Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

rozsan- wiem o czym myślisz :):):) przypomniałaś mi o nim wbrew swojej prostocie jest pyszne tylko jak sobie pomyślę że idzie do niego cała kostka masła ... a mnie ostatnio chodzą po głowie takie ciasteczka co się robiło z kleiku ryżowego, tylko nie mam przepisu , musze pogrzebać na necie i poszukać albo szyszki -ryż preparowany z krówkami ... mniam mniam ... Z tego wszystkiego idziemy z Zuzą na czereśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniesiulka
monia myślami jestem z tobą, będzie dobrze ❤️ koniecznie daj znać po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
kika79--- ja tam zawsze mniej tego masełka daje....ale teraz w ciąży to przecież tak czy siak nam wolno..więc ja zamierzam z tego korzystać jeszcze przez 7 pięknych miesięcy...a co do czereśni to też wcinam je na potęgę, i bardzo żałuję ze strasznie drogie są...w szwecji..ale jeszcze mam zawsze smaka na nektarynki i brzoskwinie...mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Dzięki dziewczyny, trochę się uspokoiłam z tymi objawami, a raczej ich brakiem. toiah - niestety to nie jest moja pierwsza ciąża, u pierwszego dziecka stwierdzono bardzo poważne wady, dlatego Wam tak panikuję przed piątkowym usg genetycznym... Czy w drugiej ciąży brzuch nie powinien rosnąć szybciej? Wszystkim dziewczynom, które mają je już za sobą i jest OK, serdecznie gratuluję i, nie ukrywam, zazdroszczę. Znalazłam ostatnio w necie coś takiego jak pas ciążowy, może wiecie, do czego to jest i czy warto kupić? Chodzi mi o taki elastyczny, nie ortopedyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
Witam mamuśki :) Ja właśnie po wizycie :) Dziś lekarz mi obfocił maleństwo - aż 3zdjątka mamy. Dzidziuś ma 4,5cm. A tak pozatym to z zachowania cały tata (jak narazie). Akurat prawdopodobnie spał. Tą małą rączke jakby umiał to by dał pod główke, i miał otwartą buzie -tzn ciamkał bo pomalutku łykał - spanie z otwartą buzią i ręką pod głową - tak wlasnie spi mój narzeczony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Ana Lena- ja taki pas ciążowy używałam już kilka godzin po porodzie...zeby mi wielkie brzuszysko nie zostało, ponad to pomaga się szybciej obkurczać macicy, teraz również sobie taki pas ciążowy sprawie.. chyba mamy ten sam pas na mysli??? a co do brzuszka, to niestety 35 kg w jednej i drugiej ciąży to za duzo..i brzucha nie mam ale rozstępów cała wielka masa i wyglądają jak wielkie blizny.... najważniejsze ze wyleczył nie z nich moj nowy partner...i powiedział zę mogę mieć rozstępy w tej ciąży nawet na nosie ,żeby tylko maluszek b7ył zdrowy....a jak tak bardzo po porodzie bedą mi dokuczać to pomyślimy nad laserem...oj rozpisałam się....ale broń boże was nie strasze..po prostu ja mam na maksa nierozciągliwą skórę a w jednej i drugiej ciąży startowałam z niskiej wagi 45kg...w tej jest lepiej bo już z 50 kg sartuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Ana Lena--- a taki , śliczny ale wydaje mi się że poza walorami estetycznymi nic innego nie robi...zresztą tak jak jest opisany ukrywa nie dopięte guziczki czy przykrutkawą bluzeczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoooja
Witam wszystkie mamuśki, trochę sie nie odzywałam ale na bierząco wszystko czytam!U mnie już 9 tydzień leci, Byłam dzisiaj na usg dzidzia ma 31mm. Co do objawów to sporadycznie jakieś delikatne mdłości a piersi to strasznie mi spadły w sumie to mam takie jak przed ciążą i zero bólu czy jakichkolwiek obrzeków tak wiec różnie to jest, ale ważne że z dzidzią wszystko OK! I jeszcze jedno chyba zacznę kompletować jakąś wyprawkę bo męczą mnie koszmary że urodziłam córeczkę i praktycznie nie miałam dla niej kompletnie nic tylko pięć jakiś starych brzydkich pieluch i jakieś śpioszki po jakiś dzieciach i to sporo za duże!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
ale cisza, mam nadzieje ze za chwile posypia się szczęśliwe posty tych kobietek które dziś były na badaniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
