Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Wanda ja miałam tak samo jak Ty takie skórcze i parcie od środka, lekarka kazał mi brac magnez 3 razy po 2 tabletki i luteinę znowu dwa razy dzienni epod jezykowo, pomogło po paru dniach, pobolewa mnie brzuch ale to ponic normalne, ruchów narazie nie czuje :(( ale dziecko jest jeszcze małe może dlatego nie ma się co martwieć narazie ponoć nawet ok 20 tyg moga się dopiero pojawić:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie wystarszyłaś Nina bo ja to raczej wiązałam z jakimś rozciaganiem... chyba tydz do wizyty mnie nie zbawi żeby poczekać? Najczęsciej dzieje sie to wieczoram jak leże i próbuje sie przekrecić z boku na bok, lub w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda>> bez paniki, takie bóle to norma. Też je mam zwłaszcza jak zmniejszę dawkę, lub zapomnę wziąć magnez. Kup sobie ASMAG i zajadaj 2 tabl. 3x dziennie, jak bóle ustąpią to zmniejsz dawkę. To recepta od mojego gina. Pozdrawiam szystkie Mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Brika - dzięki za odpowiedź. Pocieszyłaś mnie :) Wanda - takie bóle to normalne, wszystko rośnie i się naciąga. Też polecam ASMAG! A co do ruchów, to indywidualna sprawa, ja już czuję jakiś czas, ale jestem szczupła. Moja szwagierka - puszysta - ruchy poczuła dopiero w 24tyg. a to była 2 ciąża. Przy pierwszej ponoć jeszcze później. Ktoś pisał o dentyście - w poprzedniej ciąży od 4 miesiąca chodziłam i dawali mi normalnie znieczulenie - mała urodziła się zdrowa. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ból brzucha był w pierwszej ciąży bardzo wcześnie, a parcie w dół pojawiło dopiero pod koniec, teraz ciśnie mi już teraz, pojawiają się problemy z odpływem krwi, ale teraz to czuję się jak wtedy w szóstym miesiącu :D a na pewno w piątym :P też jestem raczej szczupła :) i brzuch zawsze czułam dobrze, w poprzedniej ciąży ruchy poczułam koło 20 tyg :) wiecie co :D ja już od kilku dni czuję drętwienie piersi :P takie jak czuła przy napływie pokarmu w laktacji :) masakra jak mi teraz siara poleci, będzie cyrk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, zawsze lżej jak ktoś trochę uspokoi też jestem raczej szczupła to znaczy byłam bo w ciązy bardzo szybko tyje:) tak mi się wydaje nie mam porównia zaczęłam 18 tydz wieć chyba mam czas :) jestem w pierwszej wyczekanej ciązy i chciałabym wszystko już:) no i do tego strach, że cos moze być nie tak mnie nie opuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panicznie boję się porodu... codziennie o tym myślę...:(( mąż będzie przy mnie ale i tak się bardzo boję chociaż do lutego jeszcze trochę czasu....:( nie pomaga mi nawet pocieszanie mamy że na koniec będzie nagroda- czyli nasze dziecko, Dziewczyny a powiedzcie do którego tygodnia robi się usg dopochwowe? bo w środę idę do gina i będe już w 17 tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia też się boję porodu, ale natura sama mi pomogła. Najpierw długo starałam sie o dziecko, późńiej bałam się że je strace, zniknął rzeczywiscie jeden z dwóch pęcherzyków, dzidiza jest bardzo malutka i cały czas drżę czy aby rozwija sie prawidłowo Wobec tego wszystkiego poród wydaje się coraz mniej straszny, choć w rodzinie miałam sytuacje gdzie podczas cięzkiego porodu dziecko urodziło się w zamartwicy Jesteśmy tu razem i dotrwamy do lutego:) głowa do góry jest wiele opcji znieczulenie, a jesli lęk Cię paraliżuje cesarka :) im bardziej się boimy tym może się okazać mniej straszne aaa jeszcze za 0k4 tyg ide do szkoły rodzenia tam mam nadzieje wyzbyć się resztek strachu :) są tu Mamy rodzące po raz drugi, gdyby było tak źle w porównaniu z nagrodą to by sie nie decydowały :) u mnie w 15 tyg było już usg przez brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meteoraaa
