Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

hej dziewczyny oj a ja od wczoraj umieram!! dopadła mnie chyba grypa żołądkowa albo czymś się zatrułam bo wszyscy w domu chorzy w sumie sama nie wiem. Małego jak na razie omija i mam nadzieje że tak zostanie. Ja wczoraj miałam prawie 39 stopni gorączki i nie byłam w stanie nic zrobić przy małym. Dziś już jest lepiej ale i tak się snuje jak cień po domu:/ Najgorsze jest to że przez gorączkę nic nie karmiłam małego, niby ściągałam ten pokarm ale przez cały dzień nic nie zjadłam to i pokarmu nie było, a dziś piersi mięęęęęciuteńkie prawie nic w nich nie ma. Boje się że to może być koniec ale będę przystawiać często tak jak któraś z was pisała i może się uda. Wy piszecie że mieszacie mleko 1 i 2 a ja wczoraj byłam zmuszona i podałam małemu z "grubej rury" 200 ml mleka 2. Taką miałam w domu próbkę i taką dałam a nikt wczoraj nie był w stanie mi pojechać do sklepu bo każdy chory, ale całe szczęście odbyło się bez rewelacji brzuszkowych. Dobrze że mały choć grzeczny bo jak by marudził to bym oszalała mała agatka - dobrze że Frankowi już przechodzi, właśnie miałam się o niego pytać, ale najważniejsze że tego małego uparciuszka nie wzięło:) dziewczyny jak wsze maluch znoszą dłuższą podróż autem? jedziemy w poniedziałek do krakowa niby nie daleko bo 200 km ale mój mały po 30 km się zaczyna nudzić i spać też bardzo nie chce. Jak to było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrunia - możecie spróbować na śpiocha go do samochodu zapakować, powinien po krótkiej wojnie iść spać. Po 1-2 h powinna być przerwa od fotelika, więc pewnie czeka Was postój, chyba że dziecię będzie smacznie spało to lepiej już dowieźć na miejsce. No a jak nie to zabawki może? Nawet jeśli pokrzyczy 30min to nie powinno być źle. Aaa i to ja pisałam o kryzysie laktacyjnym. Marek za pierwszym razem w szpitalu nie jadł prawie tydzień. Piersi miałam mięciutkie i marne. Jak odzyskał apetyt to 2 dni zeszło zanim odbudowałam to co było, młody wisiał nonstop, ale dzięki temu karmię dalej. Piłam HIPP Natal chociaż myślę, że więcej zrobiło dobre jedzenie i dużo płynów ogólnie :) U nas górna jedynka już w całej okazałości ;) Czekamy na mocno podpuchniętą drugą - daję jej max 2 dni i będzie też na wierzchu. Raczkowanie idzie nam jako tako. Na kolankach podparty na rękach ogląda świat, ale jak próbuje się przemieszczać, ląduje z nosem w kocyku :D Za tydzień czeka mnie ostatnia dawka WZW i koniec szczepień na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasze maluchy siadają, raczkować zaczynają, a mój leniuch lezy jak ten żuczek i nic mu się nie chce :P nawet kulać za bardzo nie, bo po co...ehhhh taki sam jak brat :P tamten też tylko jadł, tył i ani myślał o jakiejś większej aktywności :P potem jak się rozhulał to teraz cięzko go opanować :) pietrunia - nie zazdroszczę choroby :( jak zaczniesz pić to i mleczko się pojawi :) co do podróży to Tomek jeździ super. zwykle śpi w autku. Franek był z tych nawiedzonych dzieci, które na fotelik reagowały spazmami i rykiem, a dźwięk silnika wyraźnie działał mu na nerwy....oj ciężkie podróże były! ale trochę ulubionych zabawek, picia i jakoś jechaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0 - posłuchałam tego co napisałaś o wprowadzaniu nowego mleka i dzisiaj przestałam mieszać na rzecz jednego pełnego posiłku z mleka2. A co do gęstości mleka to starszej Leni podawaliśmy Nan i każde następne miało taką samą konsystencję. Mikołaj pije Hipp-a i Hipp2 jest zdecydowanie gęstsze. Dzisiaj jak miał pełną porcję