Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Magdaleno, i ja dziękuję :) Przed nami Sylwester i Nowy Rok, potem urodziny, przepis równie ciekawy, już skopiowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .Wtrace sie bo mam dobry przepis na piernik robi sie go na 1 tydzien przed jedzeniem 1/2kg mąki 20dkg miodu 1szkl cukru 3jajka 1łyzka sody 1przyprawa do piernika Ciasto zagniesc ,włożyc do miski i odstawic na tydzień.(w tem pokojowej) Po tygodniu dogniesc aby miało konsystencje pierogowego ciasta.Cienko wałkować,piec. Przełożyć masą; 1lmleka 3szkl cukru 1masło Z mleka i cukru ugotowac karmel,wystudzić utrzec z masłem,można dodac aromat. ew przełozyc jeden placek winna marmoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki, życzę Wam miłego dnia. wracam jutro wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!!!!! Od rana biegam i biegam,a to prania się trochę zebrało,a to okna pomyłam,firany poprałam,zaraz zrobię barszcz czerwony i kopytka,ale widzę ,że reszta koleżanek też zabiegana? Dobrze ,że chociaż ciepło jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!!!!!! Od rana biegam i biegam,a to prania się trochę zebrało,a to okna pomyłam,firany poprałam,zaraz zrobię barszcz czerwony i kopytka,ale widzę ,że reszta koleżanek też zabiegana? Dobrze ,że chociaż ciepło jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owoco-maniaczka
szkoda,że niema annn!!!jak już bedziesz podaj przepis na to pięknie wyglądające ciasto czekoladowe,to z "garnka"-dziekuję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
^^ ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młotek
Pomysł na obiad - 1/2 dużej piersi z kurczaka - sałata (autor zaleca lodową - dałam strzępiastą - pomidor - sos czosnkowy - 4 pszenne tortille - szklanka mąki - łyżeczka mielonego imbiru - łyżeczka białego pieprzu - łyżeczka soli - łyżeczka granulowanego czosnku - łyżeczka słodkiej papryki - 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia - woda - olej do smażenia Sposób przygotowania: Pierś z kurczaka myjemy i tniemy na 8 kawałków. Do miski wsypujemy mąkę oraz przyprawy i proszek do pieczenia. Dokładnie razem mieszamy. Do drugiej miski nalewamy wody. Kawałki kurczaka panierujemy w kolejności mąka->woda->mąka->woda->mąka->woda->mąka. A następnie zanurzamy w głębokim i rozgrzanym oleju. Smażymy około 5 minut do uzyskania złotego koloru. Wyjmujemy i odsączamy papierowymi ręcznikami. Na tortilli ułożonej na filii aluminiowej układamy kawałki sałaty, następnie 2 kawałki kurczaka, kawałki pomidora i polewamy odrobiną sosu czosnkowego. Zawijamy tortillę robiąc najpierw zagięcie na samym dole a następnie rolując całość. Zwinięta tortille zawijamy w folię aluminiową i wkładamy do nagrzanego do 250 stopni piekarnika na około 7 do 10 minut. Podajemy ciepłe. Przepis na placki do tortilli: -1 szklanka mąki - 0,5 łyżeczki soli - 1 łyżka masła - 0.33 szklanki ciepłej wody - 0.33 łyżeczki proszku do pieczenia Przepis na sos - 3 łyżki majonezu - 2 szczypty pieprzu - 3 szczypty czosnku granulowanego - szczypta soli - niecała łyżeczka soku z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór wszystkim:) witaj ann - faktycznie przy sobocie wszystkie panie zabiegane,ja zresztą też!!!Porobiłam grubsze porządki,upiekłam chleb,na obiad zrobiłam kluski śląskie z gulaszem cielęco - grzybowym.A potem wyruszyłam do koleżanki Basi na imieniny.Przed chwilą wróciłam. Dobrej nocy życzę:) - przepis na to ciasto muszę wypróbować:) -Młotek witaj!!!!