Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

witajcie dziewczyny :) ja dziś jadę do znajomych na grilla i zostaniemy tam na noc :) w końcu nie będę siedzieć w domu :) Ebel - to jest foksterierka krótkowłosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 znalazłam ten art :) więc tak: Gdy mamy psa i dziecko ma sie dopiero urodzić cała uwagę skupialiśmy do tej pory tylko na psie nagle przeniesiecie na maleństwo.Pies może się poczuć odsuwany od stada, a bardziej dominujący domownik zacznie walczyć o pozycje z tym "nowym"Przygotujcie więc go na zmiany. Przyzwyczajanie psa na sucho: Póki dziecka nie ma ,oswojcie psa ze spacerami przy wózku.Trening na sucho nauczy go,by nie plątał sie pod kołami ani nie ciągnął na drugą stronę.Przydadzą się smakołyki-nagradzajcie pupila za każdym razem ,kiedy zachowuje się tak ,jak tego oczekujecie . wSzystko co chcecie zmienić po pojawieniu się dziecka, a co pies mógłby uznać za krzywdzące,należy zrobić zawczasu.Jeżeli nie będzie już mógł spać w waszym łóżku, powinien dostać eksmisję z sypialni wcześniej,żeby nie skojarzył jej z nowym domownikiem.MOżecie też mu ograniczyć dostęp do pokoju dziecięcego. AKUSTYCZNIE Wasz pies uwielbia piszczące,chrumkające,kwękające gumowe piłeczki i zwierzątka,a zatem istnieje obawa,że uzna niemowlę za zabawkę wydającą atrakcyjne dźwięki .Jak uniknąć sytuacji,kiedy skacze on do łóżeczka lub przewraca wózek,szukając źródła tych odgłosów??Najlepiej nagrać dziecko znajomych i codziennie włączać taka ścieżkę źwiękową na pół godziny,by czworonóg sie przyzwyczaił. ARPMATERAPIA Pierwsze dni po porodzie mama z maleństwem spędzają zazwyczaj w szpitalu.W tym czasie tato może przynieść do domu ubranka z obcym dla psa zapachem nowo narodzonego bobasa,wtedy będzie on mniej intryguhący,gdy dzidziuś juz przybedzie ZAPOZNANIE Moment wejścia do domu z maleństwem zaplanujcie bez fajerwerków.Tylko wy,pies i dziecko. Połóżcie maleństwo na kanapie ,by pupil mógł je dokładnie obejrzeć i powąchać. Możecie zapiąć psu smycz ,by mieć nad nim kontrolę. Chyba tyle starczy :) Dobrze oswojony pies może być NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM JAK I OBROŃCA NASZEGO MALUSZKA :)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 no to napewno,ale juz najlepiej psiaka przyzwyczajać do tego :) dać mu bardziej atrakcyjniejsze miejsce do lulania lub kupić mu jakies fajne posłanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
DZiewczyny - nasze rozmowy zeszły na psy... :) Jeśłi chodzi o spanie w łóżku z psiakiem to ja tak robiłam jak był malutki ale jedna mądra znajoma powiedziała mi żebym od małego zabroniła mu wchodzic na łóżko. Bo powiedziała "teraz to żaden problem że spi z Tobą ale jak kiedyś urodzisz dziecko i z dnia na dzień zakarzesz psu wchodzic to bedzie zazdrosny o dziecko i moze byc wobec niego agresywny" I tak zrobilam jak mówiła wiec teraz nie mamy problemu. Pies wogóle wie ze na łóżko ma zakaz wchodzenia. A innej beczki. pojechałam dzis na izbe przyjec bo od wczoraj boli mnie brzuch. Bałąm sie ze to moze ten antybiotyk i ze z dzidzia cos moze nie tak. ale lekarz zbadał mówi ze wszystkow normie i z dzidziusiem ok. tyle ze mam jechac jeszcze do innego szpitala na konsultacje z chirurgiem i z internistą. No ale najważniejsze że dzidziuś ok. Bardzo się ciesze, Zrobili mi też usg wszystko super. No i ... lekarz nie jest ns 100% pewien ale raczej dziewczyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Co do przetworów o których wcześniej pisałam to je robię :p ale ostatnio zajęłam sie degustacją :D Cały słoiczek ogórków i papryki wciągnęłam :) Ja w domu mam tylko i wyłącznie rybki tak więc nie mam tego problem. Dziecko jedynie będzie musiało się przyzwyczaić do hałasu bo jak siostra przyjedzie lub brat z dziećmi to hałas straszny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mój piesek śpi w łazience, sam sobie miejscówkę wybrał i nigdy nie kupowaliśmy mu piszczących zabawek dziękuję za artykuł wyjeżdżam już, do napisania w tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Witam , długo sie nie odzywałam moja dzidzia kopie coraz mocniej , w środę mamy usg może