Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość ZAŁAMANA 1
Cześć dziewczyny Właśnie wróciłam od lekarza mały ułożony prawie główkowo, waży ok. 1600 g, i jest trochę większy niż 30 tc:))) i był jest śliczny:) Jeśli chodzi o rozstępy to jeszcze ich nie mam ale mój brzuch jest tak naciągnięty że masakra, smaruję się 3 razy dziennie i przede wszystkim oliwką na mokra skórę... Rwa dalej mi dokucza i jest już nie do wytrzymania ale jakoś dam radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaaatKAAA...
No do miesiączki mam jeszcze 5 dni wiec dlugo na szczescie nie musze czekać:) a takiego czegos jak pisałam jeszcze nigdy nie miałam wiec mam nadzieje że to ciąża bardzo bym chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna >> już przed pierwszą ciążą obiecywałam sobie odżywiać się zdrowo ... no i na obietnicach się skończyło. Do końca 6 m-ąca miałam mdłości, na widok większości potraw mnie mdliło, więc jadłam to, co miało zostać szansę w żołądku i zazwyczaj nie były to najzdrowsze produkty. A co do słodyczy to ja od zawsze mam do nich słabość i to w ogromnych ilościach. Na początku ciąży nie miałam na nie ochoty, ale teraz wszystko wróciło do normy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katjusza >> bardzo ładna ta Bartatina. Ja mam Roana po Lenie, jest prawie identyczny i szczerze polecam te duże koła;) Jedyny jego minus to waga, ale dla mnie nie miało to znaczenia, bo mieszkaliśmy wtedy na parterze, a teraz mamy domek, więc tym bardziej waga nie ma znaczenia. Załamana >> ładnie rośnie maluszek;) Dziewczyny siada mi kręgosłup, wystarczy że więcej pochodzę czy cos porobię i normalnie nie mogę sobie pozycji znaleźć, żeby nie bolało. Rozstępów póki co nie mam, z Leną nie miałam ich wcale, a teraz zobaczymy. Smaruję się raz dziennie, po wieczornej kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam okropny ciąg do słodyczy! Nie ma dnia bez małego co nieco :P Mam pytanie bo mówiłyście też o pieluchach wielorazowych: ile schną wkłady bambusowe i z mikrofibry i które są lepsze? Zamierzam ich używać ale dopiero po kilku miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambusy schną długo. wkłady ok 18 - 24 godzin, pieluszka jeszcze dłużej. nie susz na kaloryferze bo zrobią się twarde! z mikrofibry wkłady schną szybciej. są 2 rozmiary - małe ok 10-12 godzin, duże ok 18-20 godzin. zależy jeszcze jak ciepło jest w domu. sama pieluszka typu "kieszonka" schnie szybko. pamiętaj nie używaj zmiękczacza bo będą mniej chłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) Byłam dziś u gin, Mały ma już 1600g, a dwa tygodnie temu miał 1200g - jeju jak on szybko rośnie!!!! Jak tak dalej pójdzie to nie wiem kto go urodzi, bo ja.... nie dam rady:) Ułożony prawidłowo, ilość wód płodowych w normie. No i od miesiaca nie przytyłam wogole. W brzuszku nadal 103cm, a rano nawet 100cm. Rozstępów brak, ale nigdy nie miałam z nimi do czynienia, więc mam nadzieję że ten problem mnie ominie. Wieczorem smaruję się oliwką J&J, rano Ziajką i Mustelą - bo mam dużo próbek:D A co do smaczków to powiem tak.... chciałabym tyle jeść po ciąży co teraz!!! Przed ciążą jadłam o wiele więcej! Ale nie dlatego że jakoś boję się przytyc, poprostu wcześniej jadłam dużo zapychaczy, śmieci a teraz bardziej konkretnie, normalne śniadania, obiady, kolacje. Jak mam ochote to pije colę, jem chipsy, zjem czekolade, wczoraj chyba z talerz tych ciastek władowałam w siebie:) Ale to takie momenty, ogólnie potrafie nie zjesc nawet przez tydzien nic słodkiego bo wogóle mnie nie ciągnie!!!! Z zapaleniem dróg moczowych narazie uporałam się, pani dr była pod wrażeniem moich wyników badań:) nawet zapytała czy mąż nie nasikał czasem....hihihi... Z grzybicą również póki co mam spokój....i oby tak było, bo podobno kobiety przechodzące grzybicę pochwy w ciąży o wiele częściej pękają w czasie naturalnego porodu...a tego chciałabym uniknąć, bo boję się jak ognia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego które lepsze. bambus jest w 100% naturalny, zwlaszcza z wełnianym otulaczem. dziecko czuje ze ma mokro. kieszonki z mikrofibrą są jak pampersy, dziecko nie czuje wilgoci, nie potrzeba otulacz dodatkowego. co do chłonności to jest porównywalna. nie umiem powiedzieć które lepsze, zależy od okoliczności. ja na dzień wolę bambus, na wyjścia i noc kieszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta co za paskudny dzień, mokry i byle jaki..:( czuję się jakbym ciężko pracowała na polu,taka zmęczona jestem. Wiola100 masz rację,mimo że się smaruję dzień dnia to czuję że i tak mi wyjdą:(:(:( no trudno może to przeżyję;-) ja mam wizytę w sobotę i już nie mogę się doczekać ,bo jak pisałam na początku miałam tylko jedno usg i to w 15 tyg ciąży:( nie mam nawet pojęcia ile mój mały waży..ehhh a chodzi się prywatnie i płaci tym kretynom.. co do jedzenia to zaczełam się oszczedzać,bo waże już 9kg więcej:D jak wchodzę na wagę to widzę 62kilosy;-) ale nieraz jak Mnie najdzie to nie patrzę co jem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po wizycie uf.... krazek trzyma,na razie jest ok,choc lezenie nadal. maly wazy juz 2500gram :) zreszta wymiarami jest duuuzo do przodu. dalej mam brac wszystkie leki,dodatkowo jakas tam globulke jeszcze. schudlam 1,5kg :) chcialam zdjecie buzki malego ale nie bylo szans zrobic,Tymcio sie zaslanial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_agatka bardzo dziękuję ci za info odnośnie wielorazówek - już wiem kto tu jest w tej dziedzinie ekspertem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa w którym tyg założyli ci krążek (serio jest nieodczuwalny?) i ile wtedy miała twoja szyjka? Duży ten twój bobas - ja też miałam mieć Tymka a tu dziewczyneczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katjusza81 Teraz to mnie nastraszyłaś z tą grzybicą. Praktycznie już 2-3 mies. się z tym męczę i co wylecze to znowu wraca :( Mam nadzieję, że w końcu mi się uda i pozbędę się tego raz na zawsze albo chociaż na dłuższy czas a nie na kilka dni. Jutro mam kolejną wizytę, ciekawe co powie lekarz bo po kolejnych globulkach widzę poprawę. To mnie uspokoiłyście z tymi słodyczami. Cieszę się, że nie jestem sama bo już od dłuższego czasu zadręczam się myślami, że wyrodna ze mnie matka skoro karmie Maluszka takimi świństwami :P Ktoś pisał o siarze. Nie wiem czy to normalne ale ja co rano budzę się z plamami na bluzce... i tak już gdzieś od 20 tyg. Szybko się u mnie zaczęło, przynajmniej mi się tak wydaje, bo zawsze myślałam, że siara wycieka dopiero po porodzie albo krótko przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prosbę, czy może ktoś mnie wreszcie dopisać do tej tabelki? ja niestety nie umiem a nie ma mi kto pomóc , wiecie że sama muszę się martwić o siebie i malutką, wpiszcie mnie, dolores181 34 lata tp. 26.02.2012 warszawa córka Amelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena zakladali mi w 31tyg,szyjka miala 24mm i 2cm rozwarcia. wiesz na poczatku jak szlam do toalety to czulam jakby mi cos przeskakiwalo,takie delikatne uczucie. teraz juz nic nie czuje. wystraszylam sie bo jak wkladalam sobie ten macmiror to wyczulam krazek palcem,pomyslalam sobie ze sie wysunal,ze wypadnie itp. ale gin mowi ze jest ok,ze trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......................wiek........tP.............płe ć ..............miasto monia_aa.............24.........28.01.2012... synek. ............Wlkp tika27...................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81...........30..........02.2012....... syn - czuję to caroosia...............28.........01.02.2012.... córka - też to czuję............Wrocław masajka1983.......28..........