Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Cześć dziewczyny! miałam dziś badanie połówkowe - lekarka niesamowita, przebadała mnie długo i dokładnie - bierze tyle co mój gin, a jest bez porównania lepsza - będę do niej chodziła do końca ciąży :) Dziecko jest zdrowe, rozwija się prawidłowo, waga 450 g, ze mną też wszystko OK - no.. trochę za szybko tyję :) i... jest to chłopczyk :D Nick......................wiek........tP.............płeć ..............miasto monia_aa................24..........26.01.2012...???????. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....chłopiec mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dzi ewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe..Śląsk Ciesz. szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin Wiola100...................23.................16.02.2012. ....????.......Kraśnik (koło Lublina) Małpiatkaaaaaa..........26.................13.02.2012... .dziecko ....Opole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mąż mnie dziś o 6 obudził jak do pracy szedł i coś już przysnąć nie mogłam. ciekawe o której książę wstanie. mamy w planie przedszkole to pewnie będzie spał i spał1 bo jak nie idziemy to wstaje o 6, a jak idziemy to by do 9 spał. zawsze na opak! muszę jakieś śniadanie zjeść,a coś mi się nie chce, ale jak nie zjem to koło południa będzie mi słabo, a wcześniej z przedszkola nie wrócę....ehhh chyba czas się zmusić do jedzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry przyszłe mamusie i dzidziusie:) dzięki za uspokojenie mnie z moja wagą. po przemysleniu to przez nerwy i nie jedzenie zbyt dużo. ktoś poruszył temat rozstępów. ja smaruje sie oliwką johnsona w żelu i już kilka matek mówilo mi że to najlepsze na zapobiegnięcie rozstępą. i faktycznie, oliwka dłuuuugo trzyma wilgoć i jest ok, z drugiej strony pisałam wcześniej że brzuszek to mam malutki. wczoraj na zakupach poprosiłam babkę o pomoc przy dobraniu paseczka do tuniczki i jak jej powiedziałam o ciąży to chyba mi nie zabardzo uwierzyła bo widzi tylko ten kto wie i sam sie dopatruje. byłam na usg w poniedziałek to lekarz powiedzial że dzidzia sie osiedliła na samym dole w macicy wiec może przez to tak jest. miłego dnia:) a tak na marginesie co sądzicie o imionach Oskar, Nikodem i Milena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Cześć dziewczyny Lepiej będzie dla nas jak temat złych wspomnień zostawimy za sobą ja bardzo się staram ale czasami jest ciężko faktycznie są chwilę gdy nie poznaje samej siebie ale Kubuś dodaje mi sił kopniaczkami :))) Ja mam wrażenie że mój synek trzyma mi pęcherz między nogami albo go ściska wiem że to niemożliwe ale chodzę sikać co 10 minut i jak trochę przytrzymam to boli mnie całe podbrzusze normalnie masakra w nocy wstaje z 5 razy już chyba chodzę przez sen:( Wizyta dopiero za dwa tygodnie zapalnie pęcherza to nie jest bo już to miałam kilka razy i to jest inne odczucie jakby ktoś mi na nim siedział... Dziś nie mam pojęcia co na obiad może jakieś pomysły?????????? Oczywiście żeby było szybko , łatwo, i smacznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
lady jak bede miec synka to bedzie mial własnie na imię oskar bo nam sie bardzo podoboa :) wczesniej mial byc bartosz... a dziewczynka anita zadne inne mi sie nie podoba :( a ja dzis mam 20 urodziny heh ale hucznie nie bedzie ;p załamana ja mam z chodzeniem do toalety tak samo jak ty ale to mozliwe ze macica uciska pecherz i latamy ciagle do wc... za nim zasne ide chyba ze 7 razy i w nocy 3 takze troche to uciazliwe ale wszystko trzeba zniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie to latanie w nocy do wujka cześka... ja wstaje juz regularnie przed 24, potem tak około 3 a potem około 6. czytałam gdzieś że w tym czasie to ustepuje a tu czuje że jest gorzej niż dotychczas. z drugiej strony przynajmniej nerki czyste:);P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
