Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

martini - no z owocami problemow nie ma :) najgorzej wchodza ryby, z tym trzeba pokombinowac :P ale jakos tez je.warzyw tez sporo ma wprowadzonych :) dobrze ze juz na wszystko patrzysz lepiej :) a jak w ogole sie czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za mnogosc postow, ale inaczej nie daje rady pisac. poza tym boje sie ze znow mi wetnie elaborat :P I Basiu super ze Blazejek juz zdrowy :) niestety w takich klubach najlatwiej cos zlapac, ale nie ma co sie zrazac i nie chodzic :) czego zreszta chyba nawet nie planujesz :P I Pietrunia no fajny ten placyk. a nie ma u was w miasteczku takich sprzetow? moim skromnym zdaniem lepiej jak dziecko bawi sie innymi na placu zabaw niz w ogrodzie. oczywiscie majac ogrod mam wlasna hustawke, piaskownice, zjezdzalnie, latem basen ale to wszystko raczej takie malutkie i tylko na czas kiedy zajeta jestem, albo jest za goraco i nie moge isc na plac gdzies dalej. zeby nie bylo placyk mamy tam gdzie moja mama mieszka bo sama teraz w bloku mieszkam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak plac zabaw bomba tylko ta cena..;/ mała_agatka czuję się ogólnie bardzo dobrze (przy pierwszej ciąży cale 3 miesiace wymiotowałam:() z tym że jak byłam na wizycie pierwszej było wszystko ok tylko jeszcze dzieciątko malutkie a tydzien temu jak byłam to pojawil się krwiak..:(( nie mam pojecia skąd, lekarz też nie wie twierdzi że może się wchłonie ..mam za tydzień znowu wizytę i wtedy zobaczymy jak to się potoczy dalej..staram się być dobrej myśli.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no te paskudne reklamy mnie też wkurzają grrrr;[ l martini - bądź dobrej myśli, bo takie rzeczy najczęściej się same wchłaniają, kurcze ale wam zazdroszczę. My tak myślimy w połowie przyszłego roku coś przykombinować:) Chyba nie wiem na co się porywam:P:P:P l Wiolu - na razie to tylko oko cieszę takimi placami, nie wiem czy będzie mnie stać na takie cudo nawet w tańszej wersji:) ale dzięki:) l mała agatka- a u nas rybki wchodzą bez "gadania" , a jak ma do tego swoje ulubione ziemniaczki, o już wogóle jest mega szczęśliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatka - ja to nawet nie w miasteczku mieszkam tylko na mega "wichurze" hehe czyli na wsi i jets jeden plac, ale mamy do niego 2 km. Oczywiście jak nie będziemy mieli swojego to będziemy tam chodzić z Wojtulkiem, ale tutaj to by było jego królestwo:) ale jak mówię to na razie i tak "za wysokie progi jak na moje nogi" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia22 heeee patrze że to samo co u Nas ziemniaki MUSZĄ BYĆ!! ;-)) Ja już się nie mogę doczekać ,zwłaszcza że nastawiam się na kobietkę;-) mam nadzieję że się te cholerstwo wchłonie;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini gratuluję Maluszka:) Moja Mama tak samo jak Ty urodziła w krótkim odstępie i powiem Ci ,że moja siostra i brat są jak bliźniaki:) Wszędzie razem:) Znalazłam stancję , jestem zadowolona:) Basiu będe miała blisko nad zalew więc lato nad zalewem jest nasze;D Młodemu wyrósł 7-y ząbek- dolna dwójka:) Wasze dzieci też mają przerwę między dwoma jedynkami górnymi? Inez znam ten stan kiedy się nie chcę wychodzić na spacer... Miałam tak na początku! Przełam się a zobaczysz , że zwykły spacer dobrze Wam zrobi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrunia! swietny plac zabaw!! :)) co do przedszkola wlasnie ja tez Błazeja bede chciala oddac za 2 latka :) oluska! juz 7 zabek? ale szalejecie:) Trzeba bedzie cos robic w lecie bo okresie wakacyjnym klub jest nie czynny:( co do klubu pewnie ze bedziemy chodzic bo tak naprawde wirusa mozemy wszedzie złapać....a tam przynajmniej moje dziecko ma możliwosc odpoczac od mojej osoby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz nie mam siły- trzeci dzien ta sama reklama! I pietrunia- ja tez z "wichury" i to jeszcze jakiegos odłamu, dziecko spotkac to cud, a nie mówiąc o placu zabaw, mój mąż w tym roku zbudował huśtawkę taku duzą i obok dla dzieci, altankę ze stołem i ławkami, piskownice i w przyszłym roku ma plan na domek nad piskownicą i ślizg - zobaczymy jak to wyjdzie. Ten plac z allegro fajny ale cena juz mniej, może jak Twój mąż podpatrzyłby to sam by wykonał? mój tak robi... i całkiem niezle mu to wychodzi (troszke go pochwaliłam). I oluskaaa1 gratuluje tylu zabków! Z doświadczenia ze Starsza córką wiem że tez była taka szpara ale później się schowała bo te wszystkie ząbki trafiły juz na swoje miejsce