Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Pomarańczowa- ale jesteś fajna... już możesz dać spokój. Dobra, koniec tematu z chodzeniem :) Ja dziś zapraszam mamę do mnie i będzie robiła za nianię elektroniczną bo z mężem wychodzimy piętro wyżej do znajomych a mama moja niestety w razie co nie może podnosić Lucynki po tym tętniaku... więc będzie dzwonić żebym zeszła w razie czego.I drinknę sobie piwko ;) Od niepamiętnych czasów razem z mężem i poza własnym domem :) olusska1- to chyba pomyliłam sobie Ciebie z kimś innym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. oj ciężki ten dzień był bardzo! Tomaszek bardzo marudny, ciągle na rączkach i ciągle płacz. podaję mu Ibum na zmianę z panadolem ale nic nie dają, dziąsełka smaruję Dentinoxem, też zero reakcji :( katar go wkurza, dziąsła swędzą...oj ciężki los dziecka! wczorajszej nocy wściekał się strasznie i mi poranił lewą brodawkę. masakra! mam wielkiego bąbla na środku wypełnionego krwią i płynem surowiczym. nie mogę mu takiej piersi podać, więc podaję prawą a z lewej mleko ściągam i dostaje butelką. nie mam laktatora więc ściągam ręcznie. pierś boli strasznie! nawet jak mały nie ciągnie, nawet jak nie dotykam, nie ściągam to rwie, kłuje i boli :( już wiem że moje dziecko na raz wypija ok 150-170 ml mleczka! głodomor mały! endleslly - no fajnie tak sie idzie z dwójką na raz :) jedno krzyczy, drugie krzyczy :P ja najlepiej wyglądam jak ciągnę Franka on wyje że już nie chce iść, niosę Tomka, ten wyje bo by chciał iść inaczej (czytaj przodem do świata), brzuchem pcham wózek i próbuję się wtarabanić na moją górę :D dochodze kompletnie mokra i mam czerwone plamy przed oczami ze zmęczenia :P wiola - no to miłego "piwkowania" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na chwilkę póki mały śpi. Pomarańczowe gnidy na wścieklizne nie były chyba szczepione więc sioooo! Wczorajsza noc koszmar! Do godziny 5.3 wstawałam do małego coś z 6 razy w tym 1.5 godzinna przerwa bo się wybudził całkiem. Siedziałam, lulałam, nosiłam i płakałam razem z nim z bezradności:( Głodny budzi się ciągle. Można jakoś zagęścić mm?? Czy może to mleko jest zbyt rzadkie(nie wiem czy "rz" czy "ż":D) dla niego?? Drugi dzień marudzenia za nami, dobrze, że na polu nie lało to wyszliśy i się przespał troche. agatka- ładnie Tomuś wypija mleczka... Miłosz jeśl wypije 120 to jest to już cud prawie;) No nic my jutro jedziemy do krk do brata męża zobaczyć maluszka. Mam nadzieję, że Miłosz przetrwa tę podróż w miare spokojnie. Dobrej nocy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esga - a jakie mm dajesz? z tego co wiem chyba mleczko babydream z rossmanna jest bardziej gęste, albo hipp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie Agatka to musi być niezły widok :D u nas też niewesoło :/ zęby idą, kupki jak nie było tak nie ma, bączki za to odchodzą, młody gniewny, młoda zagniewana, a ja cała w nerwach :D Do szaleństwa mnie doproadzi moja dziatwa :) młody się drze, bo dziąsła go swędzą, łóżeczko go zdecydowanie gryzie, najchętniej tuliłby się do cycka cały boży dzień, to mu jakoś koi ból dorastania :) ale z wiadomych powodów takiego komfortu zapewnić mu nie mogę, więc znów przeniósł się ze spaniem do wózka :) odkąd po jelitówce wracam do normalnej diety, odmawia mieszanki, woli cyca :) też ogólnie marudzi, płacze, gryzie co się da, ślini się, pluje, wścieka jak coś nie idzie po jego myśli, baaaardzo niespokojny i zrzędliwy. zrzucam to na skok rozwojowy :P pozdrawiam sterroryzowana przez moją gromadkę :P jak się nie odezwę przez dwa tygodnie to znaczy, że mnie przeciągnęli na ciemną stronę mocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale mam kiepski dzień dzisiaj. Jestem pełna frustracji. Czuję, że po prostu nie daję sobie rady poradzić z tym wszystkim. Codziennie rano wstają i