Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość klaudyna213
W temacie kawy to mnie generalnie przeszla ochota. Jeśli już pije to od wielkiego dzwonu i to słaba z mleczkiem. A ciśnienie to od zawsze mam książkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A "ruchy" to ja czuję już dobrze ponad tydzień - szczególnie jak zjem słodkiego i się na boku położę, no i właśnie jak się już kładę spać... Problem jest taki, że ciągle brak mi zdolności odróżniania poszczególnych "kopniaczków" czy "manewrów" - jak się rusza, to czuję, że się rusza i już! A jak jest spokój - szczególnie rano, to jest spokój i śpimy... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanga1989
Witam wszystkich serdecznie ;p Ja mam również termin na sylwestra;p więc będzie wystrzałowy :p biała sala i białe łoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! ale ruch-super!!!! nawet nie bede odpisywac na poszczegolne posty tylko ladnie sie ze wszytskim przywitam🌻 a Natatlii w szczegolnosci bardzo pogratuluje!!!!! hehe przepraszam-nie wiem juz ktora pisala o dziewczynie w ciazy ktora pracowalo do 3 tyg przed terminem- nie smiej sie:) bo ja mam w planie do 2 tak jak planowo sie przechodzi na maciezynski;) mam nadzieje,ze nie bedzie mi nic dolegalo i nie bede musial brac chorobowego;)no ale to co gadam na poczatku lipca moze w ogole sie nie pokryc z tym co bedzie w grudniu;) ale fajnie Was juz tu wszystkie widziec!!!!niektore z Was juz na polmetku-ale jaja!!!aa przeciez nie tak dawno sie tu zbieralysmy po tescie pozytywnym:) to jestemy juz 3 z wystrzalowym terminem:):)ja mam nadzieje urodzic po Swietach co bym jeszcze sie pierogow z kapusta mogla spokojnie najesc i uszek z grzybami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) olcik777 mieszkam 19 km od Częstochowy, odkąd poszłam do liceum i na studia jestem tam codziennie:):):) super miasto! sylwestrowe w moim środowisku jak już ktoś wpadkę zaliczy to cicho sza a później gadka ze to planowane;) ja tam uważam ze nie ma się czego wstydzić (tym bardziej ze z przyszłym mężem jesteśmy już 4 lata) trzeba się CIESZYĆ:):):):) i ciesze się że dla ciebie też był to powód do szczęścia:) gratuluję córci:) Natalia gratuluję obrony!!!:):):) i zazdroszczę jak nie wiem co ze masz już za sobą. Przede mną jeszcze rok studiów i magisterka. bardzo chcę dać radę:) fajnie że będziesz mieć synka:) ja już nie mogę się doczekać kiedy lekarz mi powie co tam mam:) Ewa pisałaś coś o mustelli z tego co się orientowałam to krem przeciw rozstępom, prawda? Właśnie chciałabym zacząć coś stosować, jak narazie tak jak przed ciążą nacieram się tylko nivea softem, a w tym temacie oczywiście jestem zielona. Słyszałam tez że rozstępy to strawa genetyczna i żadne kremy nic nie dadzą, ale myślę że nie zaszkodzi spróbować zapobiegać niż później żałować że się nie spróbowało, ależ zamotałam:):):):) Tak więc proszę podpowiedzcie mi jakie krem najlepiej stosować:) Jutro idę do mojego GINA już od zeszłego tygodnia pisze na kartce wszystko o co chce go zapytać i jeśli znów zacznie mnie zbywać albo robić fochy to nie będę mieć już żadnych wątpliwości żeby iść do innego lekarza:) kurczę jak ja już bym chciała poczuć jakiegoś kopniaka, jak narazie to czuje jedynie jak mi się BONKI w jelitach przewalają:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olla- ja tez juz bym chciala:) narazie jak to opisuje mam takie oto wrazenie: wyobrazcie sobie, ze trzymacie reklamowke czy tam worek plastikowy w rece i w tym macie wode i rybke, no i niby rybki nie czujecie ale COS czuc, ze sie rusza:D no i ja wlasnie takie cos czuje:D:D:D czy tylko mam bujna wyobraznie a to sa jak zwykle jelita????? ide cos zjesc!! a Wy piszcie-bede czytac jak wroce:D a wlasnie swedzi Was brzuch? bo mnie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tam sie wpisze twoje porównanie jest trafione!!! tez tak czasem mam:):):) ciekawe czy jak już kopnie to będę wiedziała na pewno, ze to moje dziecko a nie żaden tam Bonk:) bo przecież ja nie wiem jak się to będzie czuć:):):) wszyscy mi mówią że przewrażliwiona jestem i chyba maja rację ale co ja zrobię że się nie mogę doczekać. ja już chcę gruuudzień!!!:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod "rybką w reklamówce"! Dokładnie tak to jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
