Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Indianka, bardzo mi przykro chciałbym Ci pomóc i doradzić, ale niestety nie wiem jak tu jest w Lubinie z cesarkami. Nie znam lekarzy sama też nie wiem co mnie czeka. Myślałam o cesarce na życzenie, ale nie wiem do kogo zgłosić się. Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana i ja bym chyba raczej szukała jakiegoś specjalistę we Wrocławiu, jest większy wybór. Może jest jakaś klinika? Nie wiem przykro mi bardzo, będę z myślami z Tobą i maleństwem. I wierze, że będzie wszystko dobrze, nie może być inaczej. Blanka6 ja na szczęście nie miałam operacji na tarczycę. Kiedyś robiłam wyniki hormonalne i wyszło mi, że mam TSH za wysokie. I parę lat zeszło mi żeby je unormować. Teraz w ciąży mój endokrynolog co miesiąc zwiększał mi dawkę hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z laktatorem zawsze się lepiej wstrzymać, bo nigdy niewiadomo jak to będzie, np chciałam kupić siostrze jak rodziła, bo mamy ogólnie rodzinnie duże piersi więc myślałam że będzie jej potrzebny, a tu psikus i mleka ani kropli nie miała! Może ze względu na cesarkę, ale bądź co bądź, lepiej zawsze się wstrzymać, bo jak coś to później nie ma kłopotu z zakupem. Moja koleżanka używa ręcznego Avent, albo coś takiego, i bardzo sobie chwali! ale ja mówię, jak ona mi powiedziała, ja w każdym razie poczekam na to jak się to zakończy;P A krzyczy, bo jest zmęczony, przez ostatnie 3 tyg sypiał średnio po 4-5 godzin dziennie i był juz zmęczony, ale dziś pomimo porannego okrzyczenia, teraz był miły:P pewnie bo obiad zrobiony i ciasto w piekarniku, ale spoko, jak coś i najdzie mnie ochota, to też sobie pokrzyczę;P spoko luzik;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka> nie znam sie na szpitalach w Lublinie, ale popatrzylam na informacje na interecie. Tutaj jest stronka, gdzie dziewczyny wyrazaja swoja opinie. Najmlodsza wypowwiedz jest z 2010, ale nie sadze, zeby szpital zmienil sie w tak krotkim czasie. Oto link http://www.babyboom.pl/forum/zlota-lista-f51/prowadzenie-ciazy-i-porod-w-lublinie-gdzie-3517/index4.html Ja osobiscie przenioslam moje papiery ciazowe z Poznania do malego miasteczka w Niemczech w szostym miesiacu. Nie zaluje. Mam lepsza opieke i sympatyczniejsza lekarke, ktora tez jest Polka. Jaki bedzie porod to sie okaze, ale zawsze i wszedzie jest takie ryzyko, bo to co jednej sie podoba, to drugiej nie musi i wtedy bedzie narzekac. Zalezy tez duzo od Twojego podejscia do osob i calej sytuacji. Ja jak na razie jestem zadowolona z mojej decyzji, chociaz balam sie tak, jak Ty. Nastusiaelo>ja tez zastanawiam sie nad laktatorem. Wiele znajomych poleca jednak te elektryczne. Ja myslalam o takim zakupie, bo jednak nie wyobrazam siebie karmic dziecko piersia w miejscach publicznych. Moja kolezanka miala taki laktator i potem zamrazala mleko (na ulotce sa wskazowki co do terminu waznosci takiego mleka). Jak wychodzila to po prostu brala mleczko ze sloiczka, podgrzewala i podawala w kazdych okolicznosciach bez skrempowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, też jestem bardziej za Wrocławiem mimo ze mój ginekolog raczej nie odbierał by porodu. Musze znowu przewałkować temat z mężem. Wyjdzie nam to drożej ale tak na prawdę jakie ma to znaczenie w tej sytuacji. Sorki, że was tak wymęczyłam swoimi problemami, ale jestem trochę zagubiona tym bardziej