Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

to moja druga ciąża i też o dojrzałości łożyska nic nie wiem, do tej pory nigdy nikt mnie nie informował o takim fakcie, może moja gin poprostu nie chciała mi niepotrzebnych rzeczy przekazywać skoro i tak nie wiem o co chodzi, i dzięki jej za to nie ma się co niepotrzebnie denerwować. Pati jeśli było by coś nie tak napewno lekarz by Cię o tym poinformował i wyjaśnił jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
To USG było u innego lekarza,bo moja jest dopiero 7września.Po stwierdzeniu,że łożysko ma 2stopien zapytał do jakiego lekarza chodzę i czy czuje ruchy dziecka.Może nie chciał robić zamieszania,ale jak będę u swojej lekarki to zapytam czy to nie za wcześnie ten 2stopień i pewnie częściej będę musiała mieć USG robione,żeby sprawdzić czy przepływ jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też pierwszy raz słyszę o dojrzałości łożyska... czy jecie zakazane rzeczy? ja dzisiaj zjadłam zupkę chińską, raz na jakiś czas wypiję 2 szklanki czegoś gazowanego... mam wyrzuty sumienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini bywa, ze skusze sie na cos zakazanego, choc jak juz pisalam moj lekarz jest dosc wyluzowany i uwaza, ze nalezy zyc normalnie tzn., jak przed ciaza. Na poczatku dodam, ze jest przeciwnikiem palenia i jedynie tego zdecydowanie zabrania niezaleznie od ciazy. Reszta rzeczy jego zdaniem jest dla ludzi, ale z umiarem, zatem jem wszystko, ale z umiarem. Kazal tylko dobrze myc rzeczy kupowane na targach w obawie przed toksoplazmoza. Ja mialam powazne problemy z mdlosciami (dodam, ze calodzienne) i zalecil mi pice coca-coli, pomoglo. Potem cole zastapilam cytrusami. Teraz jest ok, ale nadal raz na jakis czas wypije cos gazowanego lub kawke z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUZIA_K uuuffff :) ja paliłam jak smok i jak tylko nabrałam podejrzeń że jestem w ciąży to od razu rzuciłam moja położna mówi że raz na miesiąc można wypalić papierosa ale tylko jak jest się zdenerwowanym bo to uspokaja, lepszy 1 papieros niż ciągłe nerwy, ale tak jak mówię- nie wolno palić co sekunda. Ja nie palę w ogóle, jakoś mi głupio, nie potrafiłabym i o jeną rzecz chciałam zapytać- po co i ile płaci się położnej przy porodzie i czy to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, są trzy rodzaje dojrzałości łożyska. Ja jestem w 21 tc i mam jeszcze pierwszy stopień. Zmieniać się to może bardzo szybko. Trzeci stopień dojrzałości łożysko może osiągnąć niedługo przed porodem, jak i na początku trzeciego trymestru. Tak, jak każde dziecko rozwija się indywidualnie, tak samo łożysko. Pamiętajcie jednak dziewczyny, że nasze maleństwa w brzuchach otrzymują od nas wszystko co trzeba, więc nie patrzcie aż tak bardzo na tę dojrzałość :P Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, jeszcze napiszę coś o dojrzałości. Inaczej można mówić że łożysko się starzeje. Drugi stopień nie jest czymś złym. Jesli zbyt wcześnie osiągnęło by trzeci stopień, należałoby wtedy sprawdzić dokładniej przepływ krwi przez nie i inne rzeczy oraz ruchy dziecka. Dopóki łożysko ma I lub II stopień dojrzałości a nasza ciąża przebiega prawidłowo to nie ma się czym martwić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoniaJulia - no a jak łożysko ma stopień zerowy 0 dojrzałości to co wtedy? :O ja tak mam a "już" połowa ciąży za mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to miałam dzisiaj nieprzyjemną sytuację na wybiegu z moją sunią, miałam dla niej paróweczkę jak zwykle (inaczej ciężko u niej z słuchaniem mnie) i niestety parówkę wyczuły inne psy i 3 duże zaczęły rzucać się na mnie, skakać i wyrywać reklamówkę z ręki, strasznie się przestraszyłam, zapięłam sunię (z ledwością, wtedy wyrwały mi jedną z siatek) i uciekłam szybko, strasznie się bałam, że na brzuch mi skoczą a to duże psy doberman, bokser i jakieś kundle, popłakałam się i mąż przyjechał mnie mnie jak po sierotę jakąś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Twoje łożysko nie zaczęło się jeszcze starzeć. Nie martw się, wszystko jest ok. Twoje dziecko otrzymuje przez łożysko wszystko co trzeba :) Źle jest wtedy, gdy łożysko osiągnie zbyt wcześnie trzeci stopień. Po prostu ciesz się z młodego łożyska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znikam, na wieczór jakoś mnie komp męczy. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie. Ja postaram się odpowiedzieć (jesli będę znała odpowiedź :P, teraz się cieszę, ze to już moja trzecia ciąża, bo wiem co się przeżywa w pierwszej :) ) Buziaki i miłej nocki życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
