Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

barbara_varvara dziękuję za szybką odpowiedź :) Kurcze, mam nadzieję, że to mięso było zdrowe. Dziś je kupiliśmy i zjedliśmy na obiad - było smaczne. Ech trzeba mieć oczy w d.... przy tym małym pieronku. Aha! Zrobiłam biszkopciki z tego przepisu co podałaś i wyszły SUPER!!! Dawno takich pysznych i łatwych ciasteczek nie robiłam. Polecam innym mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a ja swojemu malemu zrobiłam przerwe od roznych"wynalazkow" bo nie dawno zaleczylam mu pupke a tu znow odparzenia:/ wyczytalam tez ze to moze byc przyczyna ząbkow a wiem ze ida gorne.... niby przy ząbkach kupka jest bardziej kwasna i dlatego jest problem:( obecnie malemu ciagle sypie pupe maka ziemniaczana i naszczescie pomaga bo wysusza i myje go tylko mydelkiem bambino . Ostatnio tez kupialm pieluchy w rossmanie bo sa w dobrej cenie i musze przyznac ze to są naprawde dobre pieluchy i sie na przerzucamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej małej właśnie wychodzi dolna jedynka - pierwszy ząbek i też ma takie kwaśne kupki. Była przez dobre 2 tygodnie odparzona - robiłam cuda żeby to zeszło - wietrzyłam, non stop przemywałam przegotowaną wodą, używałam sudocremu i nic nie pomagało, potem zaczęłam posypywać właśnie mąką ziemniaczaną i efekt był mały, ale zawsze coś. W końcu kupiłam Bepanten i po jednym dniu już było lepiej. Teraz smaruję przy każdej zmianie pieluszki i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dopiero jakos dalam rade na tyleczku usiasc :) wczoraj wieczorem na basenie bylismy. dzieciaki sie wybawily, Tomaszek w aucie zasnal i juz na noc spal :) dzis, jak to wsobote, troche posprzatalam, pogotowalam zupki na nastepny tydzien i pomrozilam, zakupy... no i niestety od rana walczymy z biegunka u starszego. nie wiem od czego to! moze wczoraj sie wody z basenu napil, bo przeciez szalal strasznie! do tego rano (zamin jeszcze na dobre biegunka sie rozpedzila) byl na rowerku z tata i spadl. jeszcze porzadnie mu sie policzek nie zagoil (warga juz ok, tylko sine lekko pod okiem ma) a dzis wielkiego guza na czole nabil!!!! ja nie wiem, co on taki wypadkowy ostatnio!!!! na biegunke dostal enterol, troszke smecty rozmieszanej z cola, jakims cudem strzykawka wypil. bo on tego nienawidzi! jak tylko wdzi smecte to ucieka :P o coli nie wspominajac! ale troszke sie udalo dac. mam nadzieje ze pomoze, zwykle 2-3 lyzeczki smecty i 1 enterol skutecznie biegunke u niego zatrzymywaly, zobaczymy dzis. tak Tomek zaczyna pic zezwyklego kubeczka :) mam takie plastikowe z Ikei i on jak je widzi to szaleje, wiec mu troszke daje :) oczywiscie bardzo uwazam zeby sie nie zakrztusil! na razie ja mu trzymam, jak jest juz malenko picia albo nie ma wcale to daje jemu i on tez sobie podtrzymuje i usiluje pic :) dzis 1 raz probowal wstac trzymajac sie lozeczka :) rano z 30 minut walczyl :D probuje raczkowac, bardzo intensywnie! cwiczy i cwiczy! oczywiscie przez to dziadostwo co go meczy po kilku minutach (czasem 2 czasem 10) rezygnuje i pograza sie w swoim swiecie, ale wtedy szybko reaguje i podnosze go, kulam albo robie cokolwiek innego byle odwrocic jego uwage i zaczyna walke od nowa :D rajlax - doslownie oczy w dupie trzeba miec :D ciagle cos kombinuja te male skrzaty! a najciekawsze to czego nie wolno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara - co do tesciow to u nas tez byla szybka decyzja z wyprowadzka! w niedziele klotnia a w srode juz wszystkie graty byly przewiezione na nowe mieszkanie!!! 