Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

rajlax podobno mleko matki jest bardziej lekkostrawne więc maluchy trzeba częściej przystawiać, jak była tylko na mm to dzień wygladał tak: 3 godziny snu, jeść, 3 godziny snu, jeść i tak w kółko, międzyczasie przebieranko. Mój pojechał po lepszy laktator bo wczoraj kazałam mu kupić jaki tylko mają w aptece bo coś mnie piersi bolały i kupił Laktaplus no i skuteczny ale niewygodny: pompka niewygodna i mleko nie spływa pod kątem. Jezu, tego guza mam coraz wiekszego na piersi - odciągałam wczoraj wieczorem, pewnie dlatego. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena rozmasuj go zanim przystawisz malenstwo do piersi albo zanim zaczniesz odciagac, jak go nie zlikwiduje od razu to znowu rozmasuj i znowu odciagnij, ja wczoraj musialam tak zrobic bo z polowy piersi mi mleko maly sciagnal a druga polowa byla nadal twarda, no to rozmasowalam i probowalam sciagnac, potem znowu masowala i sciagalam az piers sie miekka zrobila, ten masaz nie jest zbyt przyjemny, mnie nawet na poczatku troche bolalo. Masuj w strone sutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pocieszam się Waszymi wypowiedziami że po porodzie już trochę spada, a te wspomniane podkrążone oczy to mnie tez dobijają. Marzę o tym by znów założyć obrączkę na palec. Długo po porodzie schodzi to opuchnięcie? A mąż jak to facet nigdy nie umiał reagować na mój płacz, zawsze woli przeczekać -jak dla mnie najgorsza z możliwych opcji. Ale co ja mogę, czasem mam ochotę mu wtedy wykrzyczeć -po prostu mnie przytul, wypłacze się i będzie ok. Dzisiaj idziemy na kolację, może poprawi mi się trochę humor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski:)ntez tu kiedys pisalam:) nawet w tabeli jestem :) Wiola 100 ja jestem 40, 2 dni i tez mam juz dosyc pytan otoczenia,juz na glowe dostaje,nosz ku.... chyba dam znac jak urodze prawda? oszalec idzie. A jak czytam tu niektore mega nakrecone wypowiedzi i doczytuje,ze to 38 tydzien lub 39 to jestem w szoku. Po co przyspieszac??czekajcie,natura sama wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibisi- hmmm... ja mam termin na 16.02 i też z karty ciąży wynika, że dziś wypada 40,2 tc :D Aaaajtam, nie ważne :D Ja dziś też idę na kolację z mężem i mam nadzieję, że będzie miło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Wiola ja jestem juz dwa dni po terminie, nie wiem juz te suwaczki sie pogibaly chyba czy cos :D ja mialam na 12 lutego :) to Ty jeszcze masz kuuupe czasu :D szalej na kolacjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamawiam jedzenie do domu :D wole sie nigdzie nie wloczyc juz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Trochę się nie odzywałam ale jakoś humoru nie miałam u mnie termin na 20.02 i też pytania wieczne kiedy urodzę a tu jeszcze tydzień do terminu oszaleć idzie, mąż też ciągle gada do brzuszka kiedy wyjdzie i tak w kółko... Czop mi jeszcze nie odszedł więc pewnie szybko to nie nastąpi chociaż pytałam mamę i ona mówiła że jej przy żadnym porodzie nie odszedł wcześniej dopiero z wodami a rodziła 4 razy więc może u mnie też tak będzie. Dzisiaj idę na kolację z mężem i też mam zamiar się rozerwać a nie myśleć tylko o porodzie.... chciałabym już przytulić mojego synka martwię się czy wszystko jest dobrze nie wiem czy w dniu terminu nie pójdę do szpitala bo strasznie się denerwuję ciągle nadzoruję ruchy małego ale postaram się wytrzymać parę dni dłużej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) No jak jak narazie mam 15 kg na plusie... też wyglądam i czuję się jak hiopoptam:P Także nie przejmujcie się - urok końcówki ciąży:) U mnie to już 40 tc:) do terminu zostało 5 dni:) chciałam żeby to było dzisiaj bo mój mężulek ma urodziny:D - ale chyba nie zanosi się:) Wczoraj tylko czułam jakiś ból w dole pleców... a dzisiaj spokój... Zrobię jakąś kolację na wieczór bo mąż wcześniej kończy pracę i pewnie spędzimy go w łóżku oglądając filmy a nie na porodówce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłam na pocztę kilka fotek swoich z sesji domowej ;) Dziewczyny, zdjęcia dzieciaczków są przefantastyczne :D:D Jak na nie patrze to jeszcze bardziej niecierpliwa jestem. cayn- widziałam też twoje zdjęcie i wcale nie uważam żebyś przypominała grubasa...:) Dla