Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość kamilla2011
Martini367 ja jestem z malopolski i chodze do Suchej Beskidzkiej,ale ta nazwa ci pewnie nawet nic nie mowi,bo ty chyba z Warszawy jestes :-) ale napewno w stolicy znajdzie sie fajny gin,ktory cie zrozumie i wypisze L4 :-) popytaj znajomych,kolezanek napewno ktoras takiego zna:-) nie ma sensu sie meczyc,moze juz lepiej zaplacic te 30 zl a byc spokojna o siebie i dziecko :-) zycze powodzenia w poszukiwaniu dobrego lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie, wracam po dłuższej przerwie. Ślub i wesele udały Nam się wspaniale jakby specjalnie dla Nas zaświeciło słoneczko w tym jednym dniu. Jesteśmy szczęśliwi. Teraz już mogę spokojnie wrócić do styczniówek i muszę nadrobić Wasze wpisy żeby być na bieżąco, pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ales gratuluje i wszystkie dobrego na nowej drodze :) im blizej mojej wizyty tym bardziej się stresuje, brzuch jakiś miekki sie zrobił, nie rośnie, a dziś już kończe 16 tydz :/ o ruchach nie ma mowy mimo, że w sumie jestem szczupła. Dobrze, że wtorek już niedaleko bo dziwne myśli mnie dopadaja. w końcu wyszło u nas słonko!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek Kobietki! :D Jutro zacznę 17 tc... :) fajnie. Nie mogę się doczekać poniedziałku, wizytę mam. Choć oczywiście stres jest, ale nie o dzidzię, tylko o moją szyjkę. Mam nadzieję że będzie ok. A dziś idę odwiedzić przyjaciółkę, która 10 dni temu urodziła (chłopca, 4150g/56cm). I to jej trzecie dziecko, tak jak moje teraz w brzuszku :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek25
Hej u mnie po wczorajszym badaniu wszystko OK. To już 17 tydzień 4 dni... a on wpisał 18 tydzien plus 4 ale sie pomyslił:) wymiary dzidzi są dobre:) usmiałam sie wczoraj z wruszenia bo taki słodki mały bobasek klekał sobie:)) jA DO NIEGO mówie jak do chłopca a lekarz powiedział ,że to chyba dziewczynka ale nie jest pewny .... mój mówi,że po szkielecie widać,że to chłopiec:)) dobra a teraz do rzeczy;;p Mój ginekolog mówi,że wszystko jest dobrze ale wspomniał,że moge sobie zrobić test potrójny -test drugiego trymestru ciązy... żeby wykryć wszelkie wady itp... podam nawet namiary-powiedział,że nie namawia... że to nie obowiązkowe. taki test kosztuje 250 zł i co o nim myślicie warto go zrobić?? ja jest małe ryzyko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ja po skończonym 20. tyg ide na badania połówkowe na 4D i uważam, że warto wydać te 250 zł, już się nie mogę doczekać, zbadają wszystkie układy dzidzi, przepływy, wyklucza (oby) choroby genetyczne itd. i dowiem się na 100% jaka płeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agus83
Cześć dziewczyny. Ja mam wizytę dzisiaj i jak zwykle mam stresa, ale już niedługo wszystkiego się dowiem. ja to się stresuję przed każdą wizytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej kochane :) Ja już juto mam wizytę kontrolna mama nadzieje ,że mam więcej tych wód owodniowych i ,że wszystko jest okey :) stresik mały jest niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Rimela Ja idę na badana we środę to będzie 17 tydzień ale póki co czuję wewnętrzny spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
