Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

U nas masakra. Coś się małej pomieszało ze spaniem i dwa dni z rzędu do 4 rano nie śpi. Nie płacze tylko po prostu jakby nie chciało jej się spać. Chodzimy jak zombie, szczególnie, że w piątek do pracy musiałam wstać o7... Zobaczymy jak dziś. A w jakich porach i jak długo sypiają wasze dzieciaczki? inez też szukałam na temat mleka: "Dlaczego mleko krowie jest nieodpowiednie? Zawiera ono za dużo obciążających nerki dziecka białka i sodu, a za mało żelaza zapobiegającego anemii. Ma też za dużo nasyconych kwasów tłuszczowych i za mało witamin A, D, E i C, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Ponadto w mleku krowim nie jest kontrolowany poziom metali ciężkich i pestycydów, hormonów i antybiotyków pod kątem norm dopuszczalnych dla niemowląt. " http://www.faceci.com.pl/r_mleko.html http://zdrowie.tripod.com/milk.html http://mleko.ojoj.pl/ Ja długo swojemu dziecku krowiego mleka nie podam. Jak miałam wykłady z prof, któy podzielał opinię jak wyżej nie piłam mleka przez kilka lat. Z resztą do tej pory pijam tylko w kawie, z platkami sporadycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
hej Lena ja tez uwazam ze mlkeo krowie nie jest najlepsze dla niemowlat bo ma inne proporcje skladnikow niz matczyne i nie zawiera pewnych innych skadnikow ALE przeciez mleko modyfikowane jest robione na bazie mleka krowiego (plus dodatkowe witaminy, nukleotydy, pre i probiotyki itp) - i tutaj jest paradoks bo mm jest reklamowane jako (w skrocie powiem) swietne a krowskie jest "be"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jesteścieście ciekawe to już mi lepiej :) Wracam do żywych po ,,nie wiem czym" ;) Tylko wczoraj i dziś znów to krwawienie :/ Czekam do 15 grudnia na wizytę umówioną... Nie mam pojęcia co to może być. Wczoraj robiłam test ciażowy ale wyszedł negatywnie (na szczęście bo ciągle hormony brałam). I Lucynka już prawie, prawie wyrywa do raczkowania... jej sosób teraz to siedzenie ,,po turecku" i na rękach ciągnie sunąc nogami skrzyżowanymi a nie daj Bóg jak jej się nóżki do raczkowania przeskoczą - bo wtedy do siadu nie moze wrócić i się drze! :) I jagna- ja zdrowie? Lepiej już ma dobre? I inezz- ja czasem dolewam mleko krowie(1,5%) jak robię banany zblenderowane z biszkoptami na deserek. Nie mamy problemów żadnych po takim jedzonku. Czasem też daję jej troszkę mleka od siebie jak jjem płatki z mlekiem na śniadanie. I Beatriks jak włosy wyszły? JAki kolor kładłaś? A ja czytałam , że od 9 -10 miesiąca dzieci juz potrafia świadomnie nazywać mamę i tatę... I Aż mi wstyd jak czytam, że wasze kucharzenia... a ja taka leniwa co do gotowania :/ Za oknem biało - nareszcie! Kocham zimę i mam nadzieje, że przynajmniej Św. Mikołaj będzie miał możliwość na saniach w te święta przyjechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
hej czy ktos tutaj odliczal vat za materialy budowlane???????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wielkie przygotowania do urodzin Franka :) dokladnie 4 lata temu na porodowce lezalam i parlam jak oszalala :) tak samo sypal snieg jak dzis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się zima rozszalała:):) Cudownie:) Dziewczyny ja ponownie proszę o login i hasło na pocztę bo Wiolka mi wysyłała ale coś jest nie tak bo nie zaloguje. My dzisiaj do laryngologa... martwią mnie te pozostałości w nosie jeszcze po wodach płodowych bo do tej pory coś ciągle charczy w nosie. W sumie bardziej nakręciła mnie teściowa no ale idę żeby nie było. Pozdrawiam gorąco w ten zimny dzień:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esga wysłałam ci login i hasło na pocztę to zobaczysz czy zadziała. I no u nas też biało i byłam z Hania na sankach, cieszyła się bardzo:) odparzenia już prawie nie ma, także juz jestem szczęsliwa, bo zdrowsza psipsia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo! U nas też zimowo i pięknie :) Zabrałam dziewczyny na spacer i porzucałyśmy się śnieżkami :) I Agatka wszystkiego najlepszego dla Franusia! Ale ten czas leci :) I Igła - super że pupcia Marcelinki już lepsza :) I Wiola100 - ciekawe dlaczego masz takie dziwne "akcje". Może to przez te hormony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
