Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Lena0- pomyliłaś sobie kobitko ;) To ja pytałam o kilogramy Twoje i ja wstawiłam link Danielka a nie Bubik :) Ale to nic :* A z tą babcią to ja mam to szczęście. Moja mama nie może też z moją za dużo przebywać bo rozwydrzyła by mi córę :) Bardzo ją kocha i dużo mi pomaga. egsa89- nie martw się może Wam się uda...;);) hihi a jeżeli chodzi o moją Lucynkę to jest z 18.02 i też się nie przekręca :) A podnosi się jak łapiesz za rączki? Beattrix- wiem o jakim mostku mówisz bo moja też go robi przy zmianie pieluchy :) Dziewczyny- 3 dzień diety Dukana właśnie powoli mija :) Jestem szcześliwa i już czuje się szczuplejsza. Mam nadzieję,że wytrzymam i zejdę do 63 :D Muszę Wam opowiedzieć co dziś okropnego mnie spotkało! A więc... Moja babcia ma dziś urodziny i razem z Lucynką i mężem poszliśmy do niej. Mieszka na 2 piętrze bloku a , że Lucynka miała spać u babci to mieliśmy oboje z mężem ją wnieść. Ja mówię do męża ,, czekaj wniesiemy ją razem" a on ok i myśląc , że ja trzymam jedną stronę ( rączkę wózka) podniósł TYŁ i wózek się przewrócił. Odrazy zaczęłam szukać Lucynki, na szczęście nie wypadła z wózka tylko tak jakby się zsunęła na brzeg i na pion siadła sobie. Rozpłakała się bo szarnęło ją bardzo. Myślałam, że zamorduję swojego męża! Ale przełknęłam gorycz a u babci się rozpłakałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena - no moja teściowa też należy do tych niedzielnych hehe ale o imieniu raczej nie zapomni bo jak go widzi (raz na 2/3 tygodnie) to drze się mu do ucha Wojjjjjjtuuuuniuuuuu a mnie aż wnętrznościami wywraca że nie pogada sobie z dzieckiem tylko non stop powtarza jego imie:/ Wiola - faceci!!!! jeszcze pewnie znając życie to on miał focha że ty nie trzymałaś kiedy on:/ ehhhh u nas kaszlu c.d. i dodatkowo dostaliśmy bonus w postaci wodnistego kataru:( i z tego powodu byliśmy dziś prywatnie u pediatry. Bo wiedomo, że prywatnie to zawsze inaczej, choć i tak się wkurzyłam bo chciała małemu od razu antybiotyki przepisać:/ więc chyba więcej u niej nie zawitamy:/ fakt jest że zbadała dokładnie małego i podobno w oskrzelach mu coś delikatnie "furgocze" ale na antybiotyki jak na razie się nie zgodziłam i przepisała listę leków:/ ehhhhh. Podałam mu na wieczór syropek ale po jakiejś godzinie zwymiotował, bo tak kaszlał że aż mu się niedobrze zrobiło:/ plus jest taki że ten kaszel zaczyna mu sie odrywać więc zobaczymy może w końcu mu przejdzie mała agatka to chyba nieźle przybalowała w tej Polsce skoro jej nie ma i nie ma:P:P buziaki dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia22- dokładnie, jakbyś z nami była wtedy. On na mnie z pretensjami, że przecież powiedziałam ,, czekaj, to wniesiemy razem". A on był tyłem i nie widział, że ja nie trzymam... Chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....23..... ......8450/72 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............6500/68 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..19.............7,530/66 beattriks........Jakub...........08.02.-4300g............ ......24.............9400 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....19............ 7750/67 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................19............. 7000/67 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. 21.......... .6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .........25. ....7850/74 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................19. .............6640/68 Marcia21......Julia...........3414....................... 22...............7320/70 uaktualniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
