Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tara28

z usmiechem po dzidziusia!!!! zapraszam wsystkie kobietki ,!!!

Polecane posty

witam dziewczynki! z nie cierpliwością czekam 16 tego narazie nieczuje jakbym miała dostac@ , testowałam wczoraj chociaż wiem że za wcześnie była jedna krecha, już testów nie kupuję czekam 16tego jak nie będzie (oby) to idę do gina, pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Widze ze znowu dylematy :) Ja mam podobnie do Agnisz sporo mlecznego sluzu i pokluwaja mnie oba jajniki. No ale @ gdzies kolo 21-22 lipca, wiec ciut wczesniej. Co do rozpulchnienia szyjki , dzieje sie tak na skutek progesteronu - i moze swiadczyc zarowno o ciazy jak i zblizajacej sie @. Ja juz kiedys mialam tak miekka szyjke, ze gin byl prawie pewien ze sie udalo, bo @ nie bylo. Test jeden z bladziutka kreseczka, kolejne juz negatywne. Ja podejrzewalam ciaze biochemiczna, ale to juz bylo bardzo dawno temu, wiec niewazne. A co do tempki to generalnie zasada jest prosta. Mierzy sie w sluzowce ( pochwa, usta ( w tym samym miejscu pod jezykiem)) , starac sie o tej samej porze po kilkugodzinnym snie. 6 nizszych temperatur i 3 wyzsze kolejno swiadcza, ze moze doszlo do owulacji. Pojedynczy pomiar o ktorejs tam godzinie wogole nic nie wnosi i swiadczy czy jest sie w ciazy czy nie. Temperatura w drugiej czesci cyklu z reguly jest wyzsza, ze wzgeldu na obecnosc progesteronu. Jesli wyzsze tempki utrzymuja sie co najmniej 14 dni i nie spadaja moze to swiadczyc o ciazy. Jak spadnie to neistety wkrotce nadchodzi @. Testy owulayjne nie daja 100% pewnosci. Test owu jest dodatni jesli jest pik LH, i najprawdopodobniej owulacja bedzie miedzy 24-36 h pozniej. Ale 100% pewnosci daje tylko ciaza albo usg. Czesto dziewczynom z pcos testy owu wychodza falszywie dodatnio poniewaz generalnie maja podniesione lh. Little d, a ty masz pcos, ze badasz akurat te hormony, czy jakies inne problemy hormonalne? Ho or cold, a co powiedzial gin na wizycie. Mialas usg? Zalozyl karte? Kiedy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem pytania? Macica sie nie powieksza przed okresem wogole. Macica powieksza sie dopiero w ciazy, ale to gdzies dopiero zauwazalne przez ginekologa zmiany w 6-7 tygodniu sa, czasem 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpulchniona szyjka macicy... tzn w środku jestem strasznie pulchna,nie ma miejsca ... to zjawisko jak czytałam to sugeruje zarówno ciąże jak i okres ... i teraz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naightmare, niestety pierwsze symptomy ciazy sa identyczne praktycznie z symptomami nadchodzacej @. Wiec jedyne co mozemy zrobic to cierpliwie czekac na jakis sensowny czas testowania :) A uwierz mi, ja tez sie nie moge doczekac ! I naprawde mam wielka ochote zrobic test - leza na polce i nawoluja mnie rano :P Ale na szczescie rozum dochodzi do glosu ze jeszcze za wczesnie. Wiec z niecierpliwoscia czekam :o Ale pewnie w weekend sie skusze, bedzie 10 dpo i czasem niektorym dziewczynom juz wychodzi slaba kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka mialam kiedys teoretycznie PCOS - pecherzyki w jajnikach, podwyzszona prolaktyna, wysoki testosteron, androstendion, kortyzol i DHEAS. Bralam Duphaston, mexformax i Yasmin i po 3-4 miesiacach doszlam do normy - ale t ok.5 lat temu bylo... Teraz bralam yasmin rok jako zabezpieczenie i od kiedy sie staram robie ponownie wszystkie badania. mam nieliczne male pecherzyki w jednym jajniku, ale jest ich ponoc malo i sa niewielkie. prolaktyna, tsh, ft4 i ft3 w idealnej normie. teraz czekam na wyniki meskch hormonow, bo mam tradzik, przetluszcza mi sie twarz etc. zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widzę szlejecie z postami :) Ja nadal bez @ (to 9 dzień opóznienia) Nadal pobolewa mnie podbrzusze po nawet małym wysiłku. Zaczekam jeszcze na testowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Symfonia, czemu nie testujesz? Little d., mam nadzieje, ze to nie to i masz naturalne owulacje :) Ja niestety mam pcos i stad przyczyna niepowodzen w zachodzeniu w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka skad jestes? w Lodzi jest swietny lekarz, ktory leczy PCOS i ma ogromne sukcesy na koncie, czyt. duzo ciaz za soba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Polski z Krakowa, ale teraz sie lecze w USA. Pierwsza ciaze tez tutaj przechodzilam i nie narzekam :) Po opowiesciach kolezanek chyba bym sie bala rodzic w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh no tak, zapomnialam, ze to Ty wybylas daleko. ile pacjentek, tyle opinii ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiii82
