Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Hej! Ja jak zwykle wpadam na chwilkę,ale cały czas Was czytam:) Glukozę mam robioną teraz,czyli po 24 miesiącu,z synkiem też tak miałam; Piszecie o dzwiganiu,ja małego też nieraz muszę podnieść,nie ma jeszcze dwóch latek i wiadomo,ze sam nie wejdzie wszedzie,np do fotelika samochodowego,ale powiem szczerze ,że nie przesadzam,bo nieraz mnie brzuszek pobolewa; Oczywiście przed świętami pracy ogrom no i jeszcze u mnie bedzie wigila,więc gotowanie też na mojej głowie,no i remont domu ,nieraz myślę,ze to za dużo na moje 26 lat,ale cóż poradzić... Ja troszkę poszalałam z zakupami w H&M ,bo są już wyprzedaze,poza tym moja mama szaleje w Irlandii z ubrankami dla wnuczki i wnuczka,tam mają Nexta i porządnie wyposażonego TK maxa,nieraz perełki się zdażają,więc wyprawkę ubraniową mam z głowy;wózek ma po Igorze,on teraz jeżdzi w spacerówce,więc tamten jest wolny,muszę tylko nosidło dokupić,bo to jest czarne,a dla dziewczynki wiadomo-różowe:))synek śpi tez od jakiegoś czasu w swoim łóżeczku,kupiliśmy rosnące w Ikei i w ten sposób łóżeczko tez mam,pościel dokupić muszę ;pozdrawiam wszystkie brzuszki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta :) Dzisiaj znowu miałam wizytę u ginekologa i zaniepokoiła mnie długość szyjki macicy. Tzn na każdej wizycie lekarka bada mi szyjkę i twierdzi, że jest ok ale na badaniu usg 3/4d wyszło, że jej długość to tylko 2,97cm, choć lekarz wykonujący badanie nic mi nie powiedział na ten temat... A u Was jaki wymiar na szyjka? (na usg oznaczona jest cervix lenght)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kochana też nie mam nic na temat wymiaru szyjki,no chyba że to jeszcze inaczej w skrócie pisze bo ich tam jest troche. Nie martw się na zapas.głowa do góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz,że to za mało skor lekarz nic takiego nie mówił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie :) nie miałam czasu wejść na forum i teraz mam zaległości w czytaniu byłam na badaniach prenatalnych i wszystko z dzidzią oki :) na 90% będzie dziewczynka, choć tak jak przy pierwszej ciąży nie było zbytnio widać, wstydliwe coś te moje skarby ;) mąż uparcie szukał czegoś dyndającego ale się nie doszukał ;) ja się cieszę, będę miała prawdopodobnie drugą córcię :) jeśli chodzi o długość szyjki to też nie mam nigdzie wymiaru podanego, ale jak lekarz nic nie mówi to twierdzę że jest dobrze ja od samego początku dźwigam moją córkę bo ma 14 miesięcy i nie da rady tego ominąć, ale czytałam w książce że tak naprawdę kobiety w ciąży mogą podnosić około 20 kilo i to nic nie grozi ciąży, jest to tylko zagrożenie dla kręgosłupa, no i mój powoli odmawia posłuszeństwa :( wózek też mam po córce, teraz kupię albo spacerówkę lekką, żeby mieć dwa albo podwójny i póki co nie mogę się zdecydować, więc odkładam tą decyzję na potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie za każdym razem lekarka badała szyjkę i mówiła, że w porządku. To USG robiłam u innego specjalisty i też NIE powiedział mi, że to za mało. A dzisiaj moja lekarka zwróciła na to uwagę, że to nie jest zbyt dużo, ale wzieła mnie na fotel i zbadała i stwierdziła, że ok, twarda i zamknięta. Szukałam info w necie ale w zasadzie nie ma norm, jedni piszą, że poniżej 25 mm należy leżeć inni, że nie liczy się konkretna wartość ale fakt skracania (a ja przecież nie wiem ile szyjka miała wcześniej bo nie była mierzona podczas usg). Nic to, nie ma się co martwić na zapas, zobaczę na następnej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
