Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Ja piję Inkę z mlekiem i do tego koniecznie ciacho :) Codziennie! A ciśnienie i tak mam zawsze wysokie. Co do ubranek to kupiłam zestaw do szpitala czyli 3 pajacyki bawełniane, 3 body, 3 czapeczki muszę jeszcze dokupić skarpeteczki. Sporo ubranek dostałam od siostry ale do szpitala chciałam nowe. Dostaliśmy też łóżeczko z materacem, matę etukacyjną i kocyk. Kupiłam Lovelę płyn do prania ubranek a teraz noszę się z zakupem pościeli do łóżeczka i karuzeli. Staram się max rozłożyć koszty w czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzieki temu ze rozlozylam koszty to teraz mam prawie wszystko a nie odczulam tego wcale;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki Piszcie proszę co i ile szt kupujecie na początek, zwłaszcza te doświadczone mamy... Oglądając allegro wciąż dopisuję masę rzeczy do listy zakupów a sama nie wiem czy to potrzebne a czy aby czasem nie zapominam o czymś ważnym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kawy nie piję, bo nie lubię;) co do ubranek, to no właśnie doświadczone mamy, prosimy o pomoc!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przyłączam się do prośby. :) Zaraz wskakuję na allegro i poszukam jakichś nowych ciuszków do szpitala dla małego i koszuli do karmienia? Czy te ciuszki kupować w rozmiarze 62? Jeju jakie ja mam słabe pojęcie. :( Kupiliśmy z mężem przed Nowym rokiem łóżeczko, materac i pościel. W kocyki i ręczniki zaopatrzyliśmy się jeszcze wcześniej. Wózek dostaniemy od brata. Pozostaje termometr, chcemy bezdotykowy. Czy któraś z mam może jakiś polecić? Wczoraj miałam sen, że urodziłam wcześniaka i nie miałam nic przygotowane. :/ Był taki malutki i bałam się, że zrobię mu krzywdę. Właśnie słuchamy Mozarta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannelka--> ja też niedawno miałam sen związany z porodem, z tym że rodziłam i dzwoniłam do mamy że nie zdążę dojechać do szpitala:P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam: http://allegro.pl/babymarket-babaluno-2pak-spiochy-pajace-56-i2019739711.html http://allegro.pl/babymarket-babaluno-pajacyk-czapka-millie-56-i2020694446.html http://allegro.pl/babaluno-body-biale-2-pak-delivery-56-i2021153837.html Kupowałam rozmiar newborn bo ja jestem mała a i mój mąż wzrostem nie grzeszy więc nie spodziewam się bym urodziła duże dziecko. Swoją drogą rozmiar rozmiarowi nierówny :( Łącznie mam na rozmiar 56 -7 body -7 pajacyków -3 koszulki -7 śpioszków -dresik polarowy na wyjscie ze szpitala -3 czapeczki Planuję kupić: - pościel w komplecie z ochraniaczami na łóżeczko i rożkiem - karuzelę na łóżeczko - kocyk - 2 okrycia kąpielowe z kapturkiem - termometr bezdotykowy/do uszka - fridę - wanienkę nakładaną na wannnę - 2 butelki na start (awaryjnie bo chcę karmić piersią) - pieluchy tetrowe i flanelowe - wózek 3w1 Co jeszcze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubranek to małemu kupiłam 7 szt bodów z rozmiaru 56 i 4szt z rozmiaru 62 do tego po 4 szt śpiochów z kaftanikami z rozmiaru 56 i 62 no i 4 pajacyki reszte dokupowałam zaraz po urodzeniu a cześć dostałam w prezencie jak przychodzili znajomi i rodzina zobaczyć małego i powiem wam że wcale nie było tego dużo. To prawda że nie wiadomo jakie się dziecko urodzi ale też żeby się nie okazało jak przyjedziecie ze szpitala do domu że po 2 dniach nie macie w co dziecko ubrać. Musicie wziąć pod uwagę że dziecko ma na dzień co najmniej jedno ubranko o ile go nie pobrudzi i jedno czyste na noc a nie bedziecie prac codziennie albo co drugi dzien bo aż tyle wam się nie uzbiera prania. Po porodzie jak już wiedziałam jakie jest