witajcie dziewczyny, wróciłam z urlopu, było świetnie, odpoczęłam, góry i kąpiele codziennie, trochę się rozciągnęłam. brakowało mi tego. mam obok domu basen akademicki, ale jest zamknięty na studenckich wakacjach i nie mogę chodzić, a do czerwca chodziłam od dwóch lat z przerwą na wakacje. teraz nie wiem jak będzie, w październiku będzie 6 miesiąc. biorę globulki na te bakterie, ma to trwać 14 dni, jak nie pomoże będzie następna tura. wróciłam tez z połówkowego usg, niestety nie w Żorach, płaciłam 150 zł. wiadomy doktor o którym pisałam z rajlax jednak rozczarowuje, na każde pytanie jakieś zdawkowe odpowiedzi np.: jak wygląda w szpitalu poród rodzinny? - odpowiedź: u nas są tylko porody rodzinne, ale osobiście jestem temu przeciwny itd. teraz mam dylemat, nie wiem, gdzie rodzić, czy w prywatnej klinice, gdzie pracuje moja lekarka i gdzie dają znieczulenie, czy w szpitalu, gdzie czasami ma dyżury. mam pytanie do rajlax, gdzie rodziłaś? jak to wyglądało? czytałam wszystkie wasze posty, których nie widziałam z powodu wakacji, nie pamietam niestety wszystkich nicków, ale bardzo współczuję osobie, które miała podejrzenie poronienia i wylądowała w szpitalu. mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. przytyłam dosyć sporo, na półmetku ciąży 4,5 kg na plusie. jeżeli chodzi o kremy, to miała oliwkę z johnsona i kremy na rozstępy z tołpy, ale kremu nie polecam, oliwkę jak najbardziej. na razie rozstępów nie mam, ale chyba mnie nie ominą, moja Mama ma bardzo dużo, ale na brzuchu, piersi nietknięte. zaczęły mi natomiast pękać sutki, dosyć bolesne, kremuję to linomagiem. jeżeli chodzi o nowości i rewelacje to po pierwsze szczęśliwa dla mnie wiadomość: moja lekarka nie poszła na operację, z powodu jakiś problemów zdrowotnych musi ją odłożyć na pół roku więc będzie dalej prowadzić moją ciążę i może będzie przy porodzie, tego nie wiem, ale jestem przez to spokojniejsza, nie muszę się tułać po innych lekarzach. druga rewelacja: mieliśmy mieć dziewczynkę, tak wychodziło na 80% z usg prenatalnego, a z dziewczynki zrobił się chłopczyk, wymachiwał przez nami swoją trąbką ile wlezie. nie spodziewałam się, byłam zaskoczona, ale się cieszę. płeć jest dla mnie obojętna, ważne, żeby było zdrowe. to tyle u mnie, w poniedziałek muszę wracać do pracy, ciężko mi to sobie wyobrazić... :( Solenizantce składam najlepsze życzenia, a reszcie życzę wszystkiego dobrego dla Was i Waszych Dzidziusiów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
aha, no i siusiam o 2 w nocy i 6 rano i tak pewnie do lutego będzie. terminy porodu mam już 3 i jestem zdezorientowana: 14.02 z terminu miesiączki, z usg prenatalnego 10.02, z połówkowego 7.02. ciężko dojść z tym do ładu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mnie choróbsko nie ominęło, nie dość że mam znów cholerną bakterię w pochwie, to jeszcze dopadł mnie jakiś wirus, kości łamią niemiłosiernie, szczęka mnie boli, i koniec końców wylądowałam na L4:( Eh, jak piszecie, że nic po Was nie widać, albo że brzuchy małe, to mi się aż płakać chce:( Ja mam póki co 3,5 kg na plusie, a brzuch normalnie jak w 7 m-ącu:( Moja gin. mówi, że to normalne, bo w drugiej ciąży brzuch rośnie szybciej, ale ja nadal wspominam jak w pierwszej miałam taki malutki, a teraz normalnie strach sobie wyobrazić, co będzie dalej:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbborowka >> ja też miałam ten sam problem, ale gin. mi powiedziała, że to wcześnie i nie ma się co martwić, że ruchów jeszcze nie czuć, mimo że to II ciąża. Ja w ogóle zawsze słabo byłam w siebie wsłuchana, w I ciąży też ruchy czułam późno. A co do rozstępów, to ja miałam najpierw jakiś z Perfecty, a teraz mam Ja&mama z AA i smaruję się tym raz dziennie wieczorem po kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jagnajagna miałas niespodzianke:))ja tez słyszałam o takich przypadkach, ponoć usg najprawdopodobniej wychodzi jesli chodzi o płec dopiero po 16b tyg my jak poznalismy płec na prenatalnych w 13 tyg to tak z przymrużeniem oka ale u nas na kazdym usg sie potwierdza narazie:)) biedule chorujecie zycze szybkiego powrotu do zdrowia:)) co do wielkości brzucha to ja mam taki spory ale jestem szeroka jak nie wiem mój pas zanikł:))dzisiaj byłam u koleżanki i mi pokazał acały zestaw ubranek nowych z metkami dla dziewczynki a tam same sukienki tak od 3-6 m-cy, normalnie cudeńka, powiedziałam ze za 2 dni mam usg jak teraz znowu mi sie potwierdzi że to dziewczynka to kupuje wszytskie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh rozstępy... masakra jakaś! dziś przez jakiś przypadek totalny zauważyłam pełno czerwonych kresek na mojej pupce, załamałam sie!! normalnie płakać mi się zachciało. niby używam krem na rozstepy i co z tego? masakra! najbardziej boję się o piersi, na nich też rozstępy już jakiś czas temu się pojawiły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagnajagna>> Na pękjące brodawki polecam bepanten, cudownie łagodzi i goi. Wogóle warto go mieć już do szpitalnej wyprawki, jest nieszkodliwy też dla dzidziusia, który początkowo rani brodawki uczac się ssac pierś (nie trzeba myć piersi przed karmieniem) Ja nawet leżac na płasko nie czuję tych ruchów :( cholera tylko mi złe myśli przychodzą przez to do głowy. Czasem sobie cos wytłumacze ale w innej chwili znów się zamartwiam. Do póki ich nie poczuję to się nie uspokoję... Aż zapuszczę sobie jakis serial na kompie to się trochę rozerwę. Miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja w końcu wróciłam do swojej wagi sprzed ciąży - czyli 55,5. Przez te wymioty do końca 4 miesiąca schudłam do 50kg - w trzy tygodnie nadrobiłam. Mam nadzieję, że teraz już będę przybierać normalnie :) Brzuszek w końcu stał się widoczny i jest śliczny :) hihi okrągła piłeczka :) :) :) A co do włosów - to masakra!!! Jestem owłosiona jak małpa, nogi musiałbym golić co 2,3 dni - a wcześniej raz na 3 tyg!!! Poza tym pocę się jak świnka ;( Ale plusy są takie, że włosy na głowie ładne i odżywione, paznokcie też :) jagnajagna - rodziłam w szpitalu w Cieszynie. Był to poród rodzinny i bardzo byłam zadowolona. Za tą przyjemność zapłaciliśmy z mężem chyba 200zł. albo 250 :) Jagna a jak się nazywa Twoja lekarka, czy Ona pracuje w cieszyńskim szpitalu??? O jakiej prywatnej klinice piszesz??? Pozdrawiam Was serdecznie!!! Wszystkiego najlepszego dla solenizantki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beattris - gratuluje synka :) ZDROWEGO synka...:) Co do rozstępów, jeżeli zwracacie uwagę na skład (olejków, balsamów) polecam EUCERIN-olejek na rozstępy. Naturalny skład bez PARABENÓW( można o nich na pewno na google się czegoś dowiedzieć:) ) Dziewczyny, na przeziębienie polecam dużo wody z miodem, cytryną, płukać gardło wodą z solą, inhalacje z olejkiem do inhalacji :) I SYROP Z CEBULI :) Mi lekarz ginekolog pozwolił brać paracetamol i Calcium ale wolałam nie... i się obyło :) Miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Dawno się nie odzywałam, ale czytam Was na bieżąco. Jutro idę na kolejne usg