li_la_li ale fajnie ja też będę mieć 2 córcie mąż biedaczek szukał ogonka no ale jednak dziewczynki go kochają ma juz jedną swoją gwiazdeczkę bedzie mieć drugą:) u nas tylko problem z wyborem imienia zero pomysłów a co do dźwigania to ja juz od początku ciązy sie ładnie nadźwigałam czy proszek czy żwirek dla kota zakupy nie raz jak sama oczywiście idę teraz napewno musze odpuścic z dźwiganiem bo poźniej mnie brzusio pobolewa a o plecach nie wspomnę w 1 ciąży znacznie mniej odczuwałam bóle czy pelców czy brzucha no ale jak to sie mówi każda ciąża inna:) a moja starsza córcia ma 2latka i 7 miesięcy więć juz bardziej rozumna odnośnie podnoszenia czy noszenia jej ale za to często ją tule w ramach rekompensaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Jak tam samopoczucie? Ja miałam pobudkę o 6 rano, zaczął mnie strasznie boleć brzuch w dole i miałam promieniowanie bólu na nogi taki skurcz w nogach.. wystraszyłam się, brzuch twardy, wzięłam dwie nospy , położyłam się i przeszło na szczęscie, a na noc brałam nystatyne dopochwowo bo muszę, może to mieć jakiś związek?? Jeżeli dzisiaj w nocy będzie to samo to dzwonie do swojego ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:)ja w ferworze świątecznego gotowania, ale nogi mnie tak bolą że muszę się na chwilę położyć. Poza tym wczoraj się nabiegałam a dzisiaj ledwo wstałam tak mnie odcinek lędźwiowy bolał:/a teraz się zastanawiam czym usunąć sok z buraków z rąk-próbowałam już cytryny, acetonu i nie wiem co jeszcze?macie jakieś pomysły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka85
czesc dziewczyny mozna do was dolaczyc? mam termin na 29.04, juz wiem ze prawdopodobnie bedzie dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj alka85 :) im nas więcej tym ciekawiej :) Malutka28 spróbuj nakremować ręce tłustym kremem poczekać trochę aż wsiąknie a później umyć w ciepłej wodzie z mydłem. Ale nie gwarantuję, że całkiem zejdzie kolor. Ja dzisiaj zrobiłam soje w warzywach po grecku i upiekłam ciasteczka, wczoraj mąż zrobił soję ala śledź, bigos już od dawna jest zrobiony. Jeszcze tylko pierożki, uszka i barszczyk i zupka grzybowa i wystarczy :) martusia-mała nie wiem czy nystatyna może mieć wpływ na takie bóle, chyba ona jest najłagodniejszym środkiem leczniczym dla ciężarnych. Jeśli będzie Cię dalej bolało to lepiej się skonsultuj z lekarzem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak co wieczór, że twardnieje mi brzuch, to jest taki chyba skurcz, ale na krócej tak na ok 10-20 sekund. w ciągu dnia raczej mi się to nie zdarza, najgorzej wieczorem, jak juz leże to pojawia się to kilka razy, ale nic mnie przy tym nie boli więc wydaje mi się, że to nic groźnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zastanawiam się czy mam się tym martwić czy nie... wizyte u lekarza mam 30 grudnia więc wtedy się go osobiście spytam ale nie wiem co teraz robić czy się tym nie przyjmować czy wziąć no-spe.. czytałam że takie twardnienia brzucha to są skurcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że jeśli bardzo Ci te skurcze dokuczają, to możesz wziąć nospę, mnie moja gin powiedziała, że w razie jakichś bólów brzucha czy skurczów nospę mogę brać. a dodatkowo codziennie biorę też magnez- podobno tez pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny właśnie wróciłam z zakupów. TO co się dzieje w supermarketach to istny szał. Zastanawiam sie czy dziecku pod pajace zakłada się body ? Bo tak teraz patrze co zgromadziłam i mam