Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Dziewczyny przeżyłam mały horror dzisiaj:( Położyłam się na chwilę przed północą spać i do rana mój Synek ani razu się nie poruszył. Ale, że tak już było nie raz to po prostu zaczęłam go ruszać tzn brzuszkiem. I co? Cisza, nic, kompletne zero:( I tak było przez 15 minut po czym musnął mnie delikatnie ledwie wyczuwalnie i to wszystko:( Wpadłam w panike, rozpłakałam się i poleciałam na badania i przy okazji poprosiłam o KTG bo nie czuje małego:(:( A ten mały cwaniak co zrobił?? Tak... zaczął kopać jak ja już w przychodni byłam i czekałam na pobranie krwi. Myślałam, że umrę:( tak strasznie się wystraszyłam:(:( Akurat była moja położna więc podpieła mnie pod KTG i wiem, że wszystko w porządku. Dziewczyny łzy mi ciekły jak usłyszałam, że serduszko tak mocno stuka. Położna powiedziała mi, że na tym etapie ciąży jeśli czuję 8 ruchów w ciągu 10h to znaczy, że wszystko jest ok. Ale mimo to mam dość po dzisiejszym poranku:( Dolores cieszę się, że wszystko u CIebie w porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem :P tylko zajęta byłam :) porządkuję sprawy ze zdjęciami. wzięło nas i w końcu wywołaliśmy fotki z ostatnich 6 lat i teraz siedzę i do albumów wkładam. oj żeby to proste było, ale najpierw trzeba znaleźć który to rok, jaki miesiac a potem ładnie poukładać :P całe 900 zdjęć, pomieszane, poplątane.....i tak w każdej wolnej chwili pomalutku układam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Cyclo3Frort biorę jako lek przeciwzakrzepowy, bo mnie strasznie łydka lewa bolała i lek się bała ze żylaki wychodzą i od 25 tyg biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
jagnajagna mamy termin niby na ten sam dzień i powiem Ci że jak się "nie rozpakuję" w ciągu tygodnia to będzie cud - dzidzia tak naciska na krocze, że już ten ból spojenia przechodzi sam siebie, mnie co prawda brzuch się delikatnie obniżył i czop też chyba powoli odchodzi (to chyba jest czop bo te upławy są znaczące i galaretowate, ale na szczęście jeszcze białe, bądź lekko żółtawe). W pierwszej ciąży tego nie było - nie widziałam bo urodziłam za wcześnie. ciężarówka2012 mam nadzieję, wybrałaś się do szpitala, bo ja tak miałam w I ciąży odezwij się jak u Ciebie się to zakończyło - u mnie to był poród a le w 36tc. Twoja sytuacja jeśli chodzi o zaawansowanie ciąży jest znacznie lepsza trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze z Tobą i Dzidzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki widze ze te same dolegliwosci dopadaja kazda z nas. Ja sie nie moge doczekac wizyty bo sie juz denerwuje ruchami i nieruchami mojego malego maluszka i snami ktore nawiedzaja mnie w nocy. Wczoraj bylam na szkole rodzenia zwiedzalismy szpital sale porodowa nawet widzialam malego dzeciaczka swiezo po porodzie i zazdroscilam rodzicom ze juz maja swojego skarba przy sobie. Nie powiem ze to wszystko jakos mnie nie przerazilo chociarz warunki w pf sa naprawde konfortowe sale piekne nowoczesne ale przeciez to raczej nie pomaga w bolach i skurczach i przebiegu porodu. Okazalo sie ze jestem z naszej grupy pierwsza na celowniku do porodu...wiec tym bardziej czuje presję :) Lenko tak w pf od stycznia znieczulenie jest za free wczoraj polozna wszystko objasniala wiec nie takie to straszne i bezpieczniejsze od cesarki w kazdym badz razie. Co pozatym tam sie zmienilo trudno mi powiedziec dziewczyna ze szkoly rodz mowila ze jej bratowa rodzila dwa dni temu i jest baardzo zadowolona miala cesarke bo po dwoch kroplowkach zero rozwarcia mile polozne i personel wszyscy bardzo pomocni nie widzxiala zadnych minusow wklady poporodowe wkladki laktacyjne wszystko tam jest dla dzidka bierzesz czapeczke lapki niedrepki i krem