Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aneczka12121983

Szukam Fotografa na 2012

Polecane posty

Gość Łukasz Sulka
Rynek po prostu weryfikuje zwykłych pstrykaczy, bez pomysłu, bez umiejętności. Dla mnie fotografia to jedyne źródło utrzymania, nie doginam w tygodniu na koparce czy w hipermarkecie. Aby mieć czas na profesjonalną obróbkę zdjęć czy też przygotowanie się do sesji trzeba tylko i wyłącznie poświęcić się fotografii. Jeśli ktoś myśli o fotografii ślubnej jako dobrym dodatku do nędznej pensji to grubo się myli. Może uda się nabrać na to kilku/kilkunastu klientów, ale na dłuższą metę nie da rady się utrzymać, konkurencja jest duża i mimo wszystko wielu z nas się stara aby dostarczyć klientowi jak najlepszy materiał. Inną sprawą jest świadomość klientów - niektórzy wybierają fotografa tylko i wyłączenie by odznaczyć kolejną rzecz na liście "do załatwienia" przed ślubem. To jakie kto robi zdjęcia się nie liczy, liczy się niska cena i aby przyszedł i "napstrykał zdjęć". Mniejszą część klientów stanowią Ci świadomi, przychodzą do mnie i wiedzą czego chcą, nie ma z nimi żadnych problemów i na ogół świetnie pracują później przed obiektywem. Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy zdjęciami zawodników pokroju http://www.fotoknyt.pl/ a pracami znanych polskich fotografów jak np. tkacz, trzcionka, czy bąk to niech lepiej w ogóle nie bierze fotografa na ślub - szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Widzisz, a ja znam też fotografów, którzy na co dzień pracują gdzieś na etacie, mimo to są świetnie przygotowani do pracy na ślubhach w weekendy. Oznacza to oczywiście więcej pracy, natomiast nie musi oznaczać gorszej jakości obsługi klienta i gorszych zdjęć. Idealnie oczywiście byłoby gdyby dało się utrzymać z samej tylko fotografii, ale w naszych polskich realiach jest to praktycznie niewykonalne. Ja przez ostatnie 2 lata żyłem tylko z fotografowania, ale przez ten czas obowiązywał mnie niższy ZUS. Od jesieni wchodzę na normalny i bez zatrunienia się choćby na pół etatu w jakiejś firmie nie utrzymam się poza sezonem ślubnym (czyl jesień-zima). A jeśli chodzo i o moje stawki, to średnio jest to 2000 pln i średnio w sezonie mam 2 śluby w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda foto
w takim razie nie nastawiajcie się tylko i wyłącznie na fotografie ślubną ;) jest wiele innych opcji jak sesje prywatne, reklamowe itp. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Tyle że to właśnie z fotografii ślubnej są sensowne pieniądze. Za sesje prywatne, czy nawet reklamowe takich pieniędzy się nie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Tyle że to właśnie z fotografii ślubnej są sensowne pieniądze. Za sesje prywatne, czy nawet reklamowe takich pieniędzy się nie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda foto
Czasem lepiej się wyjdzie na sesjach prywatnych i jest przy tym znacznie mniej pracy niż przy ślubnych. Dajmy na to 5 sesji prywatnych dają równowartość całego reportażu ślubnego bez książek, sesja trwa średnio 2 godziny, czyli mamy 10 godzin pracy i masę zdjęć mniej do obróbki niż w przypadku ślubów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzyyyxx
Hej, wie ktoś coś na temat fotografa Manasterskiego z Gdyni? Godny polecenia, czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek kartofli
nic nie wiem,wic mnie nie pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
z modelkami nie jest tak kolorowo jak myślisz .Po pierwsze jest potrzebne studio. Druga sprawa o jakich modelkach mowa tych z fotka.pl których jest mnóstwo ze swoimi dzióbkami ale większość z nich nie stać wydać nawet 50 zł na sesję zdjęciową inne to zawodowe pod skrzydłami agencji które mają umowy a fotografami i tu już zaczynają się schody bo tu byle pstrykacz się nie wkręci bez pleców i konkretnego portfolio . Kolejna sprawa to żeby mieć pieniądze z modelek początkujących bez plecków agencji najpierw musi być ich tak dużo żeby podzielić się z konkurencją bo dla przykładu w Brzegu chłopaki fotografy robią sesje dziewczynom za paranoja 50 - 100 zł canon 400d , stałka 50 i sesja w plenerze sprawę załatwia . A jest całe grono takich którzy nawet za darmo robią sesje żeby tylko się zaprezentować . Ty chcąc zrobić coś naprawdę ładnego jak nie używasz profesjonalnych lamp plenerowych to przynajmniej blędę i wołach chociaż 300 zł i nic ... dziewczyny idą tam gdzie jest taniej . W brzegu i okolicach nie ma nawet jednego fotografa który by się utrzymał z modelek ale za to jest w samym brzegu ponad 15 osób które znam i które zajmują się fotografią ślubną a są jeszcze tacy o których tylko słyszałem . Dzisiaj każdy kto dostał w prezencie lustrzankę po krótkim czasie staje się fotografen ślubnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
