Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Z tego co mówiła moja mama to można surowe jabłuszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SANDRA11 no super zdolna dziewczyna z tej Twojej córy, moja to jeszcze sama nie siedzi ale też jestem z niej dumna hahaha :-) Mnnnn- ja podawałam i podaję nadal surowe jabłko tylko rozdrabniam blenderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnmnnnn
Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane jej jak ja tu długo nie zaglądałam hihihi : Przepraszam was dziewczynki :) a tak wogóle steskniłam się za wami :)Co tam u nas hymmm... mała rośnie bardzo szybko ostatnio jest marudna strasznie w ciagu dnia może w sumie przespi z godzine??,15h? nocy tez całej nie przesypia... ale tak to jest super chociaz sa chwile ,ze mam chęc wyjść z domu i prędko nie wracac.. ale to tylko w te gorsze dni. pozatym okresy nie miałąm przez cały czerwiec... i czekamy :)a tak wikusia więcje już je sztucznego mleka moje z 2 razy w ciagu dnia i w nocy do tego obiadki zupki itp ostatnio miała wikusia sesyjke:)hih uwielbia pracę z aparatem -to zauwazyłam :) to chyba tyle aaa i ząbków nadal brak a marudzi strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pisze,ale jestem... jestem, tylko zabiegana ze kosmos wysiada. ale jak ogarne wszystko i zaczne pisac to kafe umrze, normalnie sie tak zawiesi buziaki PUP na plus chrzciny na plus a nawet slub bede znów stara,gruba MŁODA PANNA :-) jedynie kg na minus, ale w sensie negatywnym znaczy się, nie ze ubywaja. bo nie ubywają świnie jedne,ale i za nie się wezmę. nie mozna mieć tyle plusów dodatnich, muszą byc też i ujemne, by człek nie zwariował ze szczęścia. i proszę się tu odmeldować. Sandra,ależ wymysliłaś z tym nocnikiem olaboga! no i ściskam wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. mam już prawie nieograniczony dostęp do neta co prawda jeszcze nie w domu tylko u mojego brata. w sobotę będziemy wracać do domu. wszędzie dobrze ale w domu najlepiej, przez wyjazdy mała mi się rozregulowała masakrycznie, usypianie przy cycu, ech żeby jak najszybciej wrócić i żeby było po staremu :-) Mała była kochana cały czas, uśmiechy do wszystkich. podobno mamy grzeczne dziecko ;-) Dzieci to jakoś tak umieją się pokazać z jak najlepszej strony przy obcych, gorzej już w domu przy rodzicach :-) Wybaczcie że nie będę wszystkim odpisywać, jak już będę w domku to wtedy na spokojnie na bieżąco będę czytała:-) pisałyście o tv. ja tam bym chciała żeby trochę poślepiała a ona jak na złość jakoś nie zainteresowana telewizorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! My już po chrzcinach:-) 1lipca były i minęły całkiem fajnie.W kościele mała była grzeczna,trochę sobie już waży ,więc w czasie mszy wędrowała po rękach chrzestnych i rodziców,gdziekolwiek się przemieściła wokół podłoga była spluta:-) ślini się okropnie:-) ale nie ma co się dziwić,praktycznie zaraz po chrzcinach wyszedł jej pierwszy ząbek.A najgorsze,że mnie już nim zdążyła ugryźć jak ją karmiłam.Gwiazdki zobaczyłam i krew się lała dość porządnie.Pierwsza myśl "jak taka jesteś to koniec karmienia piersią dla ciebie!"Syna karmiłam 8miesięcy i ani razu nie próbował zębów na mnie,a ta mała ledwo zęba w buzi wyczuła to już gryzie,smyk!Żebyście widziały kolejne karmienie po tym jak mnie ugryzła,normalnie podchody jak do jeża:-)Czekałam tylko kiedy znowu zęba wbije,ale na szczęście to był jednorazowy numer z jej strony jak na razie.Zaczęłam też jej już rozszerzać dietę,bo pediatra powiedziała nam ,że jak skończy 5miesięcy i zacznie 6 to wprowadzać nowe posiłki.Ona jest z ostatniego stycznia to wszystko tak dużo później niż u Waszych pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati no z tym gryzieniem to szok!! Betinkla ja tez tak na raty poczytałam bo na wczasach siedze :) maluch spi w ogole mały ma sie tu dobrze spi dobrze, tylko go wszyscy rozpiezczają ze hej.... a on sie popisuje na całego, potrafi juz tak sie trzymac na rekach ze ma je cale wyprostowane i opiera tułw na kolanach, siłach mój