Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Tojah i wszystkie inne dziewczyny,dzięki za trzymanie kciuków za nóżkę Emilki :) A co do chusteczek ja nie jestem wybredna,pasują mi w sumie wszystkie :) tylko huggiesy były niefajne,takie jakby papierowe,rwały się.A rossmanowskie nie są mocno nasączone,ale dla mnie ok :) Mnie odwiedziły siostry,także nie mam czasu na internet,bo cały czas wspominamy stare czasy i się śmiejemy jak głupie :) A jeszcze dodam,że dziś mieliśmy odpust w parafii i kupiłam młodej balona-zapatrzona w niego strasznie :) A co do szczepień,my też ostatnio mieliśmy 3 dawke 5w1, ale następne kiedy znowu będzie nie wiem,bo u nas kilka dni wcześniej dzwonią i zapraszają na szczepienie :) Pozdrawiamy :) Dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , jestem i czytam was namiętnie :) tydzień pracy zaliczony teraz dwa tygodnie urlopu wyp - postój firmy, i bardzo dobrze bo myslałam że oszaleję , nie chce chodzić do pracy , chcę byc w domu ze swoim dzieckiem !!!!!!!!!!!! niby urlop teraz ale mi się wydaje że po tygodniu jakiegoś wariactwa do normalności wróciłam i urlopu nie czuje, mąż chyba jutro wraca no i bedziemy się wspólnie byczyć 2 tyg pod sliwkami na kocu lezaku w basenie czy gdzie tam się da, nigdzie nie wyjeżdżamy bo finansów brak, może jakiś jednodniowy wypad gdzieś nie daleko , bo jak w domu bede to ciągle się wydaje że cosdo zrobienia , a to trawę skosić a to grządki ogarnąć, okna itp ja spokojnie w domu odpoczywac nie umiem no chyba że niedziela to tak :) wtedy obiad tylko i leniuchowanie, basen Mlodemu kupiliśmy , mamy tez duży dla siebie, pogoda wakacyjna - bedziemy się byczyć to tyle u nas , Fifi kloc wielki się upasł , myślę że jużdociąga do 10 kg , zważy się z mamą komisyjnie w pon :) mi kg ubywa ale boję się że potem je zlapie , no cóż zobaczymy, na razie się trzymam i 1 kg tygodniowo znika ; właśnie sernika z piekarnika wyciągam i mam nadzieję że nie klapnie , mniam - zapach boski !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moja Lenka ma od czwartku wysoka goraczke 38 .5 czasami dochodzi do 39 bylam u lekarza stwierdzil ze to raczej wirus 3 dniowka jest strasznie placzliwa dzisiaj zaniepokoila mnie jej kupa byla biegunkowata zolta z duza iloscia sluzu czy przy goraczce to normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia1986 - przy trzydniówce już powinna sie pojawić wysypka podobna do różyczki, moj Konrad mial reakcje po szczepieniu 5w1 i miał 39 st przez 3 dni to nie zauważyłam zmian w kupce. Jeśli wszystko z gardłem, oskrzelami jest ok, to moim zdaniem powinnaś zrobić badanie moczu a najlepiej pójść do lekarza jeśli ten śluz będzie się nadal pojawiał bo może to jakaś bakteria i potrzebny będzie posiew kału. A na pewno do lekarza jak gorączka będzie się utrzymywała dłużej nić 3 doby. Sama gorączka to nic strasznego ale ta kupa jest niepokojąca. Fasolka - dobija do 10 kg? OMG :) a tobie gratuluję spadku wagi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj jest 3 dzien to moze jutro juz bedzie lepiej bylam u lekarza daje malej syropek paracetamol mowil ze jest tylko zaczerwienione gardlo ale to normalne przy 3 dniowce niby biegunki tez ale ten sluzzz...ogolnie mala ma pod poczatku niewielki sluz w kupce podobno ma nietolerancje bialka pije mleko bebilon ha poniewaz tych pepti i nutre nie chce mi ruszyc odruchy wymiotne .. no zobaczymy narazie jedna taka kupke zrobila jesli sie pojawi znowu bede musiala cos jej dac moze dac jej kaszke ryzowa ? ona zatwardza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia - jak reaguje na paratecamol to dobrze, ja przy gorączce daję na przemian paracetamol i nurofen, ale częściej