tylko z tej dwójki to musiałam mu smoczek zmienić bo wypił 1/3 i nie chciał dalej pić i dopiero wtedy spostrzegłam, że to mleko ma konsystencję śmietanki kremówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia nie zazdroszczę żołądkowych ekscesów, pamiętam jak w ciąży pieczarki mi zaszkodziły i wymiotowałam dalej niż widzę :( Dobrze z tym mlekiem zrobiłaś bo mieszać nie należy tylko stopniowo podawać całą porcję 2. Co do podróży to kupiłam dziś karuzelkę na przyssawkę, mam też pozytywkę i cieszy się na kolorową zasłonkę przeciwsłoneczną. Jak się kupi trzy słoiki z Hipp w Rossmanie to zasłonka gratis. Bubik raczkowanie? O, to my jesteśmy daleko w tyle. Dopiero polubilismy leżenie na brzuszku :P Kimizi a dziś kupowalismy właśnie mleko następne i mój mąż stał w tym Rossmanie i czytał cały skład Hippa i porównywał do Bebilonu! Już miałam go wziąć ale bałam się zmieniać na własną rękę bez lekarza i zostałam przy tym Bebilonie ale jak mówisz, że Hipp gęstszy to chyba na niego zmienię. A jakich teraz smoczków używasz? Dzieki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mleka to my na razie Hipp 1 mamy, ale przy Franku stosowałam Hipp 3 (od tego zaczęliśmy bo on w wieku 11 mies na modyfikowane przeszedł) i pamiętam że było bardzo gęste. czyli już 2 gęściejsza jest. to nie wiem jaki smoczek mam kupić, bo mam butelkę Babydream z szeroką szyjką i smoczki do niej są 3 - rozmiar 1 (do 6 mies), rozmiar 2 do herbaty i rozmiar 2 do mleka (od 6 mies). teraz pije z 2 do mleka. ciekawe jak to będzie z gęściejszym mleczkiem, czy się wściekał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny my póki co mamy jeszcze smoczki nr 2 (do 6m), ale w jednym sami igłą poszerzyliśmy otwór bo na noc dosypujemy do mleka kleik. No i dzisiaj jak zobaczyła, że ten Hipp taki śmietankowy to dałam ten powiększony smoczek. Ale jutro wybiorę się do sklepu po smoczki nr 3. Jak będą zbyt małe otworki to znów igłą porozciągam:) Pewnie jak to mleko bardziej gęste to i bardziej syte. Przy Lenie to takie otwory w smoczkach porobiliśmy bo ona to łyżeczką jeść kaszki nie chciała, ani z butelki przez te smoczki specjalne do kaszki. Musiała być jednak taka nieco płynna konsystencja, więc sypaliśmy do mleka po 7-8 miarek kleiku, a do tego musiały być mega otwory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimizi - nie. u nas są normalne kartony. i ja używam zwykły Hipp Bio nie Combiotik. jak byłam w Pl to był tylko własnie ten Combiotic i mały miał POTWORNE zatwardzenia! raz przez 3 dni kupki nie zrobił i z tego wszystkiego az gorączkę miał! a tu na zwykłym Hippie wszystko jest w porządku. opakowanie jest o ile pamiętam 600 g (przesypuję do puszki a nie mam pudełka żeby sprawdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki;-) Bardzo mało się udzielam teraz, ale czytam na bieżąco.He nie wiem nawet czy któraś Mnie pamięta;-) Nawet nie wiem od czego zacząć.Może od tego że już od Świąt Wielkanocnych nie karmię piersią. Pietrunia22- podobnie było jak u Ciebie , dopadła Mnie grypa 4 dni po 40 stopni i pokarm zaczęłam tracić, pomimo antybiotyku karmiłam ale coraz Mnie coraz Mniej pokarmu i po kilku dniach płaczu, Oli dostał butle.Od tamtej pory cyca chciał coraz rzadziej aż wkoncu pokarm zanikł.I już też zaraz przejdziemy na Bebilon 2 bo jeszcze tydzien i 6 miesiac skonczony;-)) Rosną te Nasze dzieciaki tak szybko że już zapomniałam jak to było w ciązy;-)) co dzień to coś nowego. Aleksander mój turla się;-)) he czytam tu o raczkowaniu... oj u Nas jeszcze troszeczke chyba zanim zacznie, a może