ze to ja muszę podjąć ostateczną decyzję i cała odpowiedzialność za nią spoczywa na mnie. Widzę, że któraś pytała o laktator, kupiłam ręczny z tt ale nie wiem czy się sprawdzi, czytałam dożo pozytywnych komentarzy na jego temat, jednak niektóre dziewczyny pisały ze po jakimś czasie przy odciąganiu boli ręka ( ale to chyba przy każdym ręcznym). Na pewno gdybym miała kasę kupiła bym elektryczny ale nie chciałam wydawać bo nawet nie wiem czy się przyda. U mnie na obiadek jarzynówka, pierwszy raz robię i nie wiem czy się ją zabiela czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Widze niektore dziewczyny sa na etapie obiadu w tym tez ja,ale juz plecy odmawiaja mi posluszenstwa strasznie bola do tego sie nie wyspalam bo musialam jechac na badania krwi..za tydzien kolejna wizyta,jutro zaczynam 34 tydz:) Co do laktatorow to ja tez jak narazie nie kupuje chciala bym karmic piersia ale boje sie ze cos jest nie tak bo od poczatku ciazy piersi mi wogole nie urosly ciagle mam ten sam rozmiar zadna siara rowniez mi nie leci co mnie troche niepokoi..no ale coz zobaczymy co bedzie po porodzie Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) W końcu nadrobiłam zaległości, nie było mnie od piątkowego popołudnia a musiałam czytać prawie trzy godzinki:)))) Dzięki za dostęp do maila:) Jak będę miała laptop to wrzucę zdjęcia (bo teraz mój R zabrał lapka do Gdyni) :) Polecam Brochów, ewentualnie Kamieńskiego, gdzie Ci bliżej:) Odradzam zdecydowanie Borowska ze względu na lekarzy i Hałbińskiego przez socjal i ogólne warunki:) Ale tak naprawdę wszystko zależy od tego jak się trafi:) Mam nadzieję, że gdziekolwiek nie będziesz rodzić to i tak będzie wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i chciałam jeszcze napisać co do KTG, mój lekarz ma taki podręczny w gabinecie i przy każdej wizycie od stycznia sprawdza czy wszystko ok:) Nawet jak później robi USG, na którym sprawdza też tętno:) I chodzę na NFZ:) A przy synku pierwszy raz KTG miałam robione dzień po terminie, gdy sama zgłosiłam się do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Byłam właśnie u gina no i tak: - ciśnienie mi skoczyło znacznie (do tej pory zawsze miałam ok 100/70 a dzisiaj 130/80). Kazał mi mierzyć w domu 2 razy dziennie - tylko skąd ja mam wziąć sprzęt do tego mierzenia? - okazało się, że mam grzybicę pochwy - blee, nie mam pojęcia od czego to się wzięło. Teraz muszę sobie aplikować "czopki". - samo badanie bolało cholernie - Was też boli? Nigdy nie miałam z tym problemów u gina a tym razem masakra. Ogólnie powiedział, że dziecko ma głowę bardzo nisko i że mam leżeć to jeszcze ze dwa tygodnie pociągnę. Co do laktatorów to mi dwie niezależne położne polecały Medela Mini Elektric, podobno od ręcznego można stracić przytomność jak się zbyt mocno przyciśnie więc wolę elektryczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
