Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

pietrunia22 miałaś rację... poczekałam i Mały teraz kopie częściej... widocznie się przekręcił tak jak pisałaś i dlatego nie czułam:) Jaka to ulga jak człowiek poczuje tego kopa:D heh będziesz mieć piłkarza:):) Do mojej wizyty zostały 2 tygodnie i już się nie mogę doczekać aż zobaczę syneczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyyta
Wiola100 ja zdecydowałam się na dr Polaka i poród na Staszica w Lublinie, przedewszystkim dlatego że miałam niemiłe wspomnienia z dr Mazurem i chciałabym już go nie spotykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak już rozmawiacie o szpitalach- to ja znów mam pytanie z tym związane- decydujecie sie może na własna położną, ktoś ma jakies doświadczenia w twej kwestii?? jak juz mówiłam pewnie ze względu na przeżycia siostry- strasznie boję sie porodu- nie tyle bólu ile komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mega przeziębienie, a dzisiaj muszę już iść do pracy, bo L4 miałam do piątku. Z nosa sie leje, oczy jak u prosiaczka, głowa ciasna, eh .... Wanda >> w I ciąży planowałam opłacić położną, umówiłam się z nią na spotkanie, ale o dziwo, ona sama (choć można byłoby myśleć, że robi to dla pieniędzy) mi to odradziła. W sympatyczny sposób oznajmiła mi, że wg niej szkoda pieniędzy, że to tylko dla mojego komfortu psychicznego, bo wszystkie jej koleżanki zajmą się mną tak samo, jak ona by to zrobiła nawet jeśli jej zapłacę. Z moich obserwacji wynika, że na położne raczej kobiety nie narzekają, wprost przeciwnie. Za to z lekarzami różnie bywa:o Miłego tygodnia życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka87 - hej a ty skąd jesteś ? ja Z chorzowa :) rodze na piaśnikach tam odbył się mój pierwszy poród i powiem super opieka itp.. nigdy nie poszłabym na godule tam co 2 dziecko z żółtaczką wychodziło koleżanka rodziła tam nie dawno robili usg wszystko ok a po porodzie okazało się ze dziecko nie żyje 3 dni jakiem cudem ? jak usg było ok zdupcyli coś przy porodzie ale ona z nimi rozprawę sądowa będzie prowadziła wiec nie zostawi tego tak.. Znam wiele przypadków że cos było nie tak ale długa historia każdy wybiera to co uważa za słuszne :) ja mieszkałam w rudzie śląskiej ale jechałam rodzić na piaśniki :) teraz również tam jak pisałam wyzej :) a ja dziewczyny czytam wszystko co piszecie mało sie wypowiadam teraz bo jakoś nie wiem co pisać;p u mnie juz po połowie ruchy czuje od 5 tyg spokojnie jak nie wiecej.. a teraz juz czuje pięknie kopniaki wszystko da się wyczuć.. w środę idę na Usg to sie dowiem moze w końcu co będzie bo jakoś dzidzia nie chce sie ułożyć dobrze i pokazać co ma pomiędzy nóżkami :D u mnie 7 kg na plusie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego się własnie boję, że coś spartaczą, jak u mojej siostry Kimzi wobec tego trafiłas na swietna położna, bo ja juz różne historie słyszałam Mam jeszcze czas na zastanowienie, w każdym razie ide do szkoły rodzenia, a rodzić bede z M więc może nie bedzie tak źle Co bede mówić, ze się nie boję jak mi się po nocach śni poród ALe jestem na połowe lutego może ktos na świerzo zdązy opowiedzieć:) A może jest jakś Mama z wlkp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak to jest z badaniem poziomu cukru. Mój ginekolog twierdzi, że nie musze robić w tej ciąży testu obciążenia glukozą skoro miałam robiony w poprzedniej i wszystko było ok. Robiłam tylko na początku ciąży testy na cukier na czczo i wyszły ok. Gin twierdzi że od poprzedniej ciąży nie minęło dużo czasu(mały ma 3 lata) i badanie teraz jest niepotrzebne. Co Wy na to? Ja się zastanawiam czy może jednak dla pewności nie zrobić tego badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Od dzisiaj siedzę w domu, do pracy już raczej nie wróce więc będę miała sporo czasu dla siebie :) Z jednej strony