igla czy "ex" w wykazie pkwiu oznacza ze rzecz ytych wogole nie uwzgledniac do rozliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iinez z ex to jest tak: część rzeczy wchodzi część nie- te które są tam wyszczególnione "z wyłączeniem" to oczywiście nie. Jesli masz konkretne materiały i symbole PKWiU albo starsze SWW, to możesz mi na skrzynke podesłac to postaram sie zaklasyfikować. Jesli oczywiście tutaj nie chcesz mama.hani@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
igla dzieki za pomoc, jak bede miala klopoty z tym to zapytam Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, U nas dziś pięknie było, lekki mrozik 1 st C i słoneczko, ale Jakub wytrzymał pół godzinki na spacerku i zaczął marudzić, wiercić się w wózku, ze musiałam zawracać do domu, bo myślałam, że może głodny czy śpiący, a on po prostu chciał się bawić :) Od kilku dni rano nie chce wcale jeść, dopiero po drzemce czyli ok 15ej je pierwszy posiłek, później jeszcze 2. Poza ty oczywiście jedziemy na piersi. Kubuś robi ostatnio takie gryyyy, gryyyyy i tak to śmiesznie brzmi :) Chodzi coraz lepiej i ćwiczy przy narożniku puszczanie się na coraz większe odleglości, 3 kroki robi i się łapie :D lubi stać bez trzymanki. Fajnie nauczył się otwierać szafki w kuchni, staje przy szafce, jedną ręką się przytrzymuje, a drugą otwiera szafkę, bach na pupę i na kolankach do szafki zagląda :) Ostatnio też zauważyłam, że jak coś trzyma i chcę mu to zabrać, to zaciska rączkę i się wyrywa, bym mu nie zabrała :) Barbara - kiedyś pisałaś, że Cię boli pierś i byłaś chyba u lekarza? Przypomnij co to było, bo mnie tak boli dziś od rana, czuję w środku wyraźne zgrubienie, pierwszy raz tak mam... jagnajagna - dzięki za przepis, brzmi super smacznie, napiszę jakie wrażenia, jak zrobię te pierożki :) Wiola - robię na średni brąz ale mam w planach rozjaśnianie na jasny brąz, ale to plany może na lato :) Dobrze, że lepiej się czujesz, ale dobrze by było to zdiagnozować. esga89 - napisz jak po wizycie u laryngologa. igła.z.nitką - super, że lekarstwa pomogły :) i Marcelinka też pewnie szczęśliwsza :) rajlax - też dziś dałam Kubie śnieżkę na spacerku i zaczął ją jeść oczywiście :P lena0 - Kuba też miał problem ze spaniem, ale jak zasnął o 23ej to już spał do rana - oczywiście z 3, 4 razy budził się b=na jedzenie, ale na śpiocha :) i wstaje przeważnie ok 8.30. Dziś w końcu zasnął o 20ej, tylko, ze budził się co godzinę po to, by pić przez 4 minuty.. mała_agatka - wszystkiego najlepszego dla Franka i miłej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście wczoraj zasnął o 20ej, a dziś to się okaże dopiero :) ale narobiłam literówek, bo piszę i patrzę na Jakuba :) Wczoraj nabił sobie guza na czółku.. ale dziś nic już nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatriks bylam u lekarki i ona powiedziala ze nic tam nie widzi, Czulam jak by mnie ktos skopal po tej piersi:( bardzo duzo przystawialam wtedy malego aby zastój sie nie zrobil. Przeszlo samo. Na przyszlosć lekarka kazala mi robic oklad z liscia kapusty(najpierw rozbil go mlotkiem) i smarowac altacetem. Teraz za to mam wielkiego siniaka bo Błazej zle zlapal,zrobil malinke i siniaka na raz.... Sto lat dla Franka !