Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

czesc dziewczynki! Faktycznie, pogoda cudna, trzeba korzystac! Wczoraj bylismy na piwie ze znajomymi na ogrodku. Mlody grzeczniutki ;) a jak sie zmeczyl to po prostu zasnal :) wkurzylam sie tylko bo mi tesc podgrzewacz wylaczyl i jak pzyszlo do karmienia szybko polecialam na gore a tu woda zimna :/ i mlody w ryk. Ciesze sie ze u was tez wszystko dobrze :) jesli o ubieranie chodzi to ja lubie zestaw krotkie spodenki i t-shirt ;) i oczywiscie cienka przewiewna czapeczka i skarpetunie. Fotki wysle na e-mail jak sie ogarniemy towarzysko ;) pol roku nas tu nie bylo! ;) kilka mam na fb. Dzisiaj to chyba odpoczniemy od upalow. Byle by tylko nie padalo...milego dnia kobitki i bąbelki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! Faktycznie, pogoda cudna, trzeba korzystac! Wczoraj bylismy na piwie ze znajomymi na ogrodku. Mlody grzeczniutki ;) a jak sie zmeczyl to po prostu zasnal :) wkurzylam sie tylko bo mi tesc podgrzewacz wylaczyl i jak pzyszlo do karmienia szybko polecialam na gore a tu woda zimna :/ i mlody w ryk. Ciesze sie ze u was tez wszystko dobrze :) jesli o ubieranie chodzi to ja lubie zestaw krotkie spodenki i t-shirt ;) i oczywiscie cienka przewiewna czapeczka i skarpetunie. Fotki wysle na e-mail jak sie ogarniemy towarzysko ;) pol roku nas tu nie bylo! ;) kilka mam na fb. Dzisiaj to chyba odpoczniemy od upalow. Byle by tylko nie padalo...milego dnia kobitki i bąbelki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie! Mam jeszcze pytanie....Aleks nie chce wiekszego smoka, tzn dla dzieci 3-6 m. Caly czas dziumga tego 0-3. Ma to jakies znaczenie? Bo nie wiem czy nie powinnam mu go zabrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renia, znalazłam takie coś "Wielkość smoczka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Tę informację producenci podają na opakowaniach. Gdy jednak zauważysz, że odpowiedni smoczek jest za duży dla twojej pociechy, zastąp go takim przeznaczonym dla nieco młodszych dzieci. " To cały artykuł. : http://dziecko.onet.pl/32947,6,9,smoczek_tak__ale_jaki,artykul.html My mamy smoczek NUK i on jest od 0-6msc . Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dayien U nas tez była taka sytuacja, że jak Synek miał 3 miesiące dostał następnego dnia nowego smoka. I faktycznie jest on większy niż ten 0-3. Przez pierwszy dzień nie chciał go ssać. Nie wiedział chyba jak i co to jest. Ale wkładam mu on wypluwał i tak parę razy i polubił go. Ja bym nie dawała za małego bo to dla podniebienia nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. My wypoczywamy nad jeziorem. Mala spi dzo w dzien ale zaczelai czasem wstawac w nocy na jedzenie. I chyba ida.jej zeby bo jest strasznie marudna. W te upaly to nawet jej sie przewracac nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beradeta, dzieki za linka :) Ewela no wlasnie...poczytalam i nie musze zabierac :) a ten wiekszy jest naprawde jakis duzy, nie chce zeby sie zadlawil. Buziaki dziewczynki i chlopcy zmykamy na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowa mama
dziewczyny glupie pytanie ale czy ktoras z waszych pociech ma odstajace uszka? urodzilam coreczke w sylwestra.nie ma duzych uszek ale sa takie zawiniete, odstajace. mam sie tym przejmowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestrowa Mama ;) nie odpisuje pomaranczowym ale Chyba na Twoje pytanie zrobie wyjatek...MOJA mala Ma duze uszka po tacie I zawiniete u gory" odstajace;) ja zakladam jej przepaski bo podobno w pierwszym Roku MOZNA TYM uszkom pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowaaa mama