na poczte wysłałam te przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA11
Moja teściowa za to jest jedno miesięczna wpada raz na miesiąc i też wrzeszczy Kubie do ucha jego imię masakra........... Ale ona wkurza nawet mojego męża.... Za to moja mama kochana no ale wychowała nas 4:))) Mam pytanie przymierzam się do zakupu fotelika do auta i krzesełka do karmienia jakie wy macie????? Do ilu kg fotelik do 18 czy 36????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) jestem, żyję i jako tako się ogarniam :) w nocy z soboty na niedziele wróciliśmy do DE. podróz lepiej nie mowić! dzieciaki kochane, spały ładnie, tylko Tomaszek od 3 do 5 urzedował, ale za to my zmęczeni. nie wiem jakim cudem dojechalismy! ale jestesmy :) później doczytam i włącze sie do rozmów, bo teraz z maluchem na rece pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
witajcie kobietki oj dzieje się u Was , dzieje... wiola ale miałaś z tym wózkiem, nie wiem czy dobrze pamiętam czy to Ty też w autobusie miałaś przeżycia z wywalonym wózkiem? Moja Mała tez fajnie się przekręca, pampersa trudno zmienić - taka energiczna. A Hania 3 dzien bez pampersa:))))), sadzam co jakiś czas na nocnik, bo nie woła jeszcze, ale mam nadzieję ze wkrótce zacznie://///. Jak narazie to 1 raz mi się usikała w majteczki jak siedziała w krzesełku i jadła obiad. mam pytanie bo nie wiem co jest grane: od 1 czerwca biorę tabletki antykon., 13 czerwca miałam chyba okres który trwał aż 10dni! i do tej pory cisza... czy tak może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora- nie to nie mi sie wózek w autobusie wtedy przewrócił. Może ollluska...:) A Gratuluje starszej córeczce zrzucenia pampersa :) Ja diety dzień 4, schudłam 2,5 kg :) To jest faza uderzeniowa więc w ciagu 5 dni można zrzucić 5 kg. Dziewczyny ja mam do Was pytanie. Od porodu mam dość często takie strasznie czarne nastroje. Często wydaje mi się, że nic nie będzie dobrze i , że jestem sama z tym wszystkim ( mimo, że tak nie jest :) ), że po co to wszystko... Czasem mnie zastanawia czy to nie ta depresja poporodowa. Czy moze to poprostu nagła zmiana życia i ogrom obowiązków tak wpływa...? Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wiola szkoda że się nie udało, ja ostatnio czekając na okres zaczełam sobie wmawiać ciąże chociaż wiedziałam że to nie realne bo się zabezpieczaliśmy, ale jakoś zamarzyło mi się drugie dziecko, tylko ja miałam cc więc narazie niewskazane. Strasznie pokręcone mam cykle 37 dni, 29, teraz 34 chyba muszę iść do ginki po jakieś tabletki na wyregulowanie. dziewczyny jak u Was z kupkami bo moja po wprowadzeniu zupek (słoiczki) robi twarde i ostatnio co drugi dzień, daje jej soczki ok 90ml a reszta to herbatka i deserki pół słoiczka. Moja jest z 1.02 i też się sama nie przekręci, a zęby pod wierzchem od 1,5miesiąca i nie chcą wyjść Wiola z mężczyznami tak jest że nie pomyślą tylko robią, nie mają instynktu macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola - takie nastroje to i ja mam. tak po 1 porodzie miałam jak i teraz, teraz chyba częściej bo i obowiązków znacznie więcej i jakby nie patrzeć sama ze wszystkim jestem przez większość czasu. myślę że to normalne. gratuluję utraty wagi :) m.flora - gratulacje dla Hani :D a jakie tabletki bierzesz??? u nas sporo zmian - Tomaszek nie chce piersi, są dni kiedy ładnie je, ale więcej takich kiedy tylko na modyfikowanym a w nocy wisi na