1 dzien szukania ogloszen, ogladania mieszkan, 1 dzien pakowania i bylismy sami :D oj jak dobrze mi sie zrobilo!!!! wierze ze ci ciezko, jeszcze pamietam moje z nimi mieszkanie...bryyyyyy i zeby nie bylo, mieszkalismy sami, ale R chcial dostawic pietro do domu rodzinnego i tam mielismy byc, tesciowa prosila o to, marudzila nam z dobre 3 lata, w koncu sie zgodzilam, a potem zaczely sie schody....i pietro nie powstalo, a nas tam nie ma :D takze jak tylko masz okazje to uciekaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc tojahu :) wszystkim dziękuje za rady! Ale moja robi zwykle kupy,nie kwaśne.nie uzywam już chusteczkę tylko takie duże waciki. I mocze. Je w wodzie . Rajlax ale jaja z tym kurczakiem. :) ja też używam babydream z rossmana na przemian z pampers active baby . Wiola. Jak tam zdrowko? Sorka za błędy ale z telefonu piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:)) Dzisiaj wraca Mój P w końcu po trzech tygodniach nieobecności:)) Mały i ja juz od 6 nie śpimy. W ciągu tych trzech tygodni Mój Syn opanował siadanie, wstawanie w łóżżeczku teraz przy meblach oraz prawdziwe raczkowanie w dupie ma już pełzanie;D Ale też coraz bardziej wstydzi się obcych nawet czasem zapłaczę jak ktoś mu nie podejdzie! Biszkopciki z przepisu już chwaliłam! Piekłam już z 5 razy:) Co do pieluch używamy pampersów active baby 4 ale robią się za małe i właśnie się zastanawiam czy kupować 4+ czy odrazu 5? Zawsze kupuję pudła pampersów są w promocjach i nawet tanio wychodzi wg mnie nie ma lepszych ale każda Mama ma inne upodobania:) Na lekkie odparzenia stosujemyy Nivea i po problemie:) We wtorek planuję pójść z Misiem do lekarza na ważenie i mierzenie. W środę mam nadzieję klubik:) Mała agatka- też mam problem tzn obawy. Otóż mój P jak był mały też miał padaczkę:( Kurczę razy chyba nawet Mały miał atak tak twierdzi P. Podczas jedzenia zaczął się telepać ale nie był sztywny itd ale za to po tym "ataku" spał i to nas zmartwiło. Niby padaczka nie jest chorobą genetyczną ale oboje się stresujemy:( "Maluchy między szóstym miesiącem a piątym rokiem życia zazwyczaj mają drgawki spowodowane szybko rosnącą temperaturą w czasie różnych infekcji, a nie wskutek zaburzeń bioelektrycznych mózgu. " Narazie to była jednorazowa sytuacja ale obserwuję Małego. Mamy w sumie 5 zębów... w jednym czasie wyszły mu 3 zęby na górze. mamadzieci- jak sytuacja w domu? Jak Oliś i i Nikusia? Pozdrawiamy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no i Franeczek zdrowy :) od wczoraj od 18 zero kup, wiec biegunka opanowana :D Tomaszka mam nadzieje nie dopadnie, na razie dostaje Dicoflor, jak co dzien. starszaki na rowerze, Tomek mial z nimi isc ale podczas ubierania zasnal :P wiec spi w lozeczku, choc wlasnie skrzeczec mi zaczyna :) no to posiedzialam :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....29..... ......9500/77 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............7200/75 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..35.............9500/71 beattriks........Jakub...........08.02.-4300g............ ......24.............9400 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. 31................ 10kg/77 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................31............. 8400/73 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................31 ...............7640/70 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. 21.......... .6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .........25. ....7850/74 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................26. .............9200/77 Marcia21......Julia...........3414....................... 