Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

kafka: na początku dziecko robi kupkę przy każdym karmieniu i wielorazowe się nie sprawdzają a potem jak najbardziej. Na allegro sa bardzo fajne. Wpisz sobie pieluszki wielorazowe albo majtki wielorazowe. Mają specjalne chłonne wkładki. Życzę żebyście wszystkie jak najszybciej poczuły ruchy dziecka bo to wspaniałe uczucie. Ciąża robi się bardziej realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja chyba jeszcze ruchów nie poczułam chociaz pewności nie mam jeszcze troche beda wyrazniejsze wiec juz pewnosc bedzie na 100% czy to ruchy czy bombelkowanie:) w ogole nie pamietam czy juz pytalam o to te tyg i miesiace jak sobie liczycie? bo gdzie nie zajrze to inaczej hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osttanio kiedy bylam u lakarza, oznaczyl mi ten czas jako 12 tydzien i 4 dzien, mowil jasno ze to 13 tydzien. Wiec teraz jestem juz w 16 tygodniu, na to wychodzi. rychow nie czuje, brzuch czasami boli. wysypka na twarzy coraz wieksza, zastanawiam sie czy nie wzic wolnego w pracy, bo lapie dola juz przez to. wstyd sie ludziom na oczy pokazac. teraz stosuje avene cicalfate, drogie jak cholera ale pani w aptece powiedziala ze skuteczne, sklad; woda termalna i masc cynkowa, mam nadzieje, z enie zaszkodzi. tak sobie mysle, ze skoro wszystkie ns teraz ten brzuch pobolewa, to moze to normalne w tym czasie, moze to okres jakiekos szybszego wzrostu.. dzisiaj mam wizyte to o wszystko zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz -daj znać co lekarz powie:-) ja wizytę mam dopiero 8 listopada, więc muszę trochę jeszcze poczekać...ale myslę,że za 2 tygodnie będę juz wiedzieć czy to chłopczyk czy dziewczynka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam od lekarza. crl mojego malenstwa wynosi 84 mm. obawialam sie ze troszke za malo, ale lekarz mowi, ze jest ok ze w tym czasie, maly juz sie zgina, rusza glowka, zgina kregoslup i ten pomiartez nie jest takdokladny jak we wczesniejszych tygodniach. powiedzialam o bolu brzucha.nie przejal sie za bardzo. stwierdzilze teraz moze sie to zdarzac, ze brzuch rosnie, wszystko sie naciaga.mnie bolalo przez 1 dzien i to bylo tkie klucie po bokach. mowil, ze gdyby bolalo bardzo i gdyby bolsie utrzymywaldluzej, tzn przez pare dni to jest powod do niepokoju. poza tym pytal o plamienia, krwawienie. jak powiedzialam, ze tego nie bylo to wyraznie sie uspokoil. ale ogolnie beznadziejna ta wizyta. krotka jakas taka, pare sekund tylko poogladalam moje dzidzina usg, no ale widzialam ze serduszko bije, ma raczki nozki, to jestem spokojna. piszcie dziewczyny jak tam u was z wielkoscia crl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miałam ostatnio robione usg, dokładnie 11 października to był to 13 tc, usg pokazało wiek na 13 tyg + 5 dni i dziecko miało wtedy 81 mm. teraz myslę,że 10 cm pownno już mieć :-) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia_mala
Ja byłam wczoraj na wizycie, ale takiej kontrolnej. Widziałam swojego misia , odwrócił sie dupką, wiec podziwiałam jego prosty kręgosłup, każdy kręg widziałam :)) aktywny cały czas i to serduszko bijące ! Już 4 miesiąc, za miesiąc chce się zapisać na USG 3d, bede po 20 tyg, może dzidzia pokaże się ;)) heeh, a co do ruchów bo pisałyście, to ja wczoraj pierwszy raz poczułam, mama moja tez poczuła pod reką, ale byłam zaskoczona ;) heeh, niestety tatuś nie mógł dotknać, bo pracuje w Niemczech :( dopiero gdzies za msc do niego jade. Własnie, czy któraś z Was mieszka zagranicą i chce tam rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wyczytalam ze w 16 tygodniu to juz powinno miec ponad 10 cm, dlatego sie obawiam ze moja kruszynka jakas za mala skoro miala ledwo ponad 8. wiec jakbyscie mogly to napiszcie jak bylo u was. a tyle razy sobie obiecywalam z enie bede tych glupich kalkulatorow i tabelek brala pod uwage bo tylk osie stresuje.. a jakos ciagle sprawdzam i czekam na ksiazkowe wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski pamietacie mnie jeszcze bylam prywatnie u gina i podobno dzidzia przyspiesza expresowo z rozwojem i juz jest 16 tydz termin z wielkosci na 13 kwiecien z wagi na 25 kwiecien a z NFZ jak chodze to termin na 1 maja oni maja takie usg ze szkoda gadac wy tu jeszcze piszecie czy juz wszystkie sie przeniosly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasoleczka a ktory masz trydzien? bo nie pamietam. wiekszosc dziewczyn sie przeniosla, ja nie ogarniam tamtego forum. nie wejde jeden dzien imm 20 str donadrobienia. tutaj juz rzadziej ale tez zagladaja dziewczyny ktore bylywczesniej. no i moze pojawisie ktos nowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