nóż widelec na dniach ;-) he he . Co do zębów to nadal nic , dziąsełka takie smieszne bialutkie ,ślini się nie miłosiernie, wszystko prosto do buzialka trafia, ale zebów ni ma;-)))))) Mój maluch również poznaje nowe smaki, jemy deserki, obiadki przeróżne , jedne smakują inne nie,jak ma ochote to je jak nie to nawet nie daje na siłę bo to maly krzykacz(ajjj co za charakterek) . W nocy budzi mi się już tylko jeden raz po 4 ;-)) nareszcie się chociaż troszeczke wysypiam;-)Także mleczko na noc, potem w nocy , rano kaszka z Nestle, potem troszeczke mleczulka, obiadek deserek i znowu troszeczke mleczka;-) A na noc domyśliłam się i daje mu Bebilon z kaszka z Bobovity , jest gęsta , syta i mały przesypia mi całą noc, bo jak mu dawałam same mleczko to budził się kilka razy. Ale się rozpisałam, hmm będę czytać nadal i postaram się częściej udzielać;* aa i jak Wam zazdroszczę tego że chodzicie z maluszkami na basen , mój w wanience szaleje, uwielbia wodę, ale w tej mojej dziurze to tylko staw w mieście jest;D może jak pojedziemy na wakacje to pojdę z Nim na basen.;-) Lecę , Dobranoc;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny myslalyscie juz o obnizaniu lozeczek, moj Kubus dzis tak sie podniosl do gory w wozku, ze malo co nie wypadl, a nie zdazylam jeszcze szelek zapiac, na szczescie bylam czujna. Zastanawiam sie czy by juz nie obnizyc lozeczka. Moje dziecko wspaniale sobie radzi z czolganiem, turlaniem i wkladaniem stopki do buzi. Od pewnego czasu strasznie mnie szczypie, jak trzymam go na rekach, doslownie wbija mi sie w skore i widze, ze to lubi :) zczyna sie tez bunt jak zabieram mu zabawki :D albo nie moze czegos siegnac, moj nerwusek malutki :D Jutro Jakub konczy 6 miesiecy, zobacze ile wazy male sloniatko moje :) pietrunia22 - przystawiaj czesciej do piersi, a Twoj synus na pewno sobie poradzi i produkcja ruszy :D Bubik - u nas zabkow nie widac, a z raczkowaniem chyba tez juz cos rusza po woli, Maly lezac na brzuszku podpiera sie na wyprostowanych raczkach i wysiaga sie do gory jednoczesnie odpychajac sie nozkami. mała_agatka - a kiedy Frankowi minela skaza bialkowa? Mam nadzieje, ze u nas szybko sie skonczy Wiola100 - ja mam do zrzucenia 15 kg, ale na razie nie moge miec zadnej diety wiec nie mysle o odchudzaniu, tylko jak widze sie w lustrze, to zaczynam tesknic za moja figurka sprzed ciazy... Slyszalam, ze po 9tym miesiacu karmienia piersia zaczyna sie ostro chudnac :) zobaczymy za 3 miesiace martini23 - no moj sie budzi w nocy roznie, zdarza sie 1 raz, ale i tez 4 tez zapomnialam juz o ciazy, ale ostatnio jak widze dziewczyny z brzuszkiem, to brakuje mi troche tego uczucia :) sory za brak polskich znakow, mam problemy techniczne w komputerze :) Pozdrawiam i ide plukac wlosy z farby :D ciekawe jak wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja jestem w szoku , że te Wasze maluszki tak się rozwijają ( podnoszą, pełzają i siadają już!...) Podobnie jak maluszek małej agatki moja niunia leży jak żuczek , tylko od kilku dni na boczku się kładzie i tyle. Ja nowego mleka nie wprowadzam na razie, poczekam do 18.08 kiedy skończy 6 miesięcy. Wcina codziennie nowe obiadki ze słoiczków i deserki :) Dziś miała dość duże kawałki ryżu i marchewki i tak śmiesznie reagowała :D A i z bobovity jest taka fajna nowość dziewczyny- banany w kaszce ryżowej na mleku :) Jak Lucynka to zajadała... :) mała- agtaka- ja wszystko wiem jeśli chodzi o to , że szkoda życia na przejmowanie się wyglądem tylko , że ja jakoś chce żeby inni patrzyli na mnie nie tylko jak na matkę ale też