się wkońcu da podejrzeć co to się wykluwa :-) Nie wiem jak wy ale mnie nadchnoł jakś szał zakupowy może dlatego ze to już lada dzień półmetek . Z pierwszym dzieckiem kupowałam w 8 miesiącu . Nie wiem czy wy tez już zaczeliście coś kupowac tzn z ciuszków ??????? ja sie nie mogłam powstrzymac i kupiłam już npierwsze śpioszki taką wyprawkę małą sobie zrobiliśmy heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eja wszytkim przyszlym mamom, mam pytanie, czy uranka trzeba koniecznie prasowac po upraniu?? i dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha24 - nie wiem czy jest jakiś przykaz żeby koniecznie prasować.. Ja prasuję, bo ubranka są bardziej "miękkie", ale też jak nie trzeba to się nie przemęczam ;-) Aniela6 - ja nic jeszcze nie kupiłam, bliżej 30tc zacznę kupować coś, poza tym czekam jeszcze żeby dowiedzieć się o płci drugiego dziecka.. dobrej niedzieli :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Aniela - ja jeszcze nic nie kupiłam, ale tylko dlatego, ze ja musze duzo lezec i jakos tez tak czasu nie było do tej pory. Cisza i spokoj na forum, wszystkie mamusie weekenduja:-) Miłego odpoczynku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja też mam psiaka - schroniskowego, mix owczarka i sznaucera, więc duży ale łagodny i cierpliwy :) Ale ostrożni będziemy na pewno, żeby chociażby dzieciaka nie zdominował, nie przewracał itp. A ja mam małą zagwozdkę - rodzice przywieźli rybki wędzone znad morza i zastanawiam się, czy są uwędzone na ciepło czy na zimno, bo te drugie są niezalecane dla nas. Mam nadzieję, że jednak na gorąco były potraktowane, bo smaczne jak diabli... Widzę, że wszystkie aktywnie spędzacie weekend, bo na forum względna cisza... Rozsan - ambitne plany dot. nauki języka, ale będąc na miejscu na pewno w rok ogarniesz szwedzki :) Życzę powodzenia! Wczoraj przyglądałam się po raz kolejny filmikowi z USG genetycznego i coś mi się zdaje, że chłopczyka noszę w brzuchu, choć na tym etapie (11-14 tc) różnice w genitaliach są takie nieznaczne..., trzeba obserwować kąt nachylenia domniemywanego peniska, jeśli 30 stopni do góry - chłopiec, jeśli bardziej opada, babeczka :) Ale mieliśmy śmiechu z naszych amatorskich podpatrywań i zakładów :) Oj nie mogę się doczekać USG połówkowego... Może nie wytrzymam i pójdę w 18-19 tygodniu??? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka - mi teraz w szpitalu zrobili usg połowkowe, a to był poczatek 20tc, takze mysle,ze pod koniec 19 tc mozesz zrobic. Czytałam gdzies,ze mozna juz od 18, niektorzy zalecaja miedzy 18-20 tyg, a inni miedzy 20-22. Ale niech wypowiedza sie bardziej doswiadczone dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka28 - ja w pierwszej ciąży na usg połówkowym i 3D byłam w 18t6d, teraz idę 23 sierpnia, będzie 19t2d. Przyjmuje się że powninno się robić to usg w okolicach 20tc, między 18 a 22 tc. Ja genetyczne i połówkowe robię u innego lekarza niż moj prowadzący. A co do płci, to jak byłam na usg genetycznym w 11t3d to lekarz powiedział że jedno dziecko to mu wygląda na chłopaka. O dziwo moj prowadzący potwierdził ostatnio że jest chłopak. Na połówkowym zobaczę czy te wróżby się sprawdziły, cos czuję że będzie 2 chłopaków Dziewczyny chyba wczasują się :)) ja siedzę sama w domu i się uczę.. mąż z córką na tygodniowym urlopie u moich rodziców na zamojszczyźnie :)) aż im zazdroszczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczynki jutro jadę do częstochowy się pomodlić za zdrowie naszego maluszka aby zdrowo sie rozwijał itp :) i za rodzinkę :)więc czeka mnie jutro podróz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta - czyli pochodzisz z zamojszczyzny? :-) Fajnie bo ja rowniez i tez czesto jezdzimy do rodzicow w te piekne strony. Tak, dziewczynki weekenduja. My chyba jutro pojedziemy do Kozłowki bo mamy blisko, a jeszcze tam nie byłam. Na dłuzsze trasy teraz sie nie porywam. Ja jednak mam mam juz cos dla dziecka - 4 sliczne maskotki, prezenty ze slubu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, właśnie wróciłam znad morza, jestem jeszcze u teściów, więc dopiero za 2 dni się wkręcę na nowo w forum :) na 100% nie