Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Hej bea ja tez myślałam że skoro sie budzi to jest głodny i zamiast dac mu pic lub smoczka ja dawałam butlę, czasami on wogóle jej nie chciał i znowu był płacz to ja znowu bach butla teraz wiem że tak robiłam chyba dla mojej wygody bo dziś obudził sie jak zawsze koło 2 dałam mu pić i zasnął tak wytrzymał do 8 i dostał dopiero butlę. x jagna Wiktorek juz umnie założyć i zdjąć czapkę próbóje też zdejmować bluzke lub zakładać no te skarpetki też próbuje zakładać ale puki co to umnie tylko czapkę ;) Szkoda że macie ze Stasiem tak mało czasu dla siebie. x Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka cos w tym jest jak dziecko w nocy nie je:) odkad blazej nie ssie cyca(dzis juz 3 noc bez:D) to o wiele lepiej spi jak sie budzil po 6 razy na cyca tak sie obudzi ze 2 razy i spi o wiele spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie mi też namiary, bo potem mi się zapomni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - dobrze, że jednak że poszłaś prywatnie (nie chcę mówić "a nie mówiłam" hehe) Taką mamy okropną służbę zdrowia, że liczą po 10 min na pacjenta i leczą go i tak "na oko", a wiem że zawsze jak pójdę ze sobą czy z Wojtkiem prywatnie to jestem obejrzana od stóp do głów i zbadana ze wszystkich stron. Jednak te 70/80 zł robi swoje. Masz przynajmniej troszkę rozjaśnioną sytuacje jeżeli chodzi o jego kaszel, może uda się w końcu pokonać tego dziada. l jagna - ja troszkę więcej czasu spędzam z Wojtkiem (bo wracam do domu koło 16) ale i tak mi ciągle mało... Ja mam w domu mamę do pomocy, także nie jestem aż tak przemęczona, ale i tak nie jest lekko. A co do umiejętności naszych bąków, to tak, tak teraz jest z nich ubaw po pachy haha. Co by nie zrobili "dorosłego" to można sikać po nogach. A najbardziej nie umiem się opanować przy moim, jak go okrzyczę,a on w tedy roki taką minę jak kot ze Shreka i udaje że chce płakać, wiem że nie powinnam ale nie umiem się powstrzymać i wybucham śmiechem l Beatriks - ale mam nadzieję, że jak sie przeniesiemy ostatecznie na prywatne (bo ja obecnie na dwa fronty jadę) to pójdziesz za ludem!? U nas też dolne szafki w kuchni opanowane przez Wojtka i ciągle jest tam coś przestawiane i przewracane:) a najbardziej lubi dwoma pokrywkami bić o siebie:) l a u nas tak jak by ten kaszel stanął w miejscu. Katar sie z nochala leje na potęgę, a na widok fridy jest jeden płacz, ale jakoś go podtrzymuje i muszę mu to ściągać, żeby mu to nie spływało. Jak na razie antybiotyk leży na półce, bo mały chumorek ma dobry, nie gorączkuje i chyba nic mu tam nie "śwista" w srodku. Choc moja mama uważa, że powinnm mu dać ten antybiotyk, bo by mu przeszedł szybciej ten kaszel, ale ona by go przy każdej infekcji pasła antybiotykiem, "bo przecież wy żeście brali antybiotyki i żyjecie", ale czasy się zmieniły i dziś mamy inne/lepsze/alternatywne metody leczenia. l a ja dziś robiłam ten kuskus i wyszedł faktycznie pyszny, nawet Wojtkowi bardzo smakowało tylko jemu nie zrobiłam z pieczarkami, ale z warzywami i zajadał się aż miło Bo ano maruda kaszki za nic w świecie nie chciała tknąć. Zrobiłam mu 2 miski każda w innym smaku (bo myślałam że paniczowi smak nie podszedł) a ten pluł dalej niż wiedział. w efekcie dziubnoł trochę parówki i tym żył do południa l buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ja też podaję mm w nocy. Zaczęło się od ząbkowania i rozszerzenia diety, wcześniej przesypiała całą noc. Mało je w dzień więc