Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

mój ma to samo .ale ja go zostawiam w łóżeczku wykrzyczy się iza 5 minut śpi :) a wcześniej nie pomagało bujanie kołysanie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agtka Ty to ciągle masz jakieś przygody:) Dobrze, że nie musisz przemycać Synka:P Co do spania to u mnie bez zmian hehe młody śpi w ciągu dnia tylko we wózku i tylko na polu dzięki czemu ja spaceruje albo czytam prase i łapie lekką opaleniznę:D O i miałam pognać do biedronki to narazie stop bo grzmi :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esga - dokładnie. juz pomału się zastanawiam czy jakiejś książki o moich przygodach nie napisać :P:P:P mamadzieci jak sytuacja z mężem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agtka haha gwarancje, że od razu stanie się bestsellerem( chyba tak się pisze:D) masz jak w banku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha i kolejna rzecz :):):) maz dzwoni do przychodni w której Tomaszek ma mieć bilans U4 na dzis jestesmy umówieni - termin na jego zrobienie minął tydzień temu ale wczesniej nasza lek nie miała terminów, zreszta i tak nie bedzie mały szczepiony teraz więc ten termin mogliśmy przesunac. i co? zamkniete!!! a nas nie ma do końca lipca w DE! wiec bilans sie na sierpień przeniesie. dostalismy tez wezwania na U8 dla Franusia i tez nie bedzie do sierpnia :P holerka no! a mały miał mieć te oskrzela jeszcze osłuchane i mielismy dostac skierow do dobrego urologa zeby z nim jechac i o operacji gadac. a dla Franka skierow do ortopedy bo cos nam utyka. Tomasz pospał 10 min i znow ryczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w czasie upałów zauważyłam, że pielucha małej przy każdej zmianie jest jakby mniej pełna. Coś tam jest ale zdecydowanie mniej. Czy to możliwe, że sika mniej bo bardziej się poci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....14..... ......7100/66 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....15...... .....5400/64 Birka87...........Przemek........3680 g......................14.............6000/63 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....14............ 6680/64 jusial..............Marysia........2900 g............. ............13............6270/58 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......11..............5500/65 mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................11.............. 6000/62 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012......11........7000/63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.......12..... .5540/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g..........13... ....6300/64 Endlessly.............Błażej............3570g.......... 12........5885/61 no my po 3 szczepieniu i chyba było najgorsze dla Błażeja bo teraz ciagle mi płacze :/ wykapałam go i jakos mu lepiej i zamierzam zaraz go polozyc spac aby wszystko ładnie przespał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....14..... ......7100/66 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....15...... .....5400/64 Birka87...........Przemek........3680 g......................14.............6000/63 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....14............ 6680/64 jusial..............Marysia........2900 g............. ............13............6270/58 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......11..............5500/65 mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................11.............. 6000/62 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012......11........7000/63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.......12..... .5540/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g..........13... ....6300/64 Endlessly.............Błażej............3570g.......... 12........5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.........17.............7755/64 My po kolejnym szczepieniu ,synek dzielny tylko sie denerwowal ze mamusia mocno trzyma. Dzisiaj mamy lekko spuchniete miejsce ukłucia. Dziewczyny czy to sie zdarza? Moze jakies oklady albo jakas maść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka ja smaruje altacetem odrazu po szczepieniu,tzn jakas godzinke pol po, tak kilka razy na dzien i nigdy nie ma opuchlizny:) ale to trzeba odrazu bo jak juz spuchnie albo odczyn wyjdzie to po sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to nie wiedzialam o tej masci ,po pierwszym szczepieniu nie mielismy takich objawów dlatego tez mialam nadzieje ze i tym razem obejdzie sie bez sladu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało się z tym lekarzem. jesteśmy po U4. aktualizuję tabelkę. ciężkie to moje stworzenie! ****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....14..... ......7100/66 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....15...... .....5400/64 Birka87...........Przemek........3680 g......................14.............6000/63 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....19............ 