Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Bitee masz rację! Denerwują mnie te zalecenia lekarzy.Jeden mówi tak, drugi inaczej i w zasadzie żadnego uzasadnienia nie ma! Przepraszam, że zawracam Wam głowy, ale jak powinnam wprowadzać nowe rzeczy do diety? Karmię Jasia tylko mm - Nan Pro, czasami dodaję do porcji kleik ryżowy, ale on nie umie jeszcze do końća pić z tego wiekszego smoczka, wiec z tym kleikiem nie przesadzam. Czyli teraz powinnam kupić słoiczek z ziemniaczkiem i szpinakiem? I podawać łyżeczką? Rozumiem, że muszę go najpiew przyzwyczaić do łyżeczki. Czy macie jakąś rozpiskę jak i kiedy podawać te słoiczki, czy działacie raczej intuicyjnie? U nas na mm przynajmniej 1 raz dziennie kupa raczej w tym szmych godzinach, żółto - zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy wczoraj u pediatry i okazało się, że próby wątrobowe wyszły bardzo dobrze. Pani doktor kazała się wstrzymać z miesiąc i jeśli wątroba się nie zmniejszy to wtedy mamy się udać na hepatologię. Poza tym chciałam się pochwalić, że moja Kruszynka w 6 dni przybrała 235g :D i już waży 6435g. Bitee Cappucina - No to wieczorami zaglądaj :) Skończycie w tym roku budowę? Blanka6 - Ja podawałam na początku NAN Pro, mojej kuzynce lekarz zasugerował zmianę na bebilon, podobno lepszy. Agatka_30 - Ładnie ten Twój synuś przybiera :) Ja karmię tak: pierwszy posiłek to mleko z zagęszczaczem, następny to mleko z kaszką, później obiadek, następnie mleko i znowu mleko. W sumie to prawie zgodnie ze schematem: http://imageshack.us/f/262/karmionychmlekiemfh8.jpg/ miholichol - Ja zaczynałam od samej marchewki i ślicznie jadła. A jak po kilku dniach próbowałam dać jej ziemniaka ze szpinakiem to pluła, widocznie jej nie smakowało :) Zauważyłam też, że nie lubi w ogóle słoiczków z bobovity. Z Hippa raczej je, ale najbardziej lubi jak ja jej ugotuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micholihol-a nie dostałaś paczek z każdej firmy? Ja podostawałam i we wszystkim jest rozpiska kiedy i co podawać ,ale właśnie podobnie jak marzec. No i najpierw jednoskładnikowe a podem dwu:) i najpierw warzywka podobno a potem owoce;) Marzec-tak w przyszłym tyg. mają nam kryć dach i stan surowy będzie zamknięty, no może uda się jeszcze okna kupić zobaczymy ile pochłonie dach..,ehh:/ :) Ah chciałam się pochwalić że wypiłam dziś meega duuuże kawy z mleczkiem i najadłam się porządnie tłustego obiadku ojj jak mi dobrze:D:D- dziś mały dostał ostatnią porcję mojego mleczka,troszke mi smutno ale z drugiej strony ahh:D P.S-jak by mnie tu dłuższy czas nie było to znaczy,że przez dzisiejszą dawke siedze w Wc :D:D buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, co do karmienia to ja daję małej 3x mm, 1x mm z kleikiem ryżowym, dodatkowo dostaje np. gotowanego ziemniaczka z marchewką albo jabłuszko z marchewką, lubi też soczek z jabłuszka, marchewki albo mixu obu rzeczy :) je bardzo ładnie z łyżeczki, acha daję jej też czasami jabłuszko starte z dodatkeim kleiku ryżowego. My mamy szczepienie za 1,5 tygodnia a potem wczasy :D już nie mogę się doczekać wyjazdu, troszkę się boję jak to będzie z małą, czy nie będzie miała problemów ze snem itp., ale nastawiam się jak najbardziej optymistycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 a Twoje maleństwo je w nocy? Bo mój Patryk budzi się 2 razy w nocy na jedzenie. Dajesz 4x180 ml mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skad się takie paczki z firm bierze? bo ja np. wychodząc ze szpitala nie dostałam żadnych reklamówek ani nic takiego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina - No to tylko pogratulować domku :) Pewnie po tych kilku miesiącach to prawdziwa rozkosz dla