-dzięki za fajne przepisy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim! hejka ann - pustki tu i dziś !!!! - u mnie od rana leje deszcz,ale jest ciepło,niewiele do roboty mam,tylko obiad ,na który dziś będą mielone,kapusta gotowana na gęsto i pieczone ziemniaki i barszcz czerwony,szarlotkę już upiekłam:) A co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Ja juz po obiedzie,byly zeberka w kapuscie.Na dworze pochmurno i wietrznie ,nic sie nie chce.Ogladam skoki narciarskie i rozwiazuje krzyzowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolko, deszcz? przydał by sie i u nas...i to bardzo! Babciu witaj :) u mnie dzisiaj na obiad były mielone mięsno-warzywne z ziemniaczkami i sałatką ze słoika. a na kolacje planuję parówki w cieście. teraz pasuje zabrać mi się za gary, ale najpierw pasuje pochować czyste, ktoś chętny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. :) Barbary po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie. U nas pada, jest więc nadzieja na ładnie, zimowe Święta. Annorl, nawet mowy nie ma. :D Hehehe, nie licz na moją pomoc. :D Dopiero sama uporałam się z tą właśnie robotą i nareszcie jest w kuchni błysk. Teraz wzięłam prysznic i otulona w ciepły szlafrok, z filiżanką malinowo-imbirowej herbaty wygodnie sobie przed kompem usiadłam. Mogę wreszcie cieszyć się niedzielą. A co na obiad mieliśmy? Zupę krem z groszku zielonego. Ryż, kurczaka w potrawce, buraczki na ciepło, ogórki kiszone i kompot z gruszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babciu63,kropelko witajcie,ja też wymiksuję się z pomocy - wczoraj u siebie się nagimnastykowałam,to dziś prostuję kości:) kropelko nieźle sobie dogadzasz,same pyszności pijesz i zajadasz,u mnie nadal leje deszcz,ale to bardzo dobrze,to pierwszy porządny deszcz od prawie 3 miesięcy:) - Pozdrawiam Was wieczorowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko, Margo, już się uporałam z porządkowaniem garów na swoje miejsce :) u Was deszcz, a w moich stronach to o deszczu tylko marzymy...ludzie boja się o zboże ozime, bo od posiania, tylko raz deszczyk pokropił i tyle... tak bardzo przydało by się trochę deszczu, w koncu jesień mamy, a tu sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margollko, nie dogadzam. Dbam tylko, żeby mężowi nie znudziło się to dietetyczne jedzenie. Na jutro planuję zupę pomidorową na indyku. Też taka delikatna ma być. Zaprawiona jogurtem naturalnym, nie śmietaną i posypana koperkiem. Dla męża będzie jakiś makaron, a ja z resztką dzisiejszego ryżu zjem. Annorl, te opady idą w głąb kraju, może dojdą i do Was. A ja dzisiaj widziałam św. Mikołajów. Niby to nic dziwnego, w końcu grudzień mamy, ale ci Mikołaje na ścigaczach gnali :D aż im czapki podskakiwały. Chciałam zrobić im zdjęcie, ale nie dało się. :P Zaraz idę na film. Na TVN o 20 będzie ciekawy. Kiedyś już nadawali, ale jakoś nie mogłam spokojnie oglądać. Może teraz się uda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) U nas padało całe popołudnie, dobrze, rośliny, zwłaszcza zimozielone potrzebuja wody przed zimą, ale i tak porządnie podlewałam, takie kapanie to mało . Szarlotkę piekłam wczoraj, była dziś na deser. Obiad zwykły, mielone kotlety, ale smażone na prawdziwym ogniu, fantastyczne ziemniaki z pierwszej ręki, mizeria słoikowa. Podejrzałam, że Kropelka poleca film ma tvn. Zaraz włączę telewizor. Margo, jaka to kapusta na gęsto, podaj kapustożercom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulko witaj!!!! Kapusta na gęsto,lub kapusta zasmażana,różnie to zwą! Też jestem kapustożercą.Gotuję kwaszoną kapustę z kilkoma listkami laurowymi,kilkoma kulkami ziela angielskiego,aż będzie miękka,po tym czasie dodaję sporą cebulę,drobno pokrojoną i podsmażoną na złoty kolor,wszystko to razem gotuję z 15 minut na małym ogniu ,tak by woda zredukowała się do 1/2 ilości,doprawiam pieprzem i dodaję 1 średni