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka...19..........02.2012...... wszystko mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.............27...........03.02.2012... zdrowe ale może być dziewczynka Marcia21............25...........04.02.2012....Julia......Wa rszawa syll19...................20..........04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks..............29..........04.02.2011..... chłopiec Jakub mała_agatka........27.........06.02.2012....Tomek....oko lice Mainz Endlessly.............27..........08.02.2012.... syneczek........Niemcy Pietrunia22........23...........08.02.2012........ synuś.Wojtek.....okolice Sandomierza Birka87................24..........09.02.2012.... czuje że chłopak....Tychy Kimizi...................30..........09.02.2012.... aby było zdrowe nina_86...............25...........09.02.2012....... Nina.........śląskie margerita3310...23............10.02.2012.... czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna...........29...........10.02.2012..... byle było zdrowe...Cieszyn bibisi....................33...........12.02.2012r....... ....????..............Wlkp Małpiatkaaaaa....26...........13.02.2012... .dziecko ....Opole dziewczatko........19............13.02.2012.... chce synka.............Łódź kropka693...........26............14.02.2012.... zdrowa córka mamakaterina.....27............14.02.2012.... zdrowe rajlax.....................29...........14.02.2012.... żeby było zdrowe..Śląsk Ciesz. oluskaaa1...........22..............14.02.2012.....Kacper... .......Lublin Lena0..................27............15.02.2012.....Blank a.........Rzeszów Wiola100..............23............16.02.2012. .... Lucynka.......Kraśnik (koło Lublina) szczesliwa86........25.............17.02.2012.... zdrowe Wanda.................24.............17.02.2012... bez znaczenia.........wlkp motylek89...........22.............17.02.2012... ...............???? Edyyta ................25.............18.02.2012.... zdrowe.... ...Kraśnik cayn ...................27..............20.02.2012... córeczka ..........Białystok mamadzieci........24..............21.02.2012.... Nadia Julia....Śląsk jusial...................27..............21.02.2012.. chyba córka.......Bielsko-Biała Załamana 1.........25..............22.02.2012.... na pewno syn mbborowka ........27..............22.02.2012...... synuś ... ..Rzeszów Izabell1982........29.............22.02.2012.......synek. ....Londyn fika81..................30..............26.02.2012 ... ????.........łódzkie dolores181 ...........34..............26.02.2012........Amelka.......... andzia1910........22...............27.02.2012..... Maja........Głogów Twoja_królewna..21............28.02.2012... synek lady_margarett....21............28.02.2012.... coś czuję, że córka dolores dopisałam Cie juz, tylko miasto, ale to chyba mało ważne:) ja dziewczyny bede miała cesarke pod koniec stycznia, czyli w przyszłym miesiacu:):)ale sie ciesze:)mam nadzieje, że nie wyrzucicie mnie z lutówek:( u mnie cos katar mnie bierze i moje 1,5 kg szczęścia sie rozpycha jak tylko może dzisiaj Mikołaj i mój synek stwierdził ze skoro nie ma śniegu, to Mikołaj przyjechał samochodem bez reniferów:)fajne sa te dzieci, a jak dostał prezent juz jeden rano to zastanawiał się skąd Mikołaj wiedział bo on nie napisał az tyle w liście, to pewnie go podgladał:):) mam dylemat z łóżeczkiem bo upatrzyłam sobi ejuz jedno na allegro ale jak oglądam to teraz znowu inne mi tez się podoba i nie wiem co mam zrobić a po świętach chce zamawiać. a Wy już macie łóżeczka kupione???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja po kolejnej nocy niespania - obudziłam sie o 2 i koniec, nie mogłam już usnąć. do 6 byłam 8 razy w toalecie :D chyba mały przygotowuje mnie na to co będzie po narodzinach :P u nas Mikołaj w nocy przyszedł :) zostawił smakołyki w butach i poszedł sobie :P ale Franek miał radochę jak rano zobaczył! nie wiedział za co pierwsze się wziąć :) u nas dziś znów wieje potworny, lodowaty wiatr! gryyy Franek tak sie bawił mocno w kałużach że musiał sobie wodą w oczka chlapnąć i teraz ropkę ma :( a ja nic nie mam do oczu! nawet durnych kropli ze