do pupci mozna swoje pampersy jak sie chce ale nie musza byc pozatym nic, sale dwu i jednoosobowe z ogromnym parawanem przez srodek dwie doby lezysz po porodzie sn a trzy po cesarce jesli z maluszkiem i z toba jest wszystko oki...troche to wszystko mnie uspokoilo no nic teraz tylko czekac na wlasne wrazenia i spostrzezenia oby byly rownie pomyslne jak tych ktorzy juz tam rodzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek- ja też na pierwszych zajęciach szkoły rodzenia zwiedzałam prodówkę :) Mnie osobiście to baardzo uspokoiło. Dziwię się kobietkom które twierdzą, że szkoła rodzenia to strata czasu i pieniędzy... Dziś mamy naukę kąpania dzidziuśka :) Jak tak Was czytam dziewczyny to sobię myślę, że mimo tych niedogodności końca ciaży ja chyba będę jedną z tych co najdłużej będą chodzić :( Bo ja nie mam wcale upławów, nie czuje dziecka bardzo nisko, nadal mam zgagę więc chyba macica wysoko jeszcze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola100 z tym to akurat nigdy nie wiadomo:) Może Cię wziąść w najmniej spodziewanym momencie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egsa89 - mam taką nadzieję właśnie, że nie będę chodzić tak jeszcze aż do 16 lutego!!! :D Twoja królewna- nie opuszczaj, nie opuszczaj...każde zajęcie wniosły coś w mojei męża postrzeganie Naszego życia po porodzie. Nawet ostatnie zajęcia z panią psycholog, która wyjaśniła, że trzeba się przygotować na tego ,, baby blues'a" bo prawie każda to ma... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie pamiętam żebym miała baby bluesa..ale może zapomniałam zawsze te dobre momenty pozostają w pamięci a złe ulatują:-) Wróciłam właśnie od mojego lekarza, przepisał mi gynalgin, mam nadzieje że to wybije te bakterie. Mówił żeby się nie martwić bo te które mam nie są jakieś straszne, a w pochwie zawsze może coś być, bo przecież nie jest jałowa..ciesze się że mnie przyjął od razu i przepisał lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki ja dziś też odebrałam wyniki i całe szczęście nie mam tego okropnego paciorkowca, morfologia wszystkie wyniki w normie a mocz - jak to u mnie od 9 miesięcy - nieliczne bakterie. Ale nie za bardzo się tym przejmuje, bo mój gin mnie uspokoił, że zawsze są jakieś bakterie w moczu i dopóki nie są liczne to jest wszystko OK. Jutro idę na wizytę i już mam nadzieję, że da mi termin cc bo już fiksuje w tym dwupaku. Dziś byliśmy z mężem na sesji zdjęciowej i jestem mega zadowolona, zdjęcia poszły do obróbki, więc dopiero będę miała ich za tydzień, ale 1,5 godziny pozowaliśmy, także zdjęć jest bardzo dużo. Widziałam tylko kilka fotek w aparacie, bo pani fotograf nie chciała dużo ujawniać, ale już na tych kilku zdjęciach widzę że będziemy mieć świetną pamiątkę. Jak tylko dostanę na płytce to wyśle kilka na meila:) pozdrawiam i miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolores ja serduszko małej mam na pępku, Ja to czuje jak mi główkę wypycha do góry, a nóżkami kopie u dołu więc wiem że jest nie przekręcona. Byłam dziś w przychodni i dostałam wyniki z posiewu naszczęście nie mam gronkowca więc mogę rodzić. Wiola nie martw się ja też raczej przenoszę. .................aktualizacja z dnia 24.01.2012.............. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? nina_86...............26.01.2012..............2 caroosia.............29.01.2012...............5 Niecierpliwa1989....01.02.2012..............8 masajka1983.......02.02.2012................9 ksenia26............03.02.2012................10 Marcia21............04.02.2012................11 syll19................04.02.2012................11 beattriks...........04.02.2011................11 daguska007........04.02.2012................11 Bubik................04.02.2012................11 barbara_varvara..05.02.2012...............12 mała_agatka......06.02.2012.................13 Birka87................06.02.2012..............13 katjusza81........07.02.2012.................14 Endlessly............08.02.2012................15 Pietrunia22.........08.02.2012................15 Kimizi..................09.02.2012..............16 margerita3310......10.02.2012...............17 jagnajagna..........10.02.2012..............17 m.flora................10.02.2012..............17 bibisi..................12.02.2012..............19 esga89...............12.02.2012..............19 kwiatuszek@.......13.02.2012..... ........20 Małpiatkaaaaa......13.02.2012............20 dziewczatko........13.02.2012.............20 werka_bmw.........13.02.2012.............20 kropka693..........14.02.2012..............21 mamakaterina.....14.02.2012..............21 oluskaaa1..........14.02.2012...............21 Lena0...............15.02.2012...............22 Wiola100...........16.02.2012...............23 rajlax...............14.02.2012...............23 szczesliwa86......17.02.2012...............24 Wanda87............17.02.2012..............24 motylek89..........17.02.2012...............24 Edyyta ..............18.02.2012..............25 kassiiulla............19.02.2012...............26 cayn ................20.02.2012...............27 mamadzieci.........21.02.2012..............28 jusial.................21.02.2012..............28 julias..................21.02.2012.............28 Załamana 1..........22.02.2012.............29 mbborowka ..........22.02.2012............29 Izabell1982............22.02.2012...........29 Moja żona Kasia......24.02.2012........... 31 fika81..................26.02.2012...........33 dolores181 ...........26.02.2012............33 andzia1910............27.02.2012...........34 Twoja_królewna......28.02.2012...........35 lady_margarett.......28.02.2012...........35 ..............Mamusie już rozpakowane................. NICK......................TPzOM...........imię.........d ata porodu(CC/SN)....waga/cm 1. niespo_dzianka.....02.02.2012......córka............??? 2. tika27................27.01.2012......Piotruś.....12.01.12. ....????br /> 3. monia_aa............28-01-2012.......Tymek.....12-01-2012(SN ).....3700g/56cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) byłam dzisiaj u ginekologa no i dostałam ocharzan za to , że przytyłam w 2 tyg:2 kg... Powiem Wam , że zdołowałam się 2 kg to chyba nie jest strasznie dużo;/ Tymbardziej,że zaczęłam tyć od 5 miesiąca i w sumie poszło w gorę k 13 kg... Poczułam się jakbym zabiła kogoś;/ Mam się oszczędzać do końca miesiąca później mam zgodę na rodzenie... Dziewczyny jakie macie pieluszki do szpitala? Teściowa kazała mi kupić pampersy bo do ludzi... Ale czy coś się stanie jak kupię np. DADY albo inne ? Chyba nie... W ogóle mam taki dzień do dupy;/ W nocy źle sypiam Malutki daje czadu;(( Idę nie zanudzam;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Jutro idę do położnej więc dopytam się co i jak z tymi dodatkowymi badaniami:) Jeśli powiem jej że nigdy nie miałam robionego wymazu z pochwy to może da się to jakoś załatwić przed porodem:) A jeśli chodzi o poród to wiecie może na ile przed porodem następuje to "oczyszczenie organizmu"..??:) Dzisiaj rano czułam się jakby pociąg po mnie przejechał... Zwymiotowałam całe śniadanie (kawę i bułeczki) po czym dostałam biegunki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