KAżde dziecko jak i matka jest inne,dlatego nie czytaj tych stronek i nie przywiązuj sie tak do tego co tam pisze;) Ja obwieszczam,że wstąpiłam dziś w 18tc.:) U lekarza byłam w 16 tc i moja dzidzia miała 12.59cm :) Zaczyn czuć pierwsze ruchy(mam nadzieje,że sie mi to nie wydaje) zaczęłam bardziej"słuchać brzucha" i stąd te wnioski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny czy mozecie mnie oswiecic bo jestem w 14 tc +5dni i tak sobie leze i poczułam przez dłuższa chwile takie bombelkowanie w brzuchu czy moga to byc juz ruchy dziecka? Jak polozyłam reke na brzuchu to sie uspokoiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moga to byc ruchy, ale tez niekoniecznie. Ja też słysze i czuje takie coś, ale równie dobrze, może mi sie jedzenie w kiszkach układać hehe. tak mowie może brzydko, ale nieraz juz takie odczucia miałam, nie będą c w ciąży, burczenie, babelki, jakies ruchy, co jest związane z trawieniem słyszymy przeciez często, ale teraz interpretujemy to jako ruchy dziecka, bo wczesniej nie zwracalysmy na to uwagi. Ale to oczywiście mozliwe, bo podobno tak to właśnie w tym czasie sie odczuwa. fasoleczka dziekuje Ci bardzoza odp. Jesteśmy więc w tym samym okresie, ja w srodę byłam u gin i tez wyszło, że mam 16 tydzień. przewidywany termin porodu na ok 10 kwietnia. I nasze dzidzie mają taki sam wzrost :) bo dzieciątko Bajui wyprzedza nasze o 4cm! :) slicznie rośnie twoja bajua, fasolka :) no i rzeczywiscie te wzory, tabelki i prognozowane wymiary na nic sie tu zdadzą. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie, milego weekendu zycze :) P.S. Przepraszam za błedy, niekiedy brak spacji, czy polskichz naków. Zmieniłam klawiature, piszę szybko i jeszcze przez jakis czas musze sie przyzwyczajać donowych klawiszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki jako matki napewno odroznicie ruchy dziecka tak jak i te wlasciwe skurcze porodowe wiec spokojnie przyjdzie ten moment ja w 1 ciazy poczulam chyba w 19 tc teraz tez jeszcze nic ale spokojnie wiem ze moja dzidzia fika sobie tylko majac taka wielkosc nie wiem gdzie ja nosze :P alexiasz ja niby z OM 16tc z ostatniego usg tez ale z usg ze szpitala wychodzi mniej :/ jak bylam w 1 ciazy do dali mnie na podtrzymanie przez te ich usg 37tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam pytanie :) jak zwykle :) używacie tych samych kosmetyków, co przed ciążą? Ostatnio znów mam dylemt, bo oczywiśc ie gdzies wyczytałam, że to co ja uzywam jest zakazane. a mianowicie chodzi mi o plyn clen&clear do mycia twarzy, ktory jest z alkoholem i plyn do plukania jamy ustnej listerine - też z alkoholem. doczytalam niedawno ze ten alkohol jest w skladzie i gdzies na necie ze oczywiscie stosowanie tego jest zakazane w ciązy. to naprawde jest groźne dla dziecka? na takich rzeczach codziennego uytku, ktore stwarzałyby jakieś zagrożenie przecież powinno byc coś napisane. z drugiej strony, nie pije tego, płucze buzie i wypluwam, myje twarz i koniec, chyba takie dawki alkoholu nie maja aż tak strasznego wplywu? czy niektórzy popadaja juz w paranoje, że tak wszystkiego zakazują, czy to ja jestem jakas nieodpowiedzialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ ;) napewno możesz tego używać...to są kosmetyki miejscowe i własnie jak piszesz sama.. nie łykasz tego przecież...ja od początku ciąży używam antybiotyków do smarowania twarzy i ani mój ginekolog ani dermatolog nie zakazał...używam tego codziennie od 10 lat... niec sie nie martw i myj buzie jak wcześniej... choć napewno znajdzie się ,,fachowiec'' co odradzi... bez paranoi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