żałuję, bo nie wyobrażam sobie żeby tyle miesięcy nic nie robić, ale z drugiej strony będę miała czas żeby zrobić porządki, nauczyć się w końcu gotować :D, zadbać o swoją kondycję itd. Dziewczyny które mają już dziecko na pewno mają mnóstwo pracy, ale jak się nie ma tylu obowiązków to trzeba samemu je sobie wymyślać :D Jutro mam wizytę u lekarza. Ale się denerwuje :O Ostatnie wyniki toksoplazmozy wskazały poziom igg 223, w czwartek robiłam test igm i jutro dowiem się jaki jest wynik. Chyba dzisiaj nie zasne przez ten stres :O Prosze pomódlcie się za moje maleństwo, bo nie wyobrażam sobie żeby je stracić albo żeby miało być chore. Jeżeli nie robiłyście jeszcze testu na obecność toksoplazmozy to zróbcie to jak najszybciej. Macie już dziewczyny dużo ciuszków dla maluchów? Ja właśnie liczyłam body i w sumie w rozmiarze 56 mam tylko jedną parę. Zastanawiam się ile powinnam ich dokupić, moja koleżanka ostatnio wspominała że dla swojej córeczki miała kupione ok. 30 par w tym rozmiarze, ale to chyba niezła przesada. Prać nie musiała często, ale za to pewnie wszystko tylko po razie ubrała małej. Napiszcie też czy kupujecie z długim czy krótkim rękawkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyyta czy to było coś poważnego na co powinnam zwrócić uwagę? Też miałam propozycje od mojego lekarza który leczył moje jajniki ( przed ciążą) , że Dr. Polak jest ok i na Staszica pracuje i słyszałam o nim same dobre rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna też muszę zrobić badanie na toksoplazmozę i cytomegalię. Moja kuzynka urodziła synka i niestety nie słyszy. Robili badania genetyczne i wyszło, że jest to niedosłuch nerwowo- zmysłowy w stopniu głębokim genetycznie uwarunkowany. Oboje byli nosicielami mutacji jakiegoś genu i Damianek niestety to "odziedziczył". A we wskazaniach jest napisane, że krewni z niedosłuchem powinni zrobić badania. Ani ja ani mąż nie mamy problemów ze słuchem ale już mój tata ma... I dlatego pasuje mi zrobić to badanie. Dla własnego spokoju i ze względu na dziecko. Co do ciuszków to ja mam już trochę. Nie kupuję w rozmiarze 56 bo nie ma sensu. Za chwilkę wyrośnie i pewnie nie byłoby kiedy założyć Maleństwu wszystkiego w tym rozmiarze. Mam ze 2, 3 sztuki bodów w tym rozmiarze i o wszystko. Reszta większa:) Mam i z długim i z krótkim rękawkiem:) Teraz poszukuję ładnego i ciepłego kombinezonu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha lutówka
Niby nie ma sensu kupować ciuszków w rozmiarze 56 ale może się zdarzyć,że będą potzrebne- mi w 1 ciąży wychodziło na usg,że mała będzie mieć ok. 56 cm więc wszystko kupione było na rozm. 62 a tu mała miała 51 cm i kiedy ja leżałam w szpitalu po porodzie to mąż biegał po sklepach za kilkoma kompletami na rozm. 56- który i tak był za duży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna >> w poprzedniej ciąży odradzano mi kupowanie zbyt wielu ciuszków w rozm. 56. Lena ur. się 52 cm i podobnie jak pisze pomarańczka, latałam na szybko po sklepach i dokupywałam. U nas właściwie przez pierwsze pół roku w ubrankach królowały tylko bodziaki i pajace i wbrew pozorom potrzebowaliśmy ich dużo - dzieciom często się ulewa, pampersy źle założone wypuszczają swoją zawartość, czasami zdarzy się mega kupa, której nie pochłonie najlepszy pampers. My mieliśmy sporo body i pajaców, ale też mnóstwo innych ubranek, bo teściowa szalała na maksa. Dla mnie dziecko było tak kruche, a ja tak przestraszona, że pociłam się ubierając ją w sukieneczki i rajtuzki, dlatego przez pierwszy okres tylko te bodziaki i pajace (i to te zapinane z przodu, bo te zapinane na plecach były dla nas rodziców niewygodne do zakładania) używaliśmy, a cała reszta do dzisiaj jest nienaruszona (teraz wystawię na allegro, bo ma być chłopczyk:p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
