Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość martini657
heh, znowu jakiś anonim się pojawił. znaki zapytania mamy gdzieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
hej! Obiadek już mam. nalesniki z kaszą gryczana i zupę krem z cukini z serkiem topionym. Uwielbiam. Teraz tylko zmywanie mi zostało i obym zdążyła nim dziecko mi wstanie :-) Agniesiulka - oj, ja to taka gaduła,ze bym mogła pisać i pisac,ale czasu nie mam. a wieczorem zasypiam na stojąco. Dziwne,ze Cię zwalniają,kiedy dzieciaków tyle małych teraz jest,ze przedszkoli i miejsc brakuje. Ale dobre i tyle,ze potem jeszcze rok mozesz pracować , troche spokoju psychicznego. TYlko jakby Tobie zamienili umowę na umowę z mianowania to niby potem przy zwolnieniu 6miesięczną odprawę muszą dać. ale czy to jeszcze obowiązuje, nie wiem. po za tym skoro wypowiedzenie już dostałaś to chyba się od teraz liczy.. nie wiem to już jakiś radca prawny, w dodatku nauczycielski by wiedział. Ja jakiś czas temu dowiedziałam się od jednego,ze już nie obowiazuje taka zasada,ze trzecia umowa musi być na stłe, czym mnie bardzo rozczarował... czyli mogę pracować do konca życia i mieć co roku przedłużaną umowe? koszmar! Jakoś dyrektorzy chyba o tym nie wiedza,bo przedłużaja. Martini, mozna obcinac, ja już jestem po. często w ciąży podcinam,a 2 miechy temu bardzo skróciłam.I w jakim sensie skraca życie? ze się szybciej urodzi? czy potem szybiej na starość umrze? To tak samo jak nie obcina się dzieciom włosów do roczku. Tez zarty.. ja obcięlam córce, ale ona ma strasznie gęstą czuprynę i tak się już kudłata urodziła. Aguniek - jedz maliny i nie kombinuj! to samo zdrowie, sok można pić i jak jesteś przeziębiona to nawet polecam litrami z herbatą! tylko trzeba unikać naparów z lisci malin. tylko i wyłącznie. I cieszę się ,ze Twoja szyjka ma się tak dobrze ;-) rozsan - no super, zatem jest szansa na mieszkanko? :-) Pisałyście o złobkach. u nas tylko po urodzeniu dziecka można zapisywać. Ale znam laskę, która w 5 miesiącu ciąży się zapisała - jak, nie wiem? i dziecko się załapało. My w ubiegłym roku nie załapaliśmy się, ponieważ nie wiedziałm,ze zapisy w styczniu były. A w tym roku na 300dzieci zgłoszonych w nas jest tylko 70miejsc i również się nie załapaliśmy. Ale w jednym bylismy na 7miejscu listy rezerwowej. Czyli blisko, jednak pani orzekła,ze przy większych dzieciach lista podstawowa się nie wykrusza. Cudownie. Przez rok korzystalismy z klubu malucha, bo cnie było wyjścia, ja do pracy musiałam wrócić, bo z jednej wypłaty dziś cięzko..ale z drugiej strony prywatne złobki kasują niezłe kwoty za opieke. :-( Jagódka - ja musze wrócić od przyszłego wrzesnia do pracy i szkoda mi maluszka,bo bedzie miał tylko 8 miesięcy. Licze,ze do złobka się załapie, bo u nas rodziny powyżej jednego dziecka mją wieksze szanse.. ta.... cuda na kiju,ale nadzieja jest, starsza do przedszkola i jakoś to będzie. Ciężko będzie,ale co zrobić. Dobra. umykam! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
I nie zwracajcie uwagi na pomarańczki, zwłaszcza te "grzeczne inaczej". Mówi Wam to pomarańczka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
Aguniek0121 - ja tak myślę, że pewnie jakieś nadmierne spożycie tych naparów z malin itp. może nie być korzystne, ja np. na początku ciąży (jak nie wiedziałam, że jestem) piłam dużo ziół, mój zestaw wyglądał tak: szałwia, rumianek, mięta, melisa. Wyczytałam, że mięty się nie powinno bo skurcze powoduje i ogólnie aby uważać z ziołami, spytałam mojego lekarza i powiedział, że spokojnie mogę w granicach rozsądku, zrezygnowałam więc z całodziennego picia ziół na rzecz np. inki, ale piję pojedynczo te zioła od czasu do czasu jak mam ochotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .?????????????????????????????
