Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Raimunda

Nieleczona niedoczynnosc tarczycy w ciazy - blagam pomozcie!!!

Polecane posty

Gość gość
ja zaszłam przy tsh ok 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinska tarczyca
Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa. Również mam suplement Thyroid TR (bez laktozy i glutenu), 1000 tabletek po 60 mg, za 250 zł, włącza to koszt wysyłki rejestrowanej z Tajlandii. Mogę też go wysłać z Polski, ale za 350 zł. Proszę przekaż znajomym. dziekuję z góry Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com https://www.facebook.com/kurs.tajski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz dbać o swoją tarczycę i to nie tylko ograniczyć się do przyjmowania hormonów ale też zwrócić uwagę na to co jesz i więcej się ruszać. Poczytaj sobie na https://hashimotoplan.com/ o tym, mają sporo cennych porad :) a w ciązy to już w ogole mega ważne żeby się leczyć i dbać o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka25ls

Witam. Obiecałam sobie że jak już urodzę to wejde na jakiekolwiek forum i napiszę o swoim przypadku. A więc zaszlam w ciążę raczej nieplanowaną ale to nie znaczy że nie chcianą. Chorowałam na niedoczynność tarczycy, której nie leczylam w ogóle. Nie miałam zielonego pojęcia że to tak ważna rzecz w ciąży. Kiedy poszlam na pierwsze wyniki wyszlo że moje tsh wynosi ponad 16. Lekarz oczywiście kazał mi iść do endokrynologa. Ten... Opowiedzielił mnie z góry na dół i przepisał leki. Wróciłam do domu i odpaliłam Internet. Te wszystkie fora... Matki które martwily się swoimi lekko podwyższonymi wynikami. Panikujące o niedorozwiniętych dzieciach. Boże.. Prawie w depresję wpadłam. Kończąc chcialabym napisać i właśnie po to tu jestem. Jeśli masz taki ciężki przypadek jak ja... Nie martw się :) to nie znaczy że twoje dziecko będzie chore! Mam zdrową i piękna córkę. Także głowa do góry. Nie czytaj w Internecie - zapytaj lekarza ! :) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anniiiaa

Dzięki za ten wpis, jestem w 9tc i tsh 5,5. Jestem już na lekach od endokrynologa. Ale tego mi było trzeba, dzięki wielkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka

to ja dołożę coś od siebie

Mam hashimoto zdiagnozowane jeszcze przed ciążami. Lekarz powiedział mi wtedy że dzieci jeśli je kiedykolwiek będę mieć mogą być niepełnosprawne. Jeśli - bo mogę poronić lub nie zajść w ogóle (ekstra w pakiecie ma jeszcze dwurożną macicę). Mam 2 zdrowych, pięknych dzieci. W pierwszą ciążę zaszłam "od strzała", w drugą w drugim cyklu.

Także kobietki, lekarz musi powiedzieć o najgorszych możliwościach ale to nie znaczy, że tak musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Serska

Na pewno musisz przeczytać sobie ten artykuł o Hashimoto, wiele rozjaśni: https://arturtopolski.pl/wazne-masz-hashimoto-musisz-to-jesc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zaszlam w ciazu w wieku 22 lat.  Przed ciaza byla zdrowa i wysportowana.  W trakcie ciazy wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy i zaczelam brac na to leki.  Dziecko urodzilam calkowicie zdrowe.  Po ciazy tarczyca wrocila do normy.  Okazuje sie jednak, ze w czasie ciazy niektore slabosci organizmy wychodza na wierzch czyli ktos kto mial niedoczynnosc tarczycy lub cukrzyce w trakcie ciazy moze rozwinac wlasnie takie zaburzenia w pozniejszym wieku.  Po 30-stce okazalo sie, ze moja tarczyca siada i teraz biore znowu leki na nia.  Takze mysle, ze wiele osob moze nie miec nic przed ciaza, miec problem w trakcie ciazy poniewaz organizm jest obciazony i slabosc jakiegos organu wychodzi, po ciazy to zanika i wraca w pozniejszym wieku gdy organizm starzeje sie.  Takze jak wykryja niedoczynnosc tarczycy w trakcie ciazy, nie oznacza, ze ja mialas jak zachodzilas w ciaze i jezeli masz normalne wizyty i badania to taki problem jest od razu wykryty poniewaz badanie na tarczyce jest standardem.  Takze nie jest zle.  Inna sytuacja jest tarczyca nieleczona od lat, ale problem jest wykryty przy pierwszych badaniach i tableki sa przepisane takze nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarczyca

Witam moje tsh wynosi 6.2 po miesiacu jedzenia tabletek euthyrox25  uroslo do 6.7 lekarka mowi ze tak ma byc a staram sie o dziecko i malpa nie chce przepisac innej dawki bo mi zaszkodzi pomocy mam 30 lat i chce dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam dziurę w wynikach tsh w 2 trymestrze (2 miesiące). Na początku ciązy była na granicy normy i dostałam euthyrox 25, potem tsh spadło, a potem kolejny wynik był w 3 trymestrze. Nie dostałam skierowania do endo i jechałam na tej samej dawce i co będzie to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w ciazy z corka 10 lat temu miałam badanie na  TSH w 8 tygodniu, które wyniosło 6, nikt mi nie powiedzial, że cos jest nie tak!! Nie analizowalam  wyniku, bo lekarz powiedzial ze wszystko OK (nie zauważył???)  Znalazlam ten wynik dopiero jak do niego wrocilam, gdy pól roku po urodzeniu dziecka zle się czulam. Poszlam do lekarza i ten zlecil TSH, które wynioslo 120!!!

Leczę się od tamtej pory ,ale najwspanialsze i najdziwniejsze jest to ze corka teraz prawie 9 lat jest calkowicie zdrowa - wysoka, inteligentna, ma najlepsze oceny w klasie, nauczyla suie czytac w wieku 5 lat - więc nie ma reguly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja tarczyca wynosi prawie 12. Choruje na niedoczynność tarczycy oraz hashimoto. Od dwóch tygodni biorę Letrox 75 po 1,5tab a teraz zaczełam brać po tabletce. Początki były naprawdę ciężkie, bo czułam się jak zombie przy pierwszych dawkach. Teraz na szczęście już jest lepiej. Czuję, że żyje. Z partnerem staramy się o maleństwo, więc mam nadzieję, że niedługo zobaczę dwie kreski na teście. 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×