Cześć dziewczyny !!!! Termin 21 luty 2012 ;))) w oczekiwaniu na maluszka .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Jejku tu cisza jak makiem zasiał... Ja dziś kupiłam dwa ładne sweterki bo trochę pogoda się zmieniła a mi już zimno, ale przerażona jestem tym w jakiej ja kurtce będę chodzić w ta zimę bo gdzieś wyjść będę musiała chociażby do lekarza... Muszę się pochwalić bo ja już czuję swojego psotnika na razie tak delikatnie ale to na pewno on postanowiłam zmienić fryzurę i w przyszłym tygodniu do fryzjera idę już nie mogę się doczekać powiem wam że ja takiego powera dostałam że aż się martwię wczoraj wszystkie szafki w kuchni wyszorowałam dziś od rana sprzątałam za chwilę obiad bo już czuję głód ogólnie muszę jeść co 3 godziny maksymalnie ale zachcianek nie mam obojętne mi co zjem:))) Miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Na początku tyg. pisałam Wam, że jestem chora, a dzisiaj... dalej jestem chora :O Lekarz zapisał mi antybiotyk, ale nie wykupiłam go bo na ulotce pisze, że kobiety w ciąży mogą przyjmować go tylko w poważnych przypadkach. Wykupiłam za to Prenalen o którym pisała rajlax, Tantum Verde na gardło i sól fizjologiczną. Póki co to przeszła mi tylko gorączka, ale jeżeli nie pozbędę się do pn. bólu gardła, kaszlu i kataru to chyba jednak wykupię ten antybiotyk. Orientujecie się może kiedy wykonuje się kolejne usg genetyczne? Jestem teraz w 16 tyg. a coś mi się kojarzy, że genetyczne robiło się ok. 18 tyg. Poprawcie mnie jeżeli się mylę :) Na dzień dzisiejszy spodziewamy się chłopca, ale ciekawa jestem czy się potwierdzi podczas kolejnej wizyty. Oby tak, bo już przyzwyczaiłam się do myśli, że będę miała synka :) Powoli zaczęło wyrzucać mi brzuch... byłam wczoraj na spotkaniu klasowym i od razu dziewczyny zauważyły :) Miło się było spotkać po tylu latach :D Oczywiście wszyscy piwko tylko ja cappy hehe, ale już powoli przywykam do mysli, że tak będzie jeszcze przez dłuższy czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Hej badanie genetyczne tzn. połówkowe robi się około 20 tc maksymalnie do 21tc. Ja swoje mam 6 października czyli w 21 tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja po kolejnej wizycie i jest pieknie:)) mała waży teraz ok 170 gram ostatnio z tego wszystkiego moja gin się pomyliła i zważyła źłe:)i mierzy 14,5 cm:)))to bardzo ładnie:))za 2 tyg połowa a potem już z górki... i widzieliśmy dzisiaj dokładnie naszą dziewczynkę:))pokazała bez krępacji co tam chowa:)) ktoś tam napisał że zaszalał i kupił już jakies ubranka, ja miałam tylko jeden komplecik a teraz kupiłam se kilka body na długi i krótki rękaw, bo były w takiej fajnej cenie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguniaaaaa
witajcie dziewczyny!! :) dawno mnie tu nie było:) nie czytałam ostatnich postów bo dopiero wróciłam z wakacji. byliśmy w Solinie na tydzień ze znajomymi więc jakoś czas zleciał i było całkiem sympatycznie ;) ja w poniedziałek będę dzwonić do lekarza i umawiać się na wizytę. mam okropne wzdęcia, właściwie po wszystkim co bym nie zjadła to zaraz czuje się taka wielka i moje samopoczucie spada drastycznie, czasem nawet espumisan nie pomaga :( z tego co czytałam Was przed wyjazdem to niektóre z Was czują już ruchy dzidziusiów, a ja wciąż czekam.... nasłuchuje ale nic nie czuje wciąż :( troszkę martwi mnie to choć jak pomyślę o tym w którym tygodniu jestem i że to pierwsza ciąża dopiero to jakoś mi te nerwy przechodzą ;) póki co urlop trwa :) do pracy wracam we wtorek i już bardzo mi sie to nie podoba :(((( dziewczyny powiedzcie mi... co jest takiego ważnego o co powinnam zapytać lekarza na wizycie? bo ja nie jestem zbytnio zadowolona z wizyt u niego, dlatego że nie mówi mi zbytnio wielu rzeczy, ostatnio nawet nie pokazał mi malucha na usg choć to pewnie wynikało z tego że wcisnął mnie między inne pacjentki w dniu kiedy ja nie miałam mieć wizyty, co związane było z tym ulewaniem się czegoś... nie powiedział mi wtedy nawet ile mierzy ani nic :( to moja pierwsza ciąża i niewiem co jest takiego ważnego co on powinien mi powiedzieć albo o co ja powinnam go zapytać? i czy to jest normalne że wciąż każe brać mi tylko kwaś foliowy? czy to już nie za mało skoro to niemalże połowa ciąży to chyba dzidziuś potrzebuje już jakiś innych witamin? a i jeszcze jedno, na tych wakacjach