w czopkach bo z syropkiem to różnie bywa z piciem. Poobserwuj jeszcze trochę i jak ciebie będzie coś niepokoiło to wtedy do lekarza. A co jak wpływa na kupki to wkleję eszcze raz, bo nie wiem na której stroni to dawałam a może ci się przyda: Soki: herbatka z kopru włoskiego z sokiem jabłkowym-regulujące herbatka z dzikiej róży z sokiem z czerwonych owoców-regulujące sok jabłkowy-rozlużniające sok jabłkowo-winogronowy-rozlużniające sok jabłkowo-marchwiowy-normalizujące sok gruszkowy-rozlużniające napój z czystej marchwi-zestalające nektar dyniowo-jabłkowy-rozlużniające nektar śliwkowy-rozlużniające napój malinowo-jabłkowy-rozlużniające sok z jabłek i czerwonych owoców-normalizujące napój morelowy-normalizujące nektar bananowy-normalizujące nektar brzoskwiniowy-rozlużniające napój brzoskwiniowo-ananasowy-rozlużniające Owoce jabłka-rozlużniające czarne jagody z jabłkiem-normalizujące marchewka z jabłkiem-zestalające gruszki-rozlużniające gruszki i jabłka-rozlużniające brzoskwinie-rozlużniające morele-rozlużniające banany-zestalające banany z brzoskiniami-zestalające banany z morelami-normalizujące śliwki-rozlużniające jabłka z bananami i brzoskiniami-rozlużniające jabłka z bananami-normalizujące jabłka z malinami i jogurtem-normalizujące Warzywa marchew-zestalające młoda marchew z ziemniakami-zestalające dynia z ziemniakami-normalizujące zupka jarzynowa-krem-normalizujące krem ze szpinaku z ziemniakami-rozlużniające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje.a takie jabluszko zwykle jakbym wlozyla do tej siateczki co moze niemowle ssac to dziala zestalajaco ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z glutenem czekamy do 9 m-ca , wg starych zaleceń do kółka nie wiem czy należę ale adoratorów niestety brak , a szkoda zawsze to jakoś ciekawiej :) jagódka_1984 do zupek dodaję mięsko, łyżeczkę masła lub łyżeczkę lub dwie ryżu :) zawsze to bardziej kaloryczne Filipowi tak moje zupki smakują że sloiczków już nie chce a porcje wciąga coraz większe, gotujemy na głoębiu , króliku, dodajemy buraczka , albo marchewkowa z ryżem, pietruszka , ziemniaczek , koperek , natka pietruszki i różne takie mixy, czekam aż kalafior nie będzie taki pędzony, deserki też sma robie, jabłko z ryżem,kisiel z jabłkiem a banana nie misksuje już tylko lyżeczka całego potrafi zjeść :) łakomczuch po mamie :D ja tak na raty pisze bo Mały nie pozwala, popijam mrożona kawkę i czytam zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking , Tojah z tym moim chudym tyłkiem to nie przesadzajcie , bo jeszcze mi sporo brakuje, najgorzej wygląda brzuch, ech nie wiem co z nim poczać, brakuje czasu na systematyczne ćwiczenia i basen, sam raczej nei zniknie, cyców brak deseka Terseka :) moge bez staników chodzić , zaczyak kupowac pushupy :) bo aż głupio że tak nic nie ma, ciesze sie z tego ale dla zachowanie ciała proporcji musze wypychać :p co do mleka to my już 2 bebilon dosypujemy, bo zaczął się wybudzac w nocy a teraz już lepiej choć też się zdarza , rozregulowane to moje dziecko czy ktoś już kupuje pieluchy 4 ? bo z dady te 3 jakieś małe mi się nagle zrobiły Tojah gratuluję zęboli :) !!!!!!!!! teraz to dopier bedzie jeść i podgryzać :) no i ochrzciła byś już to dziecko a nie takiego masz małego poganina jak by to mój teściu powiedział no i już się wypspał , całe 10 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja się pochwalę: moja córunia ma już jeden ząbek, a drugi się nieśmiało przebija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie ech czasu brak jakos tak wypada ze was przeczytam i koniec, fasolka u mnie tez brzuchol wielki, a waga stoi w miejscu, zazdroszcze spadku kg, i super ze fifi ci