Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

hej dziewczyny:) pisałam tu jakiś czas temu, ale przestałam...najpierw końcówka ciązy była straszna ,potem poród, dziecko i ...powrót do pracy:)) a teraz pisze bo mam problem:(( jak sypiaja wasze dzieci?? moja Nina okropnie:(((noce mam ciagle nieprzespane...budzi sie a to na pić a to na mleko jak by mogła to by 2 razy jadła ale udaje sie tylko raz, chodzi spac zawsze o 19:30 bo nawet dłuzej nie wytrzyma, nie wiem co mam robic spała zawsze ładnie a teraz od 2-3 m-cy jest masakra.. błagam macie jakieś rady???wszystkie mamy dziciaczki w tym samym wieku jak to u Was wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) pisałam tu jakiś czas temu, ale przestałam...najpierw końcówka ciązy była straszna ,potem poród, dziecko i ...powrót do pracy:)) a teraz pisze bo mam problem:(( jak sypiaja wasze dzieci?? moja Nina okropnie:(((noce mam ciagle nieprzespane...budzi sie a to na pić a to na mleko jak by mogła to by 2 razy jadła ale udaje sie tylko raz, chodzi spac zawsze o 19:30 bo nawet dłuzej nie wytrzyma, nie wiem co mam robic spała zawsze ładnie a teraz od 2-3 m-cy jest masakra.. błagam macie jakieś rady???wszystkie mamy dziciaczki w tym samym wieku jak to u Was wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
nina!! podobnie ja z Moim Błażejem:) tylko ja juz nie dalam rady i on spi z nami przy moim cycku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina86- a co dajesz jeść cycek czy mm?? Może on się nie najada przed snem dobrze i budzi się bo jest głodny... jeśli dajesz cycka to spróbuj dać coś innego mm albo kaszkę bardziej sycącą... Może warunki spania nie odpowiadają, za gorąco ubierasz... Moja śpi ładnie ale moim zdaniem czasem jest jej za zimno i zakładam jej długi rękawek a ona właśnie wtedy śpi niespokojnie. Mimo, że rączki w krótkim rękawku są zimne ale śpi ładnie. Dziewczyny mam takie pytanie jeszcze. Jak przyrządzacie kaszkę manną? Na mleku? Ja jeszcze mleka z kartonu jej nie podałam więc troszkę się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Dziewczyny nie wiem jak Wy, ale ja nie mam na nic czasu odkąd mała raczkuje. Najlepsze jest to, że raczkowanie jej nie wystarcza i już stoi. Puszcza się mebli i chce chodzić. No i złości się jak jej coś nie wychodzi. Taka mała/wielka złośnica. birka87 - moja też waży nie wiele w porównaniu np z Tomeczkiem od Agatki :) W tamtym tygodniu ważyła 7,400. i podobnie jak Twój brzdąc wrzeszczy gdy da się ją do łóżeczka. kassiiulla. podziwiam Cię, że staracie się o dzidziusia tak szybko. U mnie jest aż 6 lat różnicy. Starsza córka dała nam tak popalić jak była malutka, że nie chciałam tak szybko. Teraz troszkę żałuję, że po miedzy moimi dziewczynami nie ma jeszcze np.Bartusia! Oj tak, marzy mi się SYNUŚ :) Jak go zrobić???? Poradźcie! hihi :D barbara_varvara - nie miałam pojęcia, że wieprzowina jest taka niezdrowa tzn., że ten mocz się odkłada w mięsie - jej chyba już nigdy nie zjem schabowego! mamadzieci - Gratuluje ząbka :) U nas jeszcze nie ma....ale mała wszystko ostro gryzie, łącznie z moim sutkiem...więc chyba już niedługo :) A jakie dajesz małemu biszkopty? Jagna - gratuluję nowego mieszkania, niech się wam super mieszka. Wiola100 - wiem co przeżywasz...moja od 3 dni daje koncerty! Ręce mnie już bolą bo cały czas noszę, kołysam itd. Że nie wspomnę o głowie ;P W nocy non stop na cycu wisi, budzi się z wrzaskiem co pół godziny. A co do manny - nie pomogę, bo mamy błyskawiczną z Nestle. Buziaki, miłej nocki życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax ja jestem w szoku! :D Stoi, chodzić chce?! Uważaj kochana i nie dawaj jej za bardzo już chodzić. Nawet u mnie w rodzinie (daleka rodzina) była sytuacja, że dziewczynka zaczęła chodzić w 7 miesiącu i ma problem do dziś- okropne nogi :/ Ja czekam na odpowiedź z tą kaszką dziewczyny :D Jutro rano będę sprawdzać wasze odpowiedzi bo planuje śniadanie zrobić w formie kaszki mannej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