28...............8000/74 Pozdrowienia mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) jejuuu Tomek przespal cala noc :D od 20 do 6.30 :D gdyby jeszcze mamusia do 24 nie siedziala to tez bym sie wyspala :P ale nie wazne! on spal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, nie pisałam bo nie miałam kiedy, miałam ciężki tydzień, mąż non stop ma nocki z rana odsypia a małej w tym czasie w poniedziałek tydzień temu wyszedł pierwszy ząbek na dole lewa jedynka a w niedzielę wczoraj doszła druga, we środę byłam u pediatry bo dostała kaszlu i kataru oraz gorączki, bardzo wolno rosną te ząbki. Barbara też robiłam biszkopciki tylko ja następnym razem zrobię na mniejszą ilość cukru i trochę więcej mąki bo trochę za słodkie i chyba za rzadkie ciasto mi wyszło i po 20 minutach pierwsza porcja mi się spaliła. Też mam zrobioną szkołę policealną opiekunkę środowiskową i nie chcę na razie pracować w tym zawodzie bo trzeba dźwigać a ja mam problemy z kręgosłupem i trochę żałuję że nie poszłam na opiekunkę dziecięcą. Moja szkoła była darmowa bo państwowa. Lena też miałam henryka i mi pomogły czopki a później maść proctocomfort można stosować w ciąży i karmiąc piersią. Ten basen co pisałaś wg mnie trochę drogo sobie liczą jeśli jeszcze za swoje wejście masz dodatkowo płacić, może takie ceny są u Was w mieście bo w Warszawie w karnecie wychodzi po 20zł za 30 minut ale w cenie już jest jeden rodzic a jeśli ktoś jeszcze chce towarzyszyć to 10zł dopłaca. Mamadzieci napisz jak dzieci i zdrówka życzę. Beatriks jak kapuśniak posmakował dziecku? Bubik triderm to antybiotyk dość silny ja to miałam na gronkowca, lepiej spróbować tormentiol jak pisała Tojah chociaż i to jest silne. Uwaga na kupki z kwasem jeśli bardzo śmierdzi a dziecko miało styczność z innymi dziećmi np żłobek to może być rotawirus. My w tamtym tygodniu kupiliśmy nowy fotelik bo w tym pierwszym już prawie główka wyszła poza i kupiliśmy też krzesełko do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja tak tylko na chwilkę bo lecę spać :) Marcia- Ja miałam podejrzenie Henryka ale na szczęście okazało się, że to po porodzie po prostu jakieś anomalie które bolą. mała agatka- gratuluje , oby więcej takich nocy ;) Przypomnij sobie co zrobiłaś wczoraj, że tak spał może to sekret :D U nas ząbka nadal brak co mnie już niecierpliwi! Widzę, że na dole po dziąsełkach , że już tuż tuż :) Ja oczywiście zajęta jestem mocno szukaniem domu dla dwóch piesków. Wyzwala to we mnie sporo smutnych myśli :( Do póki nie znajdę im lokum nie zaznam spokoju. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
witam!! :) padam na twarz.... Błazej ostatnio zle mi spi w nocy tzn popłakuje budzi sie co jakies 40 min a ja chodze nie wyspana na dodatek ciagle mi sutki gryzie :/ zapewne zeby ida. Odkad maly sie urodzil ani jednej nocy nie przespalam:/ w dzien tez z nim nie pospie bo on spi gora 45 min i przez ten czas zazwyczaj cos robie typu pranie,zupke itp no i jak zawsze wstaje przed 6:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no i spania koniec :P :P :P ta jedna noc to ewenement byl :P dzis nadrobil z nawiazka, co 30 minut plakal, krecil sie, pojekiwal....nie wiem o co chodzilo! nic specjalnego poprzednio nie robilismy! moze wczoraj za wiele wrazen mial. bylismy wieczorem na urodzinach Franka kolegi i sporo nowych osob bylo, jakis tam halas itp. ale nigdy zle mi na takie zgromadzenie nie reagowal! choc coraz starszy jest to wiecej rozumie :P tak czy siak na rzesach chodze. dzis mamy wizyte u urologa. ma nam dac skierowanie do lekarza z kliniki i juz tam na miejscu bedziemy szczegoly operacji ustalac. zapewne za rok maj - sierpien, jakos w tym przedziale. moze nawet nieco wczesniej. Barbara - znam bol nieprzespaych nocy:P u mnie od maja zanim w ciaze zaszlam to sie ciagnie, bo