A już SZCZYT BEZCZELNOŚCI kiedy młoda dziewczyna mająca canona 350d zadzwoniła do mnie z zapytaniem ile ja biorę za sam urząd stanu cywilnego czy kościół kilka tygodni później znów dzwoniła że ma zlecenie robienia ślubu że niby sam kościół za 400 zł ale ma problem bo jej obiektyw ( jak to nazwała kupiony w komplecie z aparatem inaczej mówiąc KIT ) ma luzy i czy ja bym jej coś swojego pożyczył . Ja pracuje na Nikonach i najtańsze co posiadam to d300 raczej tego się nie pożycza amatorom uprosiła mnie jedynie o obiektyw który mam rezerwowy Sigmę 24-70 f2.8 to się znów okazało że aparat musi sobie pożyczyć od kogoś innego o dziwo załatwiła sobie nikona d60 i wyobraźcie sobie zrobiła całe wesele łącznie z plenerem za 400 zł . żal mi tych Młodych bo oglądałem kilka najładniejszych przypadkiem na fejsbuku i mają spieprzoną pamiątkę której nie można poprawić a obiektyw który jak się dogadaliśmy pożycza do niedzieli rano oddała dopiero w poniedziałek ale tydzień później i to przez inną koleżankę Ostatnio udało mi się nauczyć mojego psa przynosić pilota dziś się zastanawiam nad tym czy nie wymyśleć jakichś szelek z mocowaniem aparatu na grzbiecie psa , nauczył bym go kolejności gdzie ma stanąć na jaką komendę . Puszczam samowyzwalacz w trybie ciągłym co 20 sekund i pies kasę mi zarabia . Odpowiednie komendy wydawane przez księdza na przykład podajcie sobie prawe dłonie i pies robi "SIAD" między ławkami w stronę ołtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8thday.pl
Zapraszam na stronę www.8thday.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grafik komputerowy
Przeczytałam kilka ostatnich wypowiedzi w których dwóch panów kreuje się na wielkich znawców fotografii. Pisza na zasadzie skupienia na sobie uwagi i chyba wyłącznie o to im chodzi bo tak naprawdę swoimi wypowiedziami nic nie wnoszą na forum. Panie Łukaszu Sulka pan chyba sam nie wie co pisze ale ważne ze jest przez pana podany adres mailowy. Podane nazwiska tych świetnych polskich fotografów które pan wymienił swoją sławę osiągnęli głownie poprzez umiejętne wykreowanie się w Internecie. Od jakiegoś już czasu mówi się o tych polskich sławach że zatracili smak i istotę pamiątkowej fotografii ślubnej. Tak naprawdę na ich zdjęciach młodej pary może nie być bo tylko młodzi psuja ujęcia architektury, widoków itp. Wielu tych ,,kreatorów fotografii ślubnej podglądało i teraz wszyscy narzekają ze nie ma zleceń. Udawało się takim jak oni manipulować do pewnego czasu ludźmi biorącymi ślub wmawiając tzw. modną fotografie ślubną. Czasami nawet dodawano artystyczną fotografie ślubną. Jest też spora grupa fotografów robiący zdjęcia ślubne na zasadzie dobrego rzemiosła. U tych fotografów główna role na zdjęciu zawsze gra młoda para bez udziwnień typu zdjęcia od tyłu, kok na głowie panny młodej czy różyczka w butonierce u pana młodego. Nie ma u tych fotografów elementów w zdjęciu bardziej przyciągających wzrok niż młoda para. Ceny mają umiarkowane od 1500 do 2500 zl. i oni nie narzekają na brak zleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Sulka
@ grafik komputerowy Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Bąk z Velvet studio robi świetne reportaże, i to właśnie tak powinna wyglądać dobra fotografia ślubna. Inny przykład tyle, że nie polski: Jeff Ascough - doskonałe wyczucie smaku, piękne ujęcia i prostota. Czy któryś z podanych przeze mnie wcześniej fotografów jest słaby? Wszyscy robią super reportaże, no chyba, że dla Ciebie wyznacznikiem jakości jest to jak kto robi zdjęcia plenerowe - to akurat jest moment w którym można sobie pofolgować i niemal wszystko jest dozwolone (oczywiście w granicach co młodzi sobie zażyczą oraz zaakceptują). Napisałeś "Nie ma u tych fotografów elementów w zdjęciu bardziej przyciągających wzrok niż młoda para" - w reportażu liczy się para młoda, ale także całe otoczenie oraz goście. Jeśli ktoś robi zdjęcia ślubne i jest na nich tylko i wyłącznie młoda para to jest po prostu słaby i nie wie o co w reportażu chodzi. Proszę nie pisz, że kreuje się na wielkiego znawcę fotografii - bo nim nie jestem. Fakt mam z nią styczność od ponad 10 lat, ale wciąż się uczę, wciąż odkrywam nowe rzeczy i dopiero od niedawna wiem którą ścieżką podążać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda foto