indianka ja mialam reczny laktator z TT i sprzedalam bo dla mnie tragedia moze on nawet dobry ale chodzi o to ze moja reka odmawiala mi posluszenstwa przy odciaganiu jak mnie bolało :/ wiec teraz wolala bym elektryczny cholera strasznie zle sie czuje trzese sie mam puls wysoki i do tego boli brzuch az szczypi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola ponoć przed porodem ciśnienie wzrasta, więc może lepiej faktycznie leż. Gdzieś wyczytałam, ze wyższe ciśnienie niż zawsze może być objawem porodu. A grzybicą się nie przejmuj, ja też ostatnio dostałam czopki i jest lepiej, a jeśli to zaniedbasz to może przejść infekcja na dzidzi. Ja przez cała pierwszą ciążę miałam problemy, swędzenia i pieczenia, nic nie pomagało. A jak urodziłam to jak ręką odjął. Tylko mam pękniętą szyjkę po porodzie i lekka nadżerka tam jest i też muszę to kontrolować:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od wczoraj dosłownie co pół godziny leci siara raz z jednej piersi a raz z drugiej.. wczesniej leciala ale raz na pare dni tylko.. a teraz cos sie zmienilo.. ;) lola_lu -> tak mocno ci nie skoczylo te cisnienie (wedlug mnie oczywiscie ;)) moja lekarka mi powiedziala ze najgorzej jak te drugie sie podwyzsza powyzej 90 to juz nie dobrze bardzo.. Ja do tej pory miałam zazwyczaj cos około 150/70 , a teraz od jakiegos czasu mam 120/45 - 120/50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh tyle napisałam i ucieło mi tekst ;/ jak ja tego nie lubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chciałam napisać Wam o tych książeczkach ciążowych, mi się skończyła 2 wizyty temu i lekarz w ogóle stwierdził, że te ksiażeczki są do d..., bo wystarczy parę wizyt więcej i już trzeba nową:/ i niby stwierdził, że załozy mi drugą, ale chyba liczy na mój szybki poród, bo na razie pisze na karteczce i przyczepia do książeczki spinaczem:) Chyba jest to jakieś rozwiazanie, bo daje pieczątkę i wszystkie dane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu polecam ci wynająć sobie położną do porodu, mam namiary do bardzo fajnej babki która odbierała porody naturalnie moich znajomych. wszystkie bardzo sobie ją chwaliły, mówiły, że wystarczy dokładnie robić to co każe, wszystkie miały porody krótkie i wspominają je pozytywnie. koszt takiej położnej to 400-500 zl, ale myślę, że warto. Ja ją wynajęłam i prawdopodobnie ( jeśli zdecyduję sie na lubin) pojedzie ze mną na sale operacyjną, bo niestety mąż nie może być przy cc w naszym szpitalu.( przy naturalnym może być bezpłatnie) Więc to ją będę trzymała za rękę. Warto tez spotkać się z nią wcześniej, oprowadzi cie po oddziale i jeśli będziesz chciała zarezerwuje sale jedynkę z łazienką po porodzie (bezpłatnie). Jeśli byś chciała telefon do niej to podaj maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Przeczytalam z grubsza, bo w weekend kilka godzin mi zajelo nadrabianie zaleglosci wiec teraz sie staram na biezaco :) Widze ze nie tylko my sie staralismy tak dlugo o malenstwo. Nam zajelo 3 lata, i zaszlismy w ciaze w cyklu w ktorym lekarze nam odwolali wszystkie zabiegi bo z wynikow badan nie bylo zadnych szans :) Indianka, ja tez sklanialabym sie do pozostania we Wroclawiu. Co do laktatora to bardzo duzo dobrych opini jest o Madeli, ja tez bede kupowac bo musze wrocic do pracy po 6 tygodniach. W zasadzie mialam kupic w zesly weekend ale nie dotarlam do sklepu :) Kupie i nie rozpakuje bo w razie cos to oddam, a u nas musi byc nierozpoakowany zeby przyjeli. Wow, wy dziewczyny w wiekszosci juz gotowa, a ja w polu :( Tj mam poprane ciuszki i posciel ale jeszcze pare rzeczy mi brakuje. Nie moge za bardzo kupic bo w Niedziele mam kolejny baby shower, a widze ze juz ludzie zaczeli kupowac. Tak wiec siedze i czeakm cierpliwie, chociaz juz bym chciala skonczyc z zakupami. Tak mysle ze w poniedzialek po imprezie udam sie do sklepu i dokupie wszytko co mi zoastanie