wiola!!ja malemu dawalam juz kasze manna i malemu bardzo smakuje :) ostatnio gotowalam kasze na wodzie wlalam do miseczki,dodalam modyfikowane(tylko musisz ladnie wymieszac bo grudki sie robią z modyfikowanego) i do tego lyzeczke malin zajadal sie ze az uszy sie trzęsły :D mi ostatnio matka mowila ze kasze manna kiedys noworodka sie dawalo a teraz kazdy wymysla cos nowego... rajlax! tu masz sciage na synusia:P jak czytalam opinie to sprawdza sie :) ja bede starac sie w przyszłości o Wiktorię :) http://www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/kalendarz_chinski_plec_dziecka.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Widzę że wszystkie mamy podobne problemy mój Kuba też nie śpi w nocy a zaczęło się jak zęby zaczęły wychodzić ma już dwa dolne teraz jedynki wychodzą i jest masakra: marudzi, płaczę nie chce usypiać a jak już zaśnie to śpi 2,5 godziny. Wczoraj byliśmy na szczepieniu klocek waży 10 kg i ma 70 cm..... Ciężko już się go nosi. Mam pytanie co myślicie na temat szczepienia przeciwko ospie???? Ile dodajecie tego żółtka i chodzi o surowe czy ugotowane??? U nas dziś pogoda obrzydliwa i będziemy siedzieć w domu później wybieramy się po nowy fotelik samochodowy już taki większy, mały przesiądzie się do niego dopiero za 2 miesiące ale teraz mamy na to fundusze później nie wiadomo jak będzie więc kupimy teraz.... Ja okresu też nie mam jeszcze karmię piersią i na jego brak nie narzekam to już będzie 15 miesięcy bez niego mogłoby być tak zawsze:)))))) A jeszcze jedno pytanie lepiej jest mrozić zupki czy pasteryzować cy to niema znaczenia i ile mogą stać takie pasteryzowane??? Ja też na razie daję tylko indyka, pierś z kurczaka albo cielęcinkę ale uważam że wszystko z umiarem jest ok jak się nic bobasowi nie dzieję:)))))) A jakie chrupki dajecie maluchom takie z dodatkiem soli czy całkowicie bez? Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane w ten pochmurny dzień! Wiola - dziękuję za odpowiedź :) Też myślę, że to za szybko. Jak mała wstaje i puszcza się mebli, to zaraz ją sadzam. Ależ się wtedy złości. Wrzeszczy tak, jakby ją ze skóry obdzierali. A w krzesełku co wyprawia! Jest w nim spięta pasami, ale mimo to potrafi się z nich wyswobodzić i wstaje. No szok! Nie mam normalnie miejsca w domu, w którym mogłabym ją na chwilkę bezpiecznie zostawić. Za 2 tygodnie wracam do pracy i już się martwię, czy opiekunka da radę porządnie zająć się i przypilnować małą. Ech ;P ZAŁAMANA 11 -ależ byczek z Twojego synusia! Wow!!! ja nie szczepię przeciw Ospie.Zupki mrożę i zużywam w ciągu miesiąca. Chrupki daję bez soli. barbara_varvara - dzięki za linka. Muszę się temu porządnie przyjrzeć :D i w odpowiednim czasie zacząć działać, hihi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) nina - co do nocek to u nas podobnie. czasem jest lepiej (1-2 pobudki) a czasem masakra, np dziś płacz (istny wrzask) co godzinę od 22 do 6 kiedy wstaliśmy na dobre. mąż o 24 skapitulował (po 2 pobudkach, a raczej 1 bo o 22 to jeszcze nie spaliśmy) i poszedł do salonu z zatyczkami w uszach :D lepiej niech idzie spać gdzieś indziej i w pracy myśli normalnie to chociaż wróci o ludzkiej porze :D u Tomka powodem wrzasków nocnych jest ząbek, kolejny idzie i męczy go bardzo. próbowałam dac bardziej kaloryczne jedzenie wieczorem, zrobić jeszcze niższą temp w pokoju, ubrać lżej/cieplej nic nie daje. jest jak jest. wiola - co do manny. ja gotuję najpierw manne na wodzie - 200 ml wody plus 1/2 łyżki kaszy. gotuję to ok 5 minut, jak przestygnie do ok 40 stopni wsypuję ok 5 miarek mleka (sypię pomalutku każdą miarkę mieszając dokładnie) żeby miało odpowiednią dla Tomka konsystencję - on nie lubi za gęstej. podaję łyżeczką na kolację. podobnie robię kaszę jaglaną na mleku. najpierw gotuję kaszę (2 razy więcej wody niż kaszy) do czasu aż wchłonie wodę. potem trzymam pod przykryciem jeszcze z 20 minut. przekładam do miseczki, daję ok 80 ml mleka modyfikowanego, miksuję blenderem. jeśli jest za rzadkie dosypuję odrobinkę kleiku