Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Asiuu, Pola juz sobue sama reguluje jedzenie i sen. 10 godz to dosc duzo. Ja bym skonsultowala z pediatra. Nam lekarz pozwolil 6-7 no ale Tosia to straszny wczesniak wiec moze u was mofloby byc wiecej... Choc my dzis tez troche wysluzylismy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja bym nie bidzila. Jeżeli bylaby glodna to by się obudzila. Ja ostatnio tak zrobilam, mloda dostala butle o 20 wypila 120ml wiec przed polozeniem się spac. Po 23 chcialam dac jej mleko żeby pospala duzej, a nie obidzila się za pol godz, bo je srednio co 3-4godz, wypila zaledwie 4- czyli nie byla specjalnie glodna. I spala wtedy do 5.30 Też uwazam że mala sobie reguluje, jak jest glodna, to informuje o tym poplakujac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę powiedzieć swoją opinię to ja bym nie budziła jak dobrze przybiera na wadze. Podobno sen w niemowląt jest bardzo ważny. Ale co do budzenia lekarze i położne mówią różnie. Mi Ignasia kazali budzić jak ominie posiłek, ale nigdy tak nie robiłam,a jak położna była na wizycie ostatnio i spytała czy budzę to mówię, że nie widzę sensu bo przytył 2600 g od urodzenia a ma dopiero 7 tygodni.To powiedziała, że faktycznie nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka-u Nas sleep&play w ogóle się nie sprawdziły nam podeszły pamersa tak samo jak u starszej córeczki :) u Nas było ze starszą córcią podobnie jak u Julity też urodziła się z ropiejącym oczkiem 2 razy dostała dicortineff oczko nadal ropiało okulista powiedział że będzie musiała mieć przetykany kanalik łzowy ale wiem od koleżanki co przetykała synowi że to coś okropnego i żałowała że się na to zgodziła:( moja pediatra pokazała mi jak mam masować kanalik mama poradziła abym przemywała rumiankiem lub zaparzoną czarną herbatą i po jakimś czasie oczko przestało ropieć Julce nie ropiało w ogóle:) do roczku nie powinno się nic nie robić z kanalikiem bo samo może przestać ropieć:) malinowa-powiem Ci że jak urodziłam Amelke to bardziej miała ochotę na przytulanki a jak Juleczke to już mniej ale to wynika z większych obowiązków i czasami to nie ma sił na nic :) klaudia- kochana myślisz że tylko ty masz dodatkowe kg ja też mam dużo do zrzucenia jeszcze po Amelci ale wolę pomału a skutecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mikołaj przesypia noce całe i nie budzę go na posiłek. Na ogół idzie spać ok 22-23 i budzi się o 6-7 ale on jest karmiony mm i rano zawsze nadrabia bo zjada po nocce ok 140ml ale za to w dzień jest tylko jedna drzemka na ok 2-3h i trzeba go ciągle czymś zajmować i rozmawiać bo zaczoł po swojemu gaworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia -ja bym na twoim miejscu nie budziła Polinki do jedzenia z mojego doświadczenia wiem że Amelka miała przeszło 3 miesiące i spała mi całą noc a karmiłam piersią jadła jedną pierś drugą chodziła spać ok.20.30-21 i spała do 7 -8 wstawałam w nocy patrzyłam czy oddycha moja pediatra powiedziała żebym nie wybudzała jak będzie głodna to się obudzi:)jak Pola przybiera na wadzę to moim zdaniem nie ma potrzeby abyś ją wybudzała mam nadzieję że Julka też jak skończy za 2 tyg 3 miesiące to też będzie tak ładnie spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa zamówiłam półśpiochy i kaftanik ala Kubica:) dzięki za informacje:) już się nie moge doczekać kiedy go w TO ubiorę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co... A i tak jeszcze powracając do pieluchowania, to jak byliśmy na usg to akurat jednemu dziecku gipsowali nóżki, widać jakaś poważna wada. Te maleństwo tak krzyczało, że nie wyobrażam sobie co musieli czuć rodzice stojący obok. I tak sie przeraziłam, że powiedziałam sobie że zorbie wszystko żeby na następnym usg było juz dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest duża wada, to pieluchowanie i tak nic nie pomoże. Pisałam wcześniej ile SEKUND trwało całe badanie Szymona. Na podstawie tak WNIKLIWEGO badania Pan Doktor zainkasował stówę, powiedział, że jest wszystko OK, ale NA WSZELKI WYPADEK proszę flanelkę i dociskać pupę, jak leży na brzuchu. Zrobił tak delikatny pokaz, że Szymek zapiszczał z bólu jak ranny zwierzaczek. Zaleceń takiego KONOWAŁA nie zamierzam stosować bezkrytycznie. Skonsultowałam z dobrym fizjoterapeutą i olałam pajaca. Do tych "profilaktycznych zaleceń" też nie można podchodzić bezkrytycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzianietka Nie ma sprawy! Mam nadzieję, że będziesz zadowolona. Ja bardzo lubię ciuszki tej firmy. Mają też jeszcze fajne serie "Miś", "Marcello" i "Kornel". Ja mam jeszcze "Misia" i szykuję się do zakupu tych następnych, ale już w dużym rozmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, Madzianetka