Dziewczyny ja jakoś tak czuję,że jednak moze mi się udalo... wszytskie objawy mam takie jak ostatnio, i do tego brzuszek mam taki inny... ale okaże się jutro, trzymajcie kciuki za moją bete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiii82
moniczka2601 jak test? :) Ja już po badaniu krwi teraz tylko czekać, wyniki koło 14stej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiii82
moniczka pomyliłąm się, jutro testujesz, a jak się czujesz? boli Cię coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka dziękuję za odpowiedz :) wczoraj nie miałam neta bo burza była eh 3mam kciuki za Was:) katiii82 jak Twoja beta?? MOniczka oby nie przyszła:D symfoniaserca a Ty czemu nie testujesz?? napewno coś już wyjdzie te upragnione 2:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
symfonia czekamy na dobre wiesci :) moniczka, katii82, nightmare powodzenia :) oj widze ze nam sie w tym miesiacu brzuszki szykuja :) a ja olalam wiesiolka, jak w najblizszym czasie nie zajde to pojde do lekarza tylko nie wiem co to da bo tu taka ciemnota panuje ze szok. ze wszystkim sie chodzi do lekarza ogolnego a jakbym sie chciala dostac do gina to musze czekac kilka miesiecy na list ze skierowaniem, masakra jakas :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro to gdzie Ty mieszkasz?? eh Ci lekarze .. ja na szczęście trafiłam na kompetentnego lekarza (przynajmniej taki mi się wydaję) Bd dobrze :) a który to już cykl starań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to Polska wlasnie i panstwowa sluzba zdrowia, jak panstwowo to za rok, jak prywatnie to dzis. Z reszta nie wiem co to bezplatna sluzba zdrowia - wczorajsze badania krwi 150 zl robione PANSTWOWO. na znak nowego okresu staran obcielam wczoraj wlosy a'a rihanna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skusiłam się i kupiłam test ale zrobie dopiero jutro z rana (o ile wytrzymam) i o ile @ się nie zjawi... Jakoś w tym miesiącu luźniej do tego podchodzę. Ostatnim razem za bardzo byłam pewna i sie zawiodłam. Pobolewa mnie podbrzusze 2 dzień z rzędu ale miałam troche stresu wczoraj (wróciliśmy z urlopu a tu rozmrożona lodówka :( fujj) a w nocy pies mi 2 razy wymiotował, stracha mi narobił bo myslałam,że sie dusi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ginekologa to ja chodzę prywatnie bo tu ciężko było cokolwiek znaleźć żeby było na fundusz i w miarę dostępne, bo czekanie miesiąc i więcej na wizytę? To ja podziekuję. A i Ci prywatni często kolejki mają. Na szczęście znalazłam fajną gin. Przesympatyczna, wzbudza zaufanie nie to co moja poprzednia gin. No i na miejscu, 10 mni drogi ode mnie. i zaraz przy szpitalu gdzie ewentualnie na badania krwi. Więc pod ręka wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
little.d hi to ciekawe jak Ci w tych włoskach:) symfoniaserca hmm myślę że jak tak już długo nie masz okresu to i nawet teraz może Ci wyjść dobrze test :) Zrób jak uważasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalecają rano choc piszą, że mozna o każdej porze. Jednak zaczekam bo potem bedę gdybać że może za bradzo rozcieńczony mocz był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastro
nightmare20 mieszkam w irlandii :/ moglabym isc co prawda do jedynego polskiego ginekologa ale on ma ceny z kosmosu, za wizyte bierze 80 euro a jakbym chciala jakies badanie lub usg to kolejne 80 a przeciez na jednej wizydcie sie nie skonczy :/ porazka. symfonia ja bym nie wytrzymala i zrobilabym dzis i jeszcze jutro hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnisz
omg... jastro dobrze mówi, coś mi się wydaje, że w tym m-cu będzie dziewczyny "wysyp" ciążowych brzuszków :D oby, oby, jak najwięcej :) niech każdej się uda teraz teraz teraz :P 3mam kciuki za siebie i za Was "staraczki" :) kto wie, może pobijemy rekord w zajściach w tym m-cu hahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×