nadrobię wszytkiego :( podczytywałam troszkę w czasie wakacji, ale z powodu kiepskiego mobilnego internetu, nie mogłam pisać :o jeśli chodzi o ubranka to prasowanie zabija zarazki :) poza tym ubranka są bardziej estetyczne :) chyba dziś dobiła mnie klimatyzacja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama pomódl się i za mnie :) we wtorek mam wizytę usg i w zasadzie już zaczynam się denerwować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Ja ubranka prasowałam przez pierwsze miesiące , sa miększe i stetyczne fak potem to już sporadycznie ale dla tak delikatnej skórki maleństwa lepiej sie poświęcić i prasować chociaż przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) wróciłam z wakacji:)) i niestety troche chorawa;/ dostałam boli brzucha spowodowanych rozwolnieniem mecze sie juz z tym ok 4 dni:( w środe ide na usg mam nadzieje ze juz sie dowiem o płci i ze z maluszkiem wszystko wporzadeczku:) Najbardziej mnie dziwi fakt ze ja zamiast tyć to chudne:O juz 2 kg w dół:P jedzac na prawde o wiele za duzo. Dzis mojego P urodzinki zabieram go do kina i knajpy w ktorej pewnie pogłoduje:P:) Od jutrwa wezem sie zaczytanie i nadrabianie wpisów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziś ostatni dzień w moim kochanym Zamościu. Pogoda przepiękna więc pewnie będą lody na starówce. Moje maleństwo wczoraj mnie milusio kopało w kościele - pierwszy raz w dzień a nie tylko wieczorem, cudowne uczucie. Teściowa znów zaszalała i nakupiła mnóstwo rzeczy, strasznie mnie korci żeby zobaczyć co, ale jakoś jeszcze nie mam odwagi. Cama zazdroszczę wyjazdu do Częstochowy, zawsze miałam takie marzenie, może jeszcze uda mi się je zrealizować. Też prosimy o modlitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ale mam lenia dzisiaj. Normalnie nic mi się nie chce robić. Dobrze, ze córki same potrafią znaleźć sobie zajęcie i się bawić :P zupę mam od wczoraj, na drugie szybko zrobię makaron ze serem, masłem, cukrem i cynamonem. proste, ale nawet mój mózg pracuje na zwolnionych obrotach, więc nie chce mi się wymyślać niczego skomplikowanego na obiad. życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bede komentowała. NICK________WIEK ____DATA PORODU____ MIASTO____ PŁEĆ DZIECKA Gosia32______32____03-01-2012____Warszawa_____dziewczyn ka elzuniaw1______28____04-01______Kraków______niespodzianka Aguniek0121____27___05-01-2012__Lublin_______? martini657______23____06.01____Warszawa_________? Ana Lena ______28____07.01.2012____Warszawa______chłopczyk camilla2011_____24____08.01.2012____Sucha B._______? Sandra 11_______28____08.01.2012____Kielce_______? Madzia_mi_______21____08.01.2012____Warszawa____???? Groszek25______25____10.01.2012____Szczecin______? Ivona82________29____11.01.2012____Zach. Pom.______chłopczyk DoniaJulia______31____15.01.2012____Oświęcim_____dziewcz ynka Aless__________32____15.01.2012____Kraków_______? kokosznel______22____15.01.2012____Rzeszów______? margolatta_____31____18.01.2012_____UK__________? kat-har-sis_____25____20.01.2012____Warszawa____? Alka28_________28____23.01.2012____Warszawa____? monia_aa______24____26.01.2012_____Wlkp________? kamilcia_w_____27____26.01.2012____Malbork_______? rozsan________25_____27.01.2012____Szwecja______? Yeeta86_______25_____27.01.2012_____Łódź________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe troche przykro mi sie zrobilo ze 5 dni nie pisalam bo bylam na wakacjach i juz mnie ktos wywalil a jestem na forum od samego poczatku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wakacje bardzo udane chociaz tak podswiadomie chyba chcialam byc juz w warszawie duzo wrazen czeka mnie teraz, lekarz, usg, remont mieszkania, czekanie na kuriera z wozkiem:D jestem tym wszystkim strasznie podniecona:) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grunt to mieć na coś i na kogoś czekać. Ja już tak bardzo na usg nie czekam. Teraz tylko czekam na listopad, kiedy to polecę do irlandii, do mojego ukochanego, a później już razem z nim będziemy czekać na nasze dziecko. No i oczywiście będziemy zawirowani w zakupy dla małego aniołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×