No i po wizycie. Z maluszkiem wszystko w porządku -póki co doktor orzekł że wygląda na chłopca. Ale 100% pewności nie ma. Poza tym wszystko jest ok -termin wg usg wychodzi na 03.01 więc trzyma się zgodnie z OM prawie. A tak poza tym to z szyjką wszystko dobrze -zamknięta i długość bez zmian. Co do łożyska to dojrzałość 0 więc też dobrze. Na następną wizytę morfologia, mocz i glukoza 75g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny a ja po glukozie i cukier podwyzszony, dostalam aparat i bede musiala sie kluc cztery razy dziennie przez miesiac i robic zapiski ech.... ja nawet nie pytalam o stopien dojrzsalosci lozyska, ale zapytam mojej gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i mam pytanko czy ktoras z was zamawiala legginsy ciazowe z allegro, dlugie ale z grubszych? pytam bo nie chce przeswitujacych juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Ira, mnie gin stopień dojrzałości łożyska zaznaczył dziś wśród innych informacji na kartce z wynikami usg. Pytałam o miesiące ciąży i odpowiedział mi że najlepiej patrzeć na tygodnie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
A ile ci wyszło tego cukru po obciążeniu i ile g 50 czy 75 robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) ale się u Was dzieje.. u mnie cóż na razie nie jest tak źle. Rozmawiałam dziś z panią dyrektor. Więc wszystko wiem. Wy dziewczyny będziecie odpoczywały, a ja od jutra zaczynam hehe.. :/ A co do legginsów to wypatrzyłam fajne takie grubsze zimowe na allegro. Tak się właśnie zastanawiałam nad zakupem. Ale teraz to rozejrzę się za jakimiś jeansami bo do szkoły w czymś trzeba. A na zimę może sobie takie legginsy wyfasuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin super wieści - gratulacje. Na te skurcze łydek mama poleciła mi jeść dużo pomidorów, to się z Wami dzielę radą :-p elzuniaw1 masakra z tymi psami aż sama się popłakałam jak przeczytałam co napisałaś. Ja bardzo lubię psy ale w ciąży czuję jakiś lęk przed nimi - zupełnie nieuzasadniony. martini657 ja z niczego nie zrezygnowałam w ciąży z jedzenia, poza alkoholem. Od czasu do czasu mam pozwolenie na pół puszki energetyka, wcinam kebaby i hamburgery z McDonalda, ale jakoś tak wewnętrznie mam większą ochotę na zdrowsze rzeczy, ale niczego sobie nie odmawiam. Wszystko jest po staremu, dodatkowo jeszcze nie dźwigam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam termin- ja wypilam cala butelke nie wiem ile to bylo, ale na moje to 50 wynikow nie pokazala, tylko powiedziano mi ze mam podwyszony cukier, wiecej dowiem sie za tydzien na kontroli, ponoc po ciazy wszystko wraca do normy, wiec nie panikuje A w pierszej ciazy glukozy nie robiono mi wcale Socjofobiqe a podasz mi link na allegro tych legginsow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Socjofobiqe podałaś linka do aukcji mojej koleżanki :-). Tez mam zamiar się u niej zaopatrzyć w najbliższym czasie w legginsy. Powodzenia jutro w szkole :-) Ty to dopiero będziesz miała pod górkę w rozmowach z koleżankami, ale może się mylę i Twoje równieśniczki będą bardziej zainteresowane niż moje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiem fajne te legginsy się wydają. Zwłaszcza na chłodne dni :) Dzięki:) Jakoś teraz to dam sobie radę bo brzuszek nie aż tak widoczny. A co do kontaktu z koleżankami... To takie same są moje jak i Twoje heh co może typowe 18-latki interesować.. Na pewno nie obawy przyszłej matki. Nigdy nie miałam z nimi jakiegoś specjalnego kontaktu bo nie łaziłam po mieście, na zakupy z nimi i na dyskoteki. Zawsze tak byłam bardzie "odsunięta" od nich. Teraz będzie gorzej. Ale jakoś dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wiecie co to może być ???po wewnętrznej stronie Ud wysypki dostałam i nie wiem czy to od tego ,że uda sie stykają ocieraja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×