Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

po prostu lekarzom nie chce się liczyć i dodają 7 dni do ost miesiączki... 6+7 to 13 u Ciebie, u Wioli 9+7 to 16, a wystarczy policzyć tygodnie w kalendarzu... Oczywiście dziecko urodzi się kiedy uzna, ze ju z jest gotowe - to jasna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna, jusial - dzięki za informacje w sprawie wojewódzkiego. Do tej pory się wahałam miedzy wojewódzkim a cieszyńskim szpitalem, ale teraz to już nie mam co rozmyślać, pozostaje cieszyński. To byłby numer jakbym z Cieszyna pojechała do BB, a z BB odesłaliby mnie z powrotem do Cieszyna :) heh Wiola100 - Moja lekarka mi powiedziała, że jak będę mieć skończone 37tc to ciąża jest donoszona. Być może dlatego, że mała dostała sterydy na rozwój płucek w 33tc.Ale chyba i bez tego ciąża na tym etapie jest donoszona, ponieważ starszą córeczkę urodziłam właśnie w 37tc+3,4dni (dokładnie nie pamiętam). Mała urodziła się zdrowiutka, nikt z lekarzy nawet nie wspomniał o wcześniactwie. A co do daty porodu....wynika z tego, że chyba każdy lekarz oblicza inaczej :) Mi lekarka powiedziała tak, że jak ostatnią miesiączkę miałam 12 maja (czwartek) to dodaję do tego 40tygodni i wychodzi termin porodu - czyli w moim przypadku 16 luty 2012 (czwartek). I dlatego w każdy czwartek kończę dany tydzień ciąży - dziś 37 :D Marcia21 chyba liczy tak jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie dlatego mam nadzieje ze moj dzidzius zdecyduje sie wyjsc przed terminem juz w pierwsze dni lutego bo juz sie doczekac nie moge no i nie mam sily tego brzucha nosic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rejlax ja też tak liczę. Beatriks mamy ten sam termin ja ostatnią miesiączkę miałam 1 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka_bmw mi już tez powoli zaczyna brakować sił i podobnie mam z tym ubieraniem butów, skarpetek. A co do depilacji bikini, ostatnio robiłam to na oślep - wyszło koszmarnie, więc zmuszona byłam zgolić wszystko do zera. hehe do porodu w sam raz, ale gorzej będzie jak zacznie odrastać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zdjęciach z USG też zawsze jest termin z OM czyli EDD(LMP) 04/02/2012 i inny termin po aktualnych wymiarach czyli EDD(CUA) Marcia, ja miałam 1 dzień przed Tobą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do usg, mi na początku wg pomiarów termin wychodził szybciej, a teraz nawet o 10 dni później....a dzidzia i tak wyjdzie, kiedy będzie chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaby
Witam serdecznie i życzę wszystkim przyszłym mamom szczęśliwego rozwiązania. Już niedługo:) Sama byłam w mamach lutowych 2011, a teraz mój synuś zaraz będzie kończył rok. Czas szybko mija, jak przeczytałam tutaj kilka postów, to sentyment niesamowity powrócił. Czas ciąży był piękny, chociaż teraz też jest fajnie:) Piszę bo mam ogromną prośbę do Was wszystkich żebyście zagłosowali na mojego synka MAKSYMA (14 zdjęcie), który bierze udział w konkursie, jeszcze nam daleko do zwycięstwa, ale może się uda z Waszą pomocą. To jest link: http://marko-baby.pl/?pid=wielki_final Z góry wszystkim serdecznie dziękuję i obiecuję, że będę tu zaglądać. Jeśli miałybyście jakieś pytania odnośnie ciąży, porodu itp. chętnie odpowiem, serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beattriks mi jak z usg to termin wg miesiączki 5 luty, ale jak się liczy normalnie to lekarka na 4 lutego wyliczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwatuszek@