na kobietę :) A ja nie potrafię się poczuć jak kiedyś :/ Ale tak jak mówię, mam nadzieje, że to hormony tak kierują moim mózgiem i wszysko minie :) Lena0- hah, to w Solinie są wieloryby?! :) Fajnie. Jaki kolor masz wózka? Ja mam czarny GRACO :) I będę z mężem i 2 znajomych więc może mnie poznasz jakoś :) W czwartek wyjeżdżamy a w niedziele wracamy do domu. pietrunia22- współczuje Ci. I mam nadzieje, że Twoje maleństwo ominie to świństwo... marcia23- Tobie też współczuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Martini - a pamiętamy, pamiętamy :) zaglądaj częściej :) Beatriks - co do łóżeczka to też o tym myślałam, co prawda moje Żuczątko ani myśli siadać czy wspinać się, ale chyba niedługo opuszczę, zanim zacznie siadać :P a skaza minęła ok 11 miesiąca życia. także jak odrzucił pierś to jużna normalne mleko przeszliśmy. w 9 mies jak sprawdzałam i zjadłam trochę jogurtu to był placz niesamowity i krostki na twarzy, a w 11 już sam ładnie jogurt mógł jeść :) Wiola - Tomek umie się turlać, umie się przekręcać, ale mu się nie chce :P woli leżeć, czekać ewentualnie krzyczeć jak nie moze czegoś zrobić (nie może czytaj nie chce mu się :P) taki leń z niego! nie wyręczam, pomagam, zachęcam....ale i tak się leni :D może i dobrze! jak ruszy to za nim nie nadążę :D R pojechał po moją mamę i brata :D dziś przyjechali :) a mąż jak ich przywiezie to rusza w podróż do Polski...wraca za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u nas w sumie nic sie nie dzieje nowego prócz turlania .Zakupiłam nową matę bo tamtą się znudził i czas bylo na coś nowego i powiem wam ze poprzednia mata z Fisher price to był badzie ;d 2 zabawki drzewko żyrafa .teraz kupiłam z Tiny love i sama jestem zachwycona jest 8 zabawek rożnych od melodyjki piszczących szeleszczących do naciąganych gryzaków lusterek itp co do tego jeszcze w dole maty piszczałki liście szeleszczące itp. mój mały jest nią zafascynowany na razie dałam mu połowę zabawek za tydzień zmienię i tak sądzę ze jest lepiej bo młody się tak szybko nie znudzi.Nawet córce sie podoba :d Oli jak stał tak stoi z wagą zobaczymy za tydzień jak będzie bo idę na kontrole z wagą .Córka dostała skierowanie do kliniki w zabrzu będą robili jej badania czy nie jest uczulona na gluten bo mało przybiera ma 28 msc a ma 9.5 kg wczas te badania robią;/ i jeżeli ona będzie uczulona na gluten to niestety ale Oli też będzie :( a jak już widziałam to samo jedzenie na msc razem z jakimiś paluszkami itp to koszt 900zł na osobę;/ wiec mam nadzieje że to nie będzie uczulenie na gluten ;/ kurde jak tak was czytam ze ten próbuje raczkować ten siedzieć czołgać ;d to jak tak patrze na mojego to sie leń zrobił tak ładnie siadał a teraz mu sie nie chce;/ woli leżeć i sie bawić albo na brzuszku ale nie dźwiga pupy tylko bierze rękę i ją wcina albo zabawkę jak jakąś dorwie ;d no ale ma czas on ma dopiero 5 msc i 2 tygodnie :) co do mleka 2 to mi pediatra kazał wprowadzać jak będzie miał 6 msc i jeden posiłek mleczny nr 2 na dzień póżniej 2 razy na dzień i tak by do 7 był już wprowadzony cały bo mleka 2 są po 6 msc czyli od 7 zaczętego msc . i tak czytam was a tutaj macie ze dosypujecie do 1 te mleko takie mieszanki robicie ? to od pediatry macie? wszędzie co innego mówią ;d co miasto to inaczej ;d za miesiąc mamy chrzciny więc będzie mała impreza ;d Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dola... nie wiem czego moja mama taka jest jaka jest, ale babcia to ona nie jest wcale.. nawet się nią nie czuje. robi mi łaskę że zostanie z małym jutro. mąż miał odebrać urlop ale coś wyskoczyło. ona ma wolne 2 miesiące wakacji i mi mówi "na piątek sobie kogoś znajdźcie bo ja mam plany"... zajebiscie. swój urlop mam od 20tego nie wiem co ja z małym zrobię. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik- biedulko. Tak już jest , że niektóre babcie są ,,nowoczesne" i wolą korzystać z życia niż ZNÓW zajmować się wychowaniem dzieci :) Na pewno kocha swojego wnuka ... Dziewczynki ja się żegnam z Wami na 4 dni (do niedzieli) bo jedziemy na wakacje :D Mam stresa troszkę jak to wszystko będzie...czy Lucynka będzie spała w nowym miejscu, czy ząbki nie zaczną nam na dobre dokuczać i ta podróż... Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattriks to macie na wyposażeniu łózeczka szelki? pierwsze słysze. Ja jeszcze nie obniżam bo się nie podnosi. Ba, ja niedługo muszę łózeczko wymienić bo nie mam standardowego tylko mniejsze. Wiola ja mam czarno-beżowy wózek, spacerówka. Będziem się szukać :) No muszę przyznać, że skrzętnie ominęłaś moją prośbę o zdjęcie, hehe :) A właśnie, piszesz, że deserek z mlekiem. Często widzę mleko w składzie słoików np po 5 mcu. To jak to jest skoro mleko wg schematu żywienia można podać po 12mcu? mamadzieci ja też mam tą matę z FisherPrice i myslę ją zmienić bo taka wąska jest, mała nie ma się jak obracać. No widzialam twoją na fb, może się skuszę? Dobrze ci pediatra gadał z tym wprowadzaniem nowego mleka. Mam nadzieję, że Nikolce żadna celiakia nie wyjdzie, trzymam kciuki! Bubik te mamy to są przykre, moja też. Nie pamięta imienia mojej córki...od tamtej pory już do niej nie dzwonię bo jest za granicą. Najbardziej niewyobrażalne jest to, że ja będąc babcią nigdy bym się tak nie zachowała. Nawet moja teściowa weźmie małą na 5 minut i tyle. Ja nie wiem jak to będzie z powrotem do pracy...w calym życiu małej zostawiłam ją tylko na godzinę z kimś innym niż mój mąż i jak tu iść do pracy na 8,10godzin :/ Bubik a z kim Mareczek zostaje jak chodzisz do pracy? Bo żłobek od września jak mniemam? A, moja koleżanka też daje malca do żłobka od wrzesnia i wiesz co, poszła się podowiadywać o której maluchy śpią tam i zaczyna go tak przestawiać. I nie widziałam , że dają tam swoje jedzenie, myślałam, że trzeba nosić. Czy ty nosisz Mareczka w niebieskiej chuście? A gdzie kładziecie dzieci? Na łóżku czy podłodze? W sensie na macie :) A i pytanie do mam dzieci jużzębnych: myjecie te ząbki? Czytałam, że powinno się myć nawet dziasła wacikiem. Kupiłam nawet taką gumową nakładkę na palca imitującą szczotkę ale nie da się jej tego włożyć, ma odruch wymiotny. Dziś kończymy pół roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena ja kłade synka na macie ale na dywanie na łóżku sie boje bo to jest kręciołek z niego i boje sie ze by mi spadł ;( a mate polecam jest świetna też mam nadzieje że Nicoli nic nie wyjdzie;/ Co do babć to moja mama wie że ma wnuki i sie nimi zajmuje kiedy tylko ja nie mogę.a co do teściowej to ona dalej wie ze ma wnuczkę a wnuka to nie i przykro mi z tego powodu okropnie .jak jest zajmuje sie córką jej kupuje rózne rzeczy zabiera do parku do zoo skansenu a młodego nie :( dobrze że teść jest jaki jest i bawi sie zarówno i z wnuczką i wnukiem. no nic ja jade dziś na usg :) i poodbierać wyniki więc będe dopiero wieczorkiem Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku myślałam, że to moja mama taka jakaś dziwna, a tu proszę mamy ten sam problem. Wolałabym żeby żadna z nas go nie miała. Lena - teraz łatamy opiekę nad dzieckiem.. czyli jak wróciłam do pracy mąż był 2 tyg, teraz była mama 1,5 