Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej, ale macie tempo :P ciezko mi nadazyc. Musze chyba czesciej zagladac ;) Ja mam szczesliwie i toksoplazmoze i cytomegalie przebyta. Jeden stres mniej ;) A wy babeczki poprostu unikac kocich kuwet, nie calowac sie z kotami i nie jesc surowego miesa ;) i tez bedzie dobrze. A sery plesniowe mozna ale tylko takie które maja na opakowaniu napisane ze sa z mleka pasteryzowanego - czyli generalnie wszytkie camemberty i brie typu turki etc mozna. Ha ale za to zeby mi za dobrze nie było mam Rh(-) a mąż Rh(+) :D :P A co do ubran - jesli chcecie kupic cos na ciaze nieciazowego to polcem sklepy Camaieu i Tatuum - tam jest zawsze duzo luznych tunik i koszul. Ostatnio tylko tam zagladam ;) Preparatu z magnezem nie polece bo nie stosowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck80 Nie chcę się już tak całkiem wymądrzać, ale ta pozycja "półleżąca" to najgorsze co możesz zrobić, bo wtedy powiększająca się macica uciska główne naczynia krwionośne... To tak, jak i nie powinno się w ciąży spać, ani odpoczywać leżąc na wznak, tylko na lewym boku. Jeśli już siedzieć w ciąży, to raczej właśnie na takim "klękosiadzie", żeby brzuszek wypchnąć do przodu, żeby macica miała miejsce i nie "leżała" na Tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck-ja dostalam taki podnozek po nogi;) fakt ,jest wygodniej:) wspolczuje Ci jazdy autobusem:O Ewka ja nie pomoge z magnezem-sama musze sie zaopatrzyc w jakis-pojde do apteki to cos wybiore a sluchajcie normalnie jak sie bierze mg to razem z B6 no ale teraz skoro w suplemencie ta witamina jest (?jest-prawda?) to czy dalej mg+b6 czy juz tylko mg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze tak do tablki bysmy dopisły jeszcze domniemana płec dzieciaczków? Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Mój gin powiedział, że może być B6, ale nie musi. Ja wolę bez B6, bo w Matruelle jest jej bardzo dużo i nie chcę przesadzić. Moja Bratowa bierze Magnezin 500. On w sumie ma największą dawkę jonów magnezu w 1 tabletce z tych, co do tej pory obejrzałam... Na razie skłaniam się ku niemu. Drugi, który mnie kusi to Cardiomin B6 (magnez, wapń i trochę potasu + wit. B6), ale ten już groźniej jest opisany i raczej należy skonsultować z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim suplemencie jest i B6 i magnez. A skad wiecie ze macie niedobór? Moze ta dawka co jest w witaminach juz wystarczy zeby uzupelniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewicia klekosiad posiada moja Tesciowa wiec jak bedziemy w Pl to przez 1.5 tyg bede siedziec tylko na nim:D fakt-wygodny jest!!! Ewa a ja spie na prawym boku:P no lewym mi zle bo wtedy leze odwrocona do mezuli i mi duszno:D:Da zamienic miejscami sie nie zamienimy bo wtedy spalabym pod sciana a to jeszcze gorsze- w nocy bym do kibelka mogla nie trafic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26........Wojnicz..........19.... .......02-12-2011 Onk3(Magda)...............36........Osiek.............18. ...........02-12-2011 olcik777.....................26........Kraków........... 18............04-12-2011 Ewa1311....................31........Puławy............1 9............07-12-2011 klaudula213................25........Poznań............1 7...........11-12-2011 AgaOm...................23.......k/Nowa Sól .........17..................12.12.2011 mamazuzki76(Monika)...34........Świecie............17... ........15-12-2011 elizka_84...................27........Gdańsk............ 17...........16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32........UK..................17 ...........17-12-2011 doo(Dorota)...............36........MałyGarc..........XX ...........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28........Kraków.............17. ..........18-12-2011 nutkaaa86(Paulina)......24........Dąbr.Górnicz......XX. .........21-12-2011 Astoria1985r. (Malwina)..26.......Śląsk................XX..........23-12 -20 11 ollakoziol.................24.........Częstochowa.....16 ............24.12.2011 Hautamer(Aga)............30.......Trójmiasto.........XX. ..........25-12.2011 a co tam(Ania).............28.......D-ca.................15...... .....26-12-2011 Oleenka_KR(Ola) .........30........Kraków.............XX..........12-2011< br sylwestrowe(Ania)......28........opole...............1 5...........31.1 2.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak któraś ma cierpliwość... Niech wyrówna tą tabelkę, bo ja próbowałam i się poddałam. Co do wpisywania płci - jestem za! :))) Ja jeszcze nie wiem, ale dopiszę, jak będę wiedziała. Proponuję wpisywać w nawiasie po tygodniu ciąży? np. 19(K) - czyli 19sty tydzień, kobietka - córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, ta macica nie jest nie wiadomo jaka wielka żeby uciskała, przynajmniej nie na tym etapie ciazy, no a jak mam oparcie trochę odchylone, brzuch wypchnięty to chyba lepiej niż w pod kątem 90stopni, wtedy to chyba jest najwiekszy ucisk no i ten podnóżek też fajna sprawa pewnie że lepiej byłoby w ogole unikać pozycji siedzącej, ale co zrobić jakoś przy biurku trzeba siedzieć robię częste przerwy to na siku (non stop :D) a to kuchnia, do sklepu żeby tylko się przejść a o takich krzesełkach to slyszalam same dobre opinie, i to nie tylko dla kobiet w ciąży, fajna sprawa na kregosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do magnezu... Mój gin powiedział mniej więcej tak: Ciąża lubi magnez. Ciąża bardzo lubi