Dziewczyny mam pytanie bo skoro jesteśmy "lutówkami" to musimy kupić coś ciepłego naszym maleństwom na zimowy spacer. Czy kupujecie kombinezony czy śpiwory?.Mi moje znajome doradzają śpiworki i już sama nie wiem co lepsze, wygodniejsze i cieplejsze dla maleństwa. No i najważniejsze jaki rozmiar kupujecie. Bo boje się że 56 będzie za mały a 62 za duży, także jestem w kropce. Może jakaś zimowa mama pomoże....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki! Ja kompletuję ubranka powolutku, na razie nie zwracam uwagi na rozmiary...jak coś mi się podoba, to biorę. Do tej pory brałam uniwersalne, ale od dziś już wiem, że mogę patrzeć na różowe :) hihi Będzie córeczka :) jejciu to już druga, więc będzie babiniec w domu :) Najważniejsze, że zdrowa. Badanie połówkowe było bardzo dokładne i dosyć długie. Wszystkie pomiary, narządy książkowe - kamień spadł mi z serca :) Twoja_królewna jak po badaniach? Mam nadzieję, że ok. Ja dziś zrobiłam badanie na toxo - igg i igm, wyniki będę mieć w piątek...już się boję. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pierwsze dziecko jest zimowe i z doswiadczenia powiem Wam, ze warto miec kombinezon chociazby z cieplego polarku do wozenia w foteliku samochodowym. W nim sa posy miedzy nozkami i nie da rady zalozyc spiworka. Chociaz sa takie specjalne wlasnie do fotelikow z dziurami na pasy. Ja ubieralam w polarkowy i przyrzudalam na wierzch grubym kocem. A jesli chodzi o spacery wozkiem, to mialam swietny spiwor po sama szyje w zestawie do wozka a pod spiworkiem tez otulalam milym kocykiem bo wydawalo mi sie ze to mniej krepuje ruchy i ze dziecku tak bedzie wygodniej. Taki normalny, ortalionowy ocieplany spiwor kupilam dopiero na nastepny rok jak dziecko zaczynalo samodzielnie chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaa dzis się okazało na usg że jednak będzie chłopczyk! hehe jednak nie zaoszczędzę na Julkowych ciuszkach eh! Ale fajnie że będzie parka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbborowka >> obie mamy córeczki z grudnia 2008, a teraz obie będziemy mieć chłopców z lutego;) Ja dla Leny miałam na zimę kombinezon w rozmiarze 0-3m-ące. Był bardzo ciepły, od środka wyłożony czymś w rodzaju misia, a na zewnątrz taki jakby wełniany. Poza tym i tak dodatkowo pakowałam ją w śpiwór taki dołączony do wózka, przykrywałam kocem i nakrywałam jeszcze takim przykryciem od wózka. Ale nasza pierwsza zima osiągała nawet temp. do -25st., a ja z małą wychodziłam codziennie na spacery (nawet w deszcz) i zachorowała mi pierwszy raz dopiero w okolicy roczku i to było zwykłe przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
Właśnie moja mama zadzwoniła z UK i powiedziała, że kupiła małemu jakiś kombinezon polarkowy ocieplany w środku. Mam nadzieje, że wystarczy choć wiem, że ciuszki zimowe w UK nie odpowiadają naszym temperaturom, ale zobaczymy najwyżej otuli się go cieplejszym kocem, miejmy nadzieje, że w lutym nie będzie zimy tysiąclecia hehe :) Ja też mam zamiar z synkiem wychodzić na spacery jak tylko wrócimy do domciu i jeżeli tylko będzie wszystko z nami ok, bo wiem że to będzie hartowało małego, choć moja babcia ciocie i mama wyobrażają sobie, że będziemy do maja w domu się "kisić", "no bo przecież dawniej nikt tak z dzieckiem od razu nie wychodził..." Ja jak narazie kupiłam mojemu małemu spodenki bawełniane czapeczkę i bodziaki w rozm 56. dokupię jeszcze po kilka 3 - 5 różnych rzeczy z tego rozmiaru a resztę już będę kupować większe. Na razie czekam na wypłatę i planuje mega zakupy a przynajmniej mini zakupy a mega oglądanie i porównywanie cen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u lekarza, ale nie dotarły jeszcze moje wyniki do poradni K. Musiałam przełożyć wizytę na czwartek. Kolejne dni stresu, ale co zrobić, jakoś trzeba to przetrzymać :( Dam znać pod koniec tyg. jak już będę coś