marti :o :o :o brak słów do ciebie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .?????????????????????????????
tojah można napisać milej ale jak ktoś takie głupoty wypisuje jak marti to ręce opadają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Martini, ale wiem o czym mówisz, bo na mnie krzyczała mama,zeby prania nie wieszać,bo ręcę podnosze do góry, nie potrafiła wyjasnić czemu nie wono, tylko,ze nie i już. :-) Ale powiem Tobie,ze jak sobie podetniesz i farbę położysz to humor i samopoczucie skoczą bardzo! Serio! nie ma jak sesyjka u fryzjera lub kosmetyczki! :-) Mama zadbana i zadowolona to szczęsliwa mama! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
tojah,masz rację, chyba to przemyślę a pani od znaków zapytania chyba przyszła tu bo miała zły dzień- żeby się wyżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
???????????????????????????? - oj, nie zawsze każdy wszystko wie. :-) I nie ma co podnosić atmosfery, kiedy i tak hormony buzują :-) tylko napisac jakoś inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
olejmy, nie karmmy trolla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .?????????????????????????????
tojah rozumiem ale takie głupoty???? no bez przesady :o a co do tych rąk to niby że coś tam sie rozciąga w macicy czy coś ;) dla mnie wiarygodniejsze jest,że jak długo tak trzymasz ręce w górze to możesz omdleć,np przy myciu okien czy wieszaniu firanek i wtedy jest ryzyko upadku na brzuszek,wg mnie:) pozdrawiam i pa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
a ja idę robić sałatkę z kapusty pekińskiej z kukurydzą i papryką :):):) miłeg dnia wszystkim brzuszkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, czy mozna sie do was przylaczyc? Mam termin wprawdzie na koniec grudnia, ale, ze jestem styczniowka 2010 to jakos mi ten styczen bardziej pasuje:) No i atmosferka tez widze, ze mila u was i taka hmmm...kulinarna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojah jakbym ci napisała politykę mojej gminy to byś sie za głowę chwyciła, dlaczego zwalniają ludzi - obsługe i nauczycieli :o szkoda gadać. wypowiedzenie się "skasowało" z dniem poinformowania pracodawcy, ze jestem w ciąży. i nic już sie w tym wzgledzie nie liczy. od 1 sierpnia bedę miała zmienioną umowę - dostane na podstawie mianowania i faktycznie będzie sie to wiązało z 6-krotną odprawą. tyle, ze podwyzkę zamiast 1 września br dotrzymam dopiero za rok, bo teraz jestem na l4 i zus wypłaca mi pensję naliczoną ze średnich ostatnich 6 m-cy przed zwolnieniem. tak samo bedzie z macierzyńskim. ale to dla mnie nie jest najważniejsze. najważniejsze, że zdałam, ze w razie czego moge otworzyć swoje prywatne i nie muszę zatrudniac dyrektora, tylko sama nim będę :) och, marzy mi sie swoja placówka, do której chodziłabym z usmiechem na twarzy, a wiadomo kto na takim podejsciu najwiecej zyskuje - dzieci. ok, idę budzić tesiulkę i wybywamy do niani, potem do rodziców. mam nadzieję, ze nas deszcz nie zastanie, bo pogoda dziś kiepska... dołączam sie do apelu o wyższą kulturę wypowiedzi. nawet jak nas coś irytuje, cos bulwersuje, czy wqurza, to można to powiedzieć w sposób taktowny. a jakie życie jest wtedy przyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polajanka
Witajcie:) tojah Ale masz wypasiony obiadek podziel się przepisem jak robisz zupę krem z cukini z tym serkiem bo brzmi nieźle:) Ja też mam juz obiad prawie gotowy dzisiaj mam fasolkę (z działki taka masłową-pyycha) i ziemniaczki . co prawda dzisiaj strasznie się złe czuję mam znowu mdłości i wymioty do tego zgaga i jest strasznie Ale mysłe ze jak zjem obiad to mi troche przejdzie:) Pisałyście że za bardzo nie można pić mięty kurcze a ja sobie zycia bez niej nie wyobrażam nawet nie pomyslalam ze mieta moze zaszkodzić:( Dziewczyny czy Wy tez macie już bóle krzyża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