oluskaaa1 Ja np.: biorę te i te. Na noc Pampers a w dzień spróbuję Dadę, jeśli nie będzie się nic działo tzn. nie będzie Mała uczulona. kassiiulla. ja mam to samo od 2 dni i tez sie zastanawiam czy to nie to oczyszczanie, a poza tym Mała strasznie uciska na krocze i spojenie boli. Poza tym moja Hania od kilku dni ciągle by się przytulała i najlepiej żebym ją nosiła i nie odstępowała na krok - chyba czuje że konkurencja tuż, tuż... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to chyba fałszywy alarm:) właśnie ojadłam się jak świnka:) zjadłam kabanosika, jajecznicę, pół opakowania kapusty kiszonej, banana, czekoladki, ciastka, cukierki a wszystko popiłam gorącym kakałkiem:P Sama nie wiem gdzie ja to wszystko zmieściłam:) Ale czuję się świetnie...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak czujecie te skurcze przepowiadające..??:) Ja już się pogubiłam... raz tylko brzuch staje mi dęba i czuję jak skurczają się mięśnie a raz czuję okropny szczypiący ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki :) Widzę, że wiele z nas ma problemy ze spaniem. Ech same uroki ciąży...a po rozwiązaniu, pewnie też za dużo nie będziemy w nocy spać, hihi :) A ja jestem jakaś niepoważna! Dziś obejrzałam na internecie poród. Do tej pory byłam spokojna, bo pierwszy poród poszedł bardzo fajnie...a po tym filmie się tylko zestresowałam. Także kobietki niech Was nie skusi oglądanie tego typu filmów, bo to bezsensu. Wygląda to straszniej, niż jest w rzeczywistości. esga89 - moja mała też mnie tak czasem straszy. Szturcham brzuszek, szturcham a tam cisza. Jak już mam okropnego stracha, to wtedy zaczyna się wiercić. A jak już się rozbryka, to uwielbia atakować mój pęcherz, moje krocze....ałłłaaaa ;) Fajnie, że wspomniałaś o ilości ruchów na tym etapie ciąży - uspokoiłaś mnie :) Marcia21, Dolores - słyszałam o pewnej metodzie stosowanej w Niemczech na odwrócenie się dzidziusia. Ponoć metoda ta skutkuje w 80%. Chodzi o to, żeby na noc, pod kołdrą, przyłożyć do krocza zaświeconą latarkę. Dzidzia będzie się odwracać w stronę światełka. Może warto spróbować:) oluskaaa1 - ale dziwny ten Twój lekarz. Ja ostatnio w ciągu tygodnia przytyłam prawie 3 kg, a moja ginka się uśmiechnęła i powiedziała, że nareszcie, bo ogólnie mało przytyłam - ok13kg - czyli tyle co Ty. Także się nie przejmuj, głowa do góry :) A co do pieluszek, ja biorę pampersy newborn, ale tylko dlatego, że nie mogłam znaleźć w biedronce Dad 2-5kg. U nas są tylko 3-6kg. gdybym je znalazła, to wzięłabym Dady, bo słyszałam, że są bardzo fajne. kassiiulla - oczyszczanie przed porodem, to sprawa indywidualna. Ciekawe czy u Ciebie to znak, że się zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax Az sama się zdziwiłam ile ja mogę zjeść:P:D i dziwne że po taaakiej kolacji nic mi nie jest:P Wiesz, też mnie kiedyś skusiło i cały wieczór oglądałam filmiki z porodów:) Chciałąm wiedzieć co mnie czeka... i nawet pokazałam jeden mężowi... - nie chcę żeby był zaskoczony... Ale muszę przyznać że chociaż jest to rzecz jak najbardziej naturalna to zrobiło mi się tak jakoś dziwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiullla tez bym sobie tak pozarla... ale przez tydzien nie moge nic przytyc:| k*rwa zero słodyczy, ziemniaków i pieczywa;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oluskaaa1- no co Ty!? Tak Ci lekarka powiedział,że niby dużo...?! Ja byłam u lekarza tydzień temu i w 3 tygodnie przytyłam 2 kg i lekarz powiedział ,, tylko 2 kg" . Ja ogólnie 16 kg na plusie (tydzień temu) :) A te pieluchy to pewnie, że jeżeli masz zamiar używać np. Dada to bierz do szpitala te... Ja po zajęciach w szkole rodzenia :) Mąż spisał się najlepiej ze wszystkich tatusiów! :) Laleczke ,, Nine" wykąpał ze sprytem starego wyjadacza :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluskaaa >> nie wiem jak u Ciebie w szpitalu, ale u mnie to jakoś nikt specjalnie nie zwracał uwagi na pieluszki. Mi nawet na myśl nie przyszło, żeby spoglądać na pieluszki, którymi koleżanka z sali przewija córeczkę:) Skoro stawiasz na Dadę, to śmiało takie bierz do szpitala;) A co do tycia, to moja gin. też tego pilnuje. A jak posłucha sie relacji mam i teściowych to każda tyła po 20-30 kg (np. moja teściowa 28 kg). Ja przytyłam 15 kg i źle mi z tym. Ale mama i mąż twierdzą, że jednak w ciąży z Lenką wyglądałam grubiej, a wtedy przytyłam 13 kg, teraz podobno to mam tylko ogromny brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wercia_bmw