Hasananana- u nas opaski nie pomagaja, Mala ich nie znosi, coreczka ma takie uszka tez po tacie i jego rodzinie.Nie chce jej katowac plastrami wiem ze glupio i naiwnie pytam ale czy myslicie ze takie dzieci sa brzydsze??? mi kilka osob robilo komentarze z usmiechem pod nosem i przykro mi sie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja gdzieś czytałam ,że kształt uszu jest zaprogramowany genetycznie , jak kolor oczu. I ,że nic nie daje zakładanie opasek , albo naklejanie jakiś plasterków. Jednak z czasem jak dziecko rośnie duże uszy mogą wydawać się mniejsze . Sylwunia cmok , cmok =* Ja mam w domu dzisiaj hardcorowe marudzenie. Wszystko źle, wszystko na nie. Mam nadzieję ,że Ania się zmęczy i zaśnie ............na chwilkę chociaż i zbudzi się mniej marudna........... marzenia mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwestrowaaa mamo dzieci z odstającymi uszkami nie są brzydsze, a komentarze innych ludzi powinnaś wsadzić ............no wiesz gdzie. Moja mała ma duże uszka i nie przylegają tak bardzo do główki, a jest najpiękniejszym dzieckiem w świecie swojej mamusi. Ma uszy po mężu i obydwoje mają kochane ucholki :-) ZASNĘŁA uffffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowaaa mama
no wlasnie geny.. ale czy myslicie ze takie dzieci gorzej wygladaja?w waszej prywatnej opinii?jak widzicie takiego maluszka z odstajacymi uszkami co sobie myslicie??chlopiec to jeszcze ale u mnie to dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowaaa mama
Biedronka dzieki :) a czy ludize tez robili komentarze czasem na temat uszek Twojego dziecka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziewczynkę mam i Hasananana też ma córunię i mówię Ci są piękne dziewczyny. Nie wmawiaj sobie problemu gdzie go nie ma. Ważne ,że córeczka zdrowa. A dziewczynce zawsze można włoski zapuścić . I fajnie ,że nie katujesz małej tymi plasterkami , bo to masakra jakaś jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwestrowaaa mamo mówią czasami coś w stylu " ooooooooooo a uszka to po tatusiu" , ale ja sobie nie dam nic na moją kruszynę powiedzieć. zabezpiecz sobie pseudonim hasłem , to nie będziesz "pomarańczowa" i my chętnie wtedy odpowiadamy i pomagamy . Bo wiesz "pomarańczowych nie lubimy " I,że Sylwka (Hasananana ) zrobiła wyjątek .............NO SZOK ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny :) u Was upaly u mnie +13... (Sylwia, w UKI tez tak zimno???) pod koniec maja do Polski lecimy, myslicie ze nadal bedzie tak goraco??nie wiem jakie ciuszki Malemu brac. Biedronka- corcia sliczna, Hasnananana- Twoja oczywiscie tez.. Jelsli chodzi o odstajace uszka- mojego Synka chyba nikt tu nie pobije :) ma je po tatusiu- geny. Pomaranczko powiem Ci tak- nie zmienilabym w moim synku nic..uwazam ze wyglada slodko, po drugie odziedziczyl w genach cos po drugiej osobie ktora bardzo kocham i nie uwazam tego za 'brzydote'.Kazdy z nas jest inny..a te uszka dobrze odzwierciedlaja Jego lobuzerski charakterek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila ,u mnie dzisiaj + 14 , a słońce to dopiero ponoć w niedzielę zobaczymy . Ja myślę ,że będzie ciepło w Pl , my też tak jedziemy (dokładnie w "dzień Matki") ale jak zawsze trzeba wziąć zimny zestaw lub dwa też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki zapytac o