dziecko to dokupiłam mu sweterek i od moich rodziców dostał takie spodnie na wyjście no i systematycznie dokupowaliśmy co było potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka to kup sobie jeszcze pare rzeczy na rozmiar 62. Jeżeli rożek nie będzie w komplecie to nie polecam ci kupowania go bo o wiele wygodniej jest zawinąć dziecko w kocyk niż w rożek. Bynajmniej u nas nie zdał testu :) 3 czapeczki to aż za dużo bo dziecko ma tylko czapeczkę założoną po porodzie a później lekarze odradzają ubierania dziecko w czapeczkę po kąpieli a na spacerek wystarczą 2. Nie zapomnij o przewijaku na łóżeczko jak nie masz. A no i powiedz mi co to jest frida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach to firma aspiratora :) trzeba było tak od razu :D A no i mamy zmotoryzowane nie zapomnijcie o nosidełku do samochodu bo bez tego to ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście jeszcze wszelkie kosmetyki dla dzidzi. Jeśli chodzi o ciuszki to ja już nic nie kupuję tzn nawet nic nie kupiłam tylko mojego męża siostra szaleje jak zwykle :) po synku mam cała masę bodziaków pajacyków i śpioszków (niektóre nawet ie używane). Co do rozmiarów to ja miałam niespodziankę bo oczywiście mały się nie zmieścił w 56 bo się urodził długi na 61 cm :) mam nadzieję, że Nadia będzie mniejsza :) A butelki zamówiłam na allegro bo były naprawdę tanie. Syna karmiłam piersią więc córkę też planuję. Ale się butelki przydadzą nawet do laktatora aby ktoś mógł dziecko nakarmić jak trzeba będzie gdzieś wyjść szybko coś załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę,że mój post ominięty i muszę szukać pomocy gdzie indziej..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajua Ja nie miałam jeszcze robionego tego badania ale pytałam lekarki. Powiedziała, że to dopiero po 33tc albo i nawet później by badanie było aktualne do porodu. Na stronie szpitala piszą, że badanie wykonane po 35tc. Nie wiem czy jest sens robić to 2 razy... Dla zainteresowanych daję linka do listy rzeczy potrzebnych do porodu (szpital w Piasecznie). http://www.facebook.com/note.php?note_id=220512111325802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie sama się zastanawiam,ale mam w karcie ciąży że będe miała robione teraz i się zastanawiam czy potem będzie mi jeszcze grugi raz robiła..chyba się jej musze zapytać ehh..;/ Ja miałam zamiar jutro jechać na zakupy-znaczy na promocje zaglądnąć w galerii,może coś będzie ale chce tylko ciuszki do szpitala,bo ubranka mam po siostrze i kołyske,przewijak,wanienke,łóżeczko. Teraz kupie tylko pidżame do szpitala i kosmetyki ale to w lutym chyba już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
witajcie dziewczyny! ja zakupow nadal nie robie zadnych bo to jeszcze kupa czasu zreszta sukienke slubna tez kupilam miesiac przeda w domu mialam 3 dni przed wiec ja juz tak mam hehe ja przytylam moze 5kg, jutro zaczynam remont lazienki olaboga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. mam maly problem. w jakim czaie dokladnie sie ta krzywa cukrowa robi?? bo mi lekarz w grudniu mowil ze teraz mnie skieruje ale chyba zapomnial....;/ nastepna wizyta bedzie po 28 tygodniu...;/;/ jakie wy dawki tej glukozy kupowalyscie?? chyba jes 50 i 75?? czy jak?? bo ja i tak ide prywatnie to bym sobie zrobila najwyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