pewnego dnia obudziłam się z lekkim bólem brzucha i .... ciemno brązowym plamieniem, które właściwie za raz przeszły, strasznie się zdenerwowałam, mieliśmy jechać do szpitala ale gdy przeszły zrezygnowałam, niewiem czy dobrze... ;/ czy Wy bierzecie magnez? ja brałam ale po kilku dniach zaczeło mnie strasznie po nim mdlić ;/ więc póki co odstawiłam... pozdrawiam was dziewczynki!! jak tylko znajdę chwilkę to przeczytam wszystko co napisałyście odkąd mnie nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak mój nick wskazuje nazywam się Wioleta :) Próbowałam założyć sobie konto tutaj ale coś mi nie wychodzi pewnie z powodu mojego upośledzenia internetowego :/ . Mam termin porodu z miesiączki na 16.02.2012 oczywiście i najbliższą wizytę w tę środę :) Starałam się odnaleść na innym forum ale to była jakaś porażka, dziewczyny troszkę były nie uprzejme i nie podobała mi się tamta atmosfera. Tu widzę jest nieco inaczej - lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wiola, u nas zawsze wesoło:)) ja po kolejnym usg następna wizyta dopiero za 2 tyg:(a ja już bym chciała ...ale ta bedzie już połówkowa:))co oznacza, że bliżej niz dalej:)) jakoś te 4 miesiące mi tak zleciały a teraz to czas się ciągnie jak nie wiem....kiedy wkońcu ten luty bedzie i wezne moją malutką na rece:)) a Ty Wiola wiesz co bedziesz miała??napisz cos o sobie i wpisz się do tableki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Witaj Wiola! To termin porodu wg miesiączki mamy na ten sam dzień:) Ciekawe czy któraś z nas rzeczywiście urodzi 16.02 Byłam ostatnio u gina, z dzidzią wszystko ok i prawdopodobnie będzie chłopiec:) Mam nadzieję, że na połówkowym pod koniec września, już na 100 się potwierdzi jaka będzie płeć, bo chciałabym zacząć kompletować wyprawkę:) Nie bardzo ostatnio mam nastrój na pisanie ale z tego co widzę to nie tylko ja, bo jakoś pusto tu ostatnio! Gdzie się podziewa Endlessly, mama dzieci, małaagatka i cała reszta, która się nie odzywa??? Pozdrowionka dla Was i spokojnej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym się wpisała do tableki ale nie wiem co, gdzi , jak ... :D Poproszę o małą odpowiedź. Jeżeli chodzi o streszczenie mojej skromnej osoby to - mam 23 lata , prawie od początku ciąży od kiedy zaczełam ostro wymiotowac jestem na L4 :) Mam stwierdzony zespół policystycznych jajników i dłuuuuugo brałam leki( od około gimnazjum) żeby miec wogole miesiączke, po ślubie ( czerwiec 2010) postanowiliśmy z mężem na pół gwizdka starac się o dziecko bo lekarze mi powiedzieli , że mogę byc bezpłodna przez moje cykle bezowulacyjne. Jakimś cudem już w drugim cyklu ( po braniu leków) udało się :) W 4-5 tyg zaczęłam miec niezłe mdłości i test byl pozytywny ku zaskoczeniu nawet lekarza, zrobił USG aby się upewnic i usłyszeliśmy JUŻ bicie serca :D W 12 tyg miałam następne USG i teraz na środowej wizycie dowiem się kiedy połówkowe bo skręca mnie z ciekawości jaka będzie płec :) Imiona dla obu juz mamy - chłopiec Gustaw, dziewczynka Lucyna :) Ja chciałam Łucja :( ..... Jeżeli chodzi o mnie to za równy tydzień mam obronę pracy licencjackiej i ten tydzień będę sie uczyc ostro :) Widzę, że na tym forum jest dośc spokojnie, ale mi się to podoba bo nie trzeba czytac 20 stron jak się chce cos napisac lub zapytac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
witajcie dziewczyny u mnie i Dzidziusa w miarę wszystko dobrze. od przedwczoraj czuję ruchy dziecka dosyć wyraźnie, mam z tego niezłą frajdę. od dziś zaczynam też urlop. byłam na wizycie kontrolnej, Dzidzia ma się dobrze, natomiast ja mam stan zapalny i dostałam czopki. na ciepłe wody lekarka pozwoliła mi jechać, jedziemy na Słowację w miejsce, gdzie podobno wody leczą zapalenia dróg rodnych i moczowych. zaczynam się szybciej męczyć, brzuszek mam widoczny dosyć, przytyłam 1,5kg. na usg połówkowe genetyczne wybieram się pod koniec września w 20 tygodniu, jeśli się uda to do Żor, tam, gdzie polecała rajlax, a jak nie , to do tego samego lekarza. pozdrawiam Was wszystkie i Wasze dzidzie, napiszę, jak wrócę z urlopu. co