cos Was chcialam.. Wrzuce dzis na maila fotki Synka, otoz nad noskiem ma on takie czerwone otarcie (tzw uszczypniecie bociana) i za nic to nie schodzi ;/ czasem bardziej widoczne czasem mniej ale nie schodzi ;/ Ktores z Waszych Dzieci ma moze cos podobnego?? buziam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, Ania ma też takie znamię , ale na granicy karku z główką. Wydaje mi się ze zdjęcia, że znamię Adrianka jest bardzo jasne. Ania też ma jasne to znamię. Lekarz mówi ,że zniknie zanim mała skończy 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zdjeciach wlasnie blade wyszlo..Uwidacznie sie znaczniej jak jest nagla zmiaa temperatury albo jak Adrian placze. pytam bo w szpitalu powiedziano mi ze zniknie do 3go miesiaca...nie zniklo..teraz lekarka mowila ze do roku jest..a ja nie wiem czy wierzyc..z tylu na szyjce tez ma ale tam wloski zaslaniaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobietki :) my odpoczywamy u teściów :) Julka wczoraj pierwszy raz jadła delikatny banan z gerbera bardzo jej smakował a dziś szpinak z ziemniakami z hippa zjadła pół słoiczka resztę Amelka :) dziewczyny pisałyście że Wasze Maluszki nie chcą pić z butelki herbatek Julka też herbatek za bardzo nie chce posmakował jej bardzo sok banan i winogrona z bobofruta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia- u mnie masakra z tym piciem..a widze ze pic musi bo skora sucha. Kupilam kilka dni temu sok jablkowy z Heinz od 4mies..wypil 80ml..ale nie wiem czy moge codzien go podawac??herbatki i wody stanowczo nie chce..rozcienczylam ten sok dzis z woda ale wypil tylko 30ml..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila-Amelka jak się urodziła to miała takie znamię pod noskiem i z tyłu główki pod noskiem do roczku zeszło a na główce jest ale blade ale nie widać bo ma włoski :)Juleczka ma z tyłu główki ale moje dziewczynki mają chyba po mężusiu bo on ma takie samo znamię :) powinno Adriankowi zejść musisz obserwować jak będziesz w pl to może pokaż lekarzowi . Julka jabłkowego nie chce pić ale jabłuszka też nie chce jeść bo za kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały tez to ma na karku, na granicy gówki i szyjki. Jest dosyc ciemne. Mi lekarz powiedział, żeby się tym wogóle nie przejmować - zejdzie jak przyjdzie na to pora a jak nie to napewno zblednie. U nas upał 28 C. Mały tylko w pampersie i czapce śmiga i chyba jest mu tak najwygodniej - oczywiście w cieniu w wózku albo z tatusiem na rączkach, a śpi w chłodniejszym domku przykryty pieluszką tetrową. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronia dziekuje;) muuua;) Jutro KONIEC laby;) wracaja do Polski najblizsi ...oj bedzie placz I rwanie zebow...ale za 8 tyg ja lece na 3 tyg ;) he! Hurrrra! Odliczam dni JAK zwykle5) Royal u NAS 3 tydzien pada, I temp 10/13) 2 dni bylo w miare to tatulec trawiszcze skosil I grill byl;) Mala Wynoszona ,wybawiona a od jutra znow siame;( bedzie ciezko;) jest co nosic;) Dziewczyny czy Wasze pociechy robia kolyske lezec na bzusiu I PLECKACH? Bo MOJA cuda czyni...kolyski takie ze hej a w wyrku po szczeblach do siadania sie podnosi artystka...do polowy jej wychodzi a potem raczki mdleja I sie zlosci. Miedzy moimi nogami bez trzymanki praktycznie siedzi sztywna JAK kijek od szczotki;) lezeac na brzuszku tak sie wygnie podparta na raczkach ze gwiazdke grajaca and soba oglada... Duzo sie nauczyla przez ostatnie 2 tyg. Walczylam by ja przestawic na jedzenie co 4 h ...ale nie da RADY 