cycu. choć i to wiszenie się kończy i je np raz w nocy, choć to bardziej popijanie, przytulanie niż jedzenie. w związku z tym wprowadziłam też owoce. na razie je gruszkę i śliwkę. podczas pobytu w Pl były wielkie problemy z kupą, po tym modyfiku, przy zmianie wody itp kupa twarda, śmierdząca i problemy z jej zrobieniem i wprowadziłam owe owoce, troszkę pomagają więc dzielnie je :) codziennie o 10.50 pora na słoiczek :) właśnie zjadł pół słoiczka gruszki ze śliwką i idziemy po starszaka do przedszkola. upał potworny ale co zrobić trzeba wyjść w najgorszy żar. choć ponad 34 stopnie na termometrze... resztę opiszę później bo już uciekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
agatka- ja biorę Cerazette i nie wiem czy to krwawienie było wywołane hormonem czy to okres był? nie zazdroszcze upałów, fajnie jak jest ciepło ale żar to nic miłego. A my dziś byłyśmy poskakać w kałużach tzn. Hania, bo juz strasznie marudziła w domu więc ubrałam ją odpowiednio i super się wybawiła, ale pranie tez będzie. wiola- pomyliłam Ciebie jednak. gratuluje wytrwałości i widze że super efekt po tej diecie białkowej(bo dukana to chyba białkowa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora - z tego co się orientuję (choć mogę się mylić, bo nie pamiętam na 100%, poczytaj ulotkę będziesz pewniejsza niż moja pamięć :P) to przy tych jednoskładnikowych tabletkach moze wcale nie być okresu aż do ich odstawienia. mogą pojawiać się jakieś tam plamienia podczas brania i to tyle. co w sumie jest logiczne - nie ma owulacji, to i nie ma okresu, przy tabletkach 2-składnikowych "okres" a raczej krwawienie z odstawienia wywołane jest spadkiem hormonów który występuje podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami. przy cerazzette nie masz przerwy, nie masz spadku hormonów, nie masz krwawienia. moje Garagamele śpią :) spróbuję coś poczytać o czym tu mówicie :) chyba że mąz mi nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
AGATKA- dzięki za odp., właśnie jest napisane w u lotce o tych plamieniach, ale nie przypuszczałam ze tak długo to może trwać? a nawet to było dosyć obfite krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o czyli jeszcze pamiętam :P co prawda brałam po ciąży z Tomaszkiem ale tu ulotki nie czytałam, po prostu brałam :) a teraz mam spiralkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia- dobrze wiedzieć, że nie tylko mój Bąbel się nie przekręca:P A jest z 8 lutego... Co do kupek to Miłosz też odkąd dostaje mięsko robi znacznie twardszą. Wiola- co jesz?? tak dokładnie- może i ja się dołączę??? Co do czarnego humoru- mam go i ja... czasem mam wrażenie, że moje dziecko woli babcie niż mamę, że nie daje sobie rady itp. Ale too mija sądzę, że to wszystko z niewyspania i przemęczenia. Mimo wszystko jestem szczęśliwa!:) Dzisiaj Miłosz powiedział "jaga":D uśmiałam się z niego strasznie. Ale jest marudny ostatnio okropnie. Wczoraj wieczorem była u nas burza okropna... błyskało się niesamowicie. Miałam pietra jak cholera:D Czy Waszym Dzieciaczkom płyną już łzy?? W ogóle jak to z nimi jest?? Co do okresowych spraw też czekam...ostatni miałam 24 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egsa89- Ojj ta dieta jest zbyt skomplikowana żebym Ci ja teraz wytłumaczyła :) Wpisz sobie w google ,, dieta proteinowa(dukana) i tam są zasady. Powiem tyle, że chodzi tu o to , że zjadasz dużo białka a eliminujemy z diety tłuszcze i cukry. Składa się z 4 etapów i każdy trzeba przestrzegać żeby nie było efektu jojo!!! :) A i to ja napisałam, że moja się