polajanka, rzadko, ale ostatnio biodro mi dokucza, zwłaszcza wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja:) już po obiedzie dzisiaj miałam pierożki a dużo ilością pieczarek i coś tam kapusty pysznę jadłam i jadłam:) tojah chętnie skorzystam z Twojego przepisu na ten krem z cukinii :) martini657 mnie właśnie też biodro pobolewa od czasu do czasu troszkę mnie to niepokoi tym bardziej że boli mnie juz od jakiego czasu jeszcze zanim zaszłam w ciążę ale ten ból jest taki od czasu do czasu więc nawet nie byłam z tym u lekarza a teraz zaczynam żałować, że nic nie robiłam w tym kierunku wcześniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
kokosznel no właśnie u mnie tak samo, ale nie wiem czy jest sens iść do lekarza, i tak rtg nie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah - przyłaczam sie do prosby o przepis na ta zupke bo brzmi zachęcajaco. A maliny na pewno bede jadła i sok tez zrobie, bo co ja bede w zimie piła. Uspokoiłyscie mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta, W jakich sklepach można znaleźć ubrania ciążowe? Chodzi mi o takie sieciówki. Choć może lepiej iść do "wyspecajlizowanych"? ;) Była dziś też w second-handach ale ani jednej pary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
martini657 kokosznel Widzę ,że znowu muszę wejść i was na ziemię sprowadzić....ja jako osoba po złamanym kręgosłupie ...się wypowiem o waszych pobolewaniach bioder...kobietki nie da się ukryć ,że bioderko czasem zaboli jak się źle prześpisz, krzywo staniesz na ulicy, a teraz dodatkowo wszystko zaczyna się rozchodzić i przygotowywać juz do porodu. Nie panikujcie już kobietki, błagam was...i jak to mówił mój lekarz od kręgosłupa , ,,RÓŻYCZKO JAK BOLOI TO DOBRY ZNAK, ZNACZY ŻE ŻYJESZ, I ŻE CZUJESZ, A TO JEST NAJWAŻNIEJSZE,, A co do tych różnych zabobonów, o nieścinanie włosów , farbowanie, podnoszenie rąk, korale na szyj, każdy ma prawo w coś wierzyć, nawet jak to niczemu nie służy. Ja np, w ciąży nie wiem ale również nie ścinam włosów ani nie farbuję-banalna przyczyna bo i tak te włosy dostają nieźle w ,,kość samą ciążą po co ja im mam jeszcze dokładać farby...za to po ciąży pierwsza przerwa i lecę do fryzjera,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
rozsan i tak trzymaj :) właśnie- co z ciuchami? Szkoda mi pieniędzy na specjalistyczne sklepy- spodnie 300 zł- dziękuję może H&M? kupiłyście tam coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam w jednym z H&M'ów w Warszawie i zastałam 3-4 rodzaje spodni (w sensie jeans długie/krótkie i jakieś materiałowe) oraz kilka rodzajów bluzek, kilka sukienek... Ja jestem z natury wybredna i ani jednej rzeczy nawet nie miałam chęci przymierzyć. Poza tym jakościowo te materiały wydają mi się kiepskie... Na innych forach dziewczyny zachwalają sklepy internetowe (podobno jakościowo ubrania są świetne), ale to raczej nie dla mnie, bo lubię wszystko przymierzyć zanim kupię. Podaję adresy, może której z Was się przyda :) http://www.pieknamama.pl/ http://www.supermama.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenaaa1975
