Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Margo, czy Twoja papryka już wzeszła ? Kokoszanel, ja łazanki robię ze słodkiej kapusty, nie wiem jak Ty. a więc tak: kapustę słodką poszatkowaną gotuję w lekko osolonej wodzie do miękkości. ugotowana przelewam na durszlak. cebulkę siekam drobno, wrzucam na rozgrzaną oliwę, lekko rumienię, dorzucam odsączona kapustę i podsmażam chwilę. doprawiam pieprzem, wrzucam do tej kapusty ugotowany makaron i jeszcze chwilkę podsmażam. gotowe :) pogoda u nas dzisiaj zapowiada się śliczna :) teraz jest okropna mgła i w nocy był lekki przymrozek, ale świeci słoneczko wiec będzie ślicznie :) Dziewczyny, a Wy już coś wsiałyście do gruntu? a jeśli tak, to czy przykrywałyście folią bądź agrowłókniną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kokoszanel i Ann!!!! Kokoszanel - łazanki robię baedzo podobnie jak Ann,tylko że z kapusty kiszonej,którą drobno kroję,gotuję do miękkości odcedzam,dokładnie odduszam z wody.Podsmażam na oleju sporo drobno podsmażanej cebuli,lekko ją rumieniąc,dodaję pokrojona w kostkę dobrą wędzonkę,chwilę razem podsmażam,dodaję kapustę i też przez krótki moment podsmażam,łączę z ugotowanym makaronem,doprawiam pieprzem. Ann- papryka jeszcze nie weszła,pomidory tak,a ta siedzi twardo,może potrzebuje więcej czasu,wzeszły nawet te pomidory,których nasiona przeleżały u mnie ponad 4 lata,dziś wsiałam ich resztę,bo skoro próbny wysiew dał rezultaty to wsiałam resztę,podzielę sie z kimś sadzonkami:) Do gruntu 13 marca wsadziłam bób a wczoraj groszek,nie przykrywam niczego,bo noce są dość ciepłe ok.6 stopni,za to w tunelu wszystko ładnie rośnie,szpinak ,sałaty i rzodkiewka są już dosyć spore!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, dzięki za odpowiedź :) u mnie też pomidory prawie wszystkie wyszły a papryka dalej siedzi i się nie pokazuje, wiem że potrzebuje więcej czasu, ale byłam ciekawa czy tylko u mnie :P szczypiorek też się jeszcze nie pokazał, sadziłam razem z porem i por ma już jakieś 3-6 cm, a szczypiorku nie widać ani jednego.to samo z bakłażanem, też jeszcze nie pokazał się. ale cała reszta pięknie wzeszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann - nie wytrzymałam i rozgarnęłam trochę wierzchnią warstwę ziemi w doniczce i są,papryka zaczyna kiełkować,tylko,że nie wybiła się jeszcze na powierzchnię ale to kwestia 2 -3 dni,Twoja pewnie też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne porady wynalazłaś Kokoszanel:) - u mnie wszystkie pomidory rosną ładnie a faworyta jakoś słabiej,marne i chude choć wszystkie siane w tej samej ziemi,w zeszłym roku nie było z nimi problemu,część siewek jakby zwiędło,na wszelki wypadek dokupiłam opakowanie nasionek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie margo te faworytki takie jakies nijakie. Czy robicie wedliny suszone .Mam ochote taka zrobic ale za bardzo nie wiem czy warto-jak smakują??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Kokoszanel, ja robiłam schab suszony, córce smakowało, dla mnie bez rewelacji , ale zjadliwe. Zazdroszcze wam juz wiosennych przygotowań, u nas jeszcze snieg całkiem nie zeszedł, skupiam sie raczej na porządkach, a z siania to tylko aksamitki,miałam w zeszłym roku fajne i pozbierałam nasiona, bedą na balkon jak znalazł. Margolko do ciebie sie wpraszam na warzywka i owoce, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robie od lat suszone mieso