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u nas katar się zaczyna u Miśki:(:( jutro zyrtec musze wykupić koniecznie! Hania taka wspaniałomyślna,że wtargała Marcelkę na swoje łóżko:O jak to zobaczyłam to przerażona byłam. no i strach je już zostawić same, bo obejmuje ją od tyłu pod pachy i nosi - MASAKRA!!!! a mała oczywiście uchachana, hania zreszta tez... My same siedzimy, bo mąz na II zmianie. Misia już marudzi bo śpiąca - spałą tylko raz w południe godzinkę... idę bo marudzi pa dobrej nocki i przede wszystkim przespanej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za rok urodziny w sali zabaw! Zadnych urodzion w domu :P Kto to teraz posprzata??? Franus przeszczesliwy! Tomaszek tez :P Wybawil sie za wszystkie czasy :) Tort ladnie zjedli :P Jak jeden tak drugi :) Teraz Tomaszek spi, Franek tez zasypia, bo juz zmeczony calym dniem. A ja umieram, bo wczoraj okres dostalam. Dzis leci jak z kranu i wszystko boli :( I Dziekuje za zyczenia :D I Tomaszek nie lubi sniegu. Jak pada to musze mu folie na wozek nakladac bo inaczej placz wielki jak mu troszke na nos spadnie. To samo z rekawiczkami! Macha lapkami jak oszalaly zeby je zrzucic :P I Igla super ze pupa ladnie na masc reaguje :) A takie noszenie to skads znam :( tez strach ich zostawic na chwile samych!!! I Lena - Tomasz spi roznie, tzn pory sa stale - pomiedzy 10 a 12 pierwsza drzemka - czasem trwa 10 minut a czasem 1,5 godziny. Potem pomiedzy 15.30 a 16.30 kolejna, i ta tez trwa od 10 minut do godziny. Jak rano spi krotko to po poludniu tez tak bedzie. Jak rano ladnie przysnie to i pozniejsza drzemka zwykle dluzsza jest. Wieczorem chodzi spac pomiedzy 19 a 20 (zwykle 19.20-19.30) i spi (z co najmniej 2 pobudkami) do 5-7 (zwykle wstajke w okolicy 6) I Wiola super ze lepiej sie czujesz! I Esga i jak laryngolog? I Beatriks no to niezle Kuba chodzenie cwiczy :D Tomek na razie odkrywa to ze jak za daleko stanie to moze 1 krok zrobic do przodu (oczywiscie kurczowo trzymajac sie czegos przy czym stoi :P ). Tomato tez dzis guza zaliczyl :P Coz taki czas guzowaty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igła znam to :) Moja starsza też tak robi z Martusią. Czasami jestem przerażona, że traktuje ją jak lalkę. Ostatnio nauczyła ją wchodzić na łóżko i z niego schodzić :) Super to wygląda jak Martusia odwraca się tą pulchniutką pupą w pampersie i spuszcza nóżki w dół, żeby zejść z łóżka. Takie maluszki o wiele łatwiej i szybciej uczą się od starszego rodzeństwa, niż od nas :) I Beatriks czyli rośnie Ci mały kaskader w domu, hihi. Odważny chłopczyk. Moja zrobi 2-góra 4 kroczki i siada - jest bardzo ostrożna - co mnie cieszy :D Dziś w ogóle nie próbowała chodzić, za to uczyła się sama siadać na nocnik :D I Agatka - zagoń chłopa do sprzątania.... a co, w końcu masz "trudne dni"! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
moja o dziwo juz zasnela ale miala dzis tylko jedna drzemke 2.5h no i jak moje zdolnosci krawieckie oceniacie, to moje drugie dzielo, pierwszym ktore uszylam na maszynie bylo cos ala pan metka u mnie tez puchowo na dworze ale teraz to juz na spacer cieko mi bedzie... jagna jaki kolor w sypialni na sciane wybraliscie bo ja teraz poszukuje inspiracji poprosze z zdjecie jesli ktos zrobi pierozki z pesto, wogole poprosze o zdjecia waszych dziel kulinarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje szczescie tez juz spi, zasnal o 21.30. Znow byl krzyk, nie mam pojecia dlaczego... karmienie, noszenie, tulenie - nic nie dzialalo! To jest tak glosny wrzask, ze az czuje jakby mi glowa miala peknac... Nawet tata nie dal rady dzis, ale wzial go, poprzytulal, a ja w tym czasie doszlam do siebie :P , po ok 15 minutach wzielam go, a on nagle glodny.. i zasnal przy piersi :) mamablazeja - dzieki! Czyli to normalne, to dobrze i chyba juz troche mniej boli, a bol taki, jak piszesz, jakby mnie ktos uderzyl w ta piers.. igła.z.nitką - no, dzieciaki sa pomyslowe :) ale te pomysly, nie zawsze bezpieczne... mała_agatka - a smarujesz czyms, jak Tomek guza nabije? Ja smarowalam alkacetem, ale moze lepiej byloby lod przylozyc? iinez - sliczne zaslonki! Ale Ty i Wiktoria to piekne dziewczyny :) Wysle foto pierozkow, jak tylko zrobie, no i mojego krzykacza tez, ale on ciagle w ruchu, ze ciezko go zlapac do zdjecia :P rajlax - Kuba tez ostrozny, jak traci rownowage, to jeszcze zdazy ocenic odleglosc do podlogi i bec na pupe, albo na kolanka :) a guza ma jednego, bo zle wymierzyl i walnal w sciane, a drugi byl jak spadl z fotela, akurat jak siedzial