No i jestem po dzisiejszej wizycie wiec i u mnie wyszedl jakis okrutny paciorkowiec i dzidzius przy porodzie bedzie musial miec podany antybiotyk , krew i mocz w porzadku , szyjka zamknieta nic sie nie dzieje ale dostalam jeszcze skierowanie na jutro na USG takie kontrolne. Dzisiaj mialam robione pierwsze KTG i na nastepne mam przyjechac 7 lutego jesli nie urodze do tego czasu ale szczerze to mam nadzije ze w pierwsze dni lutego to juz sie cos rozkreci bo nie mam sily juz nosic tego brzucha :) Po wizycie wybralam sie na basen potem zakupy i nie mam juz na nic sily ,poprostu padam ,a podejrzewam ze i tak wczesniej niz 2 to nie uda mi sie zasnac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem po dzisiejszej wizycie wiec i u mnie wyszedl jakis okrutny paciorkowiec i dzidzius przy porodzie bedzie musial miec podany antybiotyk , krew i mocz w porzadku , szyjka zamknieta nic sie nie dzieje ale dostalam jeszcze skierowanie na jutro na USG takie kontrolne. Dzisiaj mialam robione pierwsze KTG i na nastepne mam przyjechac 7 lutego jesli nie urodze do tego czasu ale szczerze to mam nadzije ze w pierwsze dni lutego to juz sie cos rozkreci bo nie mam sily juz nosic tego brzucha :) Po wizycie wybralam sie na basen potem zakupy i nie mam juz na nic sily ,poprostu padam ,a podejrzewam ze i tak wczesniej niz 2 to nie uda mi sie zasnac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, dzisiaj nasz maly sobie przypomnial ze chyba jednak przydaloby sie na tym swiecie pojawic, daje mi niezle popalic, wkladka cala zalana brazowo czerwonawa wydzielina. No ale nie ma sie co dziwic skoro dziadek go wywoluje z upiorem maniaka ;) Dzisiaj zapowiedzial ze musze do soboty urodzic bo on juz sie na pepkowe umowil ;) Dzisiaj na KTG bylam, wszystko ok i sie zdziwilam ze na nastepne mam przyjsc juz w piatek i do poki tak nie urodze to znowu we wtorek i znowu w piatek a jak do 6 nie urodze to mam sie po siekorowanie do szpitala zglosic. Nie wiem dlaczego mam jakies przeczucie ze maly sie zjawi 4 na siwecie, zobaczymy czy jestem czarownica ;) A co do pieluch to ja np. kupilam TESCOwe 1, mam Pampersy 2 ale znajomi powiedzieli ze moga byc za duze, ktostam ze znajomych mowil ze TESCOwe tez nie najgorsze, a co komu do tego jakich ja pieluch bede uzywac one nie maja byc na pokaz tylko do d..y ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę w wiarygodność tego porównania, HUGGIS drozsze od Pampersów od kiedy? A Tescowe bardziej chłonne? Podejzewam ze ten ranking robiony na zlecenie którejś z firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCIA 21 to ja jutro podpytam jak bedę na ktg bo ja serducho slyszę pod pępkiem a jednoczesnie mi w górze brzucha wbija się cos twardego ale może to chyba być zarówno pępek jak i glowa, a co do metody z latarką to chyba trzeba by ją było se wsadzić.... bo tak to jak dojrzy? ja mam takie małe urządzenie do słuchania serduszka na sluchawki , zobaczcie sobie na allegro nazywa się Baby sound fetal doppler, można kupić z wyswietlaczem lub bez , ja mam z wyswietlaczem i widzę jak szybko bje serducho , ja za używany dałam 100 zł a po porodzie też go sprzedam , do tego jest żel taki jak na ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×