o jakiej firmie mowa? Ja lubie h&m. I next jest super ale cenyyyyyy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firma Pinokio - ja od tego samego Sprzedającego co Starbuck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik ja uwielbiam H&M, Reserved - tu ostatnio małemu kupiłam super body z tygrysem na klacie:D Nooo ja właśnie kupiłam u tego allegrowicza:) pisał,że w poniedziałek wysyła towar:) już się nie moge doczekać hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HASANANANA jak czytam Twoje wpisy to jakbym siebie widziała,,,,,moje dziecko dziś cały dzien płakało....ataki kolki nie odpuszczały do teraz, bo padł nam biedny - zasnął na kolanach u taty... czasami mam wrażenie,że coś źle robię może, że ma przeze mnie kolki i tak dalej...żyć się odechciewa jak się widzi tak cierpiące dziecko. Oby skonczyło się wraz z rozpoczęciem 3 miesiąca!! pozdrawiam Was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAdziAnetka...I ja trzymam kciuki za Was...u Ns wlasnie sie zaczelo a do 7 bylo tak ladnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z reserved mam chyba jakies body co dostalam. Musze sie tam wybrac. H&m ma super rzeczy jakosciowo i saswietnie dopasowane na figure mojej Antonki. Do tego nie sa takie typowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie, straszie dawno sie nie dzywałam ale co jakiś czas czytałam. U nas ostatnio ze spaniem rewelacja ( nie zapeszając). od 2 tygodni maluszek śpi całą noc od ok 22-23 do 6-7 rano. Karmię tylko piersią i nie budzę na karmienie w nocy. Niestety przyplątało nam się zapalenie jamy ustnej. zaczęło sie zaraz po szczepieniu i trwa do dziś. To juz ok 3 tygodni. Jutro zadzwonię do przychodni i poprosze o skierowanie na wymaz bo nic mu nie pomaga. Sterylizujemy już wszystko co sie da. Smarowaliśmy buzię gencjaną i poźniej nystatyną i dalej se odnawia. Ja oczywiście też smarowałam brodawki. Biedny ezt z tymi fioletowymi ustkami :( Ale pediatra powiedział że to go nie boli więc tym się pocieszam. Trzymam kciuki za wszystkie maluszki z kolkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Julita84 Niunia dziękuje wam dziewczyny za rady co do oczka :* a te ziele świetlika gdzie można dostac i jak się nim robi???Na te oczko patrzec juz nie moge tak sie z niego leje normalnie az sie ciagnie ta ropa :( masuje jej te oczko przemywam woda ale nic sporobuje jeszcze tym zielem i rumiankiem a w piatek do okulisty. Klaudyna nie martw sie ja tez nie wqchodze w niektore rzeczy sprzed ciazy no cuz to wymaga czasu. Któraś kobitka pisala o azali a powiedzcie mi czy po niej spadfa libido? Bo jak narazie moje jest baaardzo niskie i mam nadzieje (musi) sie podniesc. Hmmm w sumie moze nie jest niskie bo ochote mam ale jakos ciagle jeszcze mnie troszku boli i mam sucho :( co mozna poradzic na suchosc pochwy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka ja pisałam o azalii... mi po niej libido nie spadło...wrecz przeciwnie:) w sumie może to zalezy od kobiety...nie wiem...jesli chodzi o suchosc,to napewno jak podniesie Ci sie libido to nie bedzie tego problemu a jesli nie to mi moj gin przepisał jakies czopki na zwiekszenie wydzieliny,brałam je przez 4 dni i faktycznie pomaga a jak nie masz wizyty u ginekologa w planach to polecam żele intymne:) np.Intimel lub nawet durex...tylko nie kup rozgrzewajacego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) czy Wasze skarby też się ślinią ? mojej Julci to czasami cieknie ślinka z buzi pytałam pediatry na szczepieniu to mówiła że to normalne bo rozwijają się ślinianki . olcik- cichuteńko :)dziewczyny może odsypiają weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) My dzisiaj spałyśmy do 9.00 Pola poszła spac o 22 pospała do 7.00 mleko i drzemka do 9.00 Niunia moja iskierk tez sie tak ślini :) ale faktycznie cicho tu dzisiaj! bałam się ze bedzie z 3 strony do czytania ;) Mamy juz date chrzcin JUPI :) 17.03 chciałam później ale mam w rodzinie 2 komunie , dziewczyny tylko ja kompletnie nie mam pojęcia w co ubrać moją królewne :( żeby nie było jej za zimno albo za gorąco :( poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu widze że obie mamy ten sam problem :) Ja to sę czuje trochę jak przed ślubem :) zaproszenia , restauracja ,itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tym wszytskim tesciowa sie zajmuje:) tyle z glowy-my przylecimy w piatek a chrzciny w niedziele:Dja tylko akceptuje;)fajna mam tesciowa nie ma co:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU UROCZA :) EJ ale naprawde fajna ta Twoja Teściówka :) jak masz chrzest w czerwcu to raczej nie potrzebujesz tej kurteczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×