i po luce nie było śladu. I No u nas noc była super jesli chodzi o Marcelkę, ale Hania za to kaszlała i męczyło ją strasznie, nawet ten kaszel Małej nie obudził! Tak spała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam napisac ze wczoraj dalam Błazejowi mandarynke sprobowac:) lekko kwasna byla i mini niezłe strzelał ale co najwazniejsze nie sypało go i nie odparzylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igła.z.nitką - ja się pozbyłam tej reklamy :) Zainstalowałam Adblock Plus https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus/?src=hp-dl-mostpopular no i zależy jaka masz przeglądarkę. Fajnie, że Marcelinka tak dobrze spała, a coś zmieniałaś? U nas za to odwrotnie... Jakub budził się co godzinkę i to z płaczem... A od rana marudny, a ja nieprzytomna.. To po wczorajszej wizycie u znajomych - zawsze tak reaguje na nadmiar wrażeń, a tam go wytarmosili i przeżywali jaki fajny! Koleżanka ma w ogóle taki donośny głos i w ogóle jest taka... niedelikatna... Jakub w końcu zaczął płakać, bo było już ok 18.30, a on w dzień przysnął mi na 20 min i to wszystko, więc był wykończony. Mąż mówi, że pewnie całą noc prześpi... a ja wiedziałam, że będzie ciężko... Po prostu za długo byliśmy, jemu wystarczy godzinka w gościach i wtedy jest OK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattriks FAKTYCZNIE ZABLOKOWAŁO TĘ REKLAMĘ! dzięki:-))))))) Jeśli chodzi o noc to niby nic nie zmieniłam, poprostu wczoraj mało spała w dzień i poszła późno bo ok. 22,00 spać, no i chyba w dzień będzie tylko jedna drzemka, chyba ze będzie marudzić bardzo. Może to będzie rozwiązanie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini23- życzę dużo zdrówka! Dziecko to dar Boży chodż czasem trudno w to uwierzyc ;) igła- wstawiasz dwie kropki : i nawias zamknięty ) koło siebie i robi się samo :) Dziewczynki nie rozpiszę się bo spadam do lekarza- nie śpie po nocach przez ataki kaszlu (moje) i robią mi się ciagle białe czopy na gardle , chyba muszę jednak wziąść antybiotyk... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Beatriks dzieki za przepis na likwidacje reklamy :D niestety nadmiar wrazen czesto tak wlasnie dziala. igla - emotki robisz tak: :) - : ) tylko bez spacji pomiedzy (dotyczy to kazdego emota) :D - : D :O - : O sa jeszcze inne typu kwiatki, serduszka, lapka, ale nie moge zrobic bo nie mam nawiasu kwadratowego. ale jest to tak: kwiatek - nawias kwadratowy, slowo kwiatek, nawias kwadratowy. to samo z sercem, a lapke wpisujesz w nawiasie kwadratowym slowo "czesc" z pl literami oczywiscie. to tak obrazowo napisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara ja dawałam mandarynkę, ale niestety skończyło się śluzem i odparzoną pupą :/ więc cytrusy odpadają :/ ale banany wcina :) i jest ok :) u nas wszystko wchodzi bez problemu :) warzywa, owoce, mięso, ryby :) dosłownie wszystko by ciął jak leci :) oprócz kaszek :) nie lubi papek i już :) u nas nocki też beznadziejne :/ budzi się po kilka razy :/ dzisiaj pobudkę zrobił o 5, zasnął przed 7 na 20 minut :/ jeju tyle ząbków :D u nas tylko 2 :) ale cały czas idą następne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 4 dni moj starszy syn marudzil mi ze jakis "deser" chce. za choinke nie wiedzialam o co chodzi, jaki deser i wymyslam wszystko co kiedys jadl na deser, wszelakie budynie, galaretki, lody, bita smietane....i tylko nie to i nie to. i tylko "no to co kiedys dawno temu jadlem" i mysle i mysle co to bylo. i przed chwila Eureka! wiem!!! chodzi mu o ... brzoskwinki z puszki :D dzis w koncu dostanie swoj "deser" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....29..... ......9500/77 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............7200/75 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..40.............9880/75 beattriks........Jakub...........08.02.-4300g............ ......24.............9400 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. 34................ 10,2kg/79 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................31............. 8400/73 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................31 ...............7640/70 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. 21.......... .6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .........25. ....7850/74 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................30. .............10,4kg/79cm Marcia21......Julia...........3414....................... 