ryżowego, jeśli za gęste dorabiam troszkę mm. co do obiadków spróbuj pozmieniać konsystencję, raz rzadsze, raz bardziej gęste - zobacz co bardziej maluchowi smakuje. próbuj ze smakami, mój np uwielbia wszystko co ma w sobie pomidory :P mógłby jeść non stop, np ryby nienawidzi,ale jak jest w pomidorach je aż się uszy trzęsą :D próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj. jak nie chce to dodaj troszkę słoiczkowego jedzenia i stopniowo zwiększaj ilośc gotowanego samodzielnie :) nie poddawaj się! może spróbuj z małymi grudkami, np nie blenderowane tylko rozgniatane widelcem? u nas hit ostatnich dni! rajlax - zdradzę tajemnice chłopców tak ty mi powiesz jak się dziewczynkę robi :D załamana - oj wierzę że ręce bolą od noszenia :D mój też taki klocek :D co do żółtka ja daję ugotowane, gotuję jajo na twardo i do zupy wrzucam pół dokładnie rozgniecionego. ale mały nie chce :P więc daję w formie pasty jajecznej - żółtko, troszkę białego sera, odrobina majeranku (może być bez) wszystko mieszam na idealnie gładką konsystencję i daję z bułeczką i pomidorem - taka kanapka :D mały troszkę się krzywi, ale w nagrodę za zjedzenie dostaje kolejny kawałek pomidorka i je ładnie :D oczywiście daję takie maleńkie kawałeczki bułki, ładnie sobie z nią radzi :) niedługo do pasty jajecznej dodam troszkę cebuli, albo szczypiorku ale to jak mały z 10 mies skończy bo na razie surowej cebuli nie daję mu :) ja zupki mrożę. a chrupki ma bez soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poproszę o inny przepis na dziewczynkę :D wg chińskiego kalendarza Franek to chłopiec (pod warunkiem że do zapłodnienia doszło jeszcze w lutym, a mogło to być zarówno koniec lutego jak i sam początek marca) a Tomek dziewczynka :D i tu wątpliwości zero :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
agatka rajlax aby osiągnąć pożądany efekt zamieńcie się facetami na jedna noc:-)))))) może sie uda?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie wiele czasu zostało...
Nas też nie ominął katarek i kaszel... Wybieram się do lekarza z Lucynką. Ma katar ale UWAGA tylko z jednej dziurki :) Kaszelek też jest niestety :/ Coś wcześniej pisałyście o tym, że katarek moze być od zęba?! Może to Lucynkę dotyczny. Zobaczymy co lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój też żle przesypia nocki ale to dlatego że następne ząbki idą czasami budzi się raz a czasami co godzinkę...ale jak dla mnie to maluszek i ma jeszcze prawo się budzić..choć sami jesteśmy niewyspani;/ co do żółtka to mi pediatra zaleciła kleik ryżowy woda i żółtko na patelni lub w garnuszku zzrobić i mój Oli sie tym zajada można dodać do tego jeszcze jakieś warzywka jak ktos chce.. ja kaszke manne robię na wodzie i daję jakiegoś owoca zmiksowanego . można dodać również mm jak kto woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina - łączę się z Tobą w bólu. Od pierwszej wizyty w szpitalu mija prawie 4 miesiące, wtedy przestał spać na dobre, potem druga wizyta i już nie ma co zbierać ;) Budzi się w nocy po kilka,kilkanaście razy. A to się w kocyk zaplącze, a to nie może się na drugi boczek przekręcić, bo mu przeszkadzam, a to nosek zatkany, a to cycek się przypomni :D Dochodzę niestety do wniosku że winne spanie razem i cycowanie, no i charakterek. Jest niecierpliwy i strasznie szybko się denerwuje, za dużo rzeczy go rozprasza, co widać doskonale w dzień. Wiem że muszę się zebrać i go wyeksmitować z naszego łóżka, ale widmo zupełnie nieprzespanych nocy i wiszenia nad łóżeczkiem a potem pójścia rano do pracy skutecznie mnie zniechęca :( Nie umiem Ci doradzić bo sama nie wiem co zrobić. Pisz i dawaj znać, może Tobie się uda jakoś zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluch na zęba miał charczenie w nosku co prawda katarku w sumie nie miał wysoka gorączka większa ilosć kupek jęki piski nie spał w nocy tylko na rękach.kaszelek też miał.. no ja już słoiczków z owocami nie daje przekonał się do moich robionych wkońcu ;d no ale co do obiadków jeszcze nie jest