Przepraszam,że do Was wpadam,ale mam do Was ogromną prosbę.Napiszcie mi czy we wczesnej ciąży małyscie bóle krzyży i brzucha?Ja jestem we wczesnej ciązy/wczoraj pownnam była dostac@/bolą mnie głównie krzyże,trochę też czuję brzuch i czasem mam klucia w pochwie.Tydzień temu miałam przez 2 dni lekke brunatne plamiene.Martwie się:(Wczoraj byłam u ginekologa i dostałam duphaston 2x2dziennie i za 3 tyg.mam przyjsc na ponowną wizyte,to wtedy będzie coś więcej wiadomo. Jestem taka napięta ze strachu i tak sobie dzisiaj pomyślałam,że może dobrze by było jakbym sobie brała magnez.Jeżeli któraś z Was brala magnez w tak wczesnej ciąży,to proszę napiszcie mi jak się nazywa.Będe Wam bardzo wdzięczna:)🌼 Przepraszam,że Wam przeszkadzam,ale wierzcie mi,potrzebuję trochę wsparcia i dorady. Życzę Wam wszystkim wszystkiego naj,naj,najlepszego:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
Poproś o luteinę, ja plamiłam w 11 tyg, od początku bolał mnie brzuch. a teraz jest ok, nie ma czym się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsan
Marzenaaa1975..kochana, prawie wszystkie na coś narzekały na poczatku ciąży., waże teraz żebyś się wyciszyła i stosowała do rad lekarza....spokojnie wszystko się ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez tak jak tojah wloski farbuje i ostatnio scielam.o tych przesadach slyszalam,ale jakos w nie nie wierze :-) a uwazam,ze kobieta w ciazy ma tez ladnie wygladac,a nie straszyc wielkimi odrostami.pozatym fyzjer poprawia humor,a jak mama szczesliwa to dzidzus ,tez :-) Kokosznel ja tez dzis jadlam pierozki,tylko ze na slodko z porzeczkami :-) pycha :-) a na kolacje znowu placki ziemniaczane,moglabym je jesc caly czas :-) Witaj gloom :-) pewnie,ze ze styczniowkami najlepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenaaa1975
martini657 Dziękuję Ci,że się odezwalaś:)👄 Luteina a duphaston to praktycznie jedno i to samo-biorę od wczoraj duphaston 2x2dziennie. Nie gniewaj się na mnie za szczegóły,ale brzusio pobolewał Cię bardzo ?mnie tak jakby na okres no i krzyze.Powiedz mi,chodziłaś normalnie,czy leżałaś?np.wychodziłaś do sklepu na zakupy,tak aby sobie pochodzić po sklepach, na spacer czy raczej siedziałaś w domku?Nie wiem co mam robić.Tak bardzo chciałabym ,aby to byla ciąża mych marzeń,abym mogła chodzć,być w miarę sprawna,cieszyć się rosnącym brzusiem ,a także iśc na wesele mojego kochanego kuzyna - wesele pod koniec sierpnia,tak bardzo tym weselem żyłam i żyje,ale czy będe mogła iść? zatańczyć? sama nie wiem:( Dodam,że ja bardzo pragnełam i pragne tego dzidzia,ale starańka planowałam właśnie po weselu,a tu ''samo ''się zaplanowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenaaa1975
camilla2011 Przepraszam,że się wtrące,ale co do farbowania włosów to właśnie wczoraj pytalam moją ginekolog,bo jeżeli będe mogła iść na wesele o którym psałam wyzej to chciałabym ładne wyglądać,nie straszyć odrostami gin. mi powiedziala,że absolutne w pierwszym trymestrze nie można farbowac.Wy już macie pierwszy trymest za sobą więc spokojnie możecie dbać o swój wygląd i estetykę. Chciałabym być na waszym miejscu,bo najgorsze macie już za sobą.Gin mi mówła,ze jak miną 1wsze 3miesiące to już raczej powinno być dobrze. Tulę mocno❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martini657
kochana, to że brzuszek boli jak podczas miesiączki to absolutnie normalne :) macica się rozciąga, nie ma czym się martwić. ze mną było tak, że pierwsze 3 m-ce pracowałam, ale rodzaj mojej pracy jest tak męczący, że dałam spokój, poza tym wcześniejszą ciążę poroniłam więc już w ogóle byłam trochę spanikowana . co do pobolewania brzucha- mam to do tej pory, ale teraz tylko jak np. wstaję i kicham, lekarz mówi że to więzadła się rozciągają, ale ja wolę się jednak nie przemęczać. wiadomo- zakupy, obiad, jakieś porządki, wszystko to robię, ale z cięższymi pracami pomaga mi mój mężczyzna. a co do wesela- to już musisz Ty zdecydować. ja osobiście poszłabym, ale pamiętaj żeby się nie przemęczać, założ płaskie butki i nie wyrywaj się jak szalona na parkiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×