genetyczne, jestem w 18 tyg. Chciałam iść dopiero w 20tc ale wolę teraz, bo w 21tc chcę się wybrać na 3D. Mam nadzieję, że jutro się potwierdzi, że będziemy mieć synka, bo już się zdążyłam nastawić w ciągu tego 1,5 mies., że będzie chłopiec :) Nawet imię już mamy, nie wspominając o ciuszkach :P Dam jutro znać ;) Poruszyłyście temat brzuszków... Jestem w 18 tyg., to moja pierwsza ciąża, ale brzuszek już mam widoczny :D Rozstępów póki co nie mam żadnych i mam nadzieję, że tak zostanie już do końca. Używam płynu nawilżającego do kąpieli 'Johnsona' i kremu na rozstępy 'Perfecta mama'. Ciekawa jestem czy coś przytyłam, zważe się dzisiaj, bo nie wytrzymam do jutra z ciekawości :P Nie czuje jeszcze tak konkretnie maleństwa, na razie tylko takie delikatne głaskanie, smyranie... nie wiem jak to określić ;) Napiszcie mi proszę który to miesiąc ciąży 18tc bo nie mam pojęcia jak to się liczy :O Z jednej strony miesiąc ma 4 tyg. więc powinien to być 5 miesiąc, ale z drugiej strony ciąża ma 40 tyg., czyli 9 mies. za 2 tygodnie będzie równa połowa czyli według tego sposobu liczenia będzie 4,5 miesiąca ciąży. Nie rozumiem tego :O Wiem, że prawidłowo powinno podawać się tygodnie, ale jak ktoś pyta się mnie który to już miesiąc to nie wiem co powiedzieć- czwarty czy piąty :P Pomóżcie prosze :) Również życzę wszystkiego najlepszego Solenizantce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem w 2o tygodniu ciąży,cz któraś z was używa serum na rozstępy Reduce? I czy wy też jesteście takie nerwowe jak ja:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Witam w piękny poranek:) Dzisiaj wstałam w końcu wyspana:) tzn w ubikacji byłam tylko dwa razy... W słoneczko świeci więc mam dobry humor, jutro idę na urodziny i tak sobie myślę że ja przecież nie mam się w co ubrać:( chyba pojadę później na sklepy kupić sobie jakąś ładną tuniczkę ogólnie to wszystkie ciuchy mam w ciemnych kolorach a ostatnio wolę się w jasnych może dlatego że jestem teraz blada:( Tyle z was było już na usg połówkowym a ja dopiero 6 października ale mam to badanie połączone z 3D:)))))))))) Już nie mogę się doczekać. Ostatnio bardzo swędzi mnie brzuch chyba się rozciąga więc rozstępy pewnie nadchodzą ale jak posmaruję się oliwką to jest ok, a jak kremem to dalej swędzi więc chyba oliwka jest najlepsza, moja mama i siostra nie mają rozstępów po ciąży więc może mnie też to ominie.... Dziś na obiad placki ziemniaczane z gulasze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeej! aaaaa kurde chyba z łóżka dziś nie wyjde! tak mnie dziwnie piersi swędziały i patrze dziś rano a tu takie plamy cos podobnego do malinki. Malinka to napewno nie jest bo wiecie, do łóżka wysmarowana oliwką chodzę:P boję sie że to rozstępydają sie we znaki. a ja muszę wyjątkowo zadbać o to bo mam mega biust. 80 DD miałam przed ciążą więć jest o co dbac a teraz jeszcze urosło... znacie jakiś naprawde skuteczny krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady_margarett już pisałam o tym wyżej ale jeszcze raz Ci odpowiem, że na rozstępy jest dobry olejek Eucerin, on jest rówinież stosowany dla niemowlaków do masażu np. brzuszka... :) Załamana 1 ja mam jeszcze po Tobie połówkowe :( 10 października i też juz z mężem wyczekujemy go z niecierpliwością :) Od tej niedzieli zaczynam 20 tydzień i myslimy z mężem jakoś to uczcić, TO JUŻ POŁOWA DROGI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
hej ! dzieki za zyczenia mamusie :) lady czytałam ze dobry a nawet bardzo jest MUSTELA 9 MIESIĘCy ale troche drogi bo 140 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry nie doczytałam:) dzięki za radę. a nie wiecie, czy jeżeli leże z laptopem na udach to nie szkodzi to przypadkiem dzidziowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