podniebienia z tym obiadkiem? basiolek - Jak robisz jabłuszko z marchewką? Gotowane czy surowe? My też na wakacje jedziemy po połowie sierpnia i mam nadzieję, że to będzie odpoczynek i dla nas i dla córci. Agatka_30 - Nie karmię w nocy. Pierwszy posiłek jest zazwyczaj około 7 rano. Dzisiaj był parę minut po 6, czasem dopiero o 8 się budzi. Ostatni z reguły w godzinach 21-23. Normalnie dawałam jakieś 240ml mleka (210ml wody+mleko+kleik) ale ostatnio je mniej więc podaję około 200ml. Chyba skok przechodzimy bo i marudna i więcej uwagi wymaga od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec 19 a jak się przebudzi w nocy to nie dajesz jeść? Czy się wcale nie budzi? Kurcze właśnie nie wiem jak wprowadzać te warzywa jak on je w nocy 2x150 ml. Nie wiem jak go oduczyć jedzenia w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Przesypia całe nocki generalnie już od dawna. Czasem się zdarza, że się przebudzi, ale dostaje smoczek i śpi dalej. Gdyby była głodna to smoczek by ją tylko zdenerwował. A jak rano wstaje to widać że jest głodna - ssie górną wargę albo rączkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 Kurcze nie wiem jak to zrobić, żeby się nie budził? Jak tego dokonałaś? Próbowałam go przetrzymać właśnie smoczkiem albo wodą ale nie daje rady. Jest płacz i trzeba podać butle ;( Dziewczyny, jak wasze dzieci też jedzą w nocy to jak dajecie warzywka i mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec: generalnie to robię i surowe i gotowane, choć zauważyłam, że z większym apetytem pochłania starte surowe :) najbardziej mnie zaskoczyła jak zjadła ziemniaka z marchewką, jak tego spróbowałam to taki średni smak a ona jadła jakby nic lepszego nie było :) mała włąsnie przed chwilą zasnęła, nam też budzi się około 7 najczęściej :) agatko: nie wiem co Ci poradzić z tym oduczeniem jedzenia w nocy bo u mnie tak jak u Marzec19 mała jak budziła się w nocy to dostała smoka i już następował dalszy sen. Może zapytaj lekarza? a o której je ostatni posiłek przed snem. Nasza je około 19-20 ale ona chyba jest śpioch po Rodzicach więc generalnie nie ma problemu ze snem, poza tym zaczęła mnie sypiać w dzień więc nadrabia w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec-oj żebyć wiedziała-wprost niebo w gębie;) Dziewczyny (basiolek,marzec) gdzie wyjezdzacie na wczasy?:) Agatka-mój mały też w nocy je (ponoć chłopcy to większe głodomorki:P ) ostatni raz je o 18/19-zjada ok150ml lub 120ml i budzi się o 2 w nocy na następną butle-je na spiocha (dawałam smoka,ale przytrzymał go tylko godzinke;) ) no i potem je albo rano jak wstaje ok 6/7/8 albo o 5 i śpi dalej. Myśle,że jak wprowadze kleik lub kaszke to pośpi dłużej zobaczymy:) Ale w nocy jak mu daje mleko to mi nie przeszkadza,bo mam wode gotową sypie tylko proszek jemy i śpimy dalej:)-kiedyś budził,się co 2/3 godz + moje odciąganie 1 godz.w porównaniu z teraz to mam lajt:D kurcze coś jeszcze chciałam się Was zapytać,ale zapomniałam eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Ja nic specjalnego nie robiłam w sumie. Jak się w dzień najadła to w nocy nie potrzebowała. Dokładnie nie pamiętam, ale chyba jak skończyła 2 miesiące to przesypiała nocki, przynajmniej 6-7 godzin bez jedzenia. Jak się budziła to dawałam smoczek. Dużo zależy od dziecka, ale sporo też od przyzwyczajeń. Od razu się pewnie nie uda go przestawić. Tak jak basiolek pisze najlepiej skonsultować to z lekarzem, bo skoro chce jeść w nocy to może jednak potrzebuje? Moja córcia jak jest głodna to się smoczkiem zapchać nie da, ale generalnie jak się w nocy budzi to zawsze najpierw próbowałam smoczek dać. Dopiero jak to nie działało i domagała się jedzenia to dostawała. basiolek - pisałaś że robisz ziemniaka z marchewką, samo jabłko i jabłko z marchewką. No i pytam czy mieszasz surowe jabłko z surową marchewką, surowe jabłko z gotowaną marchewką czy może gotowane jedno i drugie? Ja z surowych rzeczy na razie tylko bana próbowałam dać.Jak mi się skończą słoiczki z gotowanym jabłkiem to spróbuję surowe dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój młody usnął dziś o 19:30. Teraz przebudził się i zjadł ostatnią porcje na dzień dzisiejszy. Obudzi się na bank za 4h czyli 1:30. Spróbuję mu dać smoczek i zobaczymy. Jak nie da rady to dam mu mleczko. Jak go nakarmię o 1:30 to kolejne mleczko dostaje za 4h czyli ok. 5:30 i zazwyczaj już wstaje. Nie wiem skąd on ma siłę. W dzień tak jak pisałam śpi 3x30 minut a w nocy się czasami wierci co godzinę a czasami ładnie śpi te 4 h między karmieniami. Ogólnie mało śpi. Pytałam pediatry a on powiedział, że widocznie on tak ma. Bo wszystkie badania ma ok. Ehhh pozostaje mi czekać aż wyrośnie ;) Idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-no chocbym siebie czytala,maly tez dostal teraz cyca i pewnie po 1 pobudka ;) a tak mi 3 m-ce ladnie spal,no ale coz,z pierwszym dzieckiem tez na poczatku w nocy nie pospalam,lepiej bylo jak juz stale posilki dostawal,teraz ma prawie 3 latka i spi cala noc jak stary ale swoje tez przeszlam;)co skok to chyba ryzyko ze sie dziecko zmieni,albo w jedna albo w druga strone,pozostaje nam czekac az w ktoryms skoku zaskoczy z dlugim spaniem w nocy ;) dobrej nocki!!!i oby przespanej!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia przesypiała noce ale pediatra kazała ją budzić na jedzenie gdyż mało przybierała na wadze. Budzę koło 1:30 i 5. Je praktycznie na śpiocha i śpi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 - Moja córcia też mało przybierała na wadze, ale pediatra nie kazała wybudzać w nocy, tylko rozszerzyć dietę już po 3 miesiącu a do mleka dosypywać kleik kukurydziany bo lepiej syci. No i podziałało. Teraz mimo, że je mniej to przybrała na wadze 235g w niecały tydzień :) eudaiomonia - Co u was? Jak Hania? szatynka84 - Jakieś nowe nagrody w konkursach? Co u Alicji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno sie ne odzwywalam. Siedze wciaz na działeczce, ie chce mi sie otwierac kompa:-) Mamy juz 2 dolne jedynki, wyszly w zasadzie jednoczesnie. Ja karmię piersią ale malej przestalo to wystarczac, jest naprawde duza i zaczela mi budzic sie w nocy na jedzenie a w dzien wisec na cycku. Wprowadzilam wiec warzywka, jabłuszko i 1 porcje kaszki dziennie Sinlac, ktory podaje lyzeczka. Do warzywek dodaje pol lyczeczki kaszki manny tak jak teraz zalecaja. Mała wcina wszystko jak szalona i znow przesypia nocki. Mam tylko jeden dylemat - skoro karmie piersia ale podaje tez nne rzeczy to czy powinnam dopajac? Mala nie za bardzo chce napic sie wody ani herbatki. Moze troche soku owocowego, jak myslicie? Wczoraj tez zamienilam gndole na spacerowke, ale byla radocha na spacerze. Pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, W środe szczepiłam moją córkę 3 raz Infarix hexa i już drugą dobę ma gorączkę powyżej 38 stopni. Dodatkowo pokasłuje czasami razem z tą gorączka zaczela pokasływać - dzisiaj juz idziemy do lekarza . Dwie noce juz nie spie co chwila mierze temp. Co za cholerne szczepionki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-jak nocka?moj obudzil sie o 4 i po 6 a od 7 brykal juz i teraz zasnal,moze przez to ze chlodniej to lepiej mu sie spalo blanka-no co Ty,ja bym nie budzila,moja pediatra tez jest przeciw wybudzaniu,moze jakis kleik jej daj przed spaniem albo zacznik podawac ziemniaczka albo marchewke ale nigdy w zyciu bym nie wybudzala gosia-a przy