do porodu też jak się na serio zaczynam nad tym zastanawiać, to mnie ogarnia panika, głównie dlatego, że w mojej rodzinie porody są bardzo ciężkie, zarówno u mojej Mamy jak i Babci. ale musimy dać radę, nie ma już odwrotu ;) którędy weszło, tędy musi wyjść. trzymajcie się dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wiola, no niedkiedy jest za spokojnie Może jak sie zrobi prawdziwie jesinno-zimowa aura to będzie więcej wpisów no to niezłe forum jak co chwila przybywało ze 20 stron:) Będziesz miała mądrego dzieciaczka - ja broniłam magisterke poczatkiem lipca i moja promotorka sm iała sie że bedzie inteligentny bobas Jakis plus tej nerwówki bo dziecia taka niewskazana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola100 Skopiuj tabelkę i się dopisz :) Nick......................wiek........tP.............płeć. ..............miasto monia_aa................24..........26.01.2012...???????. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....??? mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dziewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe............Śląsk Cieszyński szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jest tu dzis ktos? jak sie czujecie? ja juz dokladnie czuje ruchy :D czy ktoras z Was ma moze czasem takie jakby ciagniecie w kroczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......................wiek........tP.............płe . ..............miasto monia_aa................24..........26.01.2012...???????. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....??? mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dzi ewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe............Śląsk Cieszyński szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin Wiola100...................23.................16.02.2012.....????.......Kraśnik (koło Lublina) Widze, że jest tu koleżanka z Kraśnika i termin mamy zbliżony, może będziemy razem się męczyc na jednej sali jeśli rodzisz w Kraśnku Edyyto :) Jeżeli chodzi o ruchy to szcześliwa86 zazdroszczę Ci bo ja TYLKO wieczorami czuje :( Jagna allle Ci fajnie, że jedziesz na urlop, ja też już mam dośc tego miasta i obowiązków, oderwałabym się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzisiaj dowiedziałam się że praktykantka, którą miałam przez cały ubiegły tydzień ma półpaśca. Jestem załamana!!!!! Kontakt miałyśmy spory, bo byłam jej opiekunką! W dzieciństwie przechodziłam ospę a wirus wywołujący ospę jest identyczny do tego co półpaśca. Ten kto miał ospę, w przypadku zetknięcia się z wirusem choruje na półpasiec właśnie. Moja gin twierdzi że teraz to już "po ptokach" i musimy czekać!!!! Normalnie rozpłakałam się w szkole, i tak jak chciałam pracować do Bożego Narodzenia, to teraz zastanawiam się nad l4!!!! Zwariuję przez te 2-3 tyg, bo tyle potencjalnie wylęga się !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katjusza81 strasznie Ci współczuje tego wyczekiwania :( Mogę Cię pocieszyc tym, że moja babcia jakieś 5 lat temu chorowała wtedy ja i duuużo osób dookoła miało z nia stycznośc , dziadek... i nikt nie zachorował, jeżeli Ty masz przeciwciała bo już przechodziłaś ospę to małe prawdopodobieństwo, że zachorujesz. Mimo wszystko rozumiem Twoje obawy... Ja panicznie boje się różyczki, bo nie przechodziłam nigdy a podobno potrafi narobic biedy kobietom w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie z jednej strony jestem dobrej mysli i wierzę że wszystko będzie dobrze, ale z drugiej od godziny siedzę na necie i czytam wszystkie info o tym cholerstwie.... wiem, że nie powinnam ale nie mogę przestać o tym mysleć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie lekceważcie chorób w ciąży ja zachorowałam na cytomegalie:((ale dowiedziałam się dopiero po tym jak straciłam mojego synusia... ponoć każda choroba nawet różyczka wykryta wcześnie jest mniej groźna niż by sie wydawało... ja jak tylko słysze o chorobie to uciekam jak najdalej po tym co mnie spotkało boje się nawet kataru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×