świetlikiem! przemywamy wodą, powinno przejść. Nina no jasne że nie wyrzucimy :) zapewne nie ty jedna styczniówką zostaniesz :) a co do łóżeczka to ja mam zwykłe, najzwyklejsze, białe, drewniane. widziałam że 2 szczebelki się złamały, musimy dokupić i pomalować i będzie super :) Lena - czy ekspert od wielorazówek to nie wiem, używałam trochę to co nieco już wiem :) myślę że po Tomku będę jeszcze pewniejsza co do rad udzielanych :) jak masz jeszcze jakieś pytanka to pytaj, jak będę wiedziała to odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na badaniach. I miałam robione KTG;) serduzko bije a synuś wiercił się niesamowicie aż się położna śmiała:D Zrobiła mi to badanie bo jak jej powiedziałam o tym,że go przez całą noc nie czułam to od razu postanowiła mnie podpiąć. Ale wiem, że wszystko z MAluszkiem w porządku. Faktycznie coś dzisiaj bardzo ruchliwy... kręci się ciągle:) Stanęłam dzisiaj na wadze tak z ciekawości ile mnie przybyło znowu i niespodzianka schudłam 1 kg:D nie wiem jak to możliwe bo przecież ciągle coś jem, słodycze również:) Ale zobacze ile do wizyty mi przybędzie a to już za tydzień hurrra!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na badaniach. I miałam robione KTG;) serduzko bije a synuś wiercił się niesamowicie aż się położna śmiała:D Zrobiła mi to badanie bo jak jej powiedziałam o tym,że go przez całą noc nie czułam to od razu postanowiła mnie podpiąć. Ale wiem, że wszystko z MAluszkiem w porządku. Faktycznie coś dzisiaj bardzo ruchliwy... kręci się ciągle:) Stanęłam dzisiaj na wadze tak z ciekawości ile mnie przybyło znowu i niespodzianka schudłam 1 kg:D nie wiem jak to możliwe bo przecież ciągle coś jem, słodycze również:) Ale zobacze ile do wizyty mi przybędzie a to już za tydzień hurrra!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na badaniach. I miałam robione KTG;) serduzko bije a synuś wiercił się niesamowicie aż się położna śmiała:D Zrobiła mi to badanie bo jak jej powiedziałam o tym,że go przez całą noc nie czułam to od razu postanowiła mnie podpiąć. Ale wiem, że wszystko z MAluszkiem w porządku. Faktycznie coś dzisiaj bardzo ruchliwy... kręci się ciągle:) Stanęłam dzisiaj na wadze tak z ciekawości ile mnie przybyło znowu i niespodzianka schudłam 1 kg:D nie wiem jak to możliwe bo przecież ciągle coś jem, słodycze również:) Ale zobacze ile do wizyty mi przybędzie a to już za tydzień hurrra!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na badaniach. I miałam robione KTG;) serduzko bije a synuś wiercił się niesamowicie aż się położna śmiała:D Zrobiła mi to badanie bo jak jej powiedziałam o tym,że go przez całą noc nie czułam to od razu postanowiła mnie podpiąć. Ale wiem, że wszystko z MAluszkiem w porządku. Faktycznie coś dzisiaj bardzo ruchliwy... kręci się ciągle:) Stanęłam dzisiaj na wadze tak z ciekawości ile mnie przybyło znowu i niespodzianka schudłam 1 kg:D nie wiem jak to możliwe bo przecież ciągle coś jem, słodycze również:) Ale zobacze ile do wizyty mi przybędzie a to już za tydzień hurrra!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na badaniach. I miałam robione KTG;) serduzko bije a synuś wiercił się niesamowicie aż się położna śmiała:D Zrobiła mi to badanie bo jak jej powiedziałam o tym,że go przez całą noc nie czułam to od razu postanowiła mnie podpiąć. Ale wiem, że wszystko z MAluszkiem w porządku. Faktycznie coś dzisiaj bardzo ruchliwy... kręci się ciągle:) Stanęłam dzisiaj na wadze tak z ciekawości ile mnie przybyło znowu i niespodzianka schudłam 1 kg:D nie wiem jak to możliwe bo przecież ciągle coś jem, słodycze również:) Ale zobacze ile do wizyty mi przybędzie a to już za tydzień hurrra!