szczepieniu zdrowa byla??do 3 dni moze miec lekka goraczke,moj czasem pokasluje jak uwagi na niego nie zwracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy szczepieniu zdrowa była. Co 10-12 godz wraca temp do 38,3 i wtedy podaje pedicetamol. No ale Ogólnie nie ma apetytu i jest bardzo płaczliwa i marudna. W środe o 16 była szczepiona a gorączka ok północy sie pojawiła i juz 3 razy pedicetamol dałałam tak własnie co 10-12 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia-po szczepionce moze byc taka goraczka,zbijaj ja,ale lepiej niech lekarz zobaczy,daj znac co powie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
preparaty z paracetamolem niewiele dają, lepsze są te z ibuprofenem np IBUM, nurofen dla dzieci. Ja bym tez zbijala goraczke, ale lepiej poradzic sie doktora. Moja starsza miala niedawno sraszna infekcje, zapalenie gardła, goraczka 39 i wymioty, masakra. No ale dostala antybiotyk i juz OK. Dobrze, ze malutka sie nie zarazila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka-moj starszy tez ostatnio mial angine ropna ale mlodszy na szczescie nie zalapal,ja na sile nie dopajam,jak sie piersia karmi to chyba narazie nie ma takiej potrzeby,ja czasem daje herbatke uspokajajaca herbatke z hippa,ale to tak sporadycznie jak upaly byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.U.R.I u mnie noc jak zwykle masakra. Obudził się po 22, 23, 24, później o 1:30 na jedzenie i o 4 się obudził to go wzięłam do łóżka i pospał do 5:45. I już wstał na dzień. Dziewczyny nie wiem czemu ona tak nie chce spać.... W dzień prawie nie śpi i w nocy się wierci. Później spał od 7:40 - 8:10 i teraz też mi usnął przy butelce o 10:25 więc pewnie 10:55 już wstanie. Ehhh... Ostatnio robiłam mu USG głowy i wyszło, że ma powiększone komory boczne mózgu. Kazał nam pediatra obserwować i za miesiąc powtórzyć USG. Już się oczywiście naczytałam na necie o skutkach takiego powiekszenia ;( Płakać mi się cały czas chce. Spotkałyście się z takim problemem? Może przez te komory nie może spać? Muszę spytać pediatry czy to może mieć związek bo na necie nic nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, budzę na jedzenie. Ale widać efekty bo w 8 dni przybrała 240g. Jak nie budziłam to w 6 tygodni 600g. Próbuję kleik dodawać do butli ale wtedy zjada połowę tego co zwykle. Kaszkę łyżeczką też staram się dawać ale mała jeszcze nie jarzy o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-a pisze ze w granicach normy powiekszone?bo moj pierwszy syn tez cos tam na usg mial powiekszone w glowie ale lekarka mowila ze to taka budowa,nie stresuj sie na zapas nam lekarka kazala przez 3 noce dawac paracetamol jak sie tak w nocy budzil,probowalas cos przeciwbolowego dawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny. Lekarka ma przyjść o 16 na wizyte domową zobaczymy czy to nie coś dodatkowego się przyplątało. Jeszcze rano pobrałam jej mocz do zbadania to chyba bedzie wiadomo na wizycie. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.U.R.I mam napisane, że komory boczne nieco szersze o zaokrąglonych rogach przednich. Pediatra mówi, że to niewielkie odchylenia i żeby to skontrolować na spokojnie za miesiąc. Ale ja już się zestresowałam! Nie dawałam nic przeciwbólowego. A na co Ci kazała podawać ten paracetamol? Spało maleństwo lepiej jak podałaś? Ile tego podawać? Pediatra mi dziś napisał, że jak Patryk tak ładnie przybiera to mogłabym go w nocy już nie karmić. Nie wiem jak to zrobić bo smoczkiem się nie da oszukać i jest płacz. Jak będzie głodny to już w ogóle mi nie będzie spał ;) Myślę, żeby mu dziś na noc dać 210 ml mleka a w nocy ewentualnie wodę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×