mnie promieniejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caroosia dzięki :) bedę masować, on już kupił avent isis. A ile ściągacie? Ja z jednej przez 20min ok 20ml, coś mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena - nasmaruj sobie ręce wazeliną (tak mi położna doradzała) żeby był lepszy poślizg i masuj całą pierś dwoma rękami ja masuje okrężnymi ruchami i nie wyciskaj samej brodawki tylko dłonią przejedź po całej piersi z obu stron w kierunku brodawki. Najlepiej zrób sobie ciepły prysznic na piersi to powinno otworzyć kanaliki i powinno być ci lżej. postaraj się rozmasowywać te "grudy" bo tam jest zastane mleko. cyan ja też tak miałam przed porodem, dopóki nie zrobiłam sobie zdjęć to wydawało mi się że wcale tak dużo nie przytyłam, ale nic się nie martw, ja 2 tyg po porodzie i weszłam w swoje stare spodnie, także uwierz mi wszystko wyciągnie z ciebie maleństwo:) katjusza - ja jak próbowałam mojego przystawiać do piersi (jeszcze w szpitalu) to miałam tak samo, ale to z tego względu że mój mały omęczył się ciągnięcięm tego cyca a tak naprawdę prawie nic nie zjadł, no i w tedy płakaliśmy obydwoje, teraz jak zrozumiałam że nie dam rady cycem i odciągam pokarm to jest spoko mały zjada tyle ile chce tzn. 120 ml i śpi 3 godzinki. Także sądzę że twój pokam jest jak najbardziej wartościowy, tylko twoje dzieciątko bardzo się męczy jedząc z cyca i przysypia ze zmęczenia i za chwilkę znów się budzi bo jest głodne:/ Dziewczyny jakich pieluszek używacie bo mój mąż kupił Dady no i odparzyło małemu dupcię, nie tak od razu bo wykorzystał już pół paczki i dopiero mu się o zrobiło, także nie wiem do końca czy to wina tych DAD. Kurczę mój mały rośnie jak na drożdżach, dopiero ma 2 tygodnie a już w część ubranek się nie mieści:/. Muszę mu dokupić nowe, tylko jak tu wyjść z domu???? No i wreszcie zaczęły mu się robić takie ładne oczka, bo jak do tej pory miał takie błędne, a teraz zaczynają się robić bystrzejsze:) buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja byłam dziś na ktg i zero jakichkolwiek skurczy, dalej wszystko zamknięte i jutro mam sie stawic na 7 i będzie cesarka...także ja swojego synka zobaczę już jutro :) niby dzień po terminie a ja kompletnie nieprzygotowana!!! torba nie spakowana dla starszaka wszystko sie pokończyło kaszki mleczka pampersy lodówka pusta, sterta prania bo nie było nas pare dni w domu a jeszcze wczoraj mojemu m nie przedłużyli umowy o prace także dziś dzień świra u mnie. pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i Lena jak mała ci nie ściąga to musisz sobie sama odciągać pokarm co 3-4 godzinki bo inaczej właśnie porobią ci się takie guzy a później może wdać ci się zapalenie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola100 Śliczne zdjęcia:) Bardzo ładna jesteś:) Jak sie dzisiaj czujesz..?? U mnie cisza... Aj dziewczyny piszecie o karmieniu piersią o pieluszkach... a ja jestem zielona w tym temacie. Dam sobie radę? Nigdy nie miałam doczynienia z takim maleństwem... Znam tylko książkową teorię - ale tam wszystko wygląda tak "różowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Esga gratulacje mam problem z małą, je 2 godziny a później śpi 4 a ja mam nawał pokarmu a nie chcę za dużo odciągnąć żeby mi się więcej nie naprodukowało. Moja odparzenia ma przy pampersach ale to dlatego że co chwila robi kupę i nie raz w nocy z nia śpi. Jutro mam wizytę w poradni laktacyjnej to może coś podpowiedzą żeby krócej a częściej jadła. Co do wagi to ja przytyłam 19 kg a jak wróciłam do domu to spadło 7kg, teraz już 10kg mniej. Dzieciaczki są śliczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola100 śliczne fotki, maluszki na zdjęciach cudowne, minki jakie robią są po prostu zachwycające. ZAŁAMANA 11 -mamy podobny termin, podobne rozterki -te pytania, no i podobne objawy, u mnie niestety też czop jeszcze nie odszedł Dziękuje za miłe słowa i podniesienie na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiulla- dziś ( nie wiem czy się nie nakręcam) czuje się jakoś inaczej...:) Tak momentami mnie gdzieś z boku brzuch pobolewa, za chwilę z góry, potem na dole ale to takie pobolewanie. Czekamy...:) Ja też zastanawiam się jak ja to wszystko ogarnę z karmieniem... Dziękuje za miłe słowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassiiulla. ja tez jestem zielona i nie mam nikogo do pomocy tylko męża, was i google :) razem damy radę pietrunia22 no własnie w nocy nie ściągałam stad ten guz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena mi to sie czasami udaje ze 40 ml z jedej piersi ale po przerwie 3 godzinnej i to raczej nigdy nie mam po rowno w obu. Najlepiej odciagaj systemem 7 - 5 - 3, 7 min jedna piers 7 min druga potem 5 min ta pierwsza i 5 min ta druga i to samo z 3 min. Podobno to efektywniejsze niz ciagniecie bez przerwy z jednej. pietrunia moj sobie odparzyp pupala po pampersach i to w ciagu pol dnia a zmieniamy mu pieluche jak tylko uslyszymy ze cos grupszego poszlo, czasami nas tak w karola zrobi ze w ciagu 30 min 3 pieluch ma na sobie. Taka mial odparzona ze az mu popekala i krewka sie saczyla, ale 2 dni smarowania sudocremem i nie ma sladu po odparzeniu. A teraz smaruje bambino. Kasper w czwartek skonczy 3 tyg i tez dwa dni temu zauwazylismy ze juz bystrzej wodzi oczkami za nami i innymi przedmiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
hej :) wszystkiego najlepszego z okazji walentynek :) No ja dzis w koncu jestem w miare wypoczeta i przyznam ze wyscie ze szpitala naprawde pomaga maly obudzil sie zaledwie 3 razy w nocy na cycucha:) i tez bez wiekszej awantury:) zdarzylam juz nawet zrobic porzadki w szafie i wszystkie ubrania ciazowe zostaly wyeksmitowane :P przyznam ze dla mnie to byla radosc grzebiac w moich ubraniach:) dzis juz nawet byla u mnie polozna i powiedziala ze wszystko jest ok z maluszkiem :) no ale jak moze byc inaczej skoro jest ze mna:d ale musze sie pochwalic ze powiedziala ze dawno tak grzecznego dziecka nie widziała:) moj syn uwielbia jak sie cos przy nim robi:) jutro mam w planach zalatwiac sprawy urzedowe tak wiec Błazej zostaje na dluzej z babcia :P ciekawe czy da jej do wiwatu?:D Oluska czy mi sie wydaje cy siedzisz na porodowce?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caroosia z tymi częstymi zmianami pieluch to nie tylko twój problem. Bo ja mojemu zawsze zmieniam przed karmieniem żeby miał suchutko a tu w trakcie karmienia wielkie pryttttttttt no więc nowa pieluszka po 10 min. Śmieje się do męża, że hrabia w nasikaną pieluszkę to już nie może kupki zrobić tylko musi mieć dużo luzu na takie ważne sprawy:P kassiula - nie stresuj się, twój instynkt na pewno ci podpowie co i jak masz robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki , właśnie wróciłam z kolacji i przed samą klatką ZNÓW wywróciłam się... starałam się na bok polecieć i nawet mi to wyszło. Czuje ruchy ale zastanawiam się czy jechać na izbę zmierzyć tętno dziecka...:/ Nie chce też wyjść na panikarę :/ Poza tym było fajnie- pojadłam pyszności :) Mam nadzije, że to ostatnia taka wyżerka przed porodem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dziewczyny na początek dziękuję małej agatce za dopisanie do tabelki :) gratuluję syneczka. no i cudownie jest być Mamusią napiszę Wam :) :) miałam też problem z pokarmem, a teraz Mały nie chce ciągnąc sutka, bo 4 dni był na butelce. przedwczoraj przyszedł nawał pokarmu i z pomocą położnej udało nam się odtamować piersi i już jest dobrze. nie mam za dużo pokarmu, odciągam laktatorem, a dokarmiam mlekiem nan. ale jestem szczęśliwa. rozumiem Mamusie, które czekają na swoje maleństwa. za niedługo będziecie już z nimi :) :) naprawdę Dzidzia wynagradza wszystko. miałam straszny poród, do którego nie chcę wracać, ale już w godzinę po porodzie zapomina się o wszystkim i o tym bólu i strachu. trudno to opisać, ale taka jest fizjologia, natura dobrze to wymyśliła. inaczej rodzaj ludzki by się nie rozmnażał. ale dziewczyny zazdroszczę Wam łatwych porodów, naprawdę. gratuluję nowym rozpakowanym kobietkom, niestety nie czytam wpisów, bo szwy mnie ciągną już dość mocno i nie mogę znaleźć dobrej pozycji. jak tylko będę w stanie normalnie usiąść, nadrobię zaległości. tym, które czekają - doczekacie się kochane :) życzę Wam szybkich i łatwych porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola z tego co wiem,czytalam kiedys, macica i wody plodowe amortyzuja takie upadki. Spokojnie,czujesz ruchy bez zmian wiec musi byc ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wczoraj o 12:17 zostalam mama mialam cc jak bd w domu to napisze wiecej. waga 2440 48dluga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki BIBISI. Nie pojechałam ostatecznie. Ruchy czułam i czuje więc na pewno wszystko jest ok. Gratuluje andzi1910 :) Super, że już jesteście razem. Mąż mnie już prosi ,, na pokoje "więc idę ;) DOBRANOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już na jutro:) ..............Aktualizacja z dnia 13.02.2012.............. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? ksenia26............03.02.2012...............-12 beattriks...........04.02.2011...............-11 Birka87...............06.02.2012.............-9 Natka 12...........06.02.2012...............-9 Endlessly............08.02.2012..............-7 Kimizi..................09.02.2012............-6 margerita3310......10.02.2012.............-5 bibisi..................12.02.2012.............-3 esga89...............12.02.2012..............-3 martini23.............13.02.2012.............-2 kwiatuszek@.......13.02.2012..... .........-2 Małpiatkaaaaa......13.02.2012..............-2 dziewczatko........13.02.2012..............-2 werka_bmw.........13.02.2012..............-2 mamakaterina.....14.02.2012...............-1 oluskaaa1..........14.02.2012................-1 Wiola100...........16.02.2012................1 szczesliwa86......17.02.2012................2 motylek89..........17.02.2012................2 Edyyta ..............18.02.2012...............3 kassiiulla............19.02.2012...............4 cayn ................20.02.2012...............5 mamadzieci.........21.02.2012..............6 jusial.................21.02.2012..............6 julias..................21.02.2012.............6 Załamana 1..........22.02.2012.............7 mbborowka ..........22.02.2012............7 Izabell1982............22.02.2012...........7 Moja żona Kasia......24.02.2012.......... 9 fika81..................26.02.2012...........11 andzia1910............27.02.2012...........12 Twoja_królewna......28.02.2012...........13 lady_margarett.......29.02.2012...........14 ..............Mamusie już rozpakowane................. NICK......................TPzOM...........imię.........d ata porodu(CC/SN)....waga/cm 1. niespo_dzianka.....02.02.2012........córka............??? 2. tika27...............27.01.2012........Piotruś......12.01.1 2 . ....????br /> 3.monia_aa............28-01-2012.......Tymek.......12-01- 201 2( SN )....3700g/56cm 4. milalila...............02.02.2012........Karol........16.01. 20 12(CC) ..3710g/58cm 5. masajka1983......02.02.2012.........Zuzia........16.01.2012 (CC)....2930/52cm 6. kropka693.........14.02.2012..........Asia.......21.01.201 2(SN ).... .2540g/51cm 7. caroosia............29.01.2012.......Kasper......26.01.201 2( SN). ...3400g/54cm 8. nina_86............26.01.2012......córeczka.....26 .01.2012(CC)....3400g/52cm 9. rajlax...............16.02.2012.......córeczka.....27.01.2 012( SN)...2800g/51cm 10. pietrunia22.......08.02.2012.......Wojtuś.......27.01.201 2 (CC)....3550g/57cm 11. Bubik..............04.02.2012.......Marek........28.01.20 12 (SN).....3800g/55cm 12. syll19..............04.02.2012........synuś.......31.01. 2012(??)........3000g/50cm 13.m.flora............10.02.2012......Marcelinka...31. 01.2012(SN).......3150g/54cm 14. Niecierpliwa1989....01.02.2012...Maja.......01.02.2012(CC).. ..3300g/55cm 15. Marcia21..........04.02.2012.....Julia...........01.02.20 12(CC).......3414/54cm 16. dolores181 .......26.02.2012.....córcia.......03.02.2012(cc).........2 960g/48cm 17.katjusza81........07.02.2012....Alexander...06.02 .2012(CC)........3710g/57cm 18. ZielonaŁączka..13.02.2012....syn07.02.2012.(SN). ....3010g/ 54cm 19. Wanda87..........17.02.2012......Adrianek07.02.2012.(??). 20. daguska007.......04.02.2012.....córeczka07.02.2012 (SN)....3560g/ 57cm 21. Lena0..............15.02.2012......Blanka 08.02.2012(??)...3240g/53 cm 22. esga89...........12.02.2012........Miłosz........08.02.2012 (CC)....3000g/ 54 cm 23. jagnajagna..........12.02.2012.....Staś... 9.02.2012(SN). ......3350g/56cm 24.barbara_varvara....05.02.2012.....Błażej....10.02.20 12 (SN).......3190g/52cm 25.mała_agatka......06.02.2012.......Tomuś..11.02.2012( SN)..... 3580g/52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×