też nie przekręca :) To mnie pocieszyłyście, że te humory to norma :) Że nie tylko ja takowe miewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Uff, w końcu znalazłam czas żeby spokojnie usiąść i napić się winka. Padam na twarz po ostatnich dniach. Julka ząbkuje i praktycznie ciągle jest noszona na rękach lub wożona w wózku na spacerze. Zastanawia mnie jedno... Czy to ząbkowanie nie za wcześnie? W poniedziałek skończyła 22 tygodnie a ma już dosyć duże jedynki na dole i dwójki na górze... Wiola Gratuluję i podziwiam:) Moje diety trwają zazwyczaj kilka dni, później wracam do mojego "niezdrowego" odżywiania się:P Po ciąży zostało mi około 5 kg na plusie... No i widzę że nie jestem sama. Ja również często miewam takie nastroje. Mała Agatka Jak po wakacjach?Wypoczęliście troszkę? Sama po sobie pamiętam że wróciłam bardziej zmęczona niż przed wyjazdem:) Moja mała również ma problemy z kupkami... Raz robi mega wielkie i rzadkie a raz strasznie twarde i śmierdzące. Ostatnio pije bardzo dużo wody(przez te upały), przez kilka dni jadła deserek z jabłuszek a kupa znów klocek. Nie mogę tego rozgryźć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym u nas wielkie przygotowania do ślubu...Zostało 3 tygodnie a my większość spraw mamy nie załatwionych. Teściowie wyjechali na wakacje i zostaliśmy z tym sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. miałam poczytać, ale mąż mnie wyciągnął sprzed kompa :P a dziś teraz jak przysiadłam to maly syrenę już włączył, myślałam że pośpi ale nie! po co spać :P przecież można pokrzyczeć ;) nie martwcie się przekrecaniem! Tomasz od dawna z brzucha na plecy fika, ale odwrotnie za nic na świecie nie chciał. pisze nie chciał bo wczoraj nagle mu się zachciało! i pół dnia fikał! a jeszcze rano płacz i lament był bo nie mógł się przewrócić i leżał jak ten żuczek :) na każdego malucha przyjdzie czas :) tak samo jak wcale nie był zainteresowany siadaniem, nie podciągał się i koniec. nagle jakieś 2 tyg temu zaczął! ciągnie za wszystko co ma pod ręką byleby usiąść. albo zapiera się łokciami i główkę podnosi i to coraz wyżej :P Kasiula oj pamiętam to zamieszanie przedślubne! nie zazdroszczę! a czy odpoczęłam? na pewno psychicznie, bo fizycznie to wykończona wróciłam. teraz na 1 września do Polski jedziemy, bo siostra moja ślubuje :) a potem 8 września wyjazd na wakacje!!! chcialiśmy samolotem na Majorkę, ale chyba się boję z 2 dzieci. nie w tym roku! i tak o okolicach Wenecji myślimy. w sumie jakieś 9-10 godzin jazdy autem, a chcemy z 2 noclegami gdzieś w okolicach jeziora Garda, więc na 2 razy tą drogę weźmiemy. nie będzie źle :) zresztą już jechaliśmy :) a za tydzień moja mama z braćmi przyjezdza, bo mąż do Pl na tydzień jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się pochwalę dziś niecałe 4 kg na minusie :D Czuję się o niebo lepiej! kassiula- oj tak, przygotowania do ślubu potrafią dać w kość, szczególnie jak ktoś nie ma charakteru organizatorskiego :) Mi to już w pewnym momencie było wszystko obojętnie. Jakie kwiaty...jaka kolorystyka... itd. Lucynka widzę, że górne dziąsła ma bardzo rozpulchnione i czasem zapłacze jak przygryzie. Nie jest jeszcze najgorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