budzi się w nocy i niczym innym jej nie uspokoisz. Próbowałam wodą i nic, jęczy i długo to trwa a po mleku od razu zasypia. Tłumaczę sobie, że chociaż w nocy coś poje, mało waży więc na tym mi zalezy. Swoją drogą fajny ten lekarz skoro o wszystko pyta a nie tylko pobieżnie. jagna - oo włosy ombre! Tez miałam ochotę i na chceniu pozostało, u mnie często tak jest. inez - o proszę to u mnie wyrywność naprawdę nad poziomy wylata :p no moze oprócz tego picia z kubka. Wczoraj nauczyłam ją śpiewać :) Na polecenie zaśpiewaj mówi dźwięcznie: "Pa pa papa " bo wcześniej ja sobie tak coś nuciłam. A pokazuje kilka części ciała i nasladuje dźwięki 6 różnych zwierząt. zz ja mam jakiś problem z zalogowaniem się na to nowe forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na edziecko.pl przeczytałam, że w 13 mcu Twoje dziecko * Potrafi już powiedzieć blisko 50 słów, składa pierwsze, niekoniecznie poprawne, proste zdania. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pietrunia wiem że lekarz prywatnie inaczej zajmuje sie pazjetem z Nikolą chodziłam tylko prywatnie, no ale teraz chciała na NFZ bo wiadomo taniej z lekami wychodziło i niestety ja zapłaciłam za tą wizytę dużo więcej niż 70/80zł no ale myślę że warto było. Dobrze że Wojtkowi przechodzi ten kaszel ;) x Lena bardzo fajna ta Pani doktor a do tego wydaje mi sie że jakąś tam wiedze posiada gdyz jest ordynatorem odziału dzieciecego w szpitalu w którym rodziłam, lerzałam tam z Wiktorkiem jak był mniejszy i bardzo podobało mi sie podejście lekrzy.Po wczorajszej nocy bez mleka zauważyłam że sapł dużo spokojniej nie wiercił się itp zobacze jak to dziś będzie ;) x Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Szkoda, że stąd uciekacie :( Ostatnio mało się udzielam, bo czasu i weny brak. Będzie mi Was brakować :( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;-) Ja tak jak rajlax bardzo żałuję ze uciekacie stąd ,fakt mało się udzielam ale pochłania Mnie Oluś całkowicie ,troche teraz choruje..:( a pozatym ta druga ciąża... ehh ale może jak się wezmę na dniach to napiszę bardzoo długiego pościka ;-)Też będzie mi Was brakowało;-( napiszcie coś czasami;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax! nie wszyscu uciekają:) ja będę na 2 forach sie udzielać? jak tam dziewczynki twoje ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mamablazeja - moje baby, jak to baby dają czadu :) Całymi dniami tańczą i piszczą :) Martusia nadal pije cyca i standardowo kiedy skończy gryzie go :o W nocy ma ok 8 pobudek. Jakby mogła, to spałaby z cycem w buzi. Podziwiam Cię, że tak sprawnie odstawiłaś Błażejka! Brawo! I martini23 - napisz koniecznie - jestem ciekawa jak się macie :) jak brzusio? Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax - uh! a myślałam, że tylko ten mój złośnik mnie gryzie.. Zawsze jak się naje, albo się nudzi.. :) i zerka przy tym na mnie czekając na reakcję, po czym się smieje, albo oburza jak mu zabieram cyca :D Martini - właśnie, to już chyba niedługo się Synuś urodzi, masz już imię? Barbara - ja też będę na dwa fronty działać :P Inez - jak u Ciebie, masz więcej pokarmu? A jak Wiktorii apetyt? I Piekę szarlotkę i będzie na bogato :P z bitą śmietaną i lodami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattriks Martusia robi dokładnie to samo, kiedy gryzie obserwuje mnie uważnie. Ale mi smaka narobiłaś tą szarlotką. Ja ostatnio zrobiłam taką: http://zpierwszegotloczenia.pl/przepis/szarlotka-z-budyniem/5 całkiem smaczna, dziewczyny