ja nie piszę ale zaglądam co jakiś czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Hej szukam właśnie przepisów co można zrobić z czereśniami.. i znalazłam cos takiego... "Wprawdzie 80 % zawartości owoców czereśni to woda, ale w tych pozostałych 20 % znajdują się spore ilości witaminy A i C oraz potasu, fosforu i wapnia. Dzięki zawartości potasu (ok. 210 mg/100 g) czereśnie są często polecane osobom, które cierpią na zapalenia dróg moczowych oraz posiadającym kamienie czy piasek nerkowy. Potas wspomaga także pracę serca, układu krążenia i wątroby. Zawarty w czereśniach jod pozytywnie oddziałuje na czynność tarczycy, jest także dobrym środkiem profilaktycznym w walce z chorobą Basedowa. Wapń, żelazo i fosfor odgrywają ważną rolę w procesie tworzenia tkanki kostnej i zębów. Jest także czynnikiem wpływającym krwiotwórczo na nasz organizm, dlatego polecane są zwłaszcza kobietom w ciąży i dzieciom. Garbniki hamują procesy zapalne w śluzówkach dróg pokarmowych, a słodkie odmiany czereśni łagodzą bóle żołądka. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
A ja miałam wyrzuty sumienia, że tak się opycham czereśniami... Juz nie mam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety muszę się wypisać :-((( myślałam, że w 14 tygodniu to juz jestem taka bezpieczna :-( powodzenia dziewczyny! NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Aniela6________26______02.01________UK______? Gosia32________32______03-01______Warszawa_____? Madzia_mi_____ 21______ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26______ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? mazia91_______20______06.01____małopolska______ ? moniś_86_______25_____07.01_____Warm.-Maz._____? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? jagódka_1984________27_____ 12.01_____ Śląskie___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? Agnieszka@...__ 27_____15.01_____ UK __________? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____16.01_____ Wrocław_____ ?? chłopczyk i ..? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Ana Lena______28______20.01______Warszawa____? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? _KaSiA_________28______22.01_____Zach-Pom______? Agusssia2008___21_____23,01______Wielkopolskie__? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ _34______25.01_____ Toruń________? ira1___________27_____25.01 ____ Niemcy _________ ? monia_aa______ 23_____26.01.______ wlkp ________ ? Cama_85_______26_____27.01______Gołymin______? rozsan_________25_____27.01_____Szwecja-Uppsala edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Susełku, przykro mi. :( A co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielka szkoda, kurcze duzo tych poronien.... a czy to bylo samoistne poronienie??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny proszę niech któraś napisze po wizycie coś pozytywnego bo mi się płakać strasznie chce...aż mnie brzuch z nerwów rozbolał... Susełku przytulam Cię mocno... W piątek mam obronę i miałam się uczyć, a tu znowu smutki...i tak w kółko tu wchodzę, żeby przeczytać coś weselszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja znowu po badaniach włączam komputer chce się Wam pochwalić a tu kolejna tragedia. U mnie badania rewelacyjnie. Przezierność 0,15 więc bardzo dobrze. Maluszek wariował jak ostatnio, cieszę się ale smutno mi z powodu nieszczęścia Susełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
przykre te wieści, ale takie są prawa przyrody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem już po wizycie, ale po poście Susełka jakoś nie mogłam się zebrać i napisać... U mnie wszystko w porządku, maluszek ma 5,2 cm i spał sobie smacznie. Ale jak pani doktor puściła nam dopplera to zaczął brykać jak szalony. Gin powiedziała, że wszystko wygląda dobrze, stwierdziła obecność kości nosowej, ale więcej dowiemy się na badaniu genetycznym 4 lipca. Martwię się bardzo bo zawsze sobie mówiłam, że najgorzej to przeczekać te pierwsze 12 tygodni, a tu takie złe wieści;( Ehhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Susełku, przepraszam, że pytam, nie napisałaś, co się stało, może powinnaś iść do innego lekarza? Czasem się mylą przecież! Przytulam mocno, tak bardzo mi przykro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
piszcie dziewczyny jak najwięcej dobrych wieści. Tego każdemu potrzeba. Naprawdę mam nadzieję że złe wieści już się skończyły. Strach jest zawsze ale musimy myśleć pozytywnie. Wiecie ja nie wiem czy to możliwe ale wczoraj poczułam w brzuchu -niziutko na dole takie smyranie -jakby mi bąbelek przeleciał zaraz pod samą skórą. Nie wiem czy to już to o czym myślę, ale było to coś innego niż ruchy jelit jakie czułam do tej pory. Pewnie sobie wmawiam ale co tam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Hej! :-) Ana Lena - gapa jestem. Zapomniałam,że to już Twoja druga ciąża, ale wydaje mi się,ze skoro w pierwszej nie zdążyłaś nabrać wymiarów ogromniastych. Bez urazy ;-) to mięsnie się tak nie rozciągneły i dlatego teraz możesz sobie chodzić z mini brzuszkiem. :-) I bardzo trzymam kciuki, za super wyniki! :-) Pas ciążowy to dla mnie kawałek materiału,który cudnie maskuje niedopinające się spodnie, lub przykrótką już koszulke. ja miałam i polecam. poltem przeszłam na spodnie ciążowe i tuniki i pasy mogłam odłożyc. Rozsan - nam takiego pasa połozna nie powoliła zakładać, ze niby wszystko ma w swoim tempie wrócić do stanu pierwotnego i nie ma co przyspieszać, organizm ma swój rytm,ale skoro u Ciebie się sprawdził to super. A ja wczoraj miałam usg u mojej ginki. 