Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa, 33

Nareszcie własna działeczka :)

Polecane posty

Gość marianna pe ***
nieciekawie więc siedzę i marzę.. na szczęście podziwiam hiacynty i tulipany z salonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
zaraz pooglądam maję w ogrodzie na int. ogrody cholera jestem uzależniona od ogrodu!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo mam obsesję na punkcie działki w nocy zamiast spać, to obmyślam, co i jak tam będę robić w najbliższym czasie i snuję też wielkie plany na przyszłość : ) zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest normalne 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
jak duża działka? to ogródek? czy ..budowlana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
na razie mam kwiatki, krzewy ale marzę o zakątku w stylu nowoczesnym http://majawogrodzie.tvn.pl/24,Ogrod-projektantki-mody,odcinek.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, że nie odpisywałam, ale byłam na... no zgadnij : ) to jest taka zwykła działka-ogródek działkowy pracowniczy, ma 230 albo 250 m kw. - nie pamiętam niby nie dużo, ale do ręcznego uprawienia za pomocą wideł i łopaty - jednak sporo piękne te tulipanki : ) u mnie jeszcze się nie rozwinęły, ale już trochę widac kolory - pomarańczowe są dwa , hiacynt też już tylko dotknąć - buraczkowy troche się dziś zmachałam - poprzenosiłam stare zioła z grządki tymczasowej na docelowy zielnik, wypieliłam jeżyny bezkolcowe, rabatkę, posiałam koniczynę na drodze, gdzie w tamtym roku były same pokrzywy i randapem je potraktowałam, i na kawałeczku skopanym na działce, gdzie będzie część wypoczynkowa. M. pomalował kątowniki, który będą rusztowaniem dla winorośli i wyciął dwa drzewka z sąsiedniej dzikiej działki, które zaciemniały nam leszczyny zrobiliśmy też płotek-siatkę dla zielonego groszku, żeby sie nie kładł na ścieżkę i nie plątał pod nogami przykryłam agrowłókniną jeszcze jedną grządkę nie wygląda to elegancko, ale za to może coś wzejdzie... niedługo będą narcyzy, no i bez ma piękne pąki (mam 2 duże krzewy i dwa młode, ok. 1,5 m) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
tak zapytałam...bo całego tematu nie ma czasu czytać to w miarę.. u mnie duży ogród i widzę,że to jednak czasowo i fizycznie wykańcza wiosenny ogródek kwitnie, cuda rozmaite.. pogoda ohydna, jedynie przez szkło mogę sobie popatrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
..u mnie wczoraj lało... i dobrze, bo posadzone i przesadzone rośliny zbiorą się do życia deszcz służy tulipanom, pozwijały trąbki i .. dłużej cieszą oko od poniedziałku pod balkonem okryte włókniną posadzone białe surfinie,,w tym roku biały balkon... białawy parasol moczy się w deszczu zimno, mokro,,ale któregoś dnia znów zaświeci słońce! wczoraj przybył dębowy pień na letni stolik, nie mam pomysłu na blat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam towarzystwo ogrodowe :) to ja też " powracam " choć moja nieobecność ma inną , boleśniejszą przyczynę :) .Ale teraz juz ok , no w miarę ok . Mimo , że wszystko mam prawie porobione to jednak ciągle nie mogę dokończyć tego na czym w tym roku najbardziej mi zależało a mianowicie na posadzeniu ziemniaków .Ambitnie założyłam 100 krzaczków vinety i ok 30 ziemniaków czerwonych . I wszystko byłoby w porządku gdyby nie to ,ze ciągle pada . Zeby je posadzić trzeba jednak przekopać spory kawałek ziemi i " kopacza " mam :) i idzie mu to nawet dobrze ale co z tego ,ze chęci są jak możliwości brak ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja sąsiadka zza płotu ma posadzonych ponad ....1000 tulipanów - wiecie jak mizernie na tym tle wygląda moje ok 80 szt ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
witaj Licencjo ech.. ważne ,że w ekspozycji u mnie dużo mniej, ale na tle zielonego pola , więc z daleka widać te śliczności planuję w przyszłym roku nieregularną rabatę wyłącznie z tulipanami tzn jak zrobię w jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
i szkoda,że ich piękno jest krótkotrwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, jestem z niedalekich i niedługich wojaży ogród z linka piękny, ale ile to roboty! na tyle to ja na pewno nie mam ani czasu, ani siły wróciłam znad jeziorka, jaka piękna burza z piorunami nas pod namiotem dziś obudziła... już nie pamiętam, kiedy tak waliło... aż ziemia drżała, a że my w namiotach dość blisko tejże ziemi, więc ... całe szczęście, że ja się pirunów nie boję, bo inaczej to zeszłabym na zawał niechybnie jutro, mam nadzieję, kilka godzin na działeczce, jeśli pogoda pozwoli, a słuchy chodzą, że pozwoli 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
no pod namiotem to ja bym nie chciała.. tak kwiaty piękne! nie mam ani czasu ani głowy do tego u mnie taki ogród raczej wypoczynkowy z trawnikiem, iglakami, owszem parę kwiatków jednak podziwiam ich piękno i zapał ogrodniczki..zbierała je 30 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