7750/67 jusial..............Marysia........2900 g............. ............13............6270/58 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......11..............5500/65 mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................11.............. 6000/62 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012......11........7000/63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.......12..... .5540/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g..........13... ....6300/64 Endlessly.............Błażej............3570g.......... 12........5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.........17.............775 5/64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo się nie odzywałam ale czasu brak , Amelka półtorej tyg temu ważyła 6050 /61 cm , dostalismy się do żłobka i od wrzesnia musze do pracy , i to pewnie będzie koniec karmienia cycem bo pewnie 10 godz przerwy zaważy na laktacji ale postaram się jak najdłużej tylko że mam prace 3 zmianową i to jest kiepskie bo na noc nie muszę pracować ale na popołudnie już tak i wtedy nie będe widziała wogóle małej bo jak wrócę o 23 to będzie już spała i rano tylko zaprowadzę ją do żlobka więc raczej nici z karmienia, strasznie mi żał, mała skończyła teraz 4,5 mca ale dawałam jej tylko bananka troszeczkę , nie spieszę się z nowymi pokaramami, przyjdzie na to czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem co z nim zrobię muszę się zastanowić dzisiaj miałam rozmowę z adwokatem i dał mi dużo do przemyślenia :) aktualizuje tabelke bo jak byłam na kontroli to go zważyli i zmierzyli ****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....14..... ......7100/66 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....15...... .....5400/64 Birka87...........Przemek........3680 g......................14.............6000/63 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....19............ 7750/67 jusial..............Marysia........2900 g............. ............13............6270/58 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......11..............5500/65 mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................16............. 6700/65 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012......11........7000/63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.......12..... .5540/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g..........13... ....6300/64 Endlessly.............Błażej............3570g.......... 12........5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.........17............. 775 5/64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
hej Moje urwiski śpią... nareszcie! Mąż na nocce to ja troszkę buszuję po necie, ale zaraz muszę się położyć, bo jestem zmęczona tą dzisiejszą pogodą - duchota okropna! agatka - super że Ci się udał wszystko załatwić, wiem jak jest z urzędami - sama pracowałam, wszystko się da poza kolejnością tylko jak urzędnik jest człowiekiem! mamadzieci -trzymaj się kochana, bo widzę, że to poważna sprawa - nie dopytujmy- jak będziesz chciał to sama powiesz ok? ja w przyszłym tygodniu jadę na szczepienie a i powiedzcie jak to jest bo juz zapomniałam, ja poprzednio szczepiłam płatną i o ile pamiętam to ta 3była niepłatna. czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora nie wiem jak u Ciebie w mieście ale u mnie jak szczepie płatnymi to za wszystkie szczepienia płacic muszę nic nie slyszalam zeby ta 3 dawka byla bezpłatna ,ale moze u Ciebie jest inaczej :) moze któras z dziewczyn wie cos na ten temat. Moje szczęscie spalo w dzien marnie łącznie moze z godzinke wiec myslalam ze z zasnieciem nie bedzie problemu a tu psikus ,wierci sie i wierci pewnie przez tą duchotę chyba rozejrze się za nawilżaczem powietrza.Używa któraś z mamusiek tego sprzetu bo nie wiem czy warto kupowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki agatka - ty to kobieto na pewno się nie nudzisz, ciągle coś, i jak ciebie czytam to myślę sobie że błogosławione jest to moje dziecko, że prześpi całą noc, bo w dzień jak marudzi to jakoś to idzie przeboleć ale noc jest najgorsza barbara - ja też smarowałam altacetem i nie było żadnych obrzęków dolores- ja też właśnie obawiam się o moją laktacje ale już teraz staram się przyzwyczajać i "wytresować" moje piersi w ten sposób że rano karmie małego czyli o takiej godzinie o której bym miała wychodzić do pracy później za jakieś 3 godzinki daje mu zupkę i później karmię cycem z czasem wprowadzę jeszcze jedno karmienie pokarmem stałym pomiędzy tym i może uda się przyzwyczaić piersi tak żeby były pełne jak wrócę z pracy. Będę pracować 7 godzin więc może się uda, a jak nie to skończę karmienie, ale będę się starać, żeby mimo wszystko trochę pokarmić dzisiaj młody przy usypianiu mi płakał więc wyjęłam go z łóżeczka a on biedny cały spocony położyłam go na naszym łóżku ale dalej bek więc z powrotem do łóżeczka i zaczęłam mu robić wiatr z pieluszki i pół minuty zamknął oczy i śpi do teraz, biednemu było za gorąco i nie wiedział co ma z sobą zrobić buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka - spróbuj patent z tą pieluszką może się uda i twój mały zaśnie, a z nawilżaczem niestety nie pomogę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy nawilżacz. super sprawa zwłaszcza zimą przy kaloryferach, albo przy katarach. lepsze powietrze się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia22- jejciu, biedny malutki tak się mordował :( Moja też na rękach nie chce być karmiona bo za gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
