Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

youstta---no piękna wiadomość, oby więcej takich...super aż się sama jakoś tak ucieszyłam nie wiem dlaczego... A tam będziesz się kontrolować, jedyne 9 miesięcy , gdzie możesz bez wyrzutów wcinać co chcesz, i kiedy chcesz...a po porodzie przy dwójce szybciorem wszystko stracisz....a więc wcinaj na zdrowie, byle nie za dużo słodyczy, a pożywnych pyszności które dobrze wpłyną na ciebie jak i na maluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzuniaw1
youstta - mój dzidziuś był mierzony oczywiście do pupy, taki malutki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta - to wspaniałe wiadomosci, ciesze sie. U mnie tak poł na poł, z tym zołtawym sluzem to ok, jest czysto i nic sie nie dzieje. Juz tego nie mam. Sprawdzał tętno dzidziusia, jest 140. O szyjce powiedział, ze te 33 mm to w normie, ale jak na tak wczesna ciaze powinna byc dłuzsza. Do 24 tc zakładaja szew jak skroci sie do 25 mm. Powiedział, ze szyjka moze skrocic sie z dnia na dzien i dlatego musi ja kontrolowac. Jest duzo plusow bo jest twarda i zamknieta, ale ...dostałam znowu skierowanie do szpitala na jutro na 1-dniowy pobyt i USG. A to oznacza siedzenie poł dnia w izbie przyjec i stres co bedzie dalej:( Co tydz.mam usg i wcale mi sie to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
youstta - bo pewnie chudzina jesteś i musisz nadrobić do normalnej wagi :-) Moja kumpela z pojedynczą ciążą w pierwszych 15 tyg przytyła 13kg. Masakra,ale potem już tak szybko nie szło i ostatecznie na 22kg staneła. Ale chudzina była. Dziecko ma 2 miechy a jej 7 kg tylko zostało. Aż zazdroszczę... :-) MNie samej już przybyło 2,5kg,a TY podwójna w końcu jesteś. Super, ze wszystko w brzuszku dobrze i niech rozrabiają. :-) I teraz chyba tylko do pupy się mierzy, inaczej się nie da. Tak sądzę. Groszek - zazdroszczę dylematów hihi. oj chciałąbym takie problemy mieć. :-) Gwarantuję,ze szybko przyzwyczaisz się do błogiego lenistwa i dzień bedzie szybko leciał. :-) Agniesiulka - super,ze zupka smakowała. :-) I jaki syrop kupiłaś, bo mnie kaszel męczy i też muszę się wybrać do apteki. pamiętam,ze todal i drosetux można. Ale chyba bez lekarza się nie obejdzie u mnie. Madzia - wózek super! mnie się widzi. Sama mam kolorowy bardzo. :-) Dziewczyny jak po wizytach: Kokosznel, Aguniek? I ja też musze polecić tego sprzedawcę,u którego Elzunia kupiła leginsy. Sama tam zakupiłam i czekam na przesylkę. Ale już w poprzedniej ciąży się u niego zaopatrywałam. Mam kilka bluzek od niego np: http://allegro.pl/bluzeczki-wiazane-ciazowe-l-krotki-rekaw-braz-i1742504516.html tylko czarną i z dłuższym rękawem, super mozna się nią omotac - przydała się na zakończenie roku i urodziny teściowej. i jeszcze takie kimonowe, w których chodziłam po ciąży i teraz mam znów jak znalazł :-) ale nie ma ich aktualnie w ofercie. Jagódka - wózka nie znam,ale znalazłam pozytywne opinie o nim,przy czym minusów kupujacy nie podali!!!. Zatem kupuj! :-) rozsan - obejrzałam drugi wózek i powiem Tobie,ze wygląda na znacznie lepszy pod względem technicznym i jakościowym. Wziełabym go nawet bez oglądania na żywo .Serio. Ale jak się Tobie uda to najpierw się z nim na żywo zapoznaj. Mnie się widzi :-) ojej ,ale chyba one nie są w sklepach dostepne tylko u producenta. Znalazłam opinię o nim - tylko jedną: "wczoraj właśnie z mężem kupiliśmy ten wózek jechaliśmy po niego osobiście, ale z czystym sercem polecam. Jest leciutki, super się prowadzi. Gondola jest duża, więc w sam raz na zimę. Wózeczek ma funkcje kołyski w gondoli i foteliku. Wszystkie części tapicerki są zdejmowane więc łatwo można wyprać. No i wydaje mi się, że cena jest super, bo my zapłaciliśmy za zestaw (stelaż, gondola, spacerówka,fotelik,pompka do kół, parasolka