u mnie cały dzień sikawka dobrze, bo mi iglaki ożyją może jutro coś skopię? jak się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie lubię pod namiotem cały rok pod dachem, to chociaż wypoczynek dla odmiany, na powietrzu całkiem gdyby nie ta pogoda, byłoby idealnie, nad jeziorem byliśmy sami 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
no tak.. mnie się jeszcze marzą storczyki ogrodowe i calle..ale teraz nie mogę dostać, bo za późno się obudziłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie wsadziłam kallę na działkę miałam ją ze 3 sezony w domu, ale rosły mi wielkie i wiotkie liście i nie kwitła, więc się wkurzyłam i wywaliłam ją za drzwi zobaczymy, czy to coś pomoże, czyli - czy zakwitnie na dworze 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) poczekamy chwilkę żeby się obiad dobrze w żołądkach ułożył i lecimy sadzić te ziemniaki . Pogoda u nas jak malowana :) Patrzę przez drzi tarasowe na mojego 3 letniego migdałka i chyba nie ma na nim gałązki nie osypanej tak obwitymi różowymi kwiatkami ,że wygląda jak wielka beza na nóżce :) x czy ma któraś z was posadzoną kamelię japońską? kupiłam jakieś 2 miesiące temu , pieściłam sie z nią - przesadziłam ,podlewam lar więcej ,raz mniej - raz stoi na oświetlonym parapecie ,raz na w głębi salonu i .... prawie wszystkie liście zgubiła . Wiem ,że ot chimeryczna roślina ale tak pięknie kwitnie ... co robię źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kalie taka jakby ją kto psu z gardła wyciągnął też mam i też ja chyba wysiudam na dwór ,bo tylko stoi i mnie o irytację przyprawia . Ani nie rośnie ani nie więdnie - tylko te liście jakby coraz bardziej papierowe jej sie robiły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
LICENCJA:) och ja dopiero raczkuję w sprawach ogrodowych:P kupiłam migdałka na paliku szczepnego, niestety deszcz mu skutecznie zniszczył kwiecie 2 migdałki krzaczki wsadzone mam jeszcze od 2 lat inne krzewy i dopiero się zabierają u mnie w nocy znów dolała, dalej leje co mi wyszło? mniszek wspaniały żółty w na polu golfowym! przed domem , skutecznie dziabałam, dziabałam...i mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mni eteż deszcz wisi na włosku i ziąb, 12 stopni, nigdzie nie wychodzę może jutro, jak sie zrobi cieplej, a najpóźniej w poniedziałek od razu po pracy pojadę, przynajmniej palisadkę wokół zielnika wkopię, zanim mi się rozjedzie kiełkuje mi majeranek i cebula siedmiolatka na parapecie balkonowym, ale słabo to idzie przez te temperatury wredne Licencja, no właśnie ta kalla taka pergaminowa sie robiła, niech teraz pokarze, na co ją stać, a jak nie, to bez łachy migdałki są fajne, ale kwitną króciutko, a potem krzaczek taki sobie... to już wolę wajgele, i pokrój ładny, i listki, no i kwitnie miesiącami w tym roku spróbuję też uciąć ją do wazonu, ciekawe, jak sie sprawdzi (wsadzona w tamtym roku, to każda gałązka była na wagę złota, mam nadzieję, że w tym roku juz sie ładnie rozrośnie) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest ciepło:), czerwone tulipany pięknie urosły w ogródku, bez kwitnie przy płocie, uwielbiam zapach miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe ***
u mnie ..aktualnie nie pada wsadziłam gladiole w błoto irysy nawet po trawie brodzę jak jeszcze popada, powódź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy można...
...przesadzić kwitnące kwiaty na działce? Chcę trochę pozmieniać na działce a teraz widać co gdzie rośnie. Więc czy można np. takie tulipany niekoniecznie kwitnące bo dużo mam takich co to jeden liść wystaje z gleby. Albo takie "owłosione" rosnące w kupie (przynajmniej u mnie) podobne do krokusów. Muszę to zrobić teraz nie mogę czekać aż przekwitną. Martwię się tylko że się nie przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wykopiesz z całą bryła korzeniową i zapasem ziemi i tak przesadzisz - nic im nie będzie ale uważaj, bo większość roślin ma głebokie i rozległe korzonki, wbrew pozorom owłosione to sasanki : ) jak uszkodzisz korzenie, to nie zakwitną w tym roku, ale ogólnie nic im nie będzie 1 a ja właśnie szykuję sie na działeczkę, słońce świeci od rana, ludzie zasuwają do kościółka a ja chyc w zieleninę : ) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i migdałek kwitnie krótko ale za to jak pięknie ... A ja że ogród mam spory to sobie pomyślałam ,ze dokupię jeszcze ze 3- 4 żeby zwiększyć ich " siłę rażenia " pięknem kwiatów :) Pyrki posadzone ,choć nie wszystkie bo kopacz opadł z sił ale większość ,rozmaitości podlane majówkowymi deszczami zaczynają wychodzić a u mojej sąsiadki w tunelach kwitną już pomidory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×