oj myślę, że tak nie jest, wystarczy na samym początku troszkę popracować tfp (a najlepiej poćwiczyć na bliskich znajomych co by fama się nie rozniosła, że pracujecie za free) ;) zacząć od tańszych sesji a z czasem gdy przybędzie w portfolio więcej dobrych zdjęć nie będziecie mogli się opędzić od klientek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Sulka
Maga: tak niestety nie jest, mam znajomego, który robi super foty modelek itp i niestety pieniędzy tego nie ma...trzeba się wbić i pracować dla jakiegoś magazynu aby na tym zarobić pamiętajmy, że nie każda dziewczyna z ulicy to świetna modelka, która doskonale pracuje przed obiektywem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGAYA zrobmywesele.pl
jeśli macie problem ze znalezieniem fotografa, sali, florysty lub każdej innej kwestii związanej ze ślubem i weselem, zapraszamy do kontaktu z Nami! jesteśmy grupą profesjonalnych konsultantów ślubnych; doradzimy, pomożemy, również podczas tego ważnego dnia, ponieważ jako jedni z niewielu prowadzimy koordynację dnia ślubu. Samodzielny koszt organizacji wesele często jest dużo wyższy niż gdy zatrudni się do tego konsultanta:) zapraszamy na naszą stronę: www.zrobmywesele.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem bez nicka.
Wypowiedzi osoby podpisującej się jako "grafik komputerowy" to ja bym traktował z przymrużeniem oka. Czytałem tutaj wcześniej jego wypociny i wszystkie są na to samo kopyto. To jeden z tych "znawców", dla którego dobra fotografia ślubna oznacza pozowanie przy sztucznych tłach, albo kolumienkach w studiu. Coś a'la wczesne lata 90-te. Do tego najlepiej parze młodej zdjęcia sprzedawać na sztuki albo zaproponować album pod folijkę, tak żeby nieco zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda foto
Łukasz: to nie są rzeczy wyssane z palca, piszę z własnego doświadczenia. Więc jeśli faktycznie nastawiłeś się na to, że fotografia ma być Twoim sposobem na życie, to po prostu radzę ostro rozwinąć zakres swoich usług ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koslawy mentor
magda z teorii to wiesz czy z praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda foto
gdybym nie był pewna tego co pisze, to nie dawałabym takich rad ;) z praktyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fabrykafoto
Nasza oferta jest aktualna - pełny fotoreportaż za 300zł (z VAT, bez dodatkowych/ukrytych kosztów). Zapraszamy zainteresowanych. Z pewnością znajdzie się jakiś wolny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smamanatoryhna
z pewnością macie ch,uje same wolne terminy i nic poza tym do zaoferowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znany ale inkognito
to podajcie jakieś namiary na portfolio niech inni ocenią waszą pracę bo jeśli robicie dobrą robotę to nic w tym złego praeciesz nasz rynek jest już i tak zalany przez hińskie podróbki możliwe że i wy macie podobny plan na biznes kiedyś kupowało się na przykład nikona d700 w salonie i było made in japan a dziś te same pieniądze ten sam salon ale już końcówka made in china

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żonka27
300 zł za reportaż ślubny??? Poważnie zastanowiłabym się nad wyborem takiego fotografa. Nas sam album ślubny (piękna fotoksięga) kosztował w zeszłym roku 400 pln. A fotografa mieliśmy za 3000 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkaw3
Witam, doskonale rozumiem problem z wyborem dobrego fotografa ze względu na tak duży wybór różnorodnych ofert. Myślę, że najlepiej oprzeć się na opinii rodziny i znajomych, którzy w ostatnim czasie organizowali wesela i pooglądać ich albumy ślubne. W ten sposób najłatwiej znaleźć dobrego fotografa, który spełni nasze oczekiwania. Ja tak zrobiłam i się nie zawiodłam. Z polecenia koleżanki wybrałam http://www.studio-milla.com/ i jestem bardzo zadowolona z efektów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pełna pusty
i kolejna chuj.owa akcja marketingowa, powodzenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Może i chujowa, ale te zdjęcia są akurat dobre, w przeciwieństwie do niejakiej "fabryki foto".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha473
Witam! Wszystkim zainteresowanym polecam świetnego fotografa ślubnego. Nie tak dawno miałam własny ślub i wiem, jak ciężko znaleźć najlepszą ofertę spośród tylu różnych propozycji. Dlatego polecam Wam osobę, która jest sprawdzona i na pewno będziecie zadowoleni. Nazywa się Milla i możecie obejrzeć jej portfolio klikając w ten link http://www.studio-milla.com/ Milla przyjmuje zlecenia w całej Polsce i nie tylko! Pozdrawiam, Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem któtko:
spier.dalaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;O
otrzyj piane z pyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×