i ocieplany śpiorek) niecałe 1050 zł jeśli chodzi o złożenie to zajmje niewiele miejsca, sam stelaż składa się jednym ruchem, można też złożyć spacerówkę na calkiem płasko i gondolę - więc nawet w malutkim samochodzie się wszystko zmieści!! Jeśli chodzi o sprzedawcę to muszę powiedzieć, że super!! Pani naprawdę bardzo miła, cieprliwa, wszystko pokazała i super doardza. Kolorystyka praktycznie identyczna jak na stronce" i adres i stronę producenta: http://www.mar-kur.euroadres.pl/index.php Przyznaje,ze Częstochowa i okolice to zagłębie wózkowe, nasz też stamtąd sprowadzaliśmy. Nie wiem gdzie się wybierasz do PL,ale jak tamte okolice to jedź go sobie na żywo obejrzeć. A i jeszcze sobie przypomniała,ze nasz wózek ma zawieszenie na paskach i tak cudnie i miękko się dziecko w nim buja. to dla nas był plus. Dobra, bo znów się rozpisałam. Dzień nam minał cudnie. Kawka udana, dziecko pochlapało się w fontannie. Ale wszystko było dobrze, póki nie zachciało jej się zadrzeć nogi i próbować włazic do wody. od razu zabrałam do domu :-) Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelka1616
Gratuluje:) Ja mam termin na 14 stycznia 2012 i już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojah---bardzo dziękuję Ci za opinię o wózeczku, dziś rozmawiałam ze sprzedawcą, powiedział,że faktycznie Szwedzka zima jest wymagająca, i że za darmo przy zakupie wózeczka jednym z gratisów może być darmowe-dodatkowe obszycie wnętrza gondolki.A więc rewelacja. jestem już zdecydowana , nawet jak nie miałabym go obejrzeć na żywo. A co najważniejsze powiedział że kazdy wózek ma wady jak i zalety, i ten również ma plusy i minusy. Ze zależy mu na zadowoleniu klienta, i nie bedzie nic ukrywał o możliwych wadach które sie pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na spotkanku, wróciłam przed północą, właśnie skończyłam album dla niani na jutro :) mąż odkurzył, jak wróciłam oboje juz spali :D jagódka ten wózek, o który pytasz nie rozkłada sie chyba do pozycji leżącej, tylko dziecko ma cały czas ugięte nóżki. sprawdź to koniecznie. moja czasem spała w spacerówce na boczku, przy takim wózku, byłoby to nie mozliwe. ale sprawdź to sobie "na żywo". tojah kupiłam prenalen. to syrop typowo dla kobiet w ciąży. zaraz idę zazyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja dziś strasznie wcześniej jakoś wstałam, budziłam się ciągle, myślałam, że może dzidzi się ruszy a tu nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek25
hej:) Tojah ;) no straszne mam problemy;)oby jak najdluzej sie mnie takie trzymaly;) ja dzis pierwszy raz od wielu miesiecy wstalam o 9:D swieto.. ale pierw byla pobudka o 5:) moj wyjezdzal to musialam sie porzegnac;) dzis kolejny dzien pieknej pogody sie zapowiada awiec jade rowerem do kolezanki. musze sie zaczac wiecej ruszac bo mi gnaty zastygna. cos waga mi szybko do gory idzie... hmmm wam tez??? sorka ze bez polskich znakow ale cos mi w klawiaturze siadlo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) youstta- bardzo się cieszę, że wszystko jest ok:) przepraszam, ale nie pamietam i nie mogę znaleźć-w którym jesteś tygodniu? Ja w połowie 15 i przytyłam 3,5 kg:) Ogólnie nigdy nie byłam gruba i miałam problem aby przytyć, a teraz... heheh. Babcie mnie straszy że będę gruba przy końcu ciąży, bo jak teraz już widać okrągłą piłkę, to co bedzie później...ehh getry zamówiłam - czekam na przesyłkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was słonecznie :) Groszek - ja też wstałam o 5 , wyprawiłam mężusia na służbę i pospałam do 9 :) i tak co 4 dzień :) Mi też waga idzie w górę , ale cieszę się że nie tak szybko jak w pierwszej ciąży. Moim zamierzeniem było żeby w pierwszej połowie nie przytyć więcej niż 5 kg , nie miałam żadnych mdłości więc apetyt od