zjada wlasne obiadki, mi mojej nie podchodzily, ale sprobuje jeszcze, a warzywa to z ogrodka czy kupne? u nas tez zabkowanie na calego Viktori wychodza na raz dwie dolne jedynki, jest marudna na szczescie nie goraczkuje... jutro mielismy pojsc na basen dziewczyny naprawde super z takimi maluszkami ale jedziemy do parku, zycze wesolej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze, ze jestescie. Dlugo nie pisalam, bo brakowalo mi czasu. Kushion dziekuje za troske. Mialam strasznie zabiegany czerwiec. Studia podyplomowe, pisanie pracy, euro i jeszcze wrocilam czesciowo do pracy, ale juz sie wakacjuje. Bababy byly swietne, kolysanie wozka bez dziecka tez super. Czekam na wiecej. My niesmialo powolutku cos jemy. Byly juz ziemniaki z dynia, ziemniKi z brokulem i jabluszko. Maluch tez chetnie wypija wode, bo u nas potworne upaly. Uruchomilismy tez dla maluszka basen, ma ogronma radoche. I mamy 2 zabki. W poniedzialek byl pierwszy, we wtorek kolejny i wyglada, ze to na chwile obecna tyle. Moj maly czarodziej posadzony siedzi, troszke pelza i przewraca sie na boki od przypasku na brzuch. To chyba tyle o nas. Ja kupuje dla malego pieluszki 4 dla dzieci aktywnych. Odnosnie wozka nie pomoge, my kupilismy 3 w 1, caly czas mamy ten sam stelaz a zmienia sie gora. Jestesmy zadowoleni wiec nic nie szukamy. Zamowilismy juz wiekszy fotelik. Ale ten czas szybko leci, pamietam jak kupowalismy pierwszy, a teraz juz nastepny. Ja tez zastanawialam sie czy nie dac malemu siateczki z jablkiem. Odnosnie ubranek, to trudno doradzac, bo wszystkonzalezy od firmy. Moj nosi od 68 -80 lub od 4-12 miesiecy (takie sa opisy na metkach) roznica duza, a dziecko to samo. Cos jeszcze mialam pisac. No nic, pamiec juz nie ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pilyscie karmi w ciazyalbo pare lykow normalnego od czasu do czasu ,bo ja pije karmi czesto i.nie wiem juz co o tym myslec.. ""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeefded
Ja będąc w ciąży w ogóle nie piłam. Uważam że na te 8 miesięcy można sobie odmówić! Drogie mamy a ja mam pytanie dotyczące TV. Czy zdarza się że wasze styczniowe dzieciaki oglądają oczywiście nie sadzam córy przed żeby sobie oglądała ale nie raz ją złapię jak się przekręci i leży uchachana bo ogląda, zaraz jej zasłaniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czemu zaslaniasz?
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeefded
bo słyszałam ze tak małe dzieci w ogóle nie powinny patrzeć na tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwa,ani zadnego alkoholu nie pilam w tej ciazy.w pierwszej ze 2-3 razy pilam lampke bezalkoholowego piwa.szklanki sie nie odwazylam:-) moje dziecko oglada tv,bajki ze starsza,wiadomosci z nami.siedzimy razem w jednym pokoju z wlaczonym tv to nie da sie uniknac ogladania:-) dziewczyny ja tez mam pytanie,czy wasze dzieci odkad jedza warzywa robia wiecej kup? moja moze ze 3 do 5 zrobic,a wczesniej jedna na dzien byla:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larfa,z zebami to tak jak u nas:-) fasola,nie poganina tylko diabla:-) ale przeciez na rzesach staje by to zalatwic i juz widac swiatelko w tunelu. po tyg pracy 2tyg wolnego:-) to Ja rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam styczniowki ja raz wypilam lampke wina i karmi. Tojah moja je juz duzo i kupek wiecej od 2 do 3 tez myslalam ze bedzie mniej a tu prosze, duzo zjada wiec musi to wydalac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam jeszcze zapytac czy karmiac piersia moge przejsc na jakas diete pod koniec lipca jade na kaszuby i chcialabym te 5kg zgubic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camilla my tez