Ja akurat borykałam sie z trądzikiem ale przed ślubem wyleczyłam się pięknie jednym żelem na recepte,ale wiem że używać go teraz nie wolno,bo ma silne działanie i jakies skladniki nie dozwolone. Buzia teraz dopiero się mi łagodzi,bo używam żelu z AA bez alk.ja troche przesadzam może,alle dmucham na zimne i stosuje to co wolno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAJNIE ZE TU PISZECIE BO JA NA TAMTYM FORUM SIE GUBILAM alexiasz-ja tez mam termin na 10.04 trych kosmetykow uzywalam w 1 ciazy i nic sie nie dzialo,wiec chyba sa ok idziecie na bad.prenatalne polowkowe??umowilam sie na 17.11 i to bedzie 20tyg i 1 dzien zastanawiam sie czy to nie za wczesnie?? brzuch juz mam widoczny bardzo i czuje ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssiiiiiiiiiiiiiiiii
znacie juz plec dziewczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
JA na te badania prenatalne się nie wybieram:) A co do płci to nie znam bo ostatnio dzidzia siedziała "po turecku" hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markspenser
szkoda,ze to forum tak slabo dziala, moze sa dziewczyny, co by tu chetnie pisaly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chdhhd
Hej dziewczyny:)mogę do was dołączyć??też mam termin dokładnie na 22.04.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że mozna dołączyc. witamy w naszym gronie :) może na nowo rozkręcimy troche forum bo tyle dziewczyn uciekło na praneting ze tutaj teraz swici pustkami. Noale jednak troche nas zostało. Zaglądajmy częsciej i dzielmy sie spostrzeżeniami. Ja chyba na te połówkowe nie pójdę.. płci tez jeszcze nie znam. brzuch rosnie dosyc szybko ale ruchów nie czuję. tzn przynajmniej nie umiem ich rozpoznac, bo pojawia sie jakies burczenie i bulgotanie, ale kojarze to z jedzeniem. Podobno w kolejnych ciążach ruchy wyczuwa sie szybciej niz w pierwszej. Ja jeszcze na nie czekam. Co do kosmetykow nie zamierzam popadac w paranoje, bo teraz tej chemii jest pelno i w jedzeniu i w kosmetykach i wszędzie dookola, na dobra sprawę wszystko mogłoby byc zakazane. Chociaz oczywiście bedę podchodziła do tego ostrożnie, ale nie dam się zwariowac tym wszystkim internetowym opiniom :) a co do handlowaia ubrankami dla dzieci? czy nie za szybko? ja narazie nic dla dziecka nie kupuje, uważam że jest na to jeszcze mnóstwo czasu. Raczej kupiłabym cos dla siebie, bo nie mam w czym chodzić do pracy. W zadne bluzkisię nie mieszczę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssiiiiiiiiiiiiiiiii
ja tez mam termin na kwiecien 2012 i chetnie dolacze :)) plci nie znam, ale mam nadzieje,ze moze na nastepnej wizycie sie dowiem, chcoiaz co bedzie to bedzie, zdrowie najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja mam termin na 6 kwietnia i wciąż nie czuję ruchów dziecka mimo iż brzuszek mam całkiem pokaźny i wciąż mi się w nim "przewraca". Na usg w 12 tyg lekarka powiedziała, że chłopiec, na późniejszym nie chciał się pokazać więc nie wiadomo. Zatem z kupnem ubranek poczekamy do USG połówkowego. Chcemy się umówić z mężem na 3d/4d w 22 tc. Moim głównym problemem jest zakup kurtki na zimę, ciążowe są na ogromny brzuch i teraz wyglądam w nich śmiesznie, w zwykłe się nie mieszczę. Chciałabym jedną na całą ciążę... Macie jakieś typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja do kurtek jeszcze się mieszczę, jedynie ze spodniami coraz gorzej, z tygodnia na tydzień kolejna para już odpada-uciskają w brzuch albo nie idzie dopiąć...:-( jeszcze tydzien, dwa i będę się musiała za ciążowymi gaciami rozglądać:-P Wczoraj byłam na wizycie-nieco przyśpieszonej. W poniedziałek miałam z rana różowawy śluz, we wtorek było w porządku, ale wczoraj pojawiło się z rana trochę brązowych upławów...wystraszyłam się,zadzwoniłam do ginekologa, a ten kazał mi od razu przyjechac do gabinetu.Całe szczęście z dzieckiem wszystko w porządu, rośnie, serduszko bije:-D a co do plamień- zrobił mi się polip, który podobno sam powien się wschłonąć... tak więc za miesiąc na wizycie się okaże czy się zmniejszył:-) mam się oszczędzać, żadnego większego wysiłku i zrezygnować póki co z współżycia,gdyź po nim znów mogę plamić... A pytałam o płeć- lekarz powiedział,że to nie jest pewne na 100 % ale wydaje się mu, że to chłopiec :-) cieszę się,bo od początku jak się dowiedziałam,że jestem w ciąży to się psychcznie nastawiam na chłopaka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tu caly czas was sledze i chetnie bym ozywila to forum na nowo :) brzuszek widac tylko wieczorem dzidziusia jeszcze nie czuje i tez jeszcze nie wiem co bedzie jakos ostatnio mam ciazowe nastroje i lapie dolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×