Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

pewnie ze mozesz ale dla pewnosci zrob z moczu porannego bedzie bardziej wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelixaaaa
jesli pobolewa mnie podbrzusze tam gdzie jajniki,albo jak poleze na brzuchu zaczyna mnie tam bolec to moze cos byc??czy za wczesnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej NFZ jest do bani, następną wizyte mam 9 sierpnia to masakra jakaś we wtorek ide prywatnie do babki ktora prowadziła moja pierwszą ciąże chce juz usłyszeć moje serduszko:) a ja mam straszne mdłości na nic ochoty żadnych zachcianek i tylko wrzucam coś jak do smietnika bo troche mniej mnie mdli jak juz zjem...bllelee i przytyłam juz 2 kg jak tak dalej pójdzie to powtórze swój wynik z pierwszej ciąży 25!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelixaaa ja miałam dostać okres 6czerwca, i 5byłam jeszcze w 100% pewna, ze dostane ten okres - miałilam wszystkie objawy... okresu nie dostałam, 10czerwca zrobiłam test wieczorem, no i pokazaly sie 2kreseczki, jedna ciemna druga jasniutka ale jednak było widać 2 :) najlepiej jednak zrobic test rano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimizi - Według mnie dziewczynka :) u mnie narazie cisza jest zero wymiotów od początku piersi normalne noc mnie nie boli .... :) ja ide jutro na wizyte będa odbiram wyniki i będą mi zakładać karte ciąży ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................wiek......termin porodu...płeć.....miasto ka27 ................. 27.......27.01.2012.....??????????? aguniaaaa...........26.......02.2012..............ważne żeby było zdrowe kimizi................30.......02.2012..............???.............Wrocław katjusza81..........30.......02.2012........... syn - czuję to caroosia.............28.......02.2012...........córka - też to czuję ....Wrocław niespo_dzianka....19.......02.2012..........wszystko mi jedno tylko aby bylo zdrowe taka tam aga.......29.......03.02.2012......hm zobaczymy......Elbląg ksenia26.............27......03.02.2012.......zdrowe ale może być dziewczynka Marcia21............25.......04.02.2012........żeby było zdrowe syll19.................20.......04.02.2012.... ...żeby było zdrowe mala_agatka.......27........06.02.2012.....??? Miarka..............27........07.02.2012...... mąż twierdzi że synek Endlessly............27.......08.02.2012........zdrowe (może być syn).... Niemcy margerita3310....23.......10.02.2012........czuję ZDROWĄ córkę......Jabłonna wegeate............23.......13.02.2012......???...Poznań kropka693..........26.......14.02.2012....... zdrowa córka mamadzieci........24.......14.02.2012........jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina.....27......14.02.2012........zdrow rajlax................29.......14.02.2012.......żeby było zdrowe.....Śląsk Cieszyński szczesliwa86......25.......17,02.2012.......zdrowe Edyyta .............25.......18.02.2012.......zdrowe...... Kraśnik nina_86............25........21.02.2012......nie chcemy wiedzieć......śląskie Załamana 1........25........22.02.2012.....napewno syn dziewczatko.......19........22.02.2012.... chce synka.... ŁÓdź Twoja_królewna..20........28.02.2012.....bez znaczeni aniawasde.........27.........28.2.2012.....jeszcze nie wiemy.....Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamadzieci >> dziękuję;) Mi to pasuje, bo mam wszystko po Lenie, więc nie będę musiała dużo uzupełniać. Ale oczywiście jak wyjdzie chłopiec to też będę szczęśliwa. Caroosia >> to my z jednych okolic:) Ja też chciałam córcię ubierać na takiego słodkiego łobuza, a ona teraz ma ponad 2,5 roku i jak ja jej szykuję rybaczki i trampki to jest płacz bo ona chce "siukenke":o Sprawdziłam jakie mi zleciła gin. badania i miałam zrobione: przeciwciała anty-Rh, morfologi, mocz ogólnie, posiew moczu, glukoza we krwi na czczo, VDRL, TSH, cytomegalia, toksoplazmoza i przeciwciała anty-HIV. Miłej niedzieli Wam życzę:) U mnie póki co bardzo leje i wieje nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też leje i wieje ;/ ech ładen mamay lato ;d a ja sie przechwaliłam no i juz byłam w wc ;/ ech wymioty i znów schudne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie mogę dziewczyny- dzień bez brązowego plamienia to dzień stracony. Wszyscy mnie uspokajają że takie małe plamienia to nic strasznego i np w okresie kiedy miała być miesiączka się zdarzają - ale i tak już ze stresu prawie nie jem i nie śpię. Chłop mnie zaczyna brać za histeryczkę, ale ja sama siedzę cały dzień i na niczym się nie skupiam tylko na moim organizmie. Do wizyty tydzień w międzyczasie nie zostanie mi jeden włos na głowie;-) Dziś wreszcie dzień gdy widzę się z moim B dłużej niż 20 minut przed snem. On taki stęskniony że by mnie z objęć nie wypuszczał a ja bez nastoju nawet na tulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miarka >> to może skontaktuj się jutro z gin. niech Ci przepisze duphaston czy coś w tym stylu, bo lepiej dmuchać na zimne. Trzymaj się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja duphaston biorę cały czas 3 razy dziennie. To plamienie jest zawsze pod wieczór ok 18-20. niewielkie, kilka brązowych plamek. Na pewno zadzwonię do mojej lekarki w pon ale pewnie każde leżeć i dalej brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u nas też pada. ale jest cieplej niż wczoraj :) miarka - chyba nic więcej dla dzidzi zrobić nie możesz. łykaj tabletki, leż jak najwięcej i się nie zamartwiaj bo z tego nic nie wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Nie było mnie tu tylko wczoraj, a tu takie zaległości :) Ja wczoraj myślałam, że oszalejęcały dzień mnie mdliło, wszystko bolało, sama nie wiedziałam czego chce :( na szczęście dziś już jest lepiej! Miarka jest pewna lekarka w B-B, która twierdzi, że to co bierzemy na podtrzymanie (duphaston i luteina) to barachło i przepisuje coś, co można kupić tylko na Czechach. Powiedziała mi to koleżanka, która 3 razy poroniła będąc na wspomnianych pow. lekach. U niej dodatkowym problemem była chora tarczyca, a dzięki tej lekarce teraz jest już w zaawansowanej ciąży :) Ja jutro jadę do tej lekarki, więc po wizycie mogę Ci napisać, co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :) A ja dopiero wstałam. Strasznie się czuję i jeszcze ta pogoda. W Warszawie zimno, pochmurno i deszczowo. Wypiję kawę i chyba znowu czmychnę pod kołdrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajlax- będę bardzo wdzięczna:-) W szpitalu mi mówili że póki są objawy ciąży plus krwawienie nie jest intensywne to nie ma co panikować. Ale wiadomo jak jest;-) Maż chce mnie na kilka dni wywieźć do rodziców żebym odpoczęła od tego myślenia;-) -może ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też tak mówił mój lekarz i przy każdym plamieniu kazał leżeć i odpoczywać. Puki co jest ok, ale na prawdę baaaardzo dużo leże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wpierwszej ciązy miałam plamienia wieczne;/ brałam jakiś czas luteine pżóniej duphaston aż zmienili mi na jakiś antybiotyk ale nie pamiętam już nazwy stosowałam kika dni i przeszło :) ale te plamienia mnie denerwowały strasznie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ale stron natrzaskałyście;) Ja drugi dzień walcze z zatokami i mdłościami. Powoli się wykańczam. Wczoraj ściągnęłam się z łóżka koło 12 dopiero i mąż mnie wyciągnął na zakupy. To nie był dobry pomysł. Zdążyłam dojechać do sklepu i wyjść z samochodu i tak