a ja o musteli faktem jest, że nie pachnie zbyt przyjemnie, konsystencja też kiepściutka, ale powiem Wam dziewczyny, że chyba działa. Tak się złożyło, że w poprzedniej ciąży smarowałam tylko brzuszek, jakoś nie zatroszczyłam się o pośladki i nie pytajcie jak wyglądają.... za to brzuszek gładziusieńki:) tym sposobem znów jestem zaopatrzona w mustelę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny po wczorajszym wieczornym wypogodzeniu nieźle się zdziwiłam widząc taka pogodę z ranca :/ Ewa, ale miałaś pecha z taką pogodą na ulrop ja jak chodzę do tej pracy to mi jakoś aż tak bardzo nie przeszkadza, choć przydalaby się możliwość chociaż wyjścia na małą przerwe, bo po 8 godz przy biurku nie wiem co robic z nogami :] poruszyłyście temat rozstępów i kremów - tez mi lekarz mówił że to w dużej mierze predyspozycje ale na pewno trzeba nawilżać nawilżac i jeszcz raz, i to niekoniecznie najdroższymi kremami, no i pewnie przyrost wagi tez ma znaczenie mam znajome które przytyły nawet ponad 20 kg a żadne pamiątki im nie zostały (używały kremów gerbera, z rossmana i oliwki) ja staram sie dwa razy dziennie smarowac: mam kremy dax'a, ziaji, oliwke i tak na zmianę :) na pleckach mam pozostalosci z okresu mlodości - w krotkim czasie sporo uroslam i taka mam pamiątke ale nowych to nie chce :) zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaOm
Niedawno wróciłam z miasta, byłam w jednym sklepie z wózkami, ale niestety nie było tego, którego chciałabym "dotknąć" :( Trudno, może jeszcze go gdzieś znajdę. Fajnie, że trafiłam na to forum - widzę dziewczyny, że Wy już zżyte :) Tak trochę poczytałam co pisałyście po moim poście i powiem Wam tak: Jeśli chodzi o lekarza - ja zmieniłam chyba po 3 wizycie :/ mimo, że chodziłam do niego ponad 8 lat, bo od tylu jakoś leczyłam problem z prolaktyną.. Na pytanie o skierowanie na badanie prenatalne - stwierdził, że są tylko w jakiejś części refundowane prze nfz i ciężarne im przynoszą "straty" ":/ aaa... i jeszcze kazał mi to ministerstwa pisać, jak mi się nie podoba prowadzenie ciąży... Napisałam. A co! Tyle tylko, że do Rzecznika Praw Pacjenta, dostałam odpowiedź, że aby w razie co mieć jakiekolwiek prawa do roszczeń wobec tego lekarza, musiałabym mieć opinie na temat swojego zdrowia wydaną przez niego na piśmie i stwierdzenie, że odmawia mi takich badań ("pani dziecko będzie zdrowe" pff.. miałam do czynienia z Bogiem^^ wszechwiedzącym! ;) ) Także wybrałam się już do innego lekarza, teraz 15. idę na kolejną wizytę i całkiem inaczej "Zabrał" się do prowadzenia ciąży :) Poza tym był ordynatorem położnictwa - więc czuje się jakoś bezpieczniej, że chodzę do niego. Byłam teraz na USG z Moim :) Słuchajcie! Widzieć minę swojego faceta na takim badaniu - BEZCENNE! :) Nie da się opisać.. A najlepsze jest to, że nasz Synuś już ma takiego pysia jak On :) hehe na zdj widać wyraźnie. Co do kremów to od jakiegoś tygodnia - no może dwóch zaczęłam używać PERFECTA MAMA - ładnie pachnie, szybko się wchłania i skóra nie swędzi :) Mam do brzuszka i piersi. Moja siostra też ich używa, jest 3 m-ce wyżej w ciąży ode mnie i też zadowolona. Kurcze zazdroszczę Wam, że już czujecie ruchy :) Ja tak nie raz próbuje się skupić i coś wyczuć hehe :D ale chyba jeszcze nic nie czuje :( Co do gotowania, to przyznam, że wychodzi mi to całkiem nieźle :) Mój ostatnie stwierdził, że lepiej niż jego mama - więc to mega komplement :D Nooo może poza mięsem, któraś z Was też tu o tym pisałam - mam dwie lewe ręce :( Jeszcze kotlety to spoko, ale już coś innego.. Ciężki temat. Gratuluje obrony! :) Ja właśnie skończyłam pierwszy rok, muszę zmienić uczelnie, żeby mieć bliżej do domu.. :( Mam nadzieje, że dam rade z tym wszystkim. ps. chyba nie napisałam na kiedy mam termin :) Prognozują 12-12-11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta mustela jest rzeczywiście aż tak wydajna? bo ona to chyba drogaśna jakoś jest na ile starcza Wam opakowanie - i co smarujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ollakozioł, ja pochodzę z miejscowości oddalonej 17 km od częstochowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