ziemniak(surowy)starty na tarce o najdrobniejszych oczkach,gotuję jeszcze 10 minut.Na koniec liście i kulki wyjmuję:) Dla zmiany smaku dodaję czasem ze dwie łyżki proszku grzybowego:) Kropelko ta herbatka malinowo-imbirowa to Twój produkt czy kupna? Aż mi nią zapachniało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich w ten wietrzny dzień, ale ciągle bezdeszczowy :( u nas noc była bardzo ciepła, jak kładliśmy się spać było na zewnątrz 8 stopni, a jak po 4 rano wypuszczałam psy na pole było na termometrze już 11 stopni na plusie! Kropelko, a jak Barbary bez wody, tylko z wiatrem to co mówi przysłowie? jest jakieś na to :) Kropelko, własnie co to za herbatka imbirowo-malinowa? własnej kompozycji czy kupna? a kompot z gruszek...poezja! w tym roku nie mam takich w słoikach, bo nie było gruszek u teściowej, więc pijemy to co jest :) fanie musieli wyglądać mikołaje na ścigaczach :) że im tez zimno nie było :) no ale co mieli zrobić, mikołaj już jutro, śniegu nie ma więc renifery sań nie pociągną, a dzieci czekaja na mikołaja mimo pogody :D Kropelko a cóż to za film oglądałaś? ciekawy ? Kropelko, kapustę robię tak samo jak Ty do momentu ziemniaka, o tym nie słyszałam, ciekawe :) muszę wypróbować z ziemniakiem :) dzięki za ciekawe podanie kapusty :) Anula, widzę że piszesz że podlewasz rosliny, myślisz że można by teraz podlac truskawki czy jednak nie ryzykowac ? miłego dnia życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten deszczowy i nieprzyjemny dzień:( - teraz czas żeby deszcz poszedł sobie do ann!!!!!U nas tak lał w nocy,że wszędzie stoją spore kałuże, a sio do ann.Ale bardzo się przydał,powoli zaczęły podsychać zboża w polu,teraz chyba się uratowały.Siedzę i okropnie spać mi się chce,głowa boli,to chyba ciśnienie wariuje:( - a co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wiem czemu ci Mikołaje tak szybko na tych ścigaczach mknęli,na 100% pędzą do mnie z prezentami,przecież taka grzeczna byłam przez cały rok,że hej:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dien dobry
margolka mam pytanie - co kupiłaś lub co kupisz swojemu sywnowi na gwaizdkę? mamy synów w tym samym wieku i w takiej samej szole uczących sie (mój tez uczy się zawodu informatyka). Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) U mnie też leje. A tak to jak z poniedziałkiem prace domowe... pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Ale ponury. Margo, dziękuję za podpowiedź co do kapusty. A proszek grzybowy to się chyba samodzielnie robi tłukąc kapelusze po łebkach ? :) Ann, truskawek nie mam i nigdy nie hodowałam, ale myślę, że wszystko, co świeżo zasadzone ( póki mrozu nie ma ) wody potrzebuje. Dowiedziałam się, że można do ziemi wsadzać czosnek, główkę podzielić na ząbki i ząbki do ziemi. Niestety, w Makro króluje czosnek chiński, polskiego ani na lekarstwo :( Cały regał czosnku chińskiego. Życzę miłego dnia, pomimo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, Emmi, Anula witam :) Anula, po czosnek polski wybierz się na rynek/targ, tam panie maja taki swój. ja już czosnek dawno posadziłam, chociaż nie wiem czy nie dosadzic jeszcze z 50 ząbków, puki pogoda pozwala i ziemia nie zmrożona... ale wam zazdroszcze tego deszczu...u nas nic nie zapowiada deszczu...chmury bardziej słoneczne niż deszczowe... Anula, ao co do proszku grzybowego, to ja w blenderze mieliłam na taka mąkę suszone grzyby. rok temu było dużo kani, więc za namową kolegi męża ususzyłam kanie i z nich zrobiłam taka mąkę. jest super! ja ją dodaję do pomidorowej, do sosów, do potraw. czasem nawet jak zapomnę namoczyć grzyby a chce mi się sosu, to robię właśnie z tej mączki grzybowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×