28...............8000/74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek............3840 g.............. ........29......... .........9500/77 m.flora............Marcysia.........3150g.............. . ....41...... ........7900g Birka87...........Przemek..........3680g......................20........................7200/75 Varvara_Barbara....Błażej.........3190.....................40........................9880/75 beattriks........Jakub.............08.02.-4300g.............24........................9400 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. 34................ ...10,2kg/79 jusial..............Marysia........2900g.........................20...................7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012................21......................8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................31............. ....8400/73 kwiatuszek@...Tymon.........14.02.20112..................12....................6000/61 cayn..............Oliwia............3460g.......................31......................7640/70 załamana11........Jakub.........29.02.2012.................11...................7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g......................14...................5335/60 jagnajagna..........Staś...............3350g....................14...................6840/63 Wiola100.........Lucyna..........18.02.2012...3345...........21.......... ......6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .....25......... ....7850/74 Endlessly.............Błażej............3570g......................12...................5885/61 werka_bmw...........Oskar..........4,130.......................17..................775 5/64 oluskaaa1............Kapik..............3920g....................30..................10,4kg/79cm Marcia21...........Julia.................3414......................28..................8000/74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatriks - o dzięki ci dobra kobieto za ten link:) l igła - na razie muszę mojego męża z taką myślą oswoić, bo on dużo mówi a mało robi, już miał altankę do ogrodu zrobić i tak robił że kupiliśmy wkońcu, ale może przypilnuje go z tym placem. Pisaskownice już mamy, bo mój ojciec zrobił w tym roku dla straszej wnusi (bo tamta z bloków) ale i tak będzie miał sporo pracy. l Wiola - odnośnie twojego komentarza pod zdjęciem Wojtka na fb - to tak stoi nawet się sam podnosi do stania ale siadać sam i tak nie chce i pełzać ani raczkować też mu nie odpowiada. Już się zastanawiam czy ja czegoś może przyśpieszyć nie chciałam i może dla tego pominął jedną czynność na rzecz drugiej:/ Ja wiem że w końcu to nastąpi tylko zastanawiam się - co on tak od tyłu? :) l dziś muszę pochwalić mojego syna bo mnie zadziwił, wstał o 8 jak wychodziłam do pracy a później poszedł spać o 11 i spał 3 godzinki co nigdy mu się nie zdarzyło:) ale moja mama miał dziś ulge:) l buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatka - miałaś zagadkę :D Dobrze, że przypomniałaś sobie. Przypomina mi to historię jak moja siostra była mała i moja mama jadła koło niej pizze i moja siostra mówi ,,mama pićce" a moja mama ,,już Ci daje kochanie" i szybko chce dojeść pizze żeby dać dziecku PIĆ... a siostra znów głośniej pićce !!! a moja mama szybko zjadła i podała jej picie a ta rozwrzeszczana PIĆCE!!! :D:D Chodziło jej o pizze ;) I pietrunia22- Mówią, że to normalne u niektórych dzieci. Mi się wydaje , że u mnie też tak będzie do ona na nogi chce stawać już a do raczkowania ani rusz! :) A co do męża to z moim jest to samo. Zdolny chłop z niego - potrafiłby zrobić wszystko ale czasu i chęci brak :) Pamiętam jak obiecał, że jak będziemy mieli dziecko to sam zrobi łóżeczko! Hehe... ja zamawiałam na allegro :D I A moje próby podawania rozrzedzonych mlek w nocy skończyły się tak , że zamiast raz budziła się 3 razy, przy tym popłakując pomiędzy :D Chyba mój głodomor potrzebuje jeszcze w nocy podjeść sobie więc będę jeszcze dawać tą butlę raz w nocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo igła - moja mała tak samo po podłodze zasuwa - jakby na deskorolce jeździła: na jednej nodze siedzi, drugą się odpycha :) Normalne to? Moja też grubiutka nie jest, ok 9 kilo a jak ją mierzyłam ma jakieś 76cm. Już nie ma fałdków jak wtedy, gdy była malusia, teraz to już taka dziewczyneczka. Tylko u nas włosów brak bo widziałam, że twoja Marcelinka nosi już spineczki! barbara - ty to masz wesoło w tak dużej rodzinie! inez ty to szczera jesteś z tymi spacerami :) u nas też ubieranie to nic fajnego a i