tyg, mąż bierze jeszcze kilka dni urlopu i teść będzie musiał przyjechać na parę dni, chociaż boję się że Marek ciężko to zniesie. Ale jakie mam wyjście? Potem od 20tego sierpnia wzięłam jeszcze urlop wypoczynkowy, aż do września dopóki go nie przyzwyczaję do żłobka. Także wypoczynkowy idzie nie na wypoczynek ale na dzidziulka. Ale nie narzekam. Przynajmniej jakoś dociągnę do września. Tak to ja chodzę w niebieskiej chuścinie :D Czyżbyśmy się widziały? Trzeba było wołać Marek Marek :D Czasami chodzę do Reala, może tam się widziałyśmy? Wszystkiego naj z okazji półrocznicy :D Młodego kładę jak mi akurat wygodniej, ale zarówno na podłodze jak i na łóżku. Co do czyszczenia ząbków - większość dzieci tak reaguje chyba :D Mój już się skubany nauczył - zaciska usteczka i odwraca głowę, strasznie to śmiesznie wygląda ;) mamadzieci - dobrze że teść jest sprawiedliwy, ja tego nie mogę pojąć jak można jedno dziecko faworyzować :( Wracam do pracy :D Wieczorem napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
WITAM my jakoś uporałyśmy się z gorączk ( czopki poszły w ruch) ale zębów brak i co to było to nie wiem - raczej 3 dniówka NIE, bo wysypki nie było. Może tylko zwiastun ząbkowania! Misia też turla się jak tylko może i właśnie nawet podczas spania w łóżeczku, także musze ja pilnować. Rozszerzyliśmy dietę o zupki i deserki no i oczywiście raz dziennie kaszka, nawet sobie dobrze radzi z tym "nowym" jedzeniem. A wogóle to juz mam chyba mało pokarmu, bo raz w nocy jeszcze jakoś pocyca ale rano to juz się kręci przy cycu i denerwuje i dziś juz mleczko robiłam. Hania nadal bez pieluszki i nawet do snu nie chce zakładać, tylko mówi że majtki sa ładne a pieluszka - bleeeee! Właśnie rozglądam się za rowerkiem dla Hani, takim z bocznymi kółeczkami i później do demontażu. Mamy taki na 3 kołach i pedały są w przednim, ale jedna wielka porażka, nie da się chyba na nim nauczyc jeździć. W ubiegłym roku troszkę ja w nim poprowadzałam i na tym koniec, a poza tym one są baaaardzo wywrotne - bynajmniej ten nasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....23..... ......8450/72 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............6650/70 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..26.............8620/70 beattriks........Jakub...........08.02.-4300g............ ......24.............9400 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. ....19............ 7750/67 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................22............. 7000/69 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................8 ...............5000/59 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. 21.......... .6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .........25. ....7850/74 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................19. .............6640/68 Marcia21......Julia...........3414....................... 22...............7320/70 no my juz po wizycie u lekarki i jest wszystko ok :) i prosze o dokladne przeczytanie :) NIE DOTYKAĆ SIUSIAKA!! na tym etapie lekarka powiedziala ze nie ma co grzebac tam bo bardziej mozna zaszkodzic i dopiero cos po roku zaczyna sie cos robic :) co do serkow to jesli chcemy wprowadzac serki to niech beda spacjalne jogurciki NESTLE bo one sa najlepszym rozwiazaniem :) i lekarka nikomu nie poleca DANONKÓW bo to jeden wielki syf :) piszecie ze wasze dzieci sa leniwe ... moj tez bo dalej nie chce sie obrac ale chce siedziec :P i jak go sadzam to nie chwieje sie i sie bawi tak samio lekaka dzis byla w