ze mna, siegalam kubek,a on sie wychylil i na glowke spadl.. Ale nie ma po tym juz znaku. To 2 guzy - jego pierwsze. I No i tata tez juz spi :) A ja sobie zjem cos slodkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyta przebiegla pomyslnie dziewczyny:) zalecenia tylko takie zeby nie przegrzewac- czego nie robie i wychodzic na spacerki co rowniez codziennie robimy. To charczenie jest normalne u malych dzieci i z wiekiem zanika . ULGA NIESAMOWITA;) tylko oplakal sie biedny:( Agatka sto lat dla Synusia;) I pomyslec ze niedlugo nasze maluchy beda obchodzic swe pierwsze urodziny. Beatrix kurcze ale masz spryciarza w domu. Moj tez komhbinuje ale nie az tak. Milosz tez jak sje mu cos zabiera to wrzask i lapki scisniete a on naprezony jak struna. Spokojnej nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igla dziekuje za login i haslo ale nadal nie zaloguje sie:/ nie wiem co sie dzieje. Probowalam ze stacjonarnego komputera, laptopa a teraz z tableta i ciagle to samo:( Wiola tez mi przeslala identyczne dane jak ty i tez nic z tego. Ehh zlosliwosc rzeczy martwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esga89 - jak sie pojawi taki komunikat, jakby z errorem, po zalogowaniu, to chwile odczekaj i powinna sie otworzyc - u mnie tak sie nieraz robi - to chyba zalezy z jakiej przegladarki wchodzisz.. a login wpisujesz z .eu na koncu, nie .pl? pietrunia- moj maz dzis kupil Kubie klocki Wadera, chyba takie jak Wojtek ma, ok 30 elementow w kartonie i na razie Kuba jezdzi klockami na kolkach, a Wojtek jak sobie z nimi radzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tak wpisuje. U mnie pisze ze bledny login albo haslo:/ nie wiem co to sie stalo. Milosz spi ale pewnie niedlugo sie obudzi to sie wybierzemy na krotki spacer. Milego dnia dziewczyny;* Ps.: Co na obiad dla maluchow gotujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Ja dziś dzień pracowity miałam . Zakupy na mikołajki dla ,,naszych" chreśniaków. I byłam u lekarza z Lucynką bo nie pisałam Wam ale już dawno na jednej nóżce miała takie dwa ,,suche kółeczka" o średnicy ok 0,5 cm. Teraz zrobiły się czerwone, większe i trzy... Pani doktor powiedziała, że to chyba jakies uczulenie pokarmowe a nie mam pojęcia jak dojść od czego to bo to już dawno miała tylko teraz może od tygodnia szybko się pogorszyło. Również pupka czerwona i z krostkami od kilku dni jest leczona niestety nieudolnie! :/ Smaruje Bepanthenem, wietrzę, zmieniam częściej pieluszkę, wieczorem mąka ziemniaczana. A wszystko się zaczęło od podania pomarańcza, po tym zaczeła pupka się czerwienić... Potem dałam mandarynkę którą swoją drogą zajadała aż jej się uszy trzęsły :) I inezz- my mamy dwa kolory w salonie i dużo osób chwali je - fiolet z siwym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
wiola my wlasnie przed cwhwila skonczylismy malowac sypialnie..na fioletowo wlasnie, ja nie bylam za tym....jest troche za ciemno.. wiola ze skrawkow na zdjeciach widac troche mieszkanie, duzo bieli, soda z ikei chyba... to w moj gust Beatriks dziekujemy za mile slowa Lena twoja corka jak laleczka, sliczna, uroczy ma nosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
sofa twoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór dziewczynki I mamobłazja jagienko WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI IMIENIN! buziaczki I inez- fajne zasłonki (lubie takie wzory), tez chciałabym coś poszyć, ale narazie przy dziewczynkach nie mam warunków, bo ta maszyna i przybory krawieckie bardzoooo je interesują:O ,a szczególnie szpilki z kolorowymi "główkami", a i nici i wogóle wszystko! Mufinki bardzo smakowicie wyglądaja i chyba na niedziele zrobię, ale jeszcze zobaczę jak z dziećmi będzie. I no właśnie moje obie zakatarzone:(, Hania nawet zaczęła kaszleć:( na noc dałam im zyrtec i zobaczymy jaka dzisiejsza noc będzie? wczorajszej prawie wcale nie spałam - Misi strasznie spływał katar:O i sie budziła często. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×