ogarniam jedno dziecko, drugie dziecko, mieszkanie, sprzątam, piorę, gotuję. W międzyczasie kilka razy dziennie karmię, przewijam, usypiam, uspakajam, noszę i ja mam to x2. I praktycznie codziennie dzielnie stawiam temu czoła bo kocham te moje diabły, ale czasem są takie dni jak dziś, że siądę i aż płakać mi się chce. Zaspakajam potrzeby wszystkich dookoła i nawet nie wiem kiedy przychodzi wieczór i zapominam o tym, że jestem człowiekiem i też mam swoje potrzeby. Tylko na nie nie ma już czasu. Mój od rana do wieczora w pracy bo dojeżdża 90km więc wychodzi o 4tej a wraca ok.19.45 a Ty babo walcz. Dzisiaj święto a ja dalej sama bo w Berlinie święta nie ma. No szlag mnie trafia;/ No wygadałam się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam po kompletnie nieprzespanej nocy. o 24 się położyłam, po 15 minutach płakał Tomasz i koniec spanie. ciągle się kręcił, popłakiwał, popiskiwal, ssał, gadał....i tak do 6. o 6 wstaliśmy. teraz wszyscy poszli na spacer a ja mam zamiar położyć się na chwilkę bo głowa mi pęka. Endlessly - nie zazdroszczę! ciężko tak być zdaną tylko na siebie. zwłaszcza z 2 maluchów, tak jak w twoim przypadku z malutką różnicą wieku. trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) Moja laktacja stanęła w miejscu. Nadal odciągam po kilka ml dziennie. Jula cyca polubiła - ostatnio wisiała na nim 2 godziny. Od dwóch dni nie przystawiam jej bo faszeruję się tabletkami - złapałam jakieś przeziębienie. Piersi są obolałe, trochę większe ale laktacja nie zwiększa się. My kolejny dzień w domu bo na zewnątrz szaro buro i ponuro. W poniedziałek mamy wizyt u naszego pana doktora a w środę DO POLSKI!! Już nie mogę się doczekać - 7 miesięcy nie widziałam się z rodziną. (a miałam cichą nadzieję że w Polsce będę miała tą przyjemność karmienia piersią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka Nie tylko Twój urwis ma problemy ze spaniem. Nasza Jula ostatnio również zarywa nocki. Widocznie takie są uroki macierzyństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje szkraby śpią :) kasiula fajnie że Julka lubi ssać pierś :) na prawdę fajnie ze po takim czasie załapała o co chodzi :) a nie da rady przeziębienia wyleczyć bez tablet? tak żeby dalej mogła ssać/ tyle pracy włożyłaś! ja od porodu już 4 raz przeziebiona byłam! u mnie niezawodne są: witamina C, gorące kąpiele z dodatkiem kilku kropel olejku sosnowego, inhalacje z soli, sody i rumianku, gardło płuczę wodą z solą, albo szałwią. jak katar bardzo przeszkadza to na wieczór wkraplam po 1 kropli nasivinu. i po 3-4 dniach jestem zdrowa :) ja też czekam na podróż, ale u nas dopiero 26 czerwca wyjazd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki. Widzę, że u Was nie wesoło :/ endlessy- chandra Cię dopadła i wcale nie bez powodu, kurcze- kobieta to jest normalnie z tytanu! Ja chyba nie odnalazłabym się w takim świecie... Z jednym dzieciaczkiem ja już wariuje :/ Ja też zmęczona jestem ale na razie trzymam się jakoś :) Mój mąż na zwolnieniu tydzień więc mam pomoc dużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
wiam:) u mnie syn juz tez spi:) ale przyznam ze byl problem z zasnieciem....wczoraj bylam w rossmannie i zrobilam sobie zapas soczkow i roznych smakolykow od 4 miesiaca :) kupilam tez mleczko rossamnnowkie i bedziemy probowac co z tego wyjdzie bo na noc planuje Błażeja karmic butlą bo mi lepiej spi:) dzis jadlam pierwszy raz obiad z synem :) tzn dawalam mu troszki ziemniaka i musze przyznac ze podoba mu sie jedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie też już dziecię śpi smacznie... Varvara w tesco są Pampersy za 34.99 :) W biedronce tyle samo kosztowały soczki. Fajnie Ci , że Twój taki chętny ale w sumie pomiędzy naszymi 2 tyg różnicy to może za 2 tyg coś się zmieni. 19.06 mamy wizytę zapytam czy jabłuszko będe mogłą dać:) Marzy mi się karmienie Niunia nie tylko cycuszkiem:) Dzisiaj ważyłam Syncia razem ze mną a potem osobno i mnie zmroziło bo wg tej wagi Kacper waży niby 5 kg ... Myślę , że to nie możliwe że niby schudł 100g. kasiulla spróbuj tak jak agatka pisze. A na przyszłość polecam jeść tran mi pomaga:) jak na początku zachorowałam to odkąd wpiedzielam tran jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