zaczęłam wymiotować, że myślałam, że wszystkie wnętrzności ze mnie wyjdą. A wstyd mi było strasznie. Mąż mi tylko powtarza, że ciekawe czemu, że to ciąża a zresztą nikogo nie było i nikt nie widział a ja mam normalnie kaca moralnego. Co do bujaków z funkcją kołyski (ktoś wcześniej o tym pisał) to powiem tak: ja miałam kołyskę, zwykłą drewnianą i jestem bardzo zadowolona. Mała jako noworodek w ogóle spać nie chciała a bujana podrzymała trochę i nic się nie przyzwyczaiła. Skończyła 3 miesiące, poszła do łóżeczka i teraz ładnie śpi w łóżeczku. Następne też najpierw pójdzie do kołyski:) U nas też deszcz, deszcz, deszcz... A ja już potrzebuję słońca bo te zatoki mnie wykończą i nawet nie ma jak na spacer z małą wyjść. Miarka, ja w pierwszej ciąży jak zaczęłam krwawić to w szpitalu przepisali mi i duphaston i luteinę. Brałam i to i to jednocześnie. Mi pomogło i po tygodniu wszystko ustało. Ja bym się skontaktowała z lekarką bo mi się wydaje, że nawet jak jest lekkie krwawienie czy plamienie to tego normalnie nie powinno być. Życzę Wam dziewczyny spokojnej niedzieli i jak najmniej przykrych ciążowych dolegliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczynki w niedzielny paskudnie deszczowe przedpołudnie :) Muszę się pochwalić. Otóż dziś zjadłam naprawdę obfite śniadanie! bez żadnego kłopotu, bez wstrętu i obrzydzenia :) ostatnie 3 dni były katorgą, ale dziś mam nadzieję że będzie dobrze :) oby taki był cały dzień! :) no i w końcu się wyspałam :) dziś dzień leniuchowania i obijania się, mąż w pracy, niewiadomo o której wróci. więc za chwilkę wracam do łózia :D potrzebowałam tego najwyraźniej, i od razu lepiej się czuje :) pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czy wy macie wyleczone wszystkie zęby? Bo rozumiem, że w ciąży dentysta raczej odpada chyba, że wytrzymam bez znieczuleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu bez znieczulenia? ja chodziłam w ciaży do dentysty i podawał mi znieczulenie specjalne dla kobiet w ciaży ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co :D ja zadko chdoze do dentysty ide wtedy jak mnei boli ząb;d a wtedy jak byłam w ciąży to miałam wyrywany ząb właśnie na znieczuleniu dla kobiet nic nie bolało i wgl byłam tam tydzień przed porodem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dużo zębów do leczenia i niestety nie zdążyłam ich wyleczyć przed zajściem w ciąże, ale chciałabym wyleczyć wszystkie do porodu. Mam nadzieję, że się uda, ale bez znieczulenia nie ma opcji, żebym nawet na fotel usiadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak samo jak ja j abez znieczulenia tam nei wejde nawet ;d starsznie nie lubie dentysty ;/ wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale muszę. Ja jestem straszną panikarą, a naczytałam się i nasłuchałam, że niestety w ciąży mogą być problemy z zębami. Stają się słabsze i mogą nawet wypaść - oczywiście te uszkodzone już - dlatego wolę się przemęczyć i wyleczyć je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę regularnie- długo nosiłam aparat i mam nawyk dbania o zęby;-) więc z tym mam spokój. Nie wiem jak to jest że kiedyś kobiety w ciąży chodziły w pole itp i wszystko było ok. Do lekarza się chodziło dwa razy, stwierdzić ciąże i na poród A teraz kurcze - co słyszę to są problemy. Po sto wizyt, leki szpitale cuda wianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam niedawno u denstysty, też mam pare do leczenia i jedna ósemkę do wyrwania ale denstystka powiedziała mi żebym przyszła dopiero końcem sierpnia, sprawdzic czy cos nowego sie nie podziało. powiedziala ze nbie bedzie mi leczyc tak konkretnie w czasie ciazy bo nie da sie zrobic ani rtg ani nic, ani znieczulic hmmm dziwne bo czytałam właśnie ze