1,5 tyg temu robiłam w super przychodni - tak sobie prywatnie, bo jednak do tej lekarki chodze od 6 tyg ciąży i nie wiem jakim ona dysponuje sprzętem ,ale skoro powiedziała,ze robi usg,to ok. no i poprzednio byłam już z moim chłopem, badanie było przez brzuch,to teraz też poszliśmy razem i ona do mnie,bym na fotel się połozyła jak do badania ginekologicznego. Trochę zgłupiałam i mówię,ale to już 13 tydzien,a ona,ale standardem jest by to badanie było dopochwowo. OK. Młoda to i może bardziej przejęta. Ale nie podobało mi się całe badanie, wiem tylko tyle,ze kręgosłup cały i dziecko ma 6cm. I że wszystko ok. nie dostałam żadnego wydruku, fotki,nic. Nawet wpisu w kartę ciąży, ale to chyba z tego względu,ze ta karta jakaś dziwna jest i nie ma tam takich rubryczek,na badania usg. W każdym bądź razie zapytałam jeszcze ,czy z racji wieku (36lat) poleca mi zrobić dodatkowo test PAPPA,czy skoro wszystko na usg ok, to mogę sobie darować? Powiedziała,ze skoro mam skończone 35lat to mi przysługuje to badanie za darmo i dobrze je zrobić. Wypisała skierowanie i orzekła,ze musze do Szczecina jechać, bo tam najbliżej je wykonują. Wiecie troszkę się zaczynam gubić. W poprzedniej ciąży, poszłam do zwykłego laboratorium, pobrali mi krew i spisali wyniki z usg genetycznego, zapłaciłam i to było wszystko,ale teraz na to samo musze jechać ileś tam km. Dziwne. Ale ona wie z pewnością lepiej. Dzwoniłam wczoraj do tego szpitala i kazali w lipcu zadzwonić dopiero,bo nie mają rozpisanych dyżurów. Kika - ja mam ten przepis, wieczorkiem napisze. uwielbiam ciasteczka z kleiku, z dzemem z czarnej [orzeczki lub wisienką. I kto wie co tam za smyranie było. Nie smiejcie się ze mnie,ale ja po wczorajszym usg - dopochwowym, wyszłam z gabinetu i mówię do mojego: no dobrze,ze pani nałożyła prezerwatywę na swój sprzęt, przynajmniej uprawiałysmy BEZPIECZNY seks. ;-) I też sobie myslę,ze bym chciała jednak w styczniu rodzić, ale z drugiej strony między dziećmi wyjdzie róznica 3 lat,a w rzeczywistości to dwa są, bo córa z listopada. I tu skłaniam się lu madziatkowi ;-) ale co tam. Na poprzednim topiku dziewczyna urodziła miesiąc przed terminem i też sobie mogła chcieć ;-) Dziewczyny, Wy tak o tych czereśniach,ze też się tydzien temu skusiłam i omal nie zwymiotowałam, połowa robaczywa. Wywaliłam wszystkie do kosza. A najlepsze jest to,ze dopiero jakieś 3 lata temu ktoś mi zwrócił uwagę,ze czereńsnie takie robaczywe są, nigdy ich nie oglądałam i zjadałam hurtowo,a teraz mi się aż słavbo robi na samą mysl hihi.. Ojej, własnie doczytałam o Susełku! Bardzo mi przykro. :-( KOchana, czy to pewne? idz do innego lekarza! To ja już kończę i idę gotować rosół dla dziecka. Zaraz lecę na kawkę i ciacho z kumpelą jedną,a po południu z drugą, muszę wykorzystać czas, bo dziecko ostatni dzień w złobku jest i od jutra już tak łatwo się wyrwać gdzieś nie bedzie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin, tak to możliwe. Ja pierwsze delikatne coś poczułam 4 dni temu. Jestem bardzo szczupłą kobietą i to moja 3 ciąża, więc łatwiej mi rozpoznać. 4 dni temu bylo raz, 2 dni temu nic, wczoraj 2 razy i dziś rano raz. U mnie to jakby ktoś odbił mi się od ścian brzuszka. średnia tygodniowa, w którym kobiata czuje pierwsze ruchy to między 18-22 tyg. Ale jak każda wie, może to się różnic, w zależności od budowy kobiety i innych czynników. Ja osobiście, w pierwszej ciąży ruchy poczułam w 17 tc, w drugiej pod koniec 14 tc. Możliwe jest nawet poczucie delikatnych ruchów już w 9tc. Może się to wydać nieprawdopodobne, ale możliwe. Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
DoniaJulia, ja w pierwszej ciąży poczułam w 18tc. Trochę poczytałam i widzę że to faktycznie sprawa indywidualna jest. Jestem raczej szczupła więc chyba to było to. :D Jakby nie było to wychodzi u mnie 14/15tc wg OM/USG. Cieszę się więc jeśli to już ruchy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×