oluska! ja kupuje pieluchy w lidlu za 56 sztuk place 26 zl i mowie z reka na sercu ze sa rewelacyjne:) sa na poziomie pampersa,wytrzymują cała noc i nie przemakaja:) tak wiec polecam :) co do podkarmiania poczekaj jeszcze te 2 tyg i bedzie probowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a i proponuje ci pojsc do lekarza z ta waga niech go obejza dokladnie bo to ich obowiazek:) nie denerwuj sie tyle bo maluch wyczuwa wszystko:) a jesli wyniku sa dobre tak jak pisalas to Kacpi nie gloduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi oto , że mi nawet powyrastał z ciuchów... Śmieję się , próbuję siadać to chyba rośnie no:) Mój P kazał mi przestać wariować bo te wagi mogą się mylić taka zwykła łazienkowa... Zobaczymy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a probowalas sprawdzic mleczko swoje tak jak kiedys pisalam? tzn troche sciagnac recznie do szklanki i zostawic na troche zobaczyc czy smietanka sie zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oluskaaa1- Waga łazienkowa nie jest odnośnikiem... Po pierwsze to (ja się odchudzam) dziś ważyłam się 3 razy rano i w zależności gdzie wagę położyłam był kg różnicy :) Po drugie Ja też jak moja córcia miała z miesiąc próbowałam ją ważyć na łazienkowej tak jak Ty a potem poszłam na szczepienie i (nie pamiętam dokładnie różnicy) wyszły głupoty :) Z tym tranem masz racje ja też kiedyś bardzo często chorowałam i po stosowaniu tranu jak ręką odjąć! :) kassiula- kiedyś pytałaś o tą linee i o chudnięcie. Powiem Ci, ze już sama nie wiem... Ogólnie udało mi się 2 kg zrzucić tylko ja ogólnie staram się mniej jeść ( jjem wszystko) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba te nasze maluchy maja trudny czas ostatnio:) Agatka właśnie daje hippa combiotic. Daje mu do tego mleka na noc pół łyżeczki kleiku kukurydzianego nic mu nie jest po nim więc będę stopniowo zwiększać dawkę. Może pomoże?:):) Dobrej nocy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Endlessly- oj jak czytam to też tak mam jak Ty i to teraz coraz częściej, czasami po prostu bezradność - usiąść i płakać... ale Ty masz gorzej , bo jesteś z dala od bliskich, mąż sporo pracuje i młodsze (o kilka miesięcy) Starsze dziecko od mojego. Wiem, że damy radę i wszystkie mamy które mają już dwójkę z niewielką różnicą wieku - kobiety to istoty "roboty" mamadzieci- zdrowia dla Olivierka! Dziś byliśmy u bratanicy na urodzinach, ale nic z tej imprezy nie użyliśmy - mąż cały czas za Hanią biegał (łobuz straszny), a jak z Marcelinką na ręku i tak płakała i marudziła. Wróciliśmy do domy i wszystko ok! Marudzenie się skończyło nawet dużo poleżała sama, po prostu jak tatuś typ domatora! Ja chętnie z domu wychodziłabym,żeby z ludźmi pogadać... no ale cóż nie dało się. aaaaa kurde.... wczoraj ścięłam włosy bo bardzo mi wypadają a szczególnie przy myciu, dosłownie całe pasma - znalazłam fajną fryzurkę w necie, fryzjerka przyjechała, ścieła nałożyła farbkę i pojechała... no i cóz jak zmyłam wysuszyłam to się zawiodłam - fryzura nie dla mnie!:(((((( musiałam sama troszkę poprawić, ale postanowiłam nie żałować włosy to nie zęby - odrosną, lecz dzisiaj wszyscy mi mówili" po co ściełaś, po co ściełaś?" miałam dosyć i niestety zaczęłam żałować... buuuu teraz 2,5roku muszę czekać na poprzednią długość! dobranoc niech dzieciaczki śpią to i mamy będą wyspane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola rozszerzasz juz dietę Lucynce? m.flora mi włosy wychodzą garściami - znacie na to jakiś preparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd ja to znam... Niestety Mój Kacpi też typ domtora po tatusiu;/ Varvara tak robiłam i była "śmietana":D Podajesz Małemu ten zwykły koper z apteki do zaparzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