da sie leczyc a nawet powinno sie w czasie ciazy zeby jakies zakazenie czy cos sie nie wdało, bo to tez moze jakos wplywac na ciaze i badania. a najdziwniejsze to to ze chodze prywatnie do dentystki hmmm narazie jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miarka - wszystko idzie z postępem. Ja nie jestem przekonana co do dbałości o siebie kobiet w ciąży za czasów mojej babci. I też troszkę nadwyrężone jest stwierdzenie " że wtedy wszystko było ok" było tak samo. Tylko teraz mamy możliwość wcześniej diagnozy i ewentualnej szybkiej reakcji, a wtedy? Wtedy nikt na to nie zwracał uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki, nie było mnie ponad tydzień i 21 stron do nadrobienia. Nick................wiek......termin porodu...płeć.....miasto ka27 ................. 27.......27.01.2012.....??????????? aguniaaaa...........26.......02.2012..............ważne żeby było zdrowe kimizi................30.......02.2012..............???.. ...........Wrocław katjusza81..........30.......02.2012........... syn - czuję to caroosia.............28.......02.2012...........córka - też to czuję ....Wrocław niespo_dzianka....19.......02.2012..........wszystko mi jedno tylko aby bylo zdrowe taka tam aga.......29.......03.02.2012......hm zobaczymy......Elbląg ksenia26.............27......03.02.2012.......zdrowe ale może być dziewczynka Marcia21............25.......04.02.2012........ zdrowe.........Warszawa syll19.................20.......04.02.2012.... ...żeby było zdrowe mala_agatka.......27........06.02.2012.....??? Miarka..............27........07.02.2012...... mąż twierdzi że synek Endlessly............27.......08.02.2012........zdrowe (może być syn).... Niemcy margerita3310....23.......10.02.2012........czuję ZDROWĄ córkę......Jabłonna wegeate............23.......13.02.2012......???...Poznań kropka693..........26.......14.02.2012....... zdrowa córka mamadzieci........24.......14.02.2012........jest córeczka chcemy Synka...śląsk mamakaterina.....27......14.02.2012........zdrow rajlax................29.......14.02.2012.......żeby było zdrowe.....Śląsk Cieszyński szczesliwa86......25.......17,02.2012.......zdrowe Edyyta .............25.......18.02.2012.......zdrowe...... Kraśnik nina_86............25........21.02.2012......nie chcemy wiedzieć......śląskie Załamana 1........25........22.02.2012.....napewno syn dziewczatko.......19........22.02.2012.... chce synka.... ŁÓdź Twoja_królewna..20........28.02.2012.....bez znaczeni aniawasde.........27.........28.2.2012.....jeszcze nie wiemy.....Warszawa Ostatnio jak pisałam to było Boże Ciało i dostałam wtedy dużych plamień, nie wytrzymałam i poszłam do szpitala na izbę przyjęć, tam lekarz mnie zbadał zrobił USG dopochwowe i powiedział że ni złego się nie dzieje, przepisał Duphaston i kazał brać 1x3. ja tą dawkę później zmieniłam bo miałam codziennie migreny i biorę 1x2. Czytałam że niektóre z Was też mają problem z migreną, mi lekarka pozwoliła brać ibuprom do 2 tabletek ale nie zaczęsto i teraz jak miałam to brałam po jednej i trochę przechodziło. Aniawasde, Margerita i w kropki również jestem z Warszawy. Ja u lekarza na pierwszej wizycie byłam w 7 tygodniu i odrazu założyli mi kartę, i wypisali chyba z 8 badań. Ja chodzę do przychodni przyszpitalnej i w ciągu miesiąca można się dostać do lekarza. Mamadzieci czy możesz mi powiedzieć co w kalendarzu mi wychodzi, mam 24 lata ostatnia miesiączka 1.05. Któraś z Was w dziale kadr pracuje, mam pytanie moja szwagierka w ciąży będąc na zwolnieniu miała wypłacane więcej niż zarabiała bo niby płacili jej za soboty i niedziele i czy tak naprawdę jest? Przepraszam że tak się rozpisałam. Pozdrawiam i miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×