się nią zajadały. A w piątek zrobiłam Bounty - pychota! Do masy dałam dwa budynie, a nie jeden, tak jak pisze. http://zpierwszegotloczenia.pl/przepis/bounty-urodzinowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyznam ze byłam w szoku że tak łatwo nam poszło bo za pierwszym razem jak probowałam z mężem go odstawić to były histerie... Ale bym zjadła taką ciepłą świeżą szarlotkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea-pokarmu chyba wystarcza, poprostu musi minac ta chwila zeby sie tam narobilo. Ale juz widac winowajce tego 2 na dole i 1 na gorze na raz. Pozatym nie marudzi. gorzej ze mna, bo mnie wirusisko dopadlo ale bez przeziębienia. Ja pospieszylam sie i juz zglosilam o usuniecie iinez, ale tego posta chyba jeszcze wyslę. teraz poczekam az sie wyklaruje sytuacja. Mala zaliczyla wczoraj pierwsze kroki, ale radochy bylo. Rajlax, a ty pieczesz chlebki na zakwasie czy drozdzach? Moja Wi znowu miala jakis mega skok, mąz jest oszolomiony, żal mu ze takl szybko dorasta :) Hehe zaczela sie nabijac ze swoich bączków...:) i jak kichnie alte to juz od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyne macie jakiś przepis na biszkopt dodam łatwy:P bo nie umiem bardzo piec ciast a zrobiła bym Błażejowi biszkopt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli trafiłaś na odpowiedni moment :) Na prawdę super - ja wiem jak trudno jest odstawić od piersi. Starsza córka piła cyca 2,5 roku i żeby przestała,to musiałam sutki smarować fioletem - mówiłam jej wtedy że mam chore - tylko to na nią zadziałało, a próbowałam różnych sposobów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iinez - na zakwasie. Pierwszy zakwas dostaliśmy od znajomej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inez brawa dla córeczki! :) to za kilka tygodni już będzie biegać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabłażeja ja robię taki biszkopt: -5 jajek -3/4 szklanki mąki pszennej -1/2 szklanki cukru - 1 łyżeczka proszku do pieczenia Zawsze wychodzi. Forma - tortownica średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Białka ubić na sztywną pianę, dodać cukier i dalej ubijać. Dodać kolejno żółtka i nadal ubijać. Na koniec dodać mąkę, proszek do pieczenia . 170 stopni C. Piec 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax - ale Ty idziesz z nami! :) Odezwij się na FB do agatki ona tam zarządza , że tak powiem na tym forum prywatnym :) Był czas, że bardzo dużo pisałaś przeciez. Ja dokonale to pamiętam. I inezz- znaczy chcesz na stałe przenieść się na priv? Ja się właściwie zastanawiam, bo ciężko będzie dłuzszy moment znaleść aby czytać dwa fora dokładnie i udzielac się w nich I Ja mam chyba zapalenie krtani i jutro idę do lekarza. Jakbyście mnie usłyszały to powiedziałbyście , ze mam sexi głosik ;) Niski i nawet nieźle śpiewam teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) na privie zostawilam wiadomosc. chyba przez moje problemy z komputerem mam problem z zaakceptowaniem prosb :( obecnie z Lena takowe problemy mamy. Lena proponowala inne forum, czesc z Was wyrazila chec pisania na tamtym :) Lena - ja juz sie zapisalam na tamtym portalu, pisalam tez dziewczynom na gazecie zeby tak zrobily. reszta dziewczyn ktore chcecie z nami uciekac zalozcie sobie konto na parenting.pl. Lena zalozy konto i tam bedziemy sobie pisac :) Rajlax, Martini zapraszamy :) przeciez pisalyscie tu z nami to teraz mozecie tam :) Bea, Bubik tez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×