no to nie masz mleka chudego:) podaje koper i lepiej bo tym pierdzi:) tylko nie daje glukozy do koperka aby oszczedzic mu prochnicy w przyszlosc:) a ty dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Dzisiaj odstawiłam leki i przystawiałam małą do piersi - pokarm mam ale nadal kilka mililitrów. Już nie wiem co robić żeby zwiększyć tą laktację. Agatka wczoraj miałam już się kurować Twoimi sposobami ale mój D. zrobił mi grzane piwo z miodem i cytryną a dzisiaj czuję się już dużo lepiej:) Zapuszczam nos, biorę wit. C płuczę gardło wodą ze solą i jakoś muszę dać radę. No my już wyjeżdżamy za 5 dni:) Ty pewnie nie możesz się doczekać? A mieszkasz w Niemczech na stałe czy może planujecie wrócić do Polski? barbara_varvara Ja moją Julę karmię butlą i w nocy potrafii przespać nawet 7 godzin:) a mam porównanie bo początkowo też karmiłam piersią:) Jak Twój synek przyjął to rozszerzanie diety bo moja mała w poniedziałek skończy 16 tygodni, próbowałam jej dać kaszkę malinową na kleiku ryżowym ale na drugi dzień był płacz i wodnista zielona kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola Trzymam kciuki:) Mam nadzieję że wytrwasz w diecie:) Ja próbowałam ale po 3 dniach przełamałam się i dalam sobie spokój:) Jakieś 3 lata temu brałam błonnik w tabletkach i schudłam na nim 4 kg:) Popija się go szklanką wody, on pęcznieje w żołądku i w taki sposób jesz mniej i masz uczucie sytości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiiulla nie wiem czy Ci pomoże ale na pewno nie zaszkodzi: pij dużo wody min niegazowanej,, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
kasiula wiesz ja dostalam mleko modyfikowane z kasza gryczaną mielona od 3 miesiaca i musze przyznac ze kasza jest rewelacyjna bo maly ladnie ja je na noc i kopki sa codziennie takie male i delikatne:P od poniedzialku znow sprobuje malemu dac soczki od 4 miesiaca i dzis maly zaczal juz 18 tydzien wiec powoli cos probuje dawac mu:) ostatnio jak jadlam obiad to ziemniaczki ode mnie podjadal bo robilam sobie w parowniku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Ależ mam w domu sajgon. Mała w środę była szczepiona a do dziś wyje. Szczepiliśmy skojarzoną, więc nie wiem o co tyle krzyku :o A może to coś innego? np zęby...już sama nie wiem. Biorę to na przeczekanie. Wczoraj do małej krzykaczki dołączyła też starsza córka. Łooo matko, myślałam że oszaleję. Cały dzień jak nie jedna, to druga. A mąż zadowolony, siedział w barze i oglądał mecz :o Dziewczyny dziękuję za listę rzeczy na wczasy 🌼 - zapomniałabym o fenistilu na ukąszenia owadów. No i myślałam o kilku tetrówkach, ale po poście Bubik przemyślałam, że faktycznie trzeba ich zabrać masę :) Mała-agatka napisałaś żeby wziąć spray na kaszel - jaki polecasz? Taki żeby nadawał się dla maluszka oczywiście. Dziś dotarło do mnie, że w przyszłym tygodniu kończy mi się macierzyński. No oczywiście mam dodatkowe 4 tygodnie, ale stwierdzam, że i tak to jest stanowczo za mało. W jakim my kraju żyjemy?! Przecież to jest CHORE!!!! Powinno być co najmniej do ukończenia przez dziecko 1 roku! Kurcze mała znowu zaczyna koncert, muszę uciekać. papa miłego dnia kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się pochwalić - moja Marysia pierwszy raz przespała całą noc! Zasnęła o 21 i obudziła się o 6 rano. Byłam w szoku:-)W czwartek skończyła 16 tygodni. Ciekawe czy to jednorazowy wyczyn czy już teraz będzie przesypiać noce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×