Starbuck80 W poprzedniej ciązy od 4 miesiąca wysmarowałam 2 tubki (ale wtedy były 200 ml, teraz są 150) na sam brzuszek raz dziennie. Jest droga, ale na allegro jest o wiele tańsza niż w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnośnie gotowania - ja bardzo lubię i chyba mi to w miarę wychodzi, przynajmniej nie slysze marudzenia :) - zdecydowanie wolę dania mało mięsne ale to dlatego że nie bardzo przepadam i jakoś nie lubię kupować (nigdy nie mam pewności do do źródła) najbardziej w weekendy - gdy mamy więcej czasu i mozemy we dwójkę się pobawic, spróbować coś nowego no i ciasta/bułeczki te już piekę od podstawówki :) mój ulubiony blog - http://mojewypieki.blox.pl/html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może i ja zakupię - w sumie może i wydatek ale rozstępów pozbyc się juz nie da, chyba ze operacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaOm
Ja do wypieków raczej się nie garnę.. Ale za to zupki i inne cuda - to mmmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaOm
Ja kupiłam w smyku ten do piersi za 18,99 zł za 100ml, a ten do brzusia za 22,99 zł za 180ml - w rossmanie też są dostępne :) w podobnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja jak bylam kupic cos na te rozstepy to nie bylo duzego wyboru doslownie kilka pudeleczke, tubek...wzielam jakis Aventu ale czy dobry-no nie wiem....jak bede w PL to sobie kupie jakis ziaji-chyba cos maja w swojej ofercie dla Mam-lubie ta firme-a narazie Wy piszcie a jak zobacze co sie ebdzie cieszylo najwiekszym powidzeniem i nakwyzej w sierpniu sie w to zaopatrze:) to co dziewczyny mowicie, ze to nie jelita a Kruszyny daje znac, ze tam pomieszkuje? no skoro juz 3 z nas tak to czuaj to moze to to?? ja juz bym chciala!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik777 jaka ta kafeteria mała:):):):):) może spotkamy się na porodówce:) o ile będziesz rodzic w Częstochowie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starabuck- ja tez z tego bloga korzystam i juz wiele smakolykow pieklam i jestem zadowolona z przepisow:) ja uwielbiam piec ale jakos nie za czesto to robie no bo moj mezus tylko jablecznika uznaje:d wiec jak juz to jablecznik, no chyba, ze swieta to wtedy moge sie "wyzyc":D co do gotowania- gotuje, umiem, ale czasem jak juz cos nowego wymysle to nie wiadomo jak to jesc-wiec w skrocie w tradycyjnych daniach,-takich domowych luzik ale jakies nowosci-to musze kilka razy do nich podejsc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam krem z ziaji MAMAMIJA czy jakoś tak się nazywał, kosztował ok. 25 zł, ale nie kupiłam go wtedy bo pisało żeby stosować od 4 miesiąca, a ja byłam w połowie 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo widzisz Ollka:) dobrze wiedziec, ze na 100% cos jest:) sluchajcie a jak jest z oliwka-smaruje sie ktoras? bo niby jest fajna i chyba najtaniej wychodzi ale ja nie lubie np tego uczucia tlustej skory, moze macie jakis sposob jak sie smarowac oliwka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaOm
A powiedźcie mi - bo do tej pory nie miałam z tym w ciąży żadnych problemów, byłam bardzo zadowolona.. A od jakiegoś tygodnia mam takie zaparcia, że głowa mała :( Coś poradzicie na to? Co jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak będę rodzić w Czestochowie, ale jeszcze się nie zdecydowałam na szpital. Muszę też w najbliższym czasie znaleźć lekarza, bo teraz chodzę w krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga nawet nie mow- ja sie z tym meczylam na poczatku-cos okropnego!!! mi pomogla kawa- wrocilam do picia-rano na czczo slaba z mlekiem. Lekarz mi pow, ze na czczo szklanka cieplej wody, owoc np jablko na czczo, unikac ziemniakow, ryzu bialego chyba tez...hm...co jeszcze- aa sok z sliwek, sliwki suszone, morele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×