Rimela - ja mam to samo :( nawet bym powiedziała, że mi się brzuch zmniejszył, myślę ciągle o tym, a nawet popłakać sobie nie mogę w spokoju bo mąż od razu mnie stawia do pionu (i każe mi nie czytać for w internecie ;-) ) miło słyszeć, że niektóre dziewczyny mają wizyty za sobą i wszystko jest w porządku, a te które mają wkrótce - trzymam kciuki żeby było wszystko super :) ja mam wizytę w poniedziałek, nie wiem czy będę mieć USG, ale strasznie bym chciała zobaczyć znowu dzidzię :) ja dziś miałam badanie morfologię i mocz - ogólne oraz TSH, boję się o tarczycę bo coś dostałam ostatnio w nocy kołatania serca :( ale myślę, że będzie dobrze :) u nas dziś taki piękny słoneczny poranek.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
elzuniaw1, imienniczko moja :) słonko pozytywnie mnie nastawiło i nie możemy się denerwować! jakoś do przyszłego tyg wytrzymamy, Ty do pon a ja do wt, i napewno wszystko będzie dobrze! Ja na każdej wizycie mam usg bo chodze co ok. 5 tyg, więc zobacze moja kruszynkę i nie biore pod uwagę żadnej innej opcji poza tą, że rośnie jak na drożdżach i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
dzięki Rimela, dobrze przeczytać miłe i ciepłe słowa, no i faktycznie nie ma co źle się nastawiać bo musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki napewno będzie dobrze :)ja właśnie wcinam kanapeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
ja właśnie skończyłam śniadanko, surówka, nektarynka + kawa inka z mlekiem, musiało być lżej bo wczoraj w nocy jadłam smażonego na głębokim oleju kalafiora z bułką tartą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie:) Ja znowu wczoraj krwawienia dostalam:(:( ten stres mnie dobija... bylam u lekarza i najprawdopodobniej mam OKRES@@!! juz trzeci raz od poczatku ciazy. Czy ktoras z Was tak miala w tej albo poprzredniej ciąży ?? dodam ze nic mi nie dolega brzuszek nie boli czuje sie swietnie (z psychika gorzej) dzidzia rosnie i ma sie dobrze w ciagu trzech tygodni urosla drugie tyle:) lekarz mowi ze nic sie nie odkleja ze nic zlego na usg nie widzi... a ja juz 4 opakowanie duphastonu biore i na dodatek przy kazdym plamieniu cyklonamine i boje sie czy takie ilosci lekow nie zaszkodza dziecku. Moze kiedy przyjdzie drugi trymestr sytuacja sie unormuje:/ lekarz kaze dmuchac na zimne mam duzo lezec, ale jak tu lezec jak sie ma dwulatka w domu:( juz mnie to dobija wszystko codziennie boje sie o malenstwo spac nie moge w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimel elzuniaw1 ja też czasami mam taki miękkawy brzuch i od razu złe myśli, ale szybko je odganiam, bo to tylko nie potrzebnie mnie stresuje. Wszystko będzie dobrze zobaczycie. Ja właśnie siedzę w pracy i piję gorącą czekoladę. Cieszę się ostatnim dniem przed urlopem. Już nie mogę się doczekać 16:00, bo dziś wyjazd a pakowanie w proszku. Pewnie jak wrócę to połowa z Was będzie juz pisała o pierwszych kopniaczkach. Ana Lena podaj maila. Ja tez pracuję na FV i prześlę Ci artykuł, że wcale nie musimy dostawać tylko tych 9 zł dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi ale ci zazdroszcze tego wyjazdu naprawdę kochana mam nadzieję ,że sobie odpoczniesz ,zrelaksujesz się itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aless gratulacje, wszystkiego najlepszego, słoneczka przez całe zycie tak jak w dniu slubu:) DoniaJulia my z ta szyjką jedziemy na tym samym wozku. Ja mam dzis kontrole, jeszcze sie nie stresuje, ale w gabinecie napewno bede. Ty szwu nie masz załozonego prawda? Moge wiedziec ile mm ma Twoja szyjka tak dla porownania? Kiedy trzeba zakładac szew, a kiedy mozna go uniknac? Słyszałam,ze zakładaja do 18 tc, a ja juz skonczyłam 17t. Groszek25 ciesze sie, ze po wizycie wszystko dobrze. U mnie tez slonko pieknie swieci, coraz mniej chmur na niebie. Oby tak juz zostało bo jednak nadawali deszcz i niska temp. Ogolnie to lipiec jest okropny w tym roku, a to jest jeden z moich ulubionych m-cz. Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty. Słonecznego dnia Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z D A Ł A M :D choć wcale tak lajtowo nie było, tzn z marszu, pewnie bym na połowę pytań nie odpowiedziała, bo pytali dość szczegółowo o przepisy! nawet moja pani dyrektor otworzyła oczy. no ale ja wykuta byłam to ich powaliłam, ze aż moja dyrcia była dumna :P niesamowicie uniosła sie też pod chmury jak pani ekspert poza protokołem powiedziała, ze z tego co widzi, to ja mam 2 etaty w przedszkolu. powiedziała, ze jest pełna podziwu, ze tyle robię społecznie i że to powinien być mój drugi etat! no, moja dyrcia nie wie jeszcze, że jak wróce po macierzyńskim, to z tego 2-go etatu będą nici (chyba, ze załatwi mi za to konkretną kasę). nie mam zamiaru więcej sie dla tego przedszkola poświęcać (tzn dla dzieci tak, dla palcówki nie). wpływ na moja decyzję miało moje majowe zwolnienie. była moja "ukochana" p. v-ce burmistrz D, która niestety musiała mi z uśmiechem na twarzy zakomunikować o zdaniu egzaminu :D to "zmuszanie sie" nie wyszło jej nawet najgorzej :D nie zadała mi też żadnego pytania, po prostu nie miała sie do czego przyczepić, powaliłam ich prezentacją, przygotowałam im też kolorowe broszury z tą moją prezentacją, mówiłam konkretnie, pewnie i ambitnie, wszystko było zgodne z przepisami, na pytania (nawet te najtrudniejsze) odpowiedziałam z rozpędu jak katarynka, aż pani z kuratorium powiedziała, że jest pełna podziwu :D a pani ekspert zapytała mi się, czy może zatrzymać broszurę, by na szkoleniach, które prowadzi pokazywać jak powinno sie zrobić prawidłowo prezentację :D to było uwieńczenie mojego trudu. nie odbierzcie tego, ze sie chwalę, ale po tym co ja przeszłam w tej gminie, po otrzymaniu wypowiedzenia z pracy... coś takiego podniosło mnie znów na odpowiedni poziom myślenia o samej sobie. ufff, jestem przeszczęśliwa. wczoraj cały dzien odsypiałam, dziś wstałam popatrzyłam na mieszkanie i zrobiłam listę rzeczy do robienia :D cieszę sie, że te papierzyska w końcu wylądują w koszu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
agniesiulka serdecznie gratuluje!! widze, że ciężko pracowałaś na ten sukces!! zresztą chyba każda z nas wiedziała, że taki będzie wynik egzaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon1czka25 nie martw sie, skoro byłas u lekarza, dzidzius rosnie jak na drozdzach to chyba nie ma powodu do niepokoju, prawda? A co do Duphastonu to wiele kobiet go bierze w ciazy i nic zlego sie nie dzieje, gdyby był niebezpieczny to lekarze by tego nie przepisywali w takich ilosciach. Ja tez juz połknełam 4 opakowania +Luteine, wczoraj wziełam ostatnia dawke. Angie a co tam u Ciebie? Wypisali Cie wczoraj ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka WIELKIE GRATULACJE, trzeba to jakos oblac wieczorem na forum;) To o ktorej pijemy i jaki sok? :) Innego wyniku sie nie spodziewałam, madra i pracowita kobietka z Ciebie, zasłuzyłas sobie na to. Teraz masz juz luzik. Ja wroce wieczorem z wizyty, poczekajcie na mnie z tym oblewaniem ok:) Mufi ja juz kolejny raz nie bede pisała,ze zazdroszcze Ci wyjazdu bo wyjde na jakas okropna zazdrosnice :p Przeslij nam jakas zbiorowa widokowke na forum:) Odpoczywaj sobie Kochana! A kiedy do nas wrocisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka- dzielna z Ciebie dziewczynka :) Chwal się , chwal i bądź dumna :))))))) GRATULUJĘ :)))))))) Mufi- udanego wypoczynku, dbaj o siebie i wracaj tu szybko do nas :) Aless- jeszcze raz , moje gratulacje :) Co do tych