wiola moja znajoma wytrzymala tydzien na tej diecie bo organizm byl wykonczony a ty musisz miec duzy sily przy dziecku wiec uwarzaj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) u nas przeziębienie poooooowoli przechodzi. Kaszlu już prawie nie ma został tylko katar ale i tak jest mniejszy niż ten w maju:) uffffff jak dobrze że nie wzięłam tego antybiotyku:) No i dziś pierwszy raz mały zjadł kaszkę na śniadanie a później dałam mu cyca do popicia:) nawet mu to smakowało:) Wiola ja nawet zakupiłam książkę Dukana "nie potrafię schudnąć" ale oczywiście na zakupie się skończyło bo brakło mi silnej woli żeby to wszytko zastosować w swoim menu:) barbara - dzięki za przepisy:) załamana http://fotelik.info/pl/testy/ to jest link do testów fotelików i podobno jak któryś otrzymał ocenę 3 w testach bezpieczeństwa to już jest spoko http://www.babyboom.pl/forum/tu-zapytaj-f109/jak-wybrac-bezpieczny-fotelik-samochodowy-dla-dziecka-poradnik-39093/ a tu masz ciekawe wypowiedzi na temat jaki przedział wagowy fotelików jest najbezpieczniejszy ja osobiście bym do 18 kg nie kupowała bo bardzo się nie opłaca wolała bym do 25 kg jak coś a krzesełko kupiłam Coneco Fabula (używane) ale takie sobie szczerze powiedziawszy strasznie duże, trzeba mieć sporo miejsca w kuchni na niego pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara- ja już kiedyś byłam na tej diecie i rzeczywiście człowiek czuje duuuże zmęczenie stosując ją. Dopóki nie zemdleje to będę ją stosować aż schudnę tyle ile sobie założyłam. pietrunia22- a ja ściągnęłam z chomika netbooka ,, nie potrafię schudnąć" :D I jakoś leci na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora mi gin powiedziała, że biorąc cerazette nie ma się okresu tylko takie nieregularne plamienia i żeby się nimi nie przejmować. Też je wykupiłam i...leżą bo jakoś się ich boję. Masz jakieś skutki uboczne? Mała agatka dobrze gada! Wiola pomyliłam cię wcześniej :) Chudnij chudnij tylko jeszcze zdradź mi skąd masz motywację? ;) Ja tez jakis czas temu kupiłam ta książkę i ta drugą z przepisami. Poczytałam i tyle :) marcia u nas od wprowadzenia słoików jest po 2,3 kupy dziennie: ciemne, uformowane jak plastelina. Ja już nie nadążam co w tym temacie jest normalne a co nie... co do gadania to mój dzieć już z tydzień temu powiedział nieświadomie: "Momma" hehe. I cisza od tego czasu. esga mojej już od może miesiąca płyną łzy, ale rzadko. a ile mleka wypijają wasze maluchy? czy któraś z was ma x-landera xq? kwaituszek albo dolores? proszę napiszcie czy jesteście zadowolone. Zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
lena- nie zauwazyłam nic niepokojącego odkąd stosuje te tabletki. Jak lekarz mi je przepisywał to odrazu zapytałam czy nie będe tyła po nich, a on powiedział, że będę bardzo korzystnie wyglądać... tyć nie tyje, a nawet 3 kg mniej mam, ale czy to dlatego to nie wiem... chyba raczej powodem jest LATO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Agatka Zamieszanie jest i to nie małe:) Musimy sami załatwić wszystko:) Mamy na to 4 dni ponieważ mój D. ma najbliższe 4 dni wolnego:) Później do ślubu pracuje... y w podróż poślubną planujemy jechać dopiero w maju:) do Hiszpanii... od nas z uk to nie całe dwie godzinki lotu:) Myślę że nie będzie źle:D ale obawiam się naszej podróży do Polski autem w grudniu:D nie wiem jak mała wytrzyma 24 godziny jazdy:) Wiola. Ledwo skończyła 5 miesięcy... Ja niestety mam to przed sobą... Rok temu mieliśmy brać ślub gdy okazało się że jestem w ciąży ale nie chcieliśmy brać ślubu tylko z tego powodu i stwierdziliśmy że za rok wszystko spokojnie zorganizujemy:) Teraz wygląda na to że jest więcej przygotowań niż byłoby rok temu:) Kurcze Twoja Lucynka nie ząbkuje jeszcze a mój wiercipiętek ma już 4 zęby... Martwię się bo to za szybko. Ledwo skończyła 5 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×