najpierw w maju zachorowal Franek (i cale noce czuwania, wlasciwie az do wrzesnia to trwalo!) potem ciaza i cale noce nad toaleta, albo spania na polsiedzaco z miska miedzy nogami, bo niby nie wymiotowalam ale rucalo mna strasznie jak lezalam, potem biodra i spojenie, potem urodzil sie ON i juz calkiem sen sie skonczyl :D ale co tam, kiedys sie wyspimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, No muszę się pochwalić :P Mój Kubusiek wczoraj normalnie zwalił mnie z nóg! Tańczył! Usłyszał w radiu nagle muzykę i stanął przy mnie trzymając się fotela i zaczął uginać nóżki w kolankach rytmicznie, i się cieszył głośno :D Tak śmiesznie sprężynował :) Już wcześniej, jak z nim tańczyłam to zauważyłam, ze nóżkami rusza, chyba załapał o co chodzi, bo tańczymy tak chyba od urodzenia :) Poza tym Małemu urosły włoski o ok 2 cm i zaczynają się chyba kręcić :) Kolor oczu ma brązowy - dokładnie taki, jak tata :) A u Waszych Maluchów zmieniły się oczka i włoski? Marcia21 - niestety nie zrobiłam tego kapuśniaczka, bo Jakub słabo ostatnio je i kupki ma brzydkie, więc wstrzymam się na razie z nowościami, ale jak tylko zrobię oczywiście napiszę jaka była reakcja Synusia :) cayn - a co u Ciebie? :) Jak Oliwia? Wiola100 - ja też podejrzewam Henryka, ale nie boli mnie - no muszę się w końcu wybrać do gina... U nas też nadal ząbków brak :) Powodzenia w szukaniu domków dla psiaków! barbara_varvara - spróbuj się przespać chociaż te pół godzinki z Małym w dzień, naprawdę się zregenerujesz, a posprzątasz jakoś później - ja staram się tak robić, bo też nie wyrabiam.. mała_agatka - Jakub też gorzej śpi, jak ma za dużo wrażeń w dzień. I też myślę, ze kiedyś się wyśpimy :D Ostatnio pocieszyła mnie koleżanka, że nie spała 2 lata :P Pozdrawiam Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Nasze Maluszki***** Nick...............Imię..........waga urodzeniowa......wiek ważenia....waga/wzrost Bubik..............Marek.........3840 g.............. .....29..... ......9500/77 m.flora............Marcysia......31.01.2012.............. . ....24...... .....6600g Birka87...........Przemek........3680 g......................20.............7200/75 Varvara_Barbara....Błażej......3190.................... ... ..35.............9500/71 beattriks........Jakub...........08.02.-4300g............ ......24.............9400 mała_agatka....Tomek..........11.02.-3560g.............. 31................ 10kg/77 jusial..............Marysia........2900 g............. ............20............7450/64 kassiiulla.........Julka.............20.02.2012.......... .. ......21..............8000 g mamadzieci.....Olivier...........3200 g.......................31............. 8400/73 kwiatuszek@...Tymon... .. ......14.02.20112............... 12...............6000/61 cayn ..............Oliwia ............3460 g ....................31 ...............7640/70 załamana11 ....Jakub....29.02.2012.......................11........7000 /63 Lena0..............Blanka............3240g............... ... ...14..............5335/60 jagnajagna.......Staś...............3350g............... .......14..............6840/63 Wiola100.....Lucyna......18.02.2012....3345.............. 21.......... .6800/? Pietrunia22.........Wojtek...........3550g............... .........25. ....7850/74 Endlessly.............Błażej............3570g.......... ............12............5885/61 werka_bmw.......Oskar.......4,130.......................1 7............... 775 5/64 oluskaaa1.....Kapik.......3920g.......................30. .............10,4kg/79cm Marcia21......Julia...........3414....................... 28...............8000/74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola wiem że Ty miałaś podejrzenie henryka ale Lena też pisała że ma :-) Zapisałam dziś dziecko do żłobka państwowego ale chyba się nie dostanie bo jest na liście dopiero 430 normalnie porażka. Ja dzisiaj swojej ugotowałam pomidorówkę pierwszy raz i wcinała ze smakiem, ostatnio słoiczkowych tak nie chce jak moich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajlix
Marcia. Podaj przepis na tą pomidorówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) To ja piszę po ciemku, i jakoś mi leteki przeskakują :p Moja malutka dzisiaj jakaś marudna jest - drugi ząbek się przebija i chyba dlatego...no przynajmniej mam nadzieję, że nie od tego surowego mięsa, co zakosztowała w sobotę. Ech mam schizę przez to straszną, całą niedzielę przepłakałam. A tak w ogóle to nie pisałam, bo mąż był przy mnie - ale to on wtedy małej miał pilnować...był z nią przez minutkę i już tyle się narobiło. Ech te chłopy, czy Wasi też są tacy bezmyślni,nieodpowiedzialni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
dziewczyny mam problem.... co moze oznacz bol udolu piersi? bol moge porownac do siniaka jak sie dotykam pod sutkiem tak okolo 1 cm w dol? niewiedzialam jak to opisac:P moj mąż prawdopodobnie w lutym wyjezdza do pracy do holondii:( tylko dobrego ze wyprowadze sie od tesciow a on jedzie zarabiac na mieszkanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
Hello Ostatnimi dniami moja mala regularnie wstaje o 8 rano a po okolo poltorej godzinie znowu chce spac i idzie tak na ok godzinke spac. Potem w ciagu dnia ma jeszcze 3 drzemiki . Ale zaczyna mnie to zastanawiac dlaczego taka ciagle senna jest bo jak tylko sie obudzi to wyglada jakby znowu jej sie chcialo spac, ciagle pociera oczka i ziewa w ciagu dnia. Innymi slowy budzi sie po to zeby pomarudzic ze znowu chce isc spac. Nieraz spie z nia w dzien bo jednak tej sennosci towarzyszy ciagly glod cycka. Innymi rzeczami sie nie najada jedynie kosztuje. Dzis wstalysmy o 11 rano z krotka przerwa na kupke o 8 i zaraz znowu wrocila do spania. Niby jest dobrze moze sie komus wydawac ale wcale nie mam wolnego bo musze pilnowac tego jej snu bo zeby byl nieprzerwany musze z cycem natychmiast sie wystawic zeby sie nie wybudzila i tak waruję przy niej. Ząbków jeszcze nie ma ale wydaje mi sie że jest cos na rzeczy bo dzis wyjatkowo marudzila i poplakiwala a nigdy jej sie to nie zdarza. Ruchowo moja córka jest bardzo do przodu, chos nie uwazam tego za cos najlepszego gdyz lepiej jak dziecko zaczyna chodzic po roku czasu- tak twierdzi prof ortopedii., ale nie daje mi sie jej powstrzymywac przed wstawaniem. Ostatnbimi dniami robi nowe gesty polegajace na podnoszeniu reki lub obu rąk w gescie pozdrowienia celebryckiego. Zafascynowaly ja zyrandole i wogole strasznie rozglada sie do gory. w niedziele odkryla swoj cien i byla bardzo zdziwiona. Z moich obserwacji wynika ze dziecko ma swoje okresy lepszego lub gorszego zachowania, spani lub jedzenia. Ale wszystko jest przejsciowe. to poswiecenie i czuwanie przy dziecku mimo jego humorow stalo sie dla mnie juz takie naturalne i jest dla mnie oczywistym obowiazkiem pomagac dziecku przejsc przez to. Ostatnio lepiej mi zasypia tzn nie ma juz tego szaleju tylko nacucha sie dowoli i odwraca sie odemnie ywginajac cialo w smieszny łuczek i śpi. .. ps Duzo pisze o swoim dziecku pozytywnego, nie miejcie mi tego za zle.. Uzywam prawie wylacznie pieluch gaga dostepnych tylko w tesco (czasem babydream), ale wg mnie gagi sa super chlonne i nawej jak sa nabombowane moczem to nie czuc w dotyku mokra. Polecam. Chusteczek zawsze uzywalam sporadycznie ale zawsze jednych tzn rossmanowskich babydream rozowych, Nie wiem jak Wy ale patrzac na