Hej mamusie doradzcie mi bo nie wiem co robic wyszlo mi bialko w moczu 29, 60 patrzac ze nie powinno go byc wcale to sie strasznie zmartwilam nie wiem co robic jechac do szpitala czy czekac do jutra do wizyty bo ja mam probowalam sie skontaktowac ze swoim lekarzem niedostepny maile na ktore zawsze odp dzis milczy jak grup martie sie strasznie czy ktoras miala to bialko w moczu?????? u mnie 37 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja po wizycie już i wszystko ok zrobił mi dokładne USG. Lucynka waży teraz 3350 :D Jeżeli chodzi o te terminy to mój lekarz prowadzący wyliczał to na takim kułeczku z liczbami :D :P Ale szczerze mówiąc to z USG termin wychodzi mi na 13.02 właśnie. Lekarz powiedział, że może jeszcze z tydzień posiedzieć i się rodzić :D Też tak uważam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym obliczaniem terminu chyba nie jest tak łatwo, mi mój lekarz wyliczył na 21.02 a ostatnią miesiączkę miałam 07.05, ale miałam długie cykle około 36 dni. Z usg wychodzi podobnie więc chyba dobrze policzył. Więc ja mam skończony 36 tydzień i zamierzam jeszcze co najmniej 2 tygodnie poczekać na maleństwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek- ja nie miałam ale może znajdz na internecie numer na porodówkę na której masz rodzić i zapytaj czy to coś poważnego? Czy masz się zgłaszać do nich...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja niedawno wróciłam ze szpitala... Trzymali mnie tam tyle bo po podpięciu do ktg dziecko miało tętno dochodzące do 200:( a ja ciśnienie 158/98... do tego mam podwyższoną temperaturę 37.4... Robili mi badania krwi i moczu - mam niewielką ilość białka w moczu ale morfologia jest oki.... Zbili mi trochę ciśnienie, malutka chyba zasnęła pod tym ktg bo później uspokoiła się - więc odesłali mnie do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
no u mnie lekarz wyliczyl na 5 lutego, z jednego usg mam na 13 lutego a jeszcze z innego na 4 lutego a do zaplodnienia wiem ze doszlo jakos 16 maja wiec wypada 16 luty jesli ma byc 40 tyg wiec mozna zglupiec:) ale ostatnio lekarka jak wystawiala mi zwolnienie lekarskie to kierowala sie usg ktore miala najdalszy termin wiec 13 luty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
rajlax -czy nadal masz ten ucisk na krocze przy siusianu? mnie chyba przeszło.Ale nadal mam problem w nocy żeby wstać z łóżka do toalety, przekręcić się też ciężko, a nawet w ciągu dnia jak chodzę to mi w krzyżu strzyka. ja ostatnio z owłosieniem okolic intymnych zrobiłam to samo co Ty bo mi było najwygodniej, a jeszcze 3 tygodnie temu zrobiłam to bez lusterka. ja dzisiaj dużo leżakuję, bo mnie jakieś przeziębienie bierze: z nosa sie leje i gardło zaczyna boleć, nie wiem czy to pomoże... ale bynajmniej odpocznę jak moja Córcia mi nie skacze po głowie. Poza tym właśnie Hani prawdopodobnie wychodzą ostanie ząbki no i jak zwykle u niej między 24 a 1 w nocy był płacz - Dentinox dał radę na szczęście! werka_bmw Wiola100- ale fajnie ważą Wasze Maluszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka- ja dokładnie ma 37,4 tc :) Zdaje sobie sprawę, że sporo waży. Ja czuje gdzieś po sobie, że spora dziewucha bedzie, mam tylko nadzieje, że mi nie dobije do 4 kg!! :/ Kto to urodzi !?!? :D:D Ja dziś mam wieczór przeżarcia :D Pizza, ciasteczka a zaraz do filmu pójdą lody :D:D a co?! Niedługo czeka nas karmienie i trzeba bedzie obejść się smakiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rb
