Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

hej laseczki jagnajagna - gratuluje nowego mieszkania rajlax - ja powiedziałam że po chłopczyka nie idę już do szpitala więc jak coś to możemy się ewentualnie zmówić i wymienić hehe wiola - no mój przechorował ząbkowanie tzn kaszlał i też się katarzył bardziej z jednej dziurki oluska - 3 godziny??????????? masakra mój łącznie przez cały dzień tyle nie śpi hehe co do jedzenia to mój też ma czasmi takie fazy że buzie zatyka ale jak mu coś smakuje głównie deserki a z obiadków klops i ziemniak w każdym daniu, to otwiera pyszczek że nie nadążam wiosłować łyżką hehe pomidory się u nas nie bardzo przyjęły ale za to buraczki ugotowane i starte na tarce do ziemniaczków uwielbia, także trzeba wyczaić co mu smakuje i później łączyć to z tym składnikiem:) my już nie blenderujemy jedzenia, bo jak są ząbki to niech młody gryzie. Tak jak mała agtka robię małemu bułę z białym serkiem i masełkiem daje w łape i zajada:) umorusa się przy tym nieziemsko ale niech się uczy samodzielności:) do kaszek nie pomogę bo daje błyskawiczne z bobovity z czystego mojego lenistwa i wygodnictwa:) z mięska już mu dawałm królika, kurczaka, cielęcinkę i wołowinke i wszystko ładnie sie przyjęło co do sexu to w sumie u mnie jak i przed ciążą, jest to dobrze nie ma to też dobrze, niestety ja demonem sexu nie byłam i nie jestem i mąż nad tym bardzo ubolewa hehe mojego dziś też jakiś kaszelek dusił na wieczór ale się poinhalowaliśmy i dam jeszcze syropek i może nic złego z tego nie wyniknie:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po wizycie. Pani doktor osłuchała Lucynkę i jest ok. Katarek i kaszelek może być od zabków i mam odciągać często glutki i zapuszczać wodę termalną. Moja biedulka męczy się teraz - z boku na bok się przewraca aby. nina86- widzę, ze problem ze spaniem U Ciebie może być spowodowany dietą. Jaką kiełbaskę dajesz? W programach o odchudzaniu częstym problemem osób które źle się odżywiają jest bezsenność. oluskaa- hormony chyba... U mnie też podobnie jest. Tylko myślę, że najczęstrzym problemem u nas to zmęczenie po prostu. Czasem moze można by coś ale zmęczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny wyluzujcie
Przyczepiłyście się Niny jak strąki u d... Bez przesady, napewno nie daje laski zwyczajnej :D Kilka małych plasterków wędliny z wyższych półek nie zaszkodzi, napewno nie je dzień w dzień. Pozatym można robić lub kupować swojską wędlinę-samemu też można zrobić. Ja też jestem zdania że trzeba racjonalnie podchodzić do wychowania dziecka-bez przewrażliwienia i chuchania bez potrzeby. Nina to chyba zależy od dziecka-to budzenie w nocy, ja też myślałam że może moje dziecko jak przetrzymam do 20-21 godz to dłużej pośpi ale tak nie jest, o 1 pobudka na mleko mm,potem kręci się,wierci,spać nie może a o 4 wstaje na dobre a ja padam. Próbowałam dodać kaszki do wieczornego mleka-owszem wypije ale wtedy mniej i budzi się tak samo. Chyba trzeba to przeczekać. Moje pierwsze dziecko przesypiało noc w wieku 4 miesięcy. A może tak Twoja Nina reaguje na powrót do pracy, Syn znajomych przez 1 miesiąc po powrocie mamy do pracy budził się po 10 razy w nocy. Od kiedy pracujesz? Jeszcze mam pytanie- ile u ciebie kosztuje opiekunka? ja też stoję przed powotem do pracy i biorę pod uwagę opiekunkę bo babcia mogłaby ale nie zawsze a ja potrzebuję być pewna że 5 dni w tyg dziecko ma opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny my naprawdę mamy te same problemy dla mnie też sex mógłby nie istnieć tzn jak się już wydarzy o jest dobrze ale jak kiedyś sama inicjowałam jakieś momenty tak