dużo body zastanawiam się z czym sie je łączy.Nie znalazłam żadnych spodenek z napami a zresztą cisnąć dziecku brzuszek to chyba bez sensu, czyl jedynym dobrym wyjściem są śpiochy? Czuje się lekko zagubiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze body jak najbardziej pod spiochy czy pajacyki mozna ubierac :) to taka forma bielizny :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że body pod śpichy czy pajaca można ubrać :) jeśli chodzi o spodnie sukieneczki itp to ja osobiście (z własnego doświadczenia wiem), że lepiej kupić większe aż dzidzia podrośnie bo po co takie maleństwo krępować mało wygodnymi ciuszkami mimo, że są śliczne. Maleństwo nie lubi się przebierać najlepiej się czuje w miękkich bawełnianych bodziaczkach, śpioszkach i pajacykach właśnie :) A przecież w nich też będzie ślicznie wyglądać. A tak poza tym jeśli maluch będzie ulewał to będziemy mieli dosyć przebierania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pod pajacyk to body z krótkim rękawkiem? Bo dwa długie to chyba za dużo w kwietniu i później? Życzę wszystkim Kwietniówkom i ich rodzinom zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia :) oraz szampańskiego Sylwestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
blanka- zależy od pogody.ale więcej trzeba bodziaków z krótkim rękawem,ja na 10szt body mam 2 szt z długim rekawem.(mam po córce) Pamiętam jak przyszła do mnie lekarz na pierwszą wizytę po przyjściu ze szpitala a było wtedy na dworze koło 30 stopni ciepła a mała była ubrana w body z krótkim rękawem i na to pajacyk z długim rękawem i powiedziała że jest ubrana idealnie(a w domu było cieplej jak na dworze)Także jak będzie koło 15-20stopni a w domu koło 20-22 stopni to bodziak z długim będzie też ok. Przez pierwszy miesiąc dziecko ubiera się bardzo ciepło bo nie ma jeszcze wyrobionego ......czegoś tam :) :) :) :) (dokładnie nie wiem jak to sie nazywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
witajcie dziewczyny! ja bylam wczoraj na badaniu glukozy 75..a pozniej na usg 3d bedzie dziewczynka napewno!!! bardzo sie ciesze ale powiem ze jakos slabo bylo wczoraj to wszystko widac nie wiem czemu.... i mam isc jeszcze za 2 tyg bo nie dalo sie zbadac serduszka ale wszystko inne w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
a po co wy juz kupujecie ubranka.???? nie umiem tego zrozumiec? czy to nie za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
karolinaaaaaaa - każdy kupuje kiedy chce .Ty możesz kupować po porodzie!!!!! lub tydzień przed!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
ja nie wiem moze jaks przesadna jestem to chyba dlatego, poprostu sie boje ale uwazam ze i tak to za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
ja w pierwszej ciąży to czekałam na zakupy do 7 mieś Teraz na to nie patrze bo mam całą wyprawkę po córce a że jakiś czas temu kupiłam 4 ubranka bo były akurat na promocji.Mże akurat dam je koleżance bo ma dzidzia urodzić :) Ja rozumiem żeby nie kupować w 4 mieś ale w 6 mieś już można a nawet nie da się przejść koło fajnych ubranek i podobnych rzeczy. To jest akurat każdego sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
no w sumie pomiedzy niektorymi z was a mna jest az miesiac roznicy to duzo bo ja mam termin na 30.04 dopiero a co do body to siostra mi mowila ze najabrdziej praktyczne sa te bez rekawkow ja teraz jestem dopiero na etapie remontow w domu, po nowym roku czeka mnie remont lazienki i pokoiku dla malutkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×