magnez. Doustnie nie da się go przedawkować. Można go przyjmować w maksymalnych dopuszczalnych na ulotkach dawkach. Bez konieczności badania poziomu Mg we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak jak pisałam, na ostatnim usg brzdąc nie chciał się pokazać od początku ciaży mam przeczucie że to dziewczynka - już niedlugo sie przekonamy na ile warta jest intuicja matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka mnie czesto skurcze lydek lapia, powieka dolna drga....kolezanka byla w ciazy niedawno i jej lekarz pow, ze dawka mg w suplementach na skurcze jest za mala i bez zadnych przeszkod mozna brac dodatkowy mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście będę brać magnez dodatkowo, bo: Matruelle zawiera go baaaardzo mało (10 mg jonów) - dla porównania zapotrzebowanie w ciąży 350 mg jonów (nie mylić z zawartością związku w tabletce) mam tikanie powieki i delikatne skurcze nóg się pojawiają wieczorem brzuch mi troszkę twardnieje piję kawę i wcześniej jej dużo piłam paliłam papierosy długie lata brałam pigułki hormonalne i to ze środkiem moczopędnym... W moim przypadku - badania zbędne. Magnez mogę żreć garściami. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze (ch)- chłopiec, (dz) - dziewczynka? Bo jak pomysle kobietka to jakos z dzidziusiem mi sie nie kojarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26........Wojnicz..........19.... .......02-12-2011 Onk3(Magda)...............36........Osiek.............18. ...........02-12-2011 olcik777.....................26........Kraków........... 18............04-12-2011 Ewa1311....................31........Puławy............1 9............07-12-2011 klaudula213................25........Poznań............1 7...........11-12-2011 AgaOm...................23.......k/Nowa Sól .........17..................12.12.2011 mamazuzki76(Monika)...34........Świecie............17... ........15-12-2011 elizka_84...................27........Gdańsk............ 17(ch)...........16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32........UK..................17 ...........17-12-2011 doo(Dorota)...............36........MałyGarc..........XX ...........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28........Kraków.............17. ..........18-12-2011 nutkaaa86(Paulina)......24........Dąbr.Górnicz......XX. .........21-12-2011 Astoria1985r. (Malwina)..26.......Śląsk................XX..........23-12 -20 11 ollakoziol.................24.........Częstochowa.....16 ............24.12.2011 Hautamer(Aga)............30.......Trójmiasto.........XX. ..........25-12.2011 a co tam(Ania).............28.......D-ca.................15...... .....26-12-2011 Oleenka_KR(Ola) .........30........Kraków.............XX..........12-2011< br sylwestrowe(Ania)......28........opole...............1 5...........31.1 2.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka a "ch" Ci się dziwnie nie kojarzy? NIe będzie kafeteria gwiazdek wstawiać? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale jeśli będę miała Synunia w brzusiu to już wolę M - jak mężczyzna, albo S- jak syn. Ale mówię - każdy wedle swoich upodobań... Mnie się "ch" kojarzy brzydko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie nie kojarzy, jak cos to zmiencie to ch na cokolwiek. Ja juz lece do córy :*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka - to drogą negocjacji zostańmy może: S- Syneczek C- Córunia Widzę kurcze, że na razie to niewiele z nas wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kij tam z tabelką! Najważniejsza wymiana doświadczeń! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imiona już pewnie nie raz były przerabiane - macie już? bo u mnie to marnie, śmiejemy sie że w szpitalu będzie syn lub córka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh myslalam ze juz po kawie ale córa śpi dalej. Smoka tylko chciała :) Ja mam typ dla dziewczynki bo zosatał mi jeszcze jak nad imienem dla córki myslelismy. Dla chlopaka nie mam. Jeszcze nie szukam. Czekam az mi drugie usg potwierdzi ze to chłopak bo juz wiem jak ciezko z moim mezem o kompromis w tym temacie. Poprzednio poprostu zaczelam do mojego brzucha mówic Agata z bezsilnosci - bo nic mu sie nie podobało :D i sie osłuchał i juz potem nie chciał inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania - ładnie :) wg rankingów z 2010 jest na 14miejscu więc popularne ale nie zatłoczona czołówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie dla dziewczynki bardzo podobały Iga i Lena ale wsród moich znajomych to co drugie dziecko ma tak na imie. Hania mi sie tez bardzo podobało. Ale moj mąż baknął tylko Hanka skakanka i z marszu odpadło. Na szczescie nie znal rymowanki Agata co noga zamiata :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudyna213
A ja dla córeczki wybralam Basia z imieniem dla synka będzie kłopot. Ale na razie nie znam plci moze jutro się dowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest imie z sentymentu wiec rankingi nie maja wplywu na "bedzie nie bedzie" ale dobrze, ze jednak sentyment mam do tego imienia nie np do Amelki;) jeszcze do Wiktorii mam sentyment ale moja kuzynka juz ma Viki wiec odpada:D a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę mało oryginalna... Termin 7 grudnia... od razu sobie pomyślałam, że - Mikołaj :))) W grę wchodzi jeszcze Andrzej, Michał... Co do Córeczki... podoba nam się Agnieszka, ale tu jakoś większy problem mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×