szoku bo ona go podnosi aby zobaczyc jak rwie sie do siadania a ten skubany jej staje na nogi :) z moim mezem bylo podobnie bo napierw nauczyl sie chodzic a pozniej raczkować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik to jednak ciebie widziałam :) Ale to jakiś czas temu było i zza krzaka :P Zobaczyłam tylko burzę jasnych włosów i niebieską chustę a te chusty to nadal u nas rzadkość więc jakoś tak skojarzylam. Na drugi raz już nie dam ci spokojnie przejść :P A co sądzicie o takich siedziskach: http://www.bumbo.com.pl/p,1,fotelik_bumbo_baby_seat zastanawiam się nad kupnem, bardzo jest popularne za granicą tylko zastanawiam się czy nie za późno juz na to? Ma któraś z was? Na początku myślałam, że to nocnik hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
rowno pol roku temu wlasnie parłam :D Błazej urodzil sie o 8:20:) ale ten czas szybko zlecial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach te wspomnienia z przed pół roku :-) Moja spróbowała chrupki kukurydziane i jej przy smakowały że awanturę tacie zrobiła bo jej więcej nie chciał dać :-) Co do tej pufy to fajna ale mi się wydaje że zbędny wydatek. Ostatnio zauważyłam że moja Julka kręci strasznie szybko głową tak jakby chciała trzeć i nie wiem co jej jest bo przy tym się złości, któreś z Waszych dzieci też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
marcia! moj tez wlasnie tak robi i oczka bierze do gory:P a co do wspomnien to ja jetem bardzo sentymentalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mój Kuba skończył przedwczoraj pół roczku, a ja wczoraj dostałam okres, nie wiem czy to może mieć związek, ale mam bardzo mało pokarmu. Trzeci dzień walczę i już nie mam siły, bo dopiero co miałam kryzys i znów... martwię się, że to końcówka mojego karmienia, a tak chciałam do roku... Małe słoniątko waży 9800g mała_agatka - też właśnie słyszałam, że skaza mija do roczku, ale u nas chyba jest łagodna, bo na buzi nie ma wysypki, jak się pojawia to na klatce piersiowej, zewnętrznej stronie rąk i nóżek - takie jakby przesuszone, czerwonawe placki, szorstkie w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattriks - o jaaa moja czasami też ma takie placki na rączkach i nózkach! I lekarz nic nie mówił. Ja jestem uczulona na mleko i cytrusy, po zjedzeniu czasami mam takie plamy więc od razu skojarzyłam, że to może być alergia pokarmowa. Ale jak była karmiona tylko mlekiem (moim i Bebilonem) kilka razy coś takiego jej wyszło, jak wprowadziłam inne pokarmy to por coś takiego nawojował. A u was te plamy pojawiają się czasem czy są cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0 - moja pediatra powiedziała, że to skaza białkowa i nie mogę jeść żadnych produktów mlecznych, serów, jogurtów itp. Teraz nic nie ma, skórka mięciutka, ale jakieś 2 tygodnie temu, jak zjadłam jogurt, to było strasznie, w dodatku Go swędziało, bo drapał się aż miał ranki na nóżkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Dawno mnie tu nie było ale czytam was na bieżąco:) U nas dużo zamieszania... za tydzień ślub, za dwa dni przylatują rodzice. Mała nam rośnie jak na drożdżach:) Nie raczkuje ani nie siedzi ale mówi już "TATA":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
hej:) a ja jestem po kolejnej ciezkiej nocy:/ moje dziecko cala noc wisi na mnie budzi sie co 2 godz i zastanawiam sie czy pzypadkiem on nie jest w nocy glodny i nie zaczac go dokarmiac sztucznym?;/ tylko to skonczy sie wielkim placzem bo on nie chce pic mleka z butelki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×