxi cosi cabrio fix i adaptery. dla mnie za drogie sa nowe sprzety,mimo,ze wozek funduja rodzice,to i tak 200euro za uzywany. chcialam sprobowac niemieckiego a nie taskac z Pl. nie wiem czy dobre wybralam,zobaczy sie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda, ze te wszystkie rzeczy dla dzidziusia maja swoja cene, czasem przesadna i warto nabyc rzecz uzywana , tez jestem za tym ale kiedys mama dwojki dzieci mi powiedziala, ze dla pierwszego dziecka zazwyczaj sie wariuje i kupuje sie nowe rzeczy a przy kazdym kolejnym juz bardziej z rozsadkiem wydaje sie pieniazki..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dopiero zauważyłam tą stronkę :) Ja też jestem w ciąży w 8 miesiącu. Mieszkam w Dortmundzie, do lekarza jeździłam do tej pory do Polski bo niestety nie mam jeszcze ubezpieczenia, rodzić chcę tutaj ale nie wiem czy zdążę z tym ubezpieczeniem... Pozdrawiam wszystkie Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Sylwia:) Tez widze spac nie mozesz:) U mnie sie tak poprzewracalo, ze w dzien i w nocy jestem aktywna:) No z ubezpieczeniem musisz koniecznie zadzialac jesli chcesz tu rodzic..Ja tez nie mam jeszcze ubezpieczenia ale od maja bede w AOK wiec narazie do tej pory robie wszystko prywatnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×