3 godzina mija I jest placz I cmokanie bo glodna;( tak wiec co 3 h 170 ml mleka idzie. LAYLA MA PLAMKI NA LEWEJ POWIECE ALE TUTAJ UZNANO TO ZA DELIKATNE NACZYNIACZKI. NIUNIA CHOLERO!!! zazdorszcze kolczykow;) I dobrze ze ten pistolet nie glosny;) troszke mnie pocieszylas;) Dziewczyny ja nie karmie piersia ale powiem Wam ze przy mojej diecie w miare JAK trace kg...CORAZ bardziej wisza JAK dzwonki ;) JAK sconce diete to PEWNIE bede miala swisy do kolan;) he ale co tam na plecy sie zarzuci I bedzie git();)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś-zakrztusiłam się jak czytałam o cycuszkach :) ja karmię piersią drugą córunie i nie mam się co okłamywać piersi nie są takie jędrne jak przed karmieniem dziewczynek mąż niby mówi że nie widzi różnicy że są zajebiste ale ja wiem swoje ;) moja Juleczka też cuda wyprawia strasznie ruchliwa :)współczuję Ci Kochana wiem jak to jest żegnać się z rodziną :(:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja Mały spi, matka zamiast też spać po necie buszuje :) Ale ostatnio nie dam na Kubusia złego słowa powiedzieć, przedwczoraj spał... uwaga... uwaga 10h... na piersi... szok :D Wczoraj też trzymał fason... 8h :D Moje kochane dziecko :D Kiedyś sypiał też po 8h ale tylko kilka razy i dawno to było, jak miał 1,5 miesiąca.. No i oczywiście tfu tfu nie zapeszam bo sie popsuje i wróci do 5h a juz nie wspomnę o pobudkach co 3h które ostatnio często się zdarzały :P Mały znowu polubił słoiczki, ale nie daję mu bardzo ciepłych, raczej letnie bo ząbki go dalej strasznie męczą i wyjść nie chcą.. Dziś po raz pierwszy mięsko jadł bo 5 miesięcy wczoraj skończył, warzywa w lagodnej potrawce z królikiem, smakowało :) Za to kaszki z bananami nie chciał. Co do picia mały akurat szybko butelkę zalapał, pije i odciągnięte mleko i wodę i herbatkę ale przedwczoraj dałam mu niekapek, taki z tommee tippee od 4 miesiąca i zalapał :) Zaczęłam od wody bo wiadomo troszkę mu ucieka ale ważne że się napije z niego i chce go trzymać w rączkach :D także może dziewczyny z antybutelkowymi maluchami sprobujcie :) Z gorszych wiadomości Kubuś ma katar i to najgorszy w nocy i nad ranem i w dodatku zaczął nie znosić odciągania, wyrywa mi fride, odpycha się, przekręca a oddychać nie może i jeśc też bo nosek zatkany :/ Buziaki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza, jak makiem zasiał... A ja chyba jednak wolę kafeterię od fb... My dzisiaj po pierwszym jabłuszku. Zachwytu nie było, raczej mina "na cytrynkę", ale potem ciekawość zwyciężyła i Szymek sam ładował sobie łychę do buzi. Parę razy Mu wykręciło dzioba, ale potem cośtam sobie pomemłał. Zobaczymy, jakie będą efekty. Po południu, jak Tata wróci, zrobimy jeszcze jedno podejście. :))) Czy któreś z Waszych Dzieci miało problem z przekrwionym oczkiem? Nie wiem, czy Szymek wczoraj sobie nie zatarł czymś, albo za długo przebywał na słońcu. Oczywiście w cieniu i w leciutkim kaszkieciku, ale nie sposób było Go aż tak opanować, żeby w ogóle w słońce nie patrzył. Dzisiaj z rana zauważyłam, że w prawym oczku w wewnętrznym kąciku pojawiły się czerwone żyłki. Wydzieliny żadnej nie ma, ale boję się zaniedbać, żeby mu się jakaś infekcja nie wdała. Póki co przemywam solą fizjologiczną, Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale pustki. U nas juz widac trzeciego zeba w dziasle. Prawa dolna dwojka. Pewnie za 2 dni wyjdzie. Mala pieknie zjada grudki co mnie bardzo cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×