wiedziała. Zamówiłam przed chwilą 3 pary body disneya z allegro :) 1 z długim rękawkiem w rozmiarze 56 i dwie pary z krótkim w rozmiarze 62. Zastanawiam się tylko po ile sztuk powinnam mieć z każdego rozmiaru. Z 56 niby szybko wyrośnie, ale 62 jak na sam początek będzie za duże. Może doświadczone mamy się wypowiedzą :) Pomyślałam, że kupię po 2 pary z krótkim i 2 z długim w rozmiarze 56, i tak samo dla rozmiaru 62. Jak myślicie, wystarczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) hej w temacie ubranek powiem tyle, że z moją małą pierwsze dwa miesiące to były po domu wyłącznie kaftaniki i śpioszki :) body i pajacyków nie zakładałam, bo większość jest przez główkę :) na spacerki wychodziłyśmy po dwóch tygodniach, jak się zebrałam porządnie po cesarce, ale mała jest wrześniowa, więc był czas dobry, luty niestety jest najzimniejszym miesiącem roku, więc myślę, że poczekam tydzień dłużej, no i faktycznie trochę powerandujemy :) mam kombinezon i dwa śpiwory, jeden z wełny owczej a drugi zwykły materiałowy. Do fotelika mam taki właśnie specjalny, ale używałam go bardzo sporadycznie :) ja cały czas czekam na badania, ciekawość chce mnie zjeść :P no i muszę zrobić ten nieszczęsny test na toleranję glukozy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama na luty
Twoja Królewna- te 4 szt co zamierzasz kupić z każdego rozmiaru to bardzo często ale zużyjesz w ciągu 1 dnia. Dziecko ulewa się-nieprzyjemny zapach więc przebierasz od razu, kupy są na początku często- nawet 10 ma dobę jak karmisz piersią-nieraz przeleci przez pieluchę aż na plecy.Po kąpaniu wieczornym też zakładasz czyste body a przecież zawsze musisz mieć jakieś czyste w zapasie np. do lekarza jakby zachorowało, małe dziecko to zagadka-wieczorem kładziesz zdrowe a rano jest chore i czyste zapasowe ciuchy trzeba mieć. Pozatym kiedy dziecko jeszcze nie ma uregulowanego rytmu dnia-budzi się co chwila,wisi na piersi godzinami to uwierz ale będziesz tak zmęczona,że nie będziesz mieć siły co chwila przepierać tych 4 sztuk. Moim zdaniem na 56 duzo nie warto kupować ale kilka trzeba mieć-na początku jak pisała koleżanka powyżej najlepiej ubierać dziecko w body z krótkim rękawem i na to wygodny pajacyk rozpinany z przodu albo body polarowe grube z długim rękawem i półśpiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta prawda Pomarańczko. Aaaa i jeszcze jedna sprawa odnosnie wzrostu maluszka... Jak Wam w szpitalu podadzą, że dziecko urodziło się przykładowo 57cm to się tym nie sugerujcie zbytnio. Moja Jula urodziła się niby 57cm ale wszystkie ciuszki na 56 były dużawe, jaki z tego morał? W większości szpitalach mierzą dzieci po wszystkich krzywiznach otaczając zwinięte dziecko centymetrem. Jak poszłam po miesiącu do kontroli do pediatry okazało się że moja Jula ma 53cm haha. Wtedy lekarz rzeczywiscie wyciągnął na płasko dzidziusia wyprostował nóżki i zmierzył rzeczywistą długość. Dlatego ja chwilke używałam dla małej ciuszki na 56. A nadmiarem ciuszków się nie przejmujcie, faktycznie brudzą się w gigantycznym tempie, moje dziecko miało refluks i nieraz musiałam po nocach załączać pralke, żeby na rano na grzejnikach wyschły ciuszki bo bałam się że braknie a miałam ich na prawdę duużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć nie jestem jeszcze Mamusią to jest dokładnie tak jak mówi mmborówka Miałam dużo maluszków w rodzinie i tak kuzynka synek urodzony 62 cm a przydużawe ubranka w rozmiarze 56 dziecko - jest mierzone od głowki przez wszystkie zagłebienia siostra M dziecko orodzone 49cm 2,550gram- horror z ubrankami we wszystkim się topił- raz udało nam się znaleźć w sklepie mega drogi komplecik w jakimś specjalny rozmiarze do wcześniaków a no i dziecko faktycznie brudzi się w zastarszającym tempie- natomiast zanim uzbierasz pełną pralkę malutkich rzeczy(bo nie możesz ich wyprać