wózek muszę ściągać z 2 piętra... beatriks - u mnie mango też w lodówce leży - ciekawe jak posmakuje jagna czy ty masz osłonkę na nóżki do wózka, tą z kompletu? Bo moja jakaś dziwna jest, mam ją przełożyć przez rączkę na ten magnes? :) inne forum to fajna sprawa bo łatwiej zapamiętać kogoś wg avataru i na bieżąco mozna wrzucać fotki :) Rozumiem Bubik, że własnoręcznie takie forum zrobisz? wow moja z obiadków je już tylko jagnięcina z wrzywami i kaszą jaglaną albo kurczak z jabłkiem albo łosoś z ziemniaczkami. co rusz kupuję coś nowego i wszystko w koszu ląduje! u nas też przeboje ze spaniem: od kilku dni śpi z nami, nieraz zasypiała dopiero o 23. Mamy, które śpią z dziećmi czy wy też nieraz znajdujecie je w nogach? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc lutówki
witam was. też mam chopczyka z lutego i też budzi mi sie zawsze raz w nocy na mleko i wiecie co? mysle, ze jest jeszcze za maly zeby tak na sile oduczac - podajac wode. Moja starsza cora sama przestala budzic sie na mleko w nocy gdy miala roczek.. moze wlasnie warto poczekac jeszcze chwile.. a propos "rozrzedzonego mleka" to zawsze myslalam, ze takie powoduje biegunki (a zbyt skoncentrowane - zatwardzenia), moze ktoras z Was slyszala o tym? (nigdy nie praktykowalam na dziecku, wiec nie wiem czy to prawda) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0- jeśli chodzi o to "dziwne" raczkowanie naszych Dziewczynek to raczej normalne, choć starsza moja nie raczkowała. Myślę, że za kilka dni się tak wyćwiczą, że na dwóch kolanach będą figlować:P Moja to wogóle strasznie rwie się do chodzenia, łapie się czegokolwiek i wstaje, przesuwa się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igła moja sobie wstaje i stoi, nieraz się puszcza i spada na pupkę :) jak ją prowadzę za rączki stąpa sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
Hejże Ale duzo watkow, trudno spamietac i odpisac cos swojego na dany temat. Podam linka na przepis na muffiny, robilam dokladnie tak jak tutaj http://www.kwestiasmaku.com/desery/muffiny_cupcakes/muffiny_czekoladowe_z_masa_serowa/przepis.html Robilam je juz wiele razy, sa szybciutkie i sycace. Po raz pierwszy kupilam dzis awokado, mi niezbyt smakuje, cos w podobie do jajka, mala zjadla troche na chlebie. Moja corka znowu malo jje, ale nie jest chuda. Ma zwały na brzuszku i udkach. Kupuje jej w lidlu lososia gleboko mrozonego i podaje z ryzem, ziemniaczkiem, koperkim i co tam jeszcze znajde, zjada zaledwie kilka lyzeczek. W lidlu szykuja sie od poniedzialku swietne zabawki, ja mam juz jedne klocki z tej seri co bedzie teraz w ofercie, klocki sa drewniane w wiaderku tekturowym, przykrywka sorter. Sama sie nimi bawie, ukladam a mala mi rozwala. Mnie tez sie zawsze wydawalo ze nie mozna wyznaczyc dziecku mpmentu kiedy ma zaprzestac podjadac w nocy. Ja czekam az sama zdecyduje o tym. Narazie daje rade, zreszta weszly w krew wszystkie obowiazki wobec dziecka i nie czekam z utesknieniem na jej samodzielnosc. Nadejdzie predzej niz bede tego chciala, bo juz teraz mysle jakie duze juz dziecko a przed chwila sie narodzilo. Jesli byloby prywatne forum to najlepiej wybrac jakis czytelny portal, ja nie wiem jaki bylby dobry, moze te avatary bylyby nieglupie. Mam nadzieje ze byłabym na nowym forum mimo ze jestem na pomaranczowo. Heh, mojej malej nigdynie znajduje w nogach lozka, ale juz kilka razy Aniol Stróz czuwal nad kruszynka bo gdy przebudzilam sie ona dziwnym trafem spala na samym brzegu lozka.. brr W dzien tez klade ja na lozko i co chwila zagladam czy sie nie przebudzila, i wczoraj tak bylo, zagladalam co chwilke i gdy tylko uslyszalam szelest pobieglam i co widze a ona wygramolila sie jakos z zasiekow koldry i draluje wzdluz brzegu lozka.. Aha mialam napisac o tych moich spacerach, Ja mieszkam teraz na nieduzej wiosce, od roku zaledwie i nie znam tu prawie nikogo. Nie ma tu zadnych atrakcji ani sklepow tylko szosa i domy. Wiec nudno mi tak tylko po szosie pchac i na dodatek co chwila jakies kundle wylatuja z posesji i gonia mnie. a na mojej dzialce burdel narazie, pobojowisko po budowie. Bylam dzis w miescie, wyobrazalam sobie takie spacery po osiedlu, do sklepow, to jest inaczej, duzo obrazow wokol to sie czlowiek na cos zagapi. Musze teraz przyznac ze jak jestem w miescie w okolicach leklerka a bywam bardzo czesto to mysle o barbarze.. Dzis nawiedzilam biblioteke leonarda i moze znajde chwilke na poczytanie. Jutro jade do mamy na wies. hurra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×