mały!!! przekreca sie jak chce, chce siedziec itd. tojah to jak bedziesz miała czas to napisz co z tym slubem i chrzcinami w szczegółach Sandra szok z tym nocnikiem Fasolka a ja myslalam ze wypróbujesz te 4 z Rossmana no ale Fifi jest większy niz mój maluch :) no i powodzenia u chirurga :) a morze cudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy był ten temat już poruszany, ale ostatnio chodzi mi po głowie pomysł przekłucia uszu.Jak byliśmy na festynie z przedszkola to widziałam taką dziewczynkę koło pół roku miała i już uszy przebite,tu w bloku też jedna dziewczyna przebijała córce jak miała 4miesiące. I tak się zastanawiam kiedy najlepiej przebić czy jak taka malutka,bo szybko zapomni i nie będzie za bardzo problemu z przebiciem czy zaczekać aż będzie miała parę lat i sama będzie chciała mieć kolczyki.Bo kuzynka zdecydowała się jak jej córka miała rok i już był problem,bo nie pozwoliła sobie przekłuć.Płakała,wyrywała się i nie pozwoliła dotknąć tej kobiecie.Jak myślicie jaki czas jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy? Moim zdaniem wtedy, kiedy sama powie "Mamusiu" chcę kolczyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też jestem za tym żeby poczekać z kolczykami, jakoś bałabym się żeby się nie urażała bo przecież przez parę dni to będzie bolało. Moja starsza 6 latka chce kolczyki i tez na razie się nie zgadzam , tylko że ta z kolei jest straszna panikara i chcę sobie oszczędzić ciągłego ryku. Jak będzie starsza to niech sobie robi co chce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati,daj spokoj malej:-) jestem przeciwna kolczykom u dzieci. calkowicie.czemu maja one sluzyc?zeby mamie sie podobalo?widzialam dziewczynke w podstawowce z przerwanym uchem,ktora tylko biegala na przerwie i ktos ja zahaczyl.sama w 8klasie chcialam,ale rodzice zabronili i powiedzieli,ze jak bede pelnoletnia to sobie moge dziury w uszach robic,ale skonczylam 18 i Nie chcialam juz:-) uszy przebilam w wieku 30lat:-)dostalam na urodziny kolczyki i pomyslalam czemu nie? swoim corom tez nie przebije do gimnazjum przynajmniej.potem jesli beda bardzo nalegac. mnie w ogole szkoda takich maluchow z kolczykami. ale jesli musisz to teraz jest najlepszy czas,bo dziecko nie bedzie ruszalo uszu i powinny szybko sie zagoic. starszak gorzej to zniesie. czasami moze cos sie gorzej goic i bedzie core uwierac. dziewczyny moja Kinga sie nawet na plecy juz przewraca.:-)wlasnie lezy na macie i robi przewroty.pomalutku do wszystkiego dochodzi. i dzis taki fajny pt 13-go,kinga konczy 6m.a JA sierota zgubilam recepte w kroplami dla niej.brak slow.tylko mnie sie takie historie dzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka pozdrow morze:-) pati,wyobrazam sobie bol jak cora zatopila zeba:-) bo co jak co,ale scisk szczek to maluchy maja niesamowity.ale bym sie darla.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, pati - ja zgadzam się z tojah, nie bardzo wiem po co niemowlęciu kolczyki... ja kolczyki zrobiłam sobie sama jak miałam 12 lat :D także myślę, że jak w tym okresie dziecko mówi, że chce to lepiej mu zrobić bo jak nie to igła cyk cyk :D i siostrze też zrobiłam, dorosłej, ja-dziecko :D matko, niech te szalone czasy wrócą :) tojah - no no stara panna młoda, fajnie, że załatwiłaś wszystko :) no i czekam aż się kafe zawiesi, będzie to znaczyło, że wróciłaś na dobre :P a my mamy we wtorek zabieg na oko :( wprowadziłam gluten młodej, pytałam lekarki i powiedziała, że to nie prawda, ze jak się na cycu nie wprowadziło po 4-5 mcu to trzeba potem dopiero w 9, jest zalecenie by zrobic to wczas bo są badania, które pokazują, że kobiety cycują do 6go mca najczesciej, a ponieważ dobrze wprowadzac gluten przy cycowym mleku stąd takie zalecenie, więc my jesteśmy teraz w 7 i pomalutku wprowadzamy mannę do obiadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjkjkllk
internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa my poszlismy przekłuć naszej Niunii uszka jak skonczyla 4 miesiace, plakala doslownie chwilke jak przy szczepionce, wkoncu to tez uklucie.. wyglada mega slodko, ja tez mialam przebijana uszy jak bylam mała tzn mialam roczek i nie narzekam, wedlug mnie lepiej jak takie malenstwo jest, zalezy jeszcze jak zywe jest dziecko bo jedne moze ciagac za uszy, wyrywac kolczyki, moja Niunia nawet nie dotykala uszu, nie bylo nic ze boli, normalnie przemywalam woda utleniona, a teraz na chrzciny dostala zlote kolczyki z angielskim zapieciem i jest super :) sa przeciwniczki... a ja niestaty jestem bardzo ZA ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czemu jesteś
Tak bardzo za????bo dla ciebie wyglada mega słodko???bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanie czy wasze dzieciaczki po deserkach maja delikatny sluz w kupce ?? moja malutka pije bebilon pepti nie chciala go pic ale w koncu sie przekonala poniewaz robila kupki z sluzem bo bebilonie pepti unormowalo sie nie robila z sluzem zaczelam jej wprowadzac deserki no i znowu sluz jestem zalamana nie wiem co robic czy to cos zlego ze jest ten sluz :>? na poczatku jak robi kupke jest normalna potem przy koncu luzniejsza z sluzem nie jest tego duzo ale jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej lub więcej
ja swojej córeczce nigdy takiej krzywdy nie wyrządzę jak kolczykowanie bez jej własnej woli..będzie tego chciała w wieku 12-14 lat - proszę bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa damesa
DOCIA---- nie sądzisz że powinnaś te kupki skonsultować z lekarzem? Jednym, dwoma a nawet pięcioma jak będzie taka potrzeba. Podczytuję styczniówki a Ciebie kojarzę przede wszystkim z kłopotami zdrowotnymi Twojej córy i postami z którymi powinnaś udać się do pediatry a nie na forum. śluz w kupie nie jest normalny może zdarzyć sie raz ale gdy pojawia się częściej należy skonsultować to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia -niewielka ilość śluzu nie jest czymś niedobrym. Niepokojący jest właśnie jego nadmiar, skupiska bo świadczy o tym że jest produkowany w celu ochrony podrażnionego jelita. Najczęściej jest to alergia albo jakaś nietolerancja pokarmowa. Ja przechodziła to ze starszą córką i u ja do tej pory nie wiem co było przyczyną bo alergi nie miała. Aha.. robiłam jeszcze posiewy kału żeby wykluczyć jakieś bakterie. No i dawałam Dicoflor, lekarz mi kazał. Temat kolczyków.. uszy miałam przekute jak miałam 8 lat i krzywda mi się nie działa. U nas nadal brak zębów i pewnie jeszcze poczekamy. Rozszerzamy natomiast wciąż dietę, dodaję już pół żółtka do obiadu, z warzyw wprowadziłam już kapustę, fasolkę szparagową, buraczki czerwone, kalafior. Z owoców maluchy zajadają się malinami, borówkami, jagodami i czarną porzeczką. Do obiadu dodaję masło albo oliwę z oliwek. Tyle z pisania na razie.. nie chcę dawać pożywki pomarańczom bo widzę że bidule aż zęby sobie ostrzą jak ktos coś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yousta dzieki za wsparcie u lekarza to ja bylam nie 3 nie 4 i nie 5 smieli sie ze mnie ze kazdy mi gada co innego robilam tez posiew kalu wszystko jest ok podaje dicoflor dzisiaj zrobila ladna kupke wiec zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacjajowan
No to naturalne,że zdania są podzielone.Ja byłam za przebiciem uszu, sama mam przebite i nie mam ani jednej koleżanki która by nie miała kolczyków.Ale tak jak pisałam albo zrobić to teraz jak jest jeszcze malutka,albo później niech już sama się decyduje,bo ja pamiętam miałam 3lata jak mi przebijali,niby chciałam,ale pamiętam jak dziś mój biały sweterek zachlapany krwią,bo mi żadnej szmatki kosmetyczka nie położyła na ramie,krew sikła.I drugie ucho już mam przekłute krzywo,bo się ruszyłam.Wiadomo pierwsze ucho to nieświadomość ,a z drugim już gorzej.No i sama nie mogę się zdecydować co do małej,jeżeli jednak teraz stwierdze,że nie przekłuwamy to później dopiero gdzieś w gimnazjum jako nastolatka,bo jak widać z mojego doświadczenia takie 3 czy nawet 6letnie dziecko jak mówi,że chce kolczyki to nie oznacza,że nie będzie problemu przy przekłuwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie dnia...