teraz się nie udzielam takie niestety życie po porodzie ale mi na szczęście podczas sexu poród już się nie przypomina dobrze że to minęło:))) Kupiliśmy wczoraj fotelik samochodowy pojechałam po upatrzony ale wzięłam inny:)) Jest całkiem niezły jak na cenę 379 zł jakby była któraś zainteresowana to jest Colleto sportivo. Dzisiaj wypróbuję to żółtko zobaczymy jak pójdzie. Noc była całkiem niezła 3 pobudki i już od 5.00 miał otwarte oczy ale jakoś go uspałam jeszcze na godzinę i tak od 6.00 jak codziennie siedzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
moj tez dzis wstal o 5:/ ale o 6 zaczal sie robic spiacy i udalo nam sie zasnac na 1,5 godz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dzisiejsza nocka nieco lepsza, o 24 dałam paracetamol i ładnie pospał 4 godziny a wczesniej co 25 minut sie zrywał i płakał :( oj meczy go ten zab!!! co do seksu to ja mam nieco inaczej. 2 dni bez seksu i chodze zła jak osa :P czasem mąż już narzeka :P bo spać mu nie daję :P i jednoczesnie zastanawia się jakim cudem mam ochote przy chronicznym niewyspaniu i zmęczeniu....zresztą ja też sie zastanawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamadzieci - ja jaglaną dodaję do zupy, albo robię z mlekiem i podaję z owocami (tak jak kaszkę mannę czy ryżową). jest bardzo zdrowa, więc staram się często ją dawać, w sumie co 3 dni maly dostaje albo w zupce albo właśnie na kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą u nas ta kasza dość często bywa na stole :) dla dorosłych też podaję w zupie, albo gotuję zamiast ziemniaków czy ryżu do mięsa i sosu :) bo tylko kaszy bez sosu nie umiem zjeść :P do ziemniaków, ryżu, makaronu nie potrzebuję ale kaszy bez nie potrafię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatka a jak podajesz to maluszkowi ? miksujesz ? z czym ją podajesz? jaki sos nie chce by mu coś zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, moj synek codziennie mnie czyms nowym zaskakuje, jest juz taki kontaktowy, towarzyski i wesoly - moj maly smieszek :D mała_agatka - Jakub nie ma jeszcze zadnego zabka, wiec kasze jaglana przecieram mu przez sitko zeby byla zupelnie gladka. Zmiksowana blenderem bedzie chyba zbyt grudkowata dla niego .. Gratulacje dla Twojego Franka, to taki pierwszy maly sukces przedszkolny :) oluskaaa1 - z seksem mam tak samo :) nina_86 - moj tak samo spi, kilka razy mu sie zdarzylo obudzic tylko 2 razy, chyba raz mial jedna pobudke, ale i tak sie budzilam, bo balam sie, ze za twardo spi.. Normalnie budzi sie 3 do 5, 6 razy w nocy na cyca :) wiola100 - jak Lucynka, to jednak zabek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamadzieci - dla Tomaszka jaglana to tylko z mlekiem albo zupkami, zamiast ryżu czy makaronu. pyszna jest np kalafiorowa z jaglanką :) gdzieś wyżej pisałam jak robię jaglankę z mlekiem. z mlekiem miksuję a do zupki wrzucam normalnie ugotowaną, juz nie miksuję, choć jeszcze niedawno blenderowałam, teraz nie potrzeba bo kawałki są pycha! a Franek je bez niczego, on "antysosowy" jest, no chyba że pomidorowy sosik to zje, z mięsem tylko i surówką. Beatriks - Tomek ma 1 zęba i to maleńkiego :D zmiksowana blenderem ma konsystencję taką jak kasza manna - takie drobniuteńkie czasteczki. spróbuj! moze nie będzie mu przeszkadzała! Tomasz z 1 "mikrozębem" radzi sobie z chrupkami, bułkami, biszkoptami, cząstkami marchewki, makaronu w zupie :) dzieciaki mają dość twarde i "ostre" dziąsła i ładnie sobie nimi radzą z jedzeniem. no niesamowicie szybko takie maluszki się rozwijają :D codziennie coś nowego :) uciekam spać :D dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko pamiętaj najpierw wypłucz dokładnie na sitku, potem dokładnie sparz wodą i dopiero gotuj. na opakowaniu powinien być przepis :) czekam kiedy kuskus będzie można podać :) i jęczmienną....ja bardzo lubię kasze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jaglankę podaję z owocami :) mała agatka mam do ciebie pytanie bo zaczęłam prać cerazette i wiem, że mogłoby być plamienie bo lekarz mi o tym wspominał ale ja już krwawię 9 dzień i to obficie jak miesiączka i bóle podbrzusza w taki sam sposób mam :( I wczoraj odstawiłam te tabletki z nadzieją, że ten okres mi przejdzie. Mój mały człowiek już sam siada, zjadła dziś biszkoptowy spód sernika w kawiarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a to pytanie to czy miałaś podobnie z tym krwawieniem? Zaczęłam brać te tabletki bo u mnie to seks mógłby istnieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie szukałam naszego tematu :) a tu mi Lena ładnie podniosła :) Lena ja przy cerazette nie plamiłam chyba wcale. jesli juz to delikatnie na poczatku. przepraszam za ewentualne bledy, ale ucze sie pisac na niemieckiej klawiaturze ;) i jeszcze kiepsko mi wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Lena0 ja biorę od 1 czerwca te tabletki i po 14 dniach zażywania dostałam plamienia i trwało to 10 dni, obficie też było - niestety! drugie plamienie było w sierpniu, ale juz znacznie mniejsze, takie jak przy końcówce okresu, ale też jakoś 7 dni trwało. No to chyba tak się może zdarzyć przy nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kolejna szalona niedziela za nami. tym razem pojechalismy ze znajomymi do parku. byla kolejka dla dzieciakow, wielki plac zabaw linami, zjezdzalniami.....caly dzien na dworze. maluchy odpadly szybciutko! Tomaszek juz w wozku odlecial ok 18.30, przespal cala droge w aucie, i w domu tylko zjadl i spi dalej, a Franka jakos jeszcze wykapalam. Oluska na wizyte jeszcze czekamy. ale mamy isc do teg co ostatnio i on da nam skierowanie do lepszego z kliniki gdzie maly bedzie operowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, a ja odłożyłam te tabletki, już 2 dzień nie biorę. Krwawienie nie ustało. A odłożyłam też dlatego, że w piątek strasznie źle się czułam w pracy, wymiotowałam, w sobotę praktycznie nic nie jadłam, czuję dziwne zapachy, mam mdłości. Brzmi znajomo? Och, oby nie... dziś z Rosssmana wyniosłam podpaski i test ciążowy. Ale połączenie! m.flora a podczas krwawienia bolał cię brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0- no to szok by był :) kasiulla tu się stara a Ty byś wskoczyła w kolejkę?! Dawaj znać jak i co wyszło po teście! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh Lena no to ładna byłaby heca :D Pewnie dziś z rana robiłaś test, daj znać co tam wyszło :) My koszmarną noc mieliśmy z soboty na niedzielę, ledwo żyję. Budził się Marek z płaczem, rano o 5.30 wstał i jęczał i płakał do 7, bo chciał żeby go nosić, a ja byłam wycięta po nocy na potęgę. Taka byłam zła, że nie chciałam nawet patrzeć wczoraj na niego ;/ Normalnie jak kiedyś prześpię całą noc to chyba się zaleję z radości w trupa. Oszaleć idzie :( Serio, żeby raz się budził, dwa razy, ale nie 10... Na prawdę, wczoraj już miałam takie podłe myśli i mówię do męża boże co ja sobie na głowę wzięłam, chyba nie wytrzymam. Potem żałowałam tych słów i tych myśli. No ale trudno kryzys... Jak się nie śpi prawie 8 miesięcy z rzędu to tak jest ;/ Jak na złość w dzień wczoraj Misio był superowy, uśmiechał się, bawił. Ale noc znowu. Nie rozumiem tego że on budzi się w nocy i nie chce jeść, tylko trzeba go wziąć na ręce, bo inaczej nie potrafi zasnąć dalej. I krzyczy i płacze, a po 2 minutach na rękach śpi. Niby co to 2 minuty, no tak ale człowiek budzi się wstaje za chwilę próbuje zasnąć i za chwilę znowu się budzi. Jak to są zęby to rozumiem że do 2,5 roczku nie będę spała jak człowiek. To też weryfikuje moje plany. Serio laski, chyba nie będę mieć więcej dzieci. Nie dam rady, wyślą mnie do wariatkowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