ze swoimi) to trochę potrwa, a żadna młoda mama nie bedzie miała sił ani tym bardziej czasu prać w rękach No i jeszcze jedno jakkolwiek by Was nie starszono kupowaniem przed porodem, to pomyślcie kto Wam kupi po porodzie bo napewno nie Wy To tyl z obserwacji- mam małego siostrzeńca i malutką bratanicę:):)stąd ta wiedza Natomiast nie wypowiem się co lepsze pajace i body, czy kaftaniki Jak byłam naianią to wiedziałam, że body trzymają pieluchę na miejscu i nie podwijajaą się jak kaftaniki-tylko ze zjamowałam się dzieckiem ponad półrocznym, nie wiem czy bęe miała odwagę noworodkowi zkładać coś przez głowkę:) są body też rozpinane lae cięzko je dostać ale się rozgadałam, ale bardzo przyjemny temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam pytanie w kwestiu ubioru dla Nas Otóz powiedzcie mi gdzie kupujecie biustonosze- bo ja mam z tym problem Mianowicie mo obwód pod biustem sie nie zwiększył (70-75) natomiast rozmiar miseczki- no nie miszczę sie już w D wolę nie myśleć co będzie później _ mam kłopot bo nawet jeśli uda mi sie dostać duże D to obwód pod biustem wynosi wtedy ponad 85 I znalazłam na allegro rózne rozmiary tylko zastanawiam się czy można kupić od tak stanik bez mierzenia i wydać ok 100zł a on może nie pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......................wiek........tP.............płe ć ..............miasto monia_aa................24..........28.01.2012...synek. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....ch opiec mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Pietrunia22............23..............08.02.2012........ ..synuś...........okolice Sandomierza Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dzi ewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn bibisi.......................33.................12.02.201 2r...........????..............Wlkp Małpiatkaaaaaa..........26...........13.02.2012... .dziecko ....Opole dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe..Śląsk Ciesz. Wiola100...................23..............16.02.2012. ....????.......Kraśnik (koło Lublina) szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk jusial......................27...............21.02.2012.. .chyba córka.......Bielsko-Biała Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie andzia1910...............22...............27.02.2010........????........Głogów Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka kiedyś się wpisywałam ale gdzieś zniknęłam;P Myślałam że ominie mnie choroba mam zawalone gardło i nie wiem co robić...:( 12.10 mam wizyte nie wiem czy czekać do tej wizyty czy iść dziś i wbić się w kolejkę żeby lekarz coś przepisał czy poczekać a może jakieś domowe sposoby... wiem że czosnek dobry ale zieje z buzi tym czosnkiem jak smok;p;p myślę że coś pomoże...:( ja już panikuję żeby z dzidzią było ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......................wiek........tP.............płe ć ..............miasto monia_aa................24..........28.01.2012...synek. ............Wlkp tika27....................27.........27.01.2012. .. ??????????? katjusza81..............30..........02.2012.......syn - czuję to caroosia..................28.........01.02.2012....córka - też to czuję............Wrocław masajka1983...........28.........02.02.2012..... aby było zdrowe niespo_dzianka.........19............02.2012......wszystk o mi jedno tylko aby bylo zdrowe ksenia26.................27............03.02.2012...zdrow e ale może być dziewczynka Marcia21.25...........................04.02.2012....zdrow e..........Warszawa syll19......................20............04.02.2012..... żeby było zdrowe beattriks................29............04.02.2011.....ch opiec mala_agatka............27............06.02.2012.....córe czka.......okolice Mainz aguniaaaa................26...........07.02.2012......wa ne żeby było zdrowe Endlessly................27............08.02.2012....syne czek.........Niemcy Pietrunia22............23..............08.02.2012........ ..synuś...........okolice Sandomierza Birka87.................24............09.02.2012....czuj że chłopak....Tychy Kimizi....................30............09.02.2012....aby było zdrowe nina_86...................25............09.02.2012....dzi ewc zynka.....śląskie margerita3310..........23............10.02.2012....czuję ZDROWĄ córkę.............Jabłonna jagnajagna..............29..............10.02.2012.....by le było zdrowe...Cieszyn bibisi.......................33.................12.02.201 2r...........????..............Wlkp Małpiatkaaaaaa..........26...........13.02.2012... .dziecko ....Opole dziewczatko.............19.............13.02.2012....chc synka.............ŁÓdź kropka693................26.............14.02.2012....zdr owa córka mamakaterina...........27.............14.02.2012....zdrow e rajlax.....................29..............14.02.2012.... żeby było zdrowe..Śląsk Ciesz. Wiola100...................23..............16.02.2012. ....????.......Kraśnik (koło Lublina) szczesliwa86.............25..............17.02.2012....zd rowe Wanda....................24...............17.02.2012...be z znaczenia.........wlkp motylek89................22.................17.02.2012... ...............???? Edyyta ...................25...............18.02.2012....zdrowe.... ...Kraśnik mamadzieci..............24.............21.02.2012....jest córeczka chcemy Synka...śląsk jusial......................27...............21.02.2012.. .chyba córka.......Bielsko-Biała Załamana 1..............25...............22.02.2012....napewno syn mbborowka .............27...............22.02.2012.... chyba córa ... podkarpacie oluskaaa1.................22..................25.02.2012. ...?????......Lublin fika81......................30.................26.02.2012 ...????.........łódzkie andzia1910...............22...............27.02.2012..... ...????........Głogów Twoja_królewna........20................28.02.20 12...synek lady_margarett..........21................28.02.2012....c oś czuję, że córka pomyliłam rok;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
andzia1910 - kurczę przeziębienie i jakaś choroba to najgorsze co może być w naszym stanie. Ale mimo tych wonnych nieprzyjemności jednak radze ci jeść ten czosnek. Ja osobiście uwielbiam czosnek więc mnie to nie przeszkadza a nawet sprawia przyjemność, ale wiem że niektórzy nie przepadają za nim. Ja dodaje prawie do każdej potrawy do zup, mięs, sosów, farszy, surówek, no praktycznie do wszystkiego, może spróbuj na przyszłość właśnie gotować z czosnkiem, nie będziesz czuła tego intensywnego zapachu a coś zawsze pomoże. Radzę ci pić letnią w żadnym wypadku nie gorącą (w gorącej miód traci swoje właściwości) herbatę z miodem i cytryną. Ja jak mnie coś rozbiera mam swój specyfik tylko jest on nie dobry jak fix tzn. nie gorące ale ciepłe mleko łyżka masła 1-2 ząbki czosnku i łyżka miodu wypić na wieczór, naprawdę pomaga. Ale jak już jest jakieś mocne przeziębienie to wydaje mi się że domowe sposoby nie dadzą sobie rady. Pozdrawiam cię mocno i wracaj do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbajcie o wody płodowe
w ciazy czosnku ani tym bardziej miodu nie wolno!!!bo zmieniają smak i konsystencje wód płodowych, ktos tam to kiedys pisał na jakims temacie ale wy widze olewacie temat i dalej ten czosnej jecie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrr27
a co z tego że zmieniają smak wód płodowych? przecież to nie zagraża dziecku, skoro preparaty na przeziębienie dla kobiet w ciąży są na bazie czosnku to chyba można czosnek???? Pozatym nikt nie zjada kilograma czosnku na dzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×