sachab, poledwiczke, szynke u mnie w domu rodzinnym tez robilo sie wszyscy sie tym zajadaja, nie tylko rodzina ale i goscie kwestia przyprawienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) kokoszanel,Ofko Sama mam ochotę zrobić suszoną wędlinę,ale moje chłopaki zdecydowanie zapowiedzieli,że jeść nie będą,a dla mnie samej,jak już robić to ze sprawdzonego przepisu,pani pomarańczowa podaj,jeśli możesz szczegółowo jak je robisz:) Ofciu w każdej chwili możesz wpaść w sezonie na owoce i warzywa,jest tle,że mogę obdzielić kilkanaście osób - zapraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry,ale już wieczór. Suszoną wędlinkę spróbuję- ale dzisiaj zrobiłam coś w rodzaju ,,ala lenszmit,, narazie się chłodzi .Jutro podzielę się wrażeniami smakowymi. Wiatrzysko takie wieje ,że folia chyba ucierpi i szkoda tylko klejenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kokoszanel - jak tam sytuacja po silnym wietrze? Folia cała? Ja dziś w dniu korzenia posiałam buraczki pod folię i rzodkiewkę w gruncie,może nie jest zbytnio ciepło,ale wysiedzieć w domu to dla mnie mordęga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Babciu 63 - pokaż się tu!!!!!Opisywałaś tu gdzieś taką fajną metodę wysiewania marchewki i pietruszki,nie mogę tego wisu odnaleźć,opisz ją jeszcze raz,dziś albo jutro chcę siać.Pozdrawiam wszystkich i zmykam na działkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaetynka
też jestem ciekawa sposobu babci63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
Cześć kobietki:D Święta już niedługo,jakie potrawy będziecie przygotowywać,jakie ciasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w tym roku jakoś na opak... pozdrawiam wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnam zmienic nick na babcia -własnie zostałam babcią.Własciwie żoną dziadka teraz bedzie ubaw.Mieszkać beda z nami. Rodzina liczyc bedzie 8 osob-jak sie pozbieram w kuchni????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
Bardzo ciekawy topic :) Czyta się z przyjemnością :) Ja z kolei polecam swój blog, na którym znajdziecie wiele sprzwdzonych przepisów na obiadki, desery i ciasta palce lizać :) http://homesweethome.blox.pl/html Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane :) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokoszanel :D Gratuluję :D U Was też taka beznadziejna pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emmi - niestety tak,pogoda paskudna,całą noc lało,wiało i zimno było,teraz powtórka z rozrywki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Gospocha
cześć marguś i emmi - u mnie też ziab i deszcz i jak tu myśleć o świetach skoro tak zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Znacie biżuterię marki Orska? Projektantka ma dla Was trzy elementy biżuterii- 2 bransoletki, i naszyjnik. Jeżeli chcecie zdobyć Projekty marki Orska to koniecznie weźcie koniecznie udział w konkursie "Z kolekcji projektanta"!!!! Wszystkie informacje znajdziecie tu: http://lamode.info/konkursy/articles/konkurs_z_kolekcji_projektanta_wygraj_bizuterie_orska.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam -a gdzie to wszystkie kobitki? Świeta? Co fajnego szykujecie,jakie ciasta ,mnie bedzie trudniej bo wnusio w domu ale moze pomożecie mi cos wymyśleć.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało czasu to i nie zaglądam ,porządki wiosenne trzeba było gruntownie zrobić,okna pomyć - a mam ich 14 i tak zeszło,ten tydzień też pełen wrażeń bo zamierzam robić domowe szynki i kiełbasy,potem jakieś ciasta i inne dobroci świąteczne zarówno sobie jak i babulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawnych prac przedświątecznych życzę 🌻 Margolcia//:) Jak moja ziemia w ogrodzie okropnie zimna a posiałam nasiona bobu, to dadzą sobie radę, czy już kupować nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×