bubik ja mam podobnie w nocy... maly sie budzi bardzo czesto wisi na mnie a mne sutki napierdzielają juz:/ co najgorsze ssie i gryzie na zmiane:/ tyle dobrego ze jeszcze zębów nie ma....czasem juz zastanawiam sie nad odstawienie go od piersi tylko zastanawia mnie czy nie bede musiała ciagle biegac i mleko modyfikowane mu robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara - jak gryzie to pewnie są tuż tuż. Jak Markowi szły pierwsze, też potrafił mnie nieźle ugryźć. Teraz tylko raz mnie ugryzł zębami i powiem Ci że krzyknęłam z bólu momentalnie łzy w oczach, biedny się przestraszył, ale to przecież odruch, nie zrobiłam tego specjalnie. Odstawienie od piersi może pomóc ale nie musi. Powiem Ci że rozważam to samo. Ja nie będę mogła MM podać bo Marek ma alergię na te mleka, a HA nie chce nawet dotknąć. Ale ostatecznie, to co zje na noc, czyli kaszkę czy grysik powinno mu do rana wystarczyć bo to już duże dziecko jest i ewentualnie w nocy podać wodę. On tak naprawdę do jedzenia to raz się budzi i wtedy widzę że chce jeść, bo noszenie nie pomaga. Mniej więcej koło 2-3 nad ranem. Reszta pobudek nie wiem z czego wynika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Lena- no właśnie ja żadnych bóli nie czułam! i innych skutków ubocznych raczej nie mam, ale w sobote tez rozmawiałam z kolezanką: ona bierze inne i narzekała na suchość w pochwie i wogóle jakies zmiany skórne na twarzy ma (syfki i to strasznie bolące), no i mówi że strasznie nerwowa się zrobiła - zastanawia się nad odstawieniem. Ja juz nie karmię, więc tez zapewne skończe je brać, a czy bedę brać inne to się jeszcze zastanowię, bo u nas 2 dzieci to super środek anty. daj znac co z testem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
najbardziej przeraża mnie nauka jedzenia z butelki.... Moj Błażej z łaską chce pic z butli a nie wspomnę nic o jedzeniu:/ nie potrafi jeść z butelki i nie chce się nauczyc ... przez to musze go karmić łyżeczką jak je kaszkę. Będę jutro u lekarki na kontroli i pogadam z nią jakie będzie najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena daj znac jak test wyszedl! Barbara u nas kaszka tez tylko lyzeczka! nie da rady z butli. 2 razy chcialam mu dac z butli, ale nie chcial. zreszta tak jest lepiej, z butelki tylko mleczko i picie (choc ucze wlasnie z niekapka pic) a pokarmy stale, polplynne z lyzeczki. mleka tez ci z butelki nie chce wypic? a moze niekapek wlasnie? moze z niego by umial? albo poprobowac z roznymi rodzajami butelek. pod warunkiem ze faktycznie chcesz zakonczyc karmienie juz! Bubik witaj w klubie! u nas bardzo podobnie nocki wygladaja! z ta rznica ze Tomka nie trzeba nosic (nie lubi noszenia w nocy) ale trzeba przyjsc dac picie, glaskac po glowie...po ok 10 min zasypia dalej, ale po godzinie znow sie budzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
no wlasnie mam juz zakupione niekapki bo kupilam zestaw tommego i tam mialam rozne rodzaje butelek i niekapkow:)wiekszy zestaw zamowiłam z mysła aby miec dla drugiego dziecka:D No dobra agatka zaczne nauke picia z niekapka:) co do mleka to nie chce mojego ani modyfikowanego z butli :P zaraza mała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×