pietrunia nie szkodzi bo ja tez odrazu malemu smaruje miejsca po szczepieniu altacetem:) u nas juz postep od kilku dni bo maluch moj przesypia w nocy z 8 godz we wlasnym lozeczku,doczekalam sie w koncu prawie calkowitej eksmicji :D jedynie rano jak wstaje3,4 to idzie do nas do lozka na cyca i tak zasypia do 7 jakos :) ale przyznaje ze budze sie w nocy bo jakos mi tak dziwnie bez Błażeja i zagladam do lozeczka czy spi :) No my w koncu kupilismy samochod wiec moj maz ma czym jezdzic do pracy ale u mnie uraz nie znikna i wczoraj bardzo blisko przejechał kolo nas samochod i sobie wyobrazilam jak znow ktos w nas wjechal :/ najbardziej mnie przeraza nie moc np ze słysze jak dziecko placze a ja nie moge do niego wstac:/ meczy mnie to i zastanawiam sie czy nie pojsc do psychologa bo sie wykoncze predzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora to czwarte szczepienie jest bezpłatne, to kontynuacja WZW. My też w przyszłym tygodniu wyskoczymy ze 130zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, ja od dziś zaczynam dodatkowy macierzyński. u nas ok, są dni z wieloma kupkami i dni z jedną lub dwiema. oczywiście płynne, rzadkie. Staś czuje się dobrze, na szczepienie idziemy niestety dopiero za dwa tygodnie, bo nie ma naszego lekarza. nie wiem, czy tak można w te i we wte zmieniać termin, ale położne twierdzą, że tak. mieszkanie mamy na oku, jak się uda, wkrótce się przeprowadzamy :) Stasiowi już chyba na serio zęby idą, co godzinę chce pierś, herbatkami pluje, troche popije i znów pluje, jest ogólnie marudny jak nigdy dotąd, choć podróże nasze znosi super. gały jak latarki i zwiedza pan Stanisław. mamadzieci - trzymam kciuki, żeby się poukładało. dużo zdrowia Waszym dzieciom Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello mamcie:) my po szczepieniu... o rany mały marudzi na maksa:| no ale pewnie boli go nóżka:( tak póki co wszystko ok nie gorączkuje- zobaczymy co będzie dalej. I my wyskoczyliśmy ze 115 zł dobrze, że to tyle płatnych szczepionek. Następna w sierpniu na żółtaczkę ale to już darmo szczepią. jagnajagna życzę powodzenia w szukaniu mieszkania i zadowolenia z niego. Lece bo mały strasznie płacze coś ehh i masz babo placek pewnie noc będzie cała zarwana:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
lena0- dzięki za info o tych szczepieniach, poprostu umknęło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos tu cicho przez weekendy:) milosz zniosl trzecie szczepienie bardzo dobrze no poza marudzeniem. Ze spaniem jak bylo tak jest wszyscy pocieszaja ze moze minie jak skonczy pol roku... Zobaczy sie jak to bedzie. Pani doktor powiedziala ze z niego taki glodomorek jest i dlatego tak sie budzi:) i tak go kocham nad zycie:) problemy malzenskie i mnie dopadly a raczej brak zainteresowania dzieckiem przez meza. Niby jest ok ale tatus nie nakarmi, nie zmieni pieluszki, nie wykapie, nie przebieze. Dodam ze maz pracuje 9h mlody widzi go zaledwie 2h przed spaniem i przez chwile jak spia razem a potem zabiera go tesciowa. I tak on jest zmeczony ja nie mam prawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos tu cicho przez weekendy:) milosz zniosl trzecie szczepienie bardzo dobrze no poza marudzeniem. Ze spaniem jak bylo tak jest wszyscy pocieszaja ze moze minie jak skonczy pol roku... Zobaczy sie jak to bedzie. Pani doktor powiedziala ze z niego taki glodomorek jest i dlatego tak sie budzi:) i tak go kocham nad zycie:) problemy malzenskie i mnie dopadly a raczej brak zainteresowania dzieckiem przez meza. Niby jest ok ale tatus nie nakarmi, nie zmieni pieluszki, nie wykapie, nie przebieze. Dodam ze maz pracuje 9h mlody widzi go zaledwie 2h przed spaniem i przez chwile jak spia razem a potem zabiera go tesciowa. I tak on jest zmeczony ja nie mam prawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Przyznam się szczerze, że zaglądam kilka razy częściej niż coś tu naskrobie. Jakoś nie mam weny ostatnio :) U Lucynki dziś miły humorek a ja jakoś też więcej cierpliwości dzisiaj miałam :) Dziewczyny- od kilku dni Lucynka znów płacze przy kąpaniu :( Cóż to może byc?! Już się cieszyłam , że kąpiel staje się dla nas przyjemnością a tu znów to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×