Wiola 100 - ja tez wczoraj miałam UsG (ja mam na 2 luty termin). Nie slyszalam wczesniej o tym ale zrobila mi lekarka taki test Manninga czyli ocene profilu biofizycznego plodu. To jest analogiczne do testu Apgara dla noworodkow, tez mozna uzyskac punktów 10. Miałyście coś takiego robione? Badała rowniez przeplywy mozgowe i pepowinowe. Pierwszy raz mialam takie precyzyjne USG gdzie skupiono sie na ocenie zdrowotnej, czy jest dobrze dotlenione, czy nie wykazuje anemii plod i czy ma prawidlowe napiecie miesniowe i ruchy oddechowe. Ja nie slyszalam wczesniej o tym teście ale dobrze ze zostal zrobiony. Dla znajacych angielski polecam stronę perinatology.com, korzystaja z niej lekarze i zawiera duzo medycznej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no ja jutro zaczynam 39tydz. ale jak wczoraj uslyszalam ze Oskarek juz wazy 3,535 to odrazu o tym pomyslalam ze pewnie do 4kg przybierze hihi mały klocuś będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta:-) Miałam sie dopisać do tabelki ale nie wiem jak:D Kurde ja znowu mam problem he niby nie duży ale... ,po prostu koszmar z tymi rozstepami:( juz nie wiem co mam robić, z dnia na dzien coraz więcej:( caly czas kurde o tym myslę. rajlax ja mam z depilacja to samo, jak cieżko cokolwiek tam wydumac;-) wiec jest na zero ,tak nałlatwiej. katjusza81- znam ten ból,tez mam dosyc, juz proszę żeby sie zaczęło, mogę mieć bóle nie wiem jakie, moga nacinac i co tylko chca robic, byle już mieć to za sobą, i przestać nosić ten brzuch.Ciężko mi już jak choleraaaaa:(( Dobra kończę bo co napiszę to narzekam;) Buziaki kochane;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy już dziewczyny tak blisko końca ciąży, a ja na samym końcu- termin na 28 luty. W pn. dowiem się czy z szyjką wszystko dobrze... mam nadzieję, że coś już zaczęło postępować (36 tydz.). Ucieszyłabym się gdybym urodziła trochę wcześniej, ale wiadomo jeżeli dla dziecka będzie lepiej jak sobie jeszcze posiedzi w brzuszku to niech siedzi :) Macie może problemy z kręgosłupem? Mnie od kilku dni boli jakby kość 'pośladkowa'... nie wiem czy to miednica czy jak ją nazwać, ale ledwo chodzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieewwczyny
dziewczyny bardzo prosze nie robic z siebie matołów! nie wie jak sie wpisac do tabelki... a uczył ktos kiedys "kopiuj" i "wklej"??? masakra a z tym goleniem i obcinaniem paznokci... chyba w każdej mieścinie istnieje instytucja zwana salonem kosmetycznym, manicure, pedicure, woskowanie??? przeciez nie trzeba korzystac non-stop i wiecznie wydawać pieniędzy ale raz w życiu przed porodem chyba można się skusić, miłe panie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) caroosia pewnie już rozpakowana :) ja jestem ciekawa ile mój klocek będzie ważył :) brzuch mam ogromny w porównaniu z poprzednią ciążą, a mała ważyła ponad 3 kg :) wy macie ochotę na frytki i inne :) ja też :P pozwalam sobie teraz, bo później będzie dyjeta ścisła :P więc w tym tygodniu był już kebeb, bigos (taki gar, że 5 pojemników P sobie zamroził :D, a już w planach fasolka po bretońsku :D, żeby sobie pomaścił, jak ja będę zupki gotować :D jeszcze muszę gulaszową zrobić i serowo - cebulową :D fryty też sobie zrobię :) ale ja wszystko domowe, więc trochę to zajmuje, a jeszcze nie pozaliczałam wszystkiego, więc pomału sobie domaszczam :D no i muszę zadbać o zapasy dla P, bo mi wychudnie :P a miałam się pochwalić :D jedno zaliczenie za mną :D zdane na 5 :D jednak podróż