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dopisanie mnie do listy, napisałam że jestem z WARSZAWY , możecie dopisać , a ja dzis wogole w nocy oka nie zmrużylam , usnęłam dopiero jak syn wyszedł do szkoły, czyli o wpół do dziewiątej i spałam z dwiema przerwami do 12 stej bo potem musiałam iść po małego do przedszkola , a malutka w brzuchu całą noc się wierciła i to też mi nie dawało spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dopisanie mnie do listy, napisałam że jestem z WARSZAWY , możecie dopisać , a ja dzis wogole w nocy oka nie zmrużylam , usnęłam dopiero jak syn wyszedł do szkoły, czyli o wpół do dziewiątej i spałam z dwiema przerwami do 12 stej bo potem musiałam iść po małego do przedszkola , a malutka w brzuchu całą noc się wierciła i to też mi nie dawało spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dopisanie mnie do listy, napisałam że jestem z WARSZAWY , możecie dopisać , a ja dzis wogole w nocy oka nie zmrużylam , usnęłam dopiero jak syn wyszedł do szkoły, czyli o wpół do dziewiątej i spałam z dwiema przerwami do 12 stej bo potem musiałam iść po małego do przedszkola , a malutka w brzuchu całą noc się wierciła i to też mi nie dawało spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dopisanie mnie do listy, napisałam że jestem z WARSZAWY , możecie dopisać , a ja dzis wogole w nocy oka nie zmrużylam , usnęłam dopiero jak syn wyszedł do szkoły, czyli o wpół do dziewiątej i spałam z dwiema przerwami do 12 stej bo potem musiałam iść po małego do przedszkola , a malutka w brzuchu całą noc się wierciła i to też mi nie dawało spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dopisanie mnie do listy, napisałam że jestem z WARSZAWY , możecie dopisać , a ja dzis wogole w nocy oka nie zmrużylam , usnęłam dopiero jak syn wyszedł do szkoły, czyli o wpół do dziewiątej i spałam z dwiema przerwami do 12 stej bo potem musiałam iść po małego do przedszkola , a malutka w brzuchu całą noc się wierciła i to też mi nie dawało spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć po weekendzie. Byłam dzisiaj u lekarza tylko bez zapisu na kontrole a tu się okazało że mojej pani doktor nie ma i jest zastępstwo jakiś pan doktor ale mnie przyjął bez problemu i jutro o zgrozo idę na morfologię i test glukozy. Rozstępów narazie nie zauważyłam. Mam pytanko dajecie jeszcze rade z goleniem miejsc intymnych? Ja niby dużego brzuszka nie mam ale jest tak naciągnięta skóra że nie mam go jak podnieść. Wczoraj pojechałam z mężem zamówić wózek a tu się okazało że facet który jest dystrybutorem na polskę musi zamknąć sklep na 2 miesiące i dopiero w lutym można będzie zamówć. Miał dwa pokazowe i zdecydowaliśmy się kupić czarny w białe kwiatki, więc najdroższe rzeczy już mamy: wózek, łóżeczko i komode. Esga ja ostatnio też strasznie nerwowa jestem mój mąż narazie to wytrzymuje. Moja córcia nie lubi ktg bo przy nim strasznioe się ruchliwa robi. Pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć po weekendzie. Byłam dzisiaj u lekarza tylko bez zapisu na kontrole a tu się okazało że mojej pani doktor nie ma i jest zastępstwo jakiś pan doktor ale mnie przyjął bez problemu i jutro o zgrozo idę na morfologię i test glukozy. Rozstępów narazie nie zauważyłam. Mam pytanko dajecie jeszcze rade z goleniem miejsc intymnych? Ja niby dużego brzuszka nie mam ale jest tak naciągnięta skóra że nie mam go jak podnieść. Wczoraj pojechałam z mężem zamówić wózek a tu się okazało że facet który jest dystrybutorem na polskę musi zamknąć sklep na 2 miesiące i dopiero w lutym można będzie zamówć. Miał dwa pokazowe i zdecydowaliśmy się kupić czarny w białe kwiatki, więc najdroższe rzeczy już mamy: wózek, łóżeczko i komode. Esga ja ostatnio też strasznie nerwowa jestem mój mąż narazie to wytrzymuje. Moja córcia nie lubi ktg bo przy nim strasznioe się ruchliwa robi. Pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCIA 21 a jaki wózek zamówiliscie i za ile? pokaż linka lub zdjęcie ? ja też co prawda juz mam x lander xa czerwonego ale jestem ciekawa waszych wyborów , ja natomiast brzuch mam ogromny chyba ze 106 cm mam , jestem teraz na etapie szukania w necie koszulek do karmienia , może ktos już kupował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×