dodatkowych badań to nie wiem co doradzić , ja do tej pory robiłam tylko te podstawowe , za dwa tygodnie wreszcie wizyta i pewnie połówkowe USG, nad tym 4 D jeszcze się zastanawiam, zapytam mojego lekarza czy robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimela i elzuniaw1 mam to samo! strasznie się boję a wizytę z kolei mam w środę. Brzuch miękki się zrobił, w ogóle inaczej się czuję od kilku dni nawet w nocy już nie wstaję do toalety a wcześniej 2-3 razy latałam. Nie wiem czy po prostu zaczełam się lepiej czuć czy coś jest nie tak :/ tylko od czasu do czasu brzuch dziwnie pobolewa ... mon1czka25 moja znajoma miała podobnie do 3 miesiąca dostawała okres a teraz jest szczęśliwą mamą już 4 letniego zdrowego urwisa :) więc będzie na pewno dobrze:) agniesiulka gratulacje :) a u nas w końcu ładna pogoda słoneczko świeci :) po wczorajszej nocy u nas była masakra ciągle straż jeździła i pełno dróg zalanych i nowych usuwisk a dzisiaj w końcu spokój mam nadzieję że pogoda już się nie zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Mufi, będę bardzo wdzięczna za informacje, bo ja pod względem formalności to trochę ciapa jestem: trojaczek@buziaczek.pl Rimela, elzunia - ja mam identycznie jak Wy, brzuch rano całkiem płaski, nawet wydaje się, że mniejszy niż wcześniej, miękki. Już zaczynałam świrować, na szczęście byłam w poniedziałek na usg i wszystko OK, także nie martwcie się :) Ruchów oczywiście też jeszcze nie czuję, a to już powoli 17 tydzień się kończy. To są chyba bardzo indywidualne kwestie, wczoraj znalazłam np. zdjęcia jednej dziewczyny, dopiero ok. 26 tygodnia cokolwiek zaczęło być widać, a później jaki brzuchol wyrósł: http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,127332491,127343378,ewolucja_mojego_brzucha_.html Agniesiulka - gratulacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek, szwu nie mam. Jaką długość ma moja szyjka też nie wiem. Mój lekarz mówi po prostu, że szyjka długa, zamknięta i tyle. A jakby coś się działo to będę mieć założonego pessara (krążek na szyjkę) podczas zwykłej wizyty. A szew mogą założyć na każdym etapie ciąży. Mam koleżankę, której założono w 30 tc, więc nie ma reguły/ Mi w pierwszej ciązy próbowano w 28, ale szyjka była za bardzo skrócona i rozwarta, więc się nie udało. A w drugiej ciązy, udało się w 18 tc, ponieważ szyjka była zamknięta, ale skracała się. Musimy być dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
Ana Lena - dzięki :) od razu mi lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EdZiA:)
Witam:) Jestem tutaj nowa:) Czytam forum od 2 dni (wyrywkowo) :) Jestem w 14 TC , termin - oczywiście styczeń 2012:) Bardzo podobają mi się Wasze wpisy, zdecydowałam dołączyć do Was :) Brzuszki macie śliczne- mój jest również spory. Wypowiem się na temat płynu do płukania ust- byłam u dentystki i powiedziała że powinno się używać, ale tylko BEZALKOHOLOWY np. Meridol:) (Płukamy usta okolo 30sek. i lekarka mówiła, iż dzidzia dostałaby końską dawkę alkoholu:( ) Co do włosów- lekarz powiedział że nie widzi przeciwwskazań co do takich zabiegów upiększających. Używam Loreal Preference 01. Zazdroszczę Wam ruchów , które odczuwacie. Mam nadzieję , że w niedługim czasie również poczuje swoje maleństwo pod serduszkiem:) Mój mąż już nie może się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
Ana Lena dzięki za pocieszenie :) widzicie dziewczykki, kokosznel i elzuniaw1, nie mamy sie czym martwić :) nasze łobuziaczki pewnie w brzuszku szaleją a my się niepotrzebnie przejmujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×