rossmanowskich chusteczek uzywamy no i oby poduszka pomogła na bioderka!!! Fasolka dzielna z Ciebie mama i wiadomo ze kazda z nas wraca do pracy tez dla swojego dziecka, nie ma wyjscia - przynajmniej u mnie bo musze z powodów finansowych, a Fifi sie przyzwyczai, dobrze ze nie płacze bo jak ja Kube zostawiłam na 2 godziny to płakał za mną, a on i mleczko pije i je zupki no i z tatą jest, wybycz się na urlopie!!! polecenie by olać sprzatanie itd. i się byczyć jak na wczasach ps. wiem ze łatwi gadac bo sama w domu jakby miała w kuszu pranie to nie wytrzymam i włączę pralkę - zaraz bede do niej pakowała bo z Bielska wrócilismy i prania mam troche, ale puszcze jutro, no ale przygotowac dzis chce.... ahhh napisz jak Fifi w poniedziałek po wazeniu a postepow w diecie gatuluję (ja nie robie totalnie nic z brzuszkiem :() musze sie zmobilizowac i jak Kuba zacznie wiecej jesc gotować sama dzis dałam słoiczek z mieskiem pierwszy raz, znaczy sie pól słoiczka Docia nie pomoge ale zycze zdrówka dla córci dziewczyny które podejrzewacie u dzieci skaze białkową, pisała juz o tym Elzunia ale uwazajcie na ziemniaczki z szpinakiem hippa bo mają w sobie mleko, ja wczoraj dałam i wieczorem Kubuś mi wymiotywał, byłam przerażona Fasolka my juz od dawna na Dada 4, ale teraz zmieniam na rossmanowskie bo jakos po tych Dadach czesto ma czerwoną pupcie i takie odciski na niej larfa, ira, tojah, zuzia gratuluje ząbków!!! Zuzia dobrze ze wróciłas po tym zabieganym czerwcu, czyli teraz masz wakacje? Luiza piłam karmi okazjonalnie Tojah u nas kupki są rzadziej bo czasem co 2 dni albo i co 3 .... a tv tez oglada w ogóle ja mu czasem bajki puszcze by go czyms zajac w czasie jedzenia, zajety chetniej je a tak to mu sie nudzi i chce piers powodzenia z dalszym załatwianiem chrzcin za tydzien jade nad morze :):):) a poza tym to nie wiem ja mam za miesiac isc do pracy a Kuba nie chce butelki z mlekiem i stałe pokarmy tez powoli.... a miała byc kaszka na sniadanie i potem zupka no i herbatka a herbatke czasem ale rzadko wypije z niekapka, słoiczki zje pół albo prawie cały a kaszki musze zaczac, kurcze wkurza mnie ze musze dawać wszystko troche wczesniej niż sie daje dzieciom na piersi no ale tak 2-3 tyg wczesniej ale zawsze wczesniej, lepiej by bylo moc poczekac az on bedzie gotowy bardziej na to..... betinka u was tez słabo jedzenie idzie? elzunia dajesz kaszki wieczorem a rano mleczko? jak mała polubiła kaszki? bo dajesz wieczorem a potem dajesz jeszcze piers przed snem? aaa kupilismy espiro magic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Wróciłam już :) stęskniłam się za Wami :) Wczasy u rodzinki się udały, Matuś zadowolony bo tam wszyscy rozpieszczali go prezentami,zabawiali go itd :) jednym słowem wypoczęliśmy, zaliczyliśmy wycieczkę do super zoo :) widzę że sporo naskrobałyście ale nie dałam rady jeszcze poczytać bo wiadomo rozpakowywanie, sprzątanie itp ale nadrobię :) Chyba Wam nie napisałam że Mati ma dwie dolne jedyneczki i sam siedzi :) no i jak mu się poda rączki to podnosi się i wstaje :) ale te nasze dzieciaki rosną :) Widziałam że był poruszany temat pieluch i chusteczek , my używamy 4 już od dłuższego czasu, a chusteczki to ja preferuje pampers, te z rossmana jak dla mnie za mało mokre a huggies takie papierowate Wiecie co mnie zdziwiło, tam w Niemczech nie ma czegoś takiego jak wprowadzanie glutenu, w niektórych słoiczkach po 4 miesiącu on jest i "niemieckie" dzieciaki to jedzą... mają np spaghetti bolognese tylko oczywiście takie zmiksowane - nie ukrywam że Mati spróbował i bardzo mu smakowało :) nie rozumiem tego dlaczego tak jest że w niektorych krajach wprowadza się ten gluten stopniowo a u nich nie, no