ja kupowalam dawke 75 i robilam w 22tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLANKA- do listy zakupów możesz dopisać- -ceratka - przewijak super sprawa szczególnie jak się idzie z maleństwem w gości.tylko to jest kawałek bawełny połączony pod spodem z ceratką- polecam - ceratka do łóżeczka pod prześcieradło A tak moje uwagi doświadczonej mamy: butelki kupuj większe , nie te najmniejsze-bo jak nie będziesz karmić butlą to większe zawsze przydadzą się na później -rożek możesz nie kupować, nie będzie ci on przydatny wiosną a dziecko będziesz i tak nosiła -pościel dla maleństwa nie jest potrzebna od razu-ale ochraniacze to super sprawa Dziewczyny może nie ma sensu kupować od takich rzeczy jak karuzela, pościel, mat ,idt bo jak wszystko teraz kupimy same to co będą znajomi przynosić idąc do maleństwa. Ja też wszystko sama kupiłam a później jak do mnie siostra szła w gości to nie wiedziała co kupić, choć mogłam dla niej dokładnie wybrać co bym chciałam, tak samo było z moimi dobrymi koleżankami. Przed odwiedzinami dzwoniły i pytały sie co maja dla mnie kupić i mogłam wybrać dokładnie co chciałam . Także teraz pościel poczeka na zakup po jakimś czasie i wiele innych rzeczy. Jak do mnie rodzinka szła w gości i pytali sie co chce to mówiłam że pieniądze a później kupowałam to co mi było potrzebne i się przydawało A co do ubranek -lepiej kupić więcej ubranek w 62 rozm jak 56.56możesz założyć ze 2 razy a 62jak założysz i będzie troszkę za duże to nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mial mi teraz zlecic... mi chodzi tylko o to ze nie wiem jaka dawke kupic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może przejdź się do niego bez zapisu i się zapytaj o dawkę, myślę że nie powinno być problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka :) Zrób test obciążenia glukozą 75g (musisz być na czczo). Zadzwoń do lab gdzie chcesz zrobić badanie i dowiedz się czy musisz mieć swoją glukozę ( w większości nie trzeba). Najpierw pobiorą Ci krew na czczo a potem po 2h, w międzyczasie masz grzecznie siedzieć i czekać, nie wolno pić ani jeść :( Lepiej od razu zrobić 75g niż powtarzać badanie gdy wyniki 50g są niepokojące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubranka kupiłam na wyprzedażach ale tylko takie wyjściowe dla chłopca bo większość mam po Hani.Resztę zakupów rozłożę na te pozostałe 3 mieś żeby nie odczuć większych wydatków jednorazowo. Jak niekiedy chodzę po sklepach to tak sie chce to wszystko kupować nowe jeszcze raz, te wszystkie rzeczy są takie cudne no i bym kupowała inny kolor ale rozum podpowiada że w domu już połowa rzeczy leży i czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) co do zakupów to też polecam ceratki do łóżeczka i takie na wyjście. u mnie w szpitalu nie wolno było mieć swoich ubranek tylko na wyjście i to było fajne, ale dziewczyny to olewały i zakładały swoje a potem był problem bo dzieci hurtem do kąpieli brane i ubranka juz nie wracały. polecam też pieluchy tetrowe i flanelowe przydają się żeby podłożyć pod główkę itp laktator do szpitala wystarczy taki zwykły za 30zł z apteki, chyba że wiecie że będziecie musiały odciągać mleko chodząc do pracy lub szkoły, to lepiej od razu porządny kupić pościel myślę że kupić trzeba od razu, bo dziadzia od początku leży w łóżeczku, co do ochraniaczy u mnie się nie przydały. jak córka była maleńka to leżała mało się ruszała a potem już była ciekawska a one zasłaniały jej świat ;) polecam też rożek do karmienia piersią, dla mnie to była super sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w szpitalu dostaje się zawsze taką niby wyprawkę, tam zwykle jest mała butelka do karmienia z aventu i smoczek, więc butelkę chyba lepiej kupić wiekszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to zależy w jakim szpitalu,bo u nas nikt czegoś takiego nie dostaje-tylko książeczki do czytania i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×