sklad chemiczny sa wg mnie najlepsze na ogolnodostepnym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia- sorki za pomyłkę :) Lena0- Mi lekarka jak było podejrzenie Heńka kazała kupić Linomag i Flucinar (maść lub krem). rajlax- mój też jest jest taki. Ostatnio wyobraź sobie, sprzątałam klatke schodową (była nasza kolej) i weszłam aby na chwilke żeby mopa wziąć a tu mąż przepierał na przewijaku Lucynkę i wyszedł po coś z pokoju do łazienki na chwilkę a ją zostawił! Niektóre dzieci juz stoją a on myśli, że nasza z przewijaka się nie wydostanie... barbara- idź do lekarza, niech to sprawdzi. Polecam Ci bardzo bardzo pana dr. Nowakowskiego. Przyjmuje w przychodni na Nowowiejskiego Profimet bodajże :) inezz- moja też przez pewien okres tak miała. Ciągle wyglądała na nie wyspaną. Miała 2 drzemki w ciągu dnia a w nocy ładnie spała. W końcu zadbałam o to żeby sen był spokojny. Jak zasypiała w wózku to siadłam gdzieś na uboczy żeby nie telepać , albo w domu w łóżeczku jak zasypiała to pilnowałam żeby było cicho :) Już wygląda mi na wyspaną... Beatriks- to proktolog bada takie rzeczy a najlepiej chirurg -proktolog :) W razie co to od razu zabieg może zrobić. Nie zaniedbuj tego bo od Heńków nie leczonych nowotwory się robia ja sama znam 2 osoby które mają i miały... prze to nowotwór. Jeden chłopak 30 lat zmarł już a kobieta ma zrobiona stomię i po chemii :( Lekarz wkłada palca powiruje troszkę w środku i określa problem :D Zamówiłam Lucynie Kubek treningowy Aventu do nauki picia z kubków :) Hehhe no on myśli, że to gryzak :) Łapie za te rączki i żuje końcówkę gumową. Mam nadziej, że załapie bo to dopiero dziś przyszła paczka. Dziś po 12.00 moja koleżanka urodziła córeczkę. Tak się cieszę, że Lucyna będzie miała jakąś koleżankę w podobnym wieku :) Wyobraźcie sobie , że po 2 kroplówach oksytocyny tylko bóle miała a wcale nie robiło się rozwarcie i cały dzień łaziła aż zrobili cesarkę. Dziewczynka nazywa się Kornelia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedną rzecz chciałabym zapytać. Może któraś z Was słyszała o takim czymś.. Moja Przyjaciółka jest w ciąży i ma termin na 20 grudnia. Była ostatnio na 3 przesiewowym badaniu i wszystko ok poza jedną sprawą. Pytał jej lekarz czy przebywa wśród palących bo on tak widzi po USG. Ona wręcz bardzo unika dymu! Sama rzuciła palenie jak się dowiedziała o ciąży. I na karcie jest to opisane jako ,, widoczne cechy zwapnienia miąższu ". Łożysko jest zdrowe. Mówiłam jej żeby odżałowała kasę i poszła jeszcze do jakiegoś innego aby żeby USG zrobił i powiedział jak on to widzi ale nie wiem czy pójdzie. Nie chce jej zmuszać bo to jej decyzja ale ja się martwie troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość priorytecik
Wiola- zwapnienie miąższu oznacza, że łożysko szybciej będzie się starzeć, mogą być złe przepływy, dziecko moze potem nie dostawać tyle substancji odżywczych ile potrzebuje. I tutaj najsistotniejszym czynnikiem jest właśnie palenie. Ale są kobiety u których łożysko będzie się starzeć szybciej-tak poprostu mają. Powinna zrobić usg jeszcze u innego lekarza a jak potwierdzi to często chodzić na wizyty z dobrym usg i pilnować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
ale jak ja bylam na usg to lekarka mi mowila ze ona tez widzi ze ktos pali w moim otoczeniu. Tak wiec niech znajoma omija miejsca gdzie sie pali:) no ja jestem zarejestrowana na dzis do lekarza rodzinnego aby mi tą pierś zobaczyl. Mam nadzieje ze nic złego sie nie dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
priorytecik- dzięki za odpowiedź. Ja własnie też jej radzę żeby szła na konsultacje do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×