chyba że w takim słoiczku jest taka mala dawka że można ? poczytam jeszcze troszkę i spadam spać :) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamotana jestem, my tez uzywamy dady 4 miałam na myśli 5 czy ktoś zakłada , bo 4 niby do 18 kg ale jakaś mi się mała zrobiła a rosmanowskie jakei mają przedziały i jaka ich cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jedzenia przy tv wiem że to pomaga ale nie jest dobrym rozwiązaniem " Przy jedzeniu nie powinno się opowiadać bajek, czytać, oglądać TV itp. W takim przypadku dziecko nie koncentruje się na jedzeniu. Jeśli dodatkowo czynności służą wsunięciu dziecku do otwartych ust łyżki z jedzeniem, kształtują nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Dziecko wówczas je więcej niż wynika to z jego naturalnych potrzeb. Jednak posiłki nie powinny przebiegać w zupełnej ciszy. Można mówić do dziecka w czasie posiłku lub w oczekiwaniu na to, aż zje. Zamiast opowiadać bajki, można uatrakcyjnić dziecku posiłek opowiadaniem o tym, co właśnie znajduje się na talerzu czy o tym, kto je przygotował. Takie tematy interesują większość dzieci, a dodatkowo nie odwracają jego uwagi od posiłku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) jagodka - ja daję (nie zawsze) przeważnie wieczorem kaszkę, robię tak, że daję pierś, jednocześnie w drugiej ściągam pokarm, różnie go jest, czasem 60ml, czasem 100, czasem 150 ze zlewkami z dnia, od razu po tej jednej piersi lecę do kuchni i mieszam mleko z kaszką, daje tyle ile jest napisane na opakowaniu, a ta ilość daje płynną kaszkę, zreszta nawet jak dam łyżkę więcej to jest płynne, nie wiem co to kobiece mleko ma w sobie, jak raz dałam na mm dawno temu to od razu zrobiło się gęste jak cholera a na moim mleku od razu sie rozpuszcza, ale już sie tym nie przejmuje, a nie będę dopychac kolejnych łyżek dziecku, po kaszce kłade do łóżeczka i zasypia rano tak na 2gim karmieniu o 9-10 czasem robię tak samo, ale różnie, nie codziennie sylwka79 - u nas też w słiczkach po 4 miesiącu znajdziesz przecież gluten, sama rozpędziłam się i kupiłam na pierwszych słoiczkowych zakupach kaszkę na dobranoc hipp z glutenem po 4 mcu no i czeka w lodowce fasolka- no wlasnie sobie myslalam jak to z tymi pieluchami, ze wy uzywacie 3jek? :D bo my 4 :D ale to juz teraz rozumiem, że była to pomyłka :) rossmanowska 4ka jest za 21zł i jest 60szt w paczce chyba od 7-18kg, dalej nie wiem, ale zapeewne na ich stronie masz ;-) ira1 - nie zaleca się diety podczas karmienia piersią eeefded - u nas tv włączane jest po 20tej a Laura o tej godzinie już śpi więc mamy problem z głowy, nie mniej jednak nie chciałabym aby dziecko sie przyzwyczaiło do gapienia w tv przy każdej możliwej okazji luiza1988 - w ciąży nie piłam nic co miało jakikolwiek alkohol, ot tak po prostu nie piłam i już, teraz w czasie karmienia piersią wypijam karmi przed snem do towarzystwa mężowi docia1986 - jabłko działa rozluźniająco a nie zestalająco (według litanii wklejonej przez youstę) także jak u was luźna kupa no to jabłko chyba nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u nas jednak 3 dniowka wczoraj mala wysypalo na calym ciele a goraczka zniklaaaa wiecie co ja normalnie czekalam na ta wysypke heheee balam sie ze to cos innego ale najwazniejsze ze juz ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc.dziewczyny potrzebuje pomysłu jak zabezpieczyc piec wolnostojacy w pokoju przed dzieckiem????????????????bo lada chwila lato się skonczy i potem na szybko myślec bedzie trzeba fasolko jak bedziesz miała chwile napisz co z tym siusiakiem po tej maści,nam kazała do roku czekac ale odciagac w wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×