początku normalny i chyba mi się uda, zobaczymy w środę , bo trzymam się ważenia u lekarza. Elżunia- nie dołuj się tyle , jesteś dopiero w 15-17 tygodniu , wiec na ruchy jeszcze czas , ja w pierwszej ciązy poczułam dopiero ok 20 tygodnia :) A ja mam dziś od rana wielki zapał do pracy :P i tyle zaplanowałam porządków :P:P:P do tego mam jeszcze robić gołąbki Inaczej i to z dwoma sosami :) zobaczymy co z tych planów wyjdzie , heheheheh ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) dzięki dziewczyny że cieszycie się razem ze mną :-)) Edzia - wczoraj jak mnie mierzyła to byłam w 16t3d. Położna powiedziała że pomimo że to bliźniaki to za dużo przytyłam. Zjechała mnie mocno, zrobiła nawet mi listę czego powinnam unikać :P skuliłam uszy i słuchałam, aż mi głupio było :D Edzia 3,5 kg. to nie jest jakoś bardzo dużo, zależy też jaką masz wagę wyjściową, poza tym niektóre kobiety szybko nabierają wagi, a później przez jakiś czas waga stoi. Z tego co widzę po swoich koleżankach, to standard jest że się tyje w ciązy ok 14 kg. groszek25 - ruszaj się póki możesz, później z brzuszkiem to cięzko będzie Ci sie schylić.. elzuniaw1 - a w którym Ty tygodniu ciąży dokładnie jesteś? przecież to Twoje maleństwo wcale nie takie małe. Poza tym nie przejmuj się nawet jeśli z usg wynika że jest troszkę młodsze, jak byłam w ciąży z Majką też z usg wynikało że jest mniejsza nawet o tydzień a urodziła się ledwo 1,5 dnia po terminie z OM z wagą 3,650 kg. tojah - hihi.. ja i chudzinka.. może kiedyś byłam ;) teraz widzę że jestem przodowniczka na forum co do przybierania na wadze :) ale widzę że Twoja koleżanka mnie przebiła :P a prenalen na początku ciaży mnie wyleczył, więc powodzenia.. Marcelka1616 - wpisz się do tabelki i zapraszamy do pogaduszek.. Aguniek0121 - szkoda że Ciebie męczą tak z tym szpitalem, ale będziesz spokojniejsza po tych badaniach, pomyśl że niedługo już półmetek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś na szybko zrobię risotto, bo na porządną kolację idziemy do teściów:) brat mojego męża wraz z żoną(wielką damą) przylatuja z Anglii - wieczorem coś czuję, że źle będę się czuła i szybko wrócimy do domku:P hihi Ale ma cukinię i widziałam Wasz przepis hmm - może jutro:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta- Przed ciążą ważyłam 55,5 kg - wzrost 164cm - teraz ważę 59kg:) Nie wiem czy to prawidłowo , czy za dużo... Bliźniaki są cudowne- jestem matką chrzestną bliźniaczek- teraz w październiku skończą 4 lata- takich kochanych urwisków w życiu nie widziałam:) Aha i zrób proszę o jednego gołąbka więcej:P mniam Moje kochane pieski wzywają mnie , abym wypuściłam je na podwórko, więc na chwilkę -uciekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta - powiem szczerze, że już sama nie wiem w którym jestem tygodniu, jak wynika z OM (28.03.2011) jestem w 17 tygodniu lub w 19 według innego kalkulatora i prawdę mówiąc już się w tym wszystkim gubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Elzuniaw, a jaki termin masz wpisany w karcie wg usg? I jak tygodnie ciąży liczy twój gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w karcie mam póki co wpisany termin z OM czyli 4.01.2012 pytałam gina ostatnio czy zmieniamy termin i czy wpisujemy jakiś wynikający z USG, ale powiedział, że póki co zostawimy jeszcze ten z OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja sie witam 🖐️ ja juz w domku ogarnęłam, robię teraz 1 pralkę, musze oprać dom przed wyjazdem ;) ugotowałam brokuła na sałatkę, teraz stygnie :) zrobiłam też już z tesią placuszek. siedzi właśnie w piekarniku. więc w zasadzie impreza juz praktycznie przygotowana :) muszę tylko zetrzeć kurze, ale najpierw musze troszke odpocząć ;) u nas również za oknem piękna pogoda. elżunia nie przejmuj sie ja