Witajcie dziewczyny Rajlax - lekarka dyżuruje w Cieszynie w szpitalu, nazywa się Małgorzata Skwira-Kapała. Mówiła, że dyżury ma raz w tygodniu, natomiast ordynator na połówkowym powiedział, że Ona bardzo często dyżuruje. Wysoka, postawna babka, która widać, że z trudnością chodzi - ma chory kręgosłup, rude, proste, krótkie włosy. prywatna klinika - tak nazywamy bielski Eskulap. lekarka tam właśnie pracuje powiem Wam jeszcze, że ordynator (Rajlax wie, o kim mówię) odradzała mi poród rodzinny, mówił same okropności i obrzydliwości kończąc na tym, że mąż się mnie będzie brzydził itd. szkoda gadać. chciałabym rodzić naturalnie, tyle, że porody w rodzinie, ciężkie i skomplikowane, wskazują na cc. jadę do koleżanki w ostatni dzień mojego urlopu. oglądać ubranka, co mi chce pożyczyć dla synka. pozdrawiam Was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
ordynator odradzał, moja lekarka zachęcała napisało mi się o literkę za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam krem troszkę tańszy na piersi ale skuteczny, ja nie mam kompletnie nic a karmiłam 10 miesiecy i biust zrobił mi sie olbrzymi:) to z evelina taki różówy na piersi i dekolt ja jutro wizyta połówkowa:))zawsze taki mały stres:)) a ja dzisiaj mam spagetti z sosem serowy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylek89 Wahania nastroju są całkiem normalne w ciąży. Ja mam czasami takie dni, że wszystko jest super i nie da się mnie wyprowadzić z równowagi, ale są też takie, równie często, że wkurza mnie wszystko, nawet to, że mucha lata po pokoju i mi bzyczy :O Albo, że stojąca przede mną kobieta w kolejce za długo załatwia swoje sprawy w kasie, aż mam ochotę jej przywalić w nos :P Mam nadzieję, że z czasem to minie :) A co do kremu na rozstępy to nie używam tego o którym pisałaś, ale za to używam 'prefect mama', jest niedrogi i dobry. Szczerze mówiąc bez względu na to jaki krem będziesz używać, nic nie zastąpi zwyczajnej oliwki ;) To moje zdanie. Napiszcie mi proszę dziewczyny jak liczycie w którym mies. ciąży jesteście. Jestem w 18 tyg. ale nie wiem który to miesiąc bo licząc tygodniami to już 5 mies., a patrząc na to, że ciąża ma 9 mies. a połowa ciąży wypada w 20 tyg. to powinno być teraz niemal równe 4,5 mies. Pytałam się o to powyżej, ale nikt nie odpisał. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady_margarett Też się często zastanawiam nad tym laptopem, tym bardziej, że w pracy siedzę przez 8 godz. przed komputerem, a potem jeszcze w domu odpalam laptopa i też właśnie przeglądam strony mając laptopa na kolanach. Przeczytałam gdzieś kiedyś, że sam komputer nie jest groźny, gorzej gdy jest podłączony do niego internet ale nie wiem ile jest w tym prawdy. Ja się tym w sumie tak nie przejmuje bo gdyby tak zwracać uwagę na to co szkodzi to ze wszystkiego trzebaby zrezygnować, zwłaszcza z jedzenia bo w dzisiejszych czasach produkty są tak przetworzone, zmodyfikowane, że każda trzymana przez nas w lodówce rzecz może być trująca. Czytałam kiedyś artykuł o bezpłodności i właśnie ponoć przez zmodyfikowaną żywność co raz więcej par ma problem z płodnością :O Słyszałam też ostatnio, że kobiety ciężarne nie powinny znajdować się w pobliżu kuchenki mikrofalowej, podczas gdy jest włączona bo też ponoć w jakiś sposób oddziałuje. Nie wiem tylko jak to się ma do spożywania pokarmów podgrzewanych w mikrofali. Ja np. często podgrzewam mleko w szklance w kuchence mikrofalowej gdy chcę sobie zrobić kakao. Tak jast znasznie szybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×