trochę nadwyrężyła mój brzuch :) idę prasować :) mam nadzieję, ostatni raz przed wypakowaniem :D pozdrówki cieplutkie, bo tu zima wszystko skuła lodem :D -10 na dworze a ma być jeszcze zimniej :) to chyba przyda się więcej ubrań na wyjście ze szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to nie życzę sobie takich głupich komentarzy, pytałam bo wcześniej dziewczyny pisały ze maja jakieś problemy. A co do depilacji to sobie dyskutujemy jeśli komuś się nie podoba to nie musi się udzielac... A i jestem kosmetologiem i uwierz ze nie potrzebuje takich rad . Pierwszy raz się spotykam z takim zachowaniem.. Dziwne.. Heh co do jedzenia to mam tak samo, właśnie pochłaniam kanapeczki ;) Ja do szpitala przygotowane mam cieplutkie ubranka, cieplutkie kombinezony, dwa koce bo mrozy u Nas straszne... A i daje sobie tydzień jeszcze i chce maluszka mieć przy sobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieewwczyny
przecież nie wszystkie komentarze były do Ciebie, Pani Obrażalska:) ale, czy głupie? nie sądzę. Po prostu, byc może pomocne dla tych, którym depilacja nie przychodzi do głowy. A propos, w szkole kosmetycznej nie ma informatyki??? to dopiero dziwne:) "pierwszy raz się z tym spotykam" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguska007
Dziewczyny mam takie pytanie strasznie dzisiaj dziwnie się czułam przez cały dzień, cały dzień biegunka, jakiś taki lęk niepokoj a jeszcze mała miała dzisiaj jakiś leniwy dzień bo mało się ruszala, miałyście. tak może? ja mam wrażenie jakbym jutro miała urodzić, ten niepokoj jakoś tak mnie męczy że nie jestem sobą dzisiaj przez cały dzień, boję się ale sama nie wiem o co? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daguśka nie denerwuj się, bądź spokojna, ćwcz oddechy bądź gotowa jakby coś się zaczynało dziać :) i oczywiście daj znać :) takie objawy mogą ale nie muszą oznaczać porodu :) u mnie ostatnio oznaczały chorobę moją niestety :( więc odpoczywaj jak najwięcej, nie martw się, będzie dobrze :) ja właśnie skończyłąm prasowanie :D koniec z tym przez najbliższe tygodnie :D mam nadzieję :P bo już mam dosyć żelazka :P ja za to mam ogromne pragnienie :) wypiłam dzisiaj chyba z 3 litry :) już widzę to wstawanie :P dobrej nocy mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki! U mnie dziś 37tc+1dzień.....i się zaczęło!!!!!!! Wieczorem strasznie rozbolał mnie cały brzuch, wymiotowałam pół godziny, a jak się poszłam wykąpać to nogi nie mogłam podciągnąć, tak bolało podbrzusze. Po kąpieli i obcięciach muszli przeszło i położyłam się spać. O 3.30.obudziłam się na siku i kiedy otworzyłam oczy usłyszałam w brzuchu delikatny taki jakby trzask - tak jakby jakiś tam balonik pękł ;) Hehe pierwszy raz usłyszałam z brzuszka taki odgłos.Poszłam siku, potem z powrotem do łózka.....a tu chlup - wody! Teraz lecą wolniej niż ostatnio, nie poleciał też żaden czop - być może dlatego, że wcześniej mi odchodził i już go po prostu nie ma. Pieron wie, jak go zobaczę i jeszcze będę w domku to wam napiszę. Skurczów porodowych na razie brak. Mocniejsze stawianie brzuszka mniej więcej co 10min. m.flora - pytałaś o parcie na krocze - wczoraj miałam wyjątkowo silne. Od paru dobrych dni czułam się tak jak opisałaś. Zdrowiej kochana i odpoczywaj, żebyś do porodu miała duuużo sily :) Pozdrawiam Was serdecznie, może jeszcze coś potem skrobnę, teraz idę kupkę, bo mnie mocno ciśnie - oczyszczanie :) a potem kąpiel!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×