Po co niemowlakom kolczyki? Zeby slodko wygladało? Dla mamusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że jakaś pomarańcza czatuje na forum, pati1974 całe 6 min. czekałaś na odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia - moja chrześnica jest z połowy stycznia i ostatnio jak rozmawiałam z jej mamą to tylko na bebilon pepti jedzie.. Próba podania kaszki skończyła się bólem brzucha i płaczem. Więc na razie kuzynka nie podaje jej nic innego niż mleko bo jak mówi na inne rzeczy przyjdzie jeszcze czas po co męczyć dziecko. Ale próbuje i obserwuje dziecko. A jest lekarzem więc raczej wie co robi. Deserki jak podajesz to może spróbuj takich robionych przez siebie i jednoskładnikowych - np. z jabłka albo marchewki i nie surowych. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia - nie pamiętam jak u ciebie czy jest nietolerancja laktozy, jesli tak to luknij czy dicoflor nie ma jej w składzie bo mi lekarka go odradziła i doradziła coś na "s", cholercia nie pamiętam co, jesli miałabyś takie życzenie mogę poszukac tej karteczki a co do deserku to luknij sobie na skład deserku, mi wczoraj wpadły w ręce piekne deserki, które napchałam do koszyka :) no i w każdym mleko, jogurt, twaróg, no takie piękne kolorowe były i wszystkie musiałam wyciągać z powrotem :) u nas śluz też się pojawia od czasu do czasu, ostatnio - chyba - po brokule, ale ręki nie dam sobie uciąć... pati - hmmm ja bym poczekała z tym do podstawówki, tak jak piszesz dziecko 3 letnie to już całkiem na przebijanie nie nadaje się, chcieć może i będzie chciało, ale tak jak piszesz obczai jak to wygląda i z drugim uchem już gorzej, dla niemowlaka no to jak już pisałam - ja uważam, że większego sensu w tym nie ma, podstawówkowe dziecko chyba jest najlepsze, chociaż są mamy, które nie dadzą dziecku do 18tki zrobić, tego akurat nie bardzo rozumiem, ale każdy ma prawo decydować o swoim dziecku, wiadomo :) yousta u nas też brak zębów, dziąsła swędzą, ale myślę, że jeszcze parę tygodni poczekamy, nie wiem kiedy najpóźniej te zęby mogą wyjść, ma ktoś takie dane? :P no i trochę mnie z tym śluzem uspokoiłaś, myślałam, że jego wcale nie może być a u nas zbita kupka i tylko tak czasem lepi się do pieluszki, oszczędzę szczegółów :) a pomarańczkami się nie ma co przejmować, po to jest forum żebyśmy tutaj sobie wzajemnie radziły i wyrażały opinie, tylko wyrażanie opinii a złośliwość i obraza to dwie różne rzeczy moje drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolko mialas zdac relacje od lekarza...... Dzieki za opinie o zabezpieczeniu pieca wnioskuje iz pozostaje pilnowanie.piszecie o kolczykach ja jestem za i przwciw ale nie mam takiego dylmatu bo mam syna.nie rozumiem stwierdzenia pomaranczy bo rownierz po co sa kolczyki wieku juz doroslym?jak wam sie podobaja u dzieci to zrobcie teraz bo potem bedzie czas w wieku szkolnym.piszecie o kupach ja bylam raz z sluzem i lek s twierdzila ze jak nie ma bolow brzucha to sie nie przejmowac tak zrobilam i kupy sajuz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×