przekonany do końca i słoiczki kupujemy z obiadkami no ale sądzę ze za niedługo będzie jadł i nasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatriks - po zmiksowaniu jaglanki wychodzi konsystencja bardzo podobna do kaszki manny - takie małe grudeczki/cząstki kaszki. bo jak nie zmiksuję to mam kaszę oddzielnie, mleko oddzielnie i mały nie chce tego jeść. a tak zjada ze smakiem! z tym że musi być do tego owoc, jak do każdej kaszy zresztą :) my migiem ze spaceru wracaliśmy bo lać zaczęło a na zmoknięcie pozwolić sobie nie możemy, bo ok 15 idziemy do parku i na zakupy jak mąż z pracy wyjdzie :) a ja tylko 1 kurtkę jesienną mam :P i jak zmoknę to kaplica, nie ma więcej spaceru :) a że u nas dziś całe 12 stopni to bez kurtki nie wychodzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś pierwszy raz po ponad roku chodzenia do przedszkola doczekałam się pracy mojego dziecka wiszącej na ścianie :D zawsze odmawiał wykonywania prac, nie i koniec! a jak już malował, wyklejał czy rysował to potem to gniótł i wywalał do kosza. a teraz powyklejał i pozwolił przywiesić na ścianę :D ale jestem z niego dumna! taka mała głupota a jak cieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, kosmetyki zupełnie za darmo wysyłane prosto pod Twoje drzwi :) wystarczy się zarejestrować i polecic kilku znajomym. NAprawdę działa :) Kosmetyki sa markowe :) http://shinybox.pl/?ref=a9dd8fd Prezent dla mam :) Bo szcześliwa mama to szczesliwe dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U nas raczkowanie:) Siadanie mało go interesuję bo musi się wtedy skupić;D Moje dziecko to żywe srebro;D Dziewczyny współczuję bolesnego ząbkowania;( u Kapika dolne wyszły praktycznie bez objawowo. W sumie skojarzyłam , że w trakcie wychodzenia dużo spał może tak reaguje na ból? Dzisiaj do obiadku po raz pierwszy dodam żółtko, zobaczymy jak się przyjmię:) Co do spania - śpi calutką noc o ile wieczorem zje butle z kaszą:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie : Jak u Was z seksem? Nie wiem co się ze mną dzieję ale dla mnie mógłby nie istnieć:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralala1111111
Hymmm... Bylo tak samo.. ale minelo. trzeba sie troche postarac kupic cos sexi, zrobic nastroj. U nas klotnia dziala jak afrodyzjak :) smieszne :) hehe Jak robisz obiad to zrob taki specjalnie dla meza, z mysla o nim , wloz w to serce :) moze jakism deserek do tego :) a jak dziecko usnie to wspolna kapiel :) zadzaiala na 100% powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę , że to spowodowane jest tym , że mieszkam z babcią. Która nie puka jak wchodzi do pokoju itd stresuję się po prostu;/ Przed ciążą mieszkaliśmy sami i wtedy to mogłam non stop hehe az zaszłam tak hulałam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny masakra jakaś... powiem Wam tak moja Mała je ładnie budyń na normalnym mleku, serki, kiełbaski, zupki, gerberki wsówa ale tylko obiadki desrków nie chce, stoi sama na nogach , raczkuje, gawoży, ale ze spaniem to jakaś masakra.... daje jej jeść już bardzo dużo normalne produkty nawet na krowim mleku, moja położna powiedziała że nie ma co przesadzać najlepiej pomalutku wprowadzac wszystko bo 12 m-czne dziecko powinno jesc wszystko w pełni tego słowa znaczeniu , z jedzeniem nie ma problemów Nina je mleko modyfikowane na noc ok 18 kolacja a ok 19:30 kaszke z mlekiem 200-2300 ml i śpi tak do 1-2 w nocy a potem się zaczyna akcja co 2 godziny a dzisiaj w nocy np co 30 minut coś a rano do pracy jestem nieprzytomna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
nina! kielbase dajesz dziecku ? ja bym sie wstrzymala jeszcze przecierz wedliny u nas w sklepie to sama chemia!!pracowalam na miesnym i zawsze czytalam etykiety co tam jest... jak juz chcesz dawac dziecku mięsko to kup filet z indyka czy z kurczaka i upiecz dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a co do sexu to dla mnie tez mogł by nie istniec odkad zaszlam w ciaze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×