powoli kończę 16tc i też nie czuję ruchów, tzn poczułam kilka razy w 12, 13 i 15tc i teraz cisza. czekam cierpliwie, do 22tc powinnyśmy poczuć już na stałe ;) edzia ja przytyłam około 2,5kg - przynajmniej tak było kilka dni temu :D ale ja mam zaległości po ostatniej ciąży, tzn +3kg, zeszłym razem przytyłam 20kg, ale szybko 17 zrzuciłam, gorzej z tymi 3kg, które pałętały sie po moim brzuchu :D teraz nie odliczam, widzę też, ze mam inne zachcianki kulinarne. z tesią jadłam tony czekolady ;) teraz jem tony ogórków konserwowych :D ale jak sie mój gust kulinarny ukształtuje na finiszu, to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
ja mam w karcie miejsca na dwa terminy -wg usg i wg OM. Gin trzyma się tego wg OM. A wg usg jaki ci termin wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
co do ruchów to ja czuję je wiele razy w ciągu dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin - no właśnie za każdym razem inny - co raczej jest normalne, po ostatnim USG wychodziłoby, że powinnam być w 17, a wyszedł teraz 15 z usg i ta rozbieżność mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
najbardziej wiarygodne są wyniki z pierwszych usg potem każde dziecko rośnie swoim tempem i nie jest to już wiarygodne. A co gin mówi na te rozbieżności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) A ja dziś sie stresu najadłam :( mąż mnie przestraszył ... śpię sobie smacznie(niestety kolejna noc nie przespana już nie wiem co może mi pomóc)i tu nagle słyszę jak mój mąż jeczy z bólu :( przerażona wyskoczyłam szybko z łóżka i do męża .Patrze mąż trzyma rękę na żołądku mniejwięcej i mówi ,że go strasznie boli... nie wiem co to mogło być szybko podałam mu ciepłą wodę ...prawie ,że się popłakałam :( strasznie się boję o męża :( nie wiem czy to nie po tym zatrusiu ?? ostatnim czy nie za szyko zaczął jesć tłuste jedzenie skoro 3 dni miał wymioty i biegunkę :( czużby się żołądek skurczył ?? już sama nie wiem muszę go do lekarza zaciągnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin - nie pytałam go bo zdjęcie oglądnęłam dopiero w domu (na nim jest info o tygodniu), natomiast lekarz ciągle zapewnia, że jest super i oby tak dalej więc chyba muszę przestać wreszcie wymyślać sobie problemy i mu zaufać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- to bardzo mało przytyłaś:) oj trzeba się oszczędzać, tylko że od kilku dni ciągle mam chęć coś wcinać:( ehh moja dzidzia w brzuszku to chyba jakiś "mały głodek":P Cama_85- zaciągnij męża koniecznie do lekarza- może jeszcze jakieś cholerstwo siedzi mu na żołądku... A pomidorów ze skórką nie jadł przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
skoro lekarz mówi że jest ok to tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Cama - jeśli to trwa tyle dni, a bóle są takie mocne, to powinien iść do lekarza, może to ciężkie zatrucie albo wrzody... Faceta ciężko zaciągnąć do lekarza, ale powiedz, że jest Ci teraz bardzo potrzebny zdrowy, poza tym to dla Ciebie i dziecka dodatkowy stres, bo martwisz się o niego. Może dzisiaj przeczytam w końcu zaległe strony. Mam nadzieję, że u Was wszystko OK, u mnie tak sobie niestety :( Brzuch mnie ciągle boli, dziś w nocy znów wylądowałam na izbie przyjęć. Znów badania wyszły nieźle, a ja umierałam ze strachu, a teraz czuję się jak histeryczka. Ale miałam w nocy takie rozlane bóle jak przy wyrostku :( Także leżę dziś i jutro w domu, w pracy już nie kryją zniecierpliwienia (chociaż pracuję w domu i chodzę nawet jak mnie boli) i coś czuję, że zwolnią mnie szybko :( Także boję się o dziecko, zostanę bez pieniędzy, nie wyjadę też nigdzie nawet na parę dni - boję się w tej sytuacji. A obiecaliśmy znajomym. Czuję że wszystkich rozczarowuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×