do kupienia. No i spakowac torbe :) Juz sie nie moge doczekac mojego slicznego synka. PS z USG moje malenstwo jest na 80 centylu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas to stało się tak szybko, że aż nie mogłam uwierzyć, że po 3 dniach od zapłodnienia mam już mdłości:) Ale okazało się to możliwe:) Staraliśmy się...a nawet nie moge tego nazwać staraniami...inaczej..planowaliśmy od roku dzidzi, ale ciągle coś..kasa, praca itd. aż w końcu stwierdziliśmy, ze teraz albo nigdy (nasze dzieci mają już po 9 lat a duża różnica też nie jest fajna) i odstawiłam tabletki, miesiąc zabezpieczaliśmy się prezerwatywą no i za pierwszym razem się udało:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ten czas leci szybciutko, jeszcze troszkę i nasze kochane skarby będą z nami... cały czas jestem dobrej myśli, załamała bym się gdybym myślała negatywnie. Musi być dobrze:) Karola wracasz do pacy po 6 tygodniach? Masz własną firmę, czy tak normalnie na 8 godzin dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka- nie mam firmy. Moja szefowa zaoriponowala mi 3 tygodnie ale ja powiedzialam nie. Ze rozloze to na 6 tygodni I bede pravowala troche w domu. Mam nadzieje ze dam rade. Moja szefowa nie chce zebym szla na macierzynski ze wzgledu na finanse ale mysle ze ona na w tym takze swoj interes ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, 6 tygodni to jak nic. Czy tam tez rodzice pomagaja w wychowaniu wnukow, czy rodzice sa zdani tylko na siebie? Malutka> fajniutkie te zdjecia. Bedziesz miala super pamiatke! Szkoda, ze moj mezczyzna nie jest fotografem... :) Dragoniki>mi tez sie snilo, ze bede miala chlopca i wyszlo potem na USG, ze to chlopak, wiec kto wie... Chociaz ja zawsze mowie, ze na 100% bedzie wiadomo po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka > Mi lekarz powiedział , że dziewczynka i ostatnio jak byłam u innego i nie powiedziałam, ze znam już płeć i niewinnie zapytałam czy widać to powiedział mi, ze nie widzi dokładnie, przez ułożenie dzidzi, ale wykazuje cechy żeńskie (cokolwiek miałoby to znaczyć u dzidzi w brzuszku) :) Co prawda już się nastawiłam na dziewczynkę i kupiłam parę różowych wdzianek (nie mogłam się powstrzymać) to i tak jakby wyszedł chłopczyk to nie miałabym żadnego żalu:) Jest mi to obojętne mimo pierwszego syna:) Aby zdrowe było:) Starałam sie kupować wszystkie rzeczy raczej w neutralnym kolorze, czyli żółty, kremowy czy zieleń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a gdzie dokładnie w USA? Ja mam dwie kuzynki i kolegę w Stanach. Kolega mieszka w Chicago, jedna kuzynka w Nowym Jorku (chociaż teraz nie jestem pewna, bo jak urodziła synka to przeniosła sie do Miami, żeby cieplej było, niby miała wrócić do NY, ale nie wiem czy to zrobiła) a druga mieszka w Baltimore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola- boże tylko 6 tyg ?? :( aż szkoda takiego maluszka zostawiać w domu i co w takiej sytuacji -zostawiasz z nianią czy żłobek czy dziadkowie ? Malutka- fajna ta twoja sesja :) fajna będziesz miała pamiątkę , a nie miałaś takiej sesji z brzuszkiem bez niczego :):) ;) Dragonki- mój kumpel tak nastawił się na dziewczynkę i wszystko kupili w różu - a tu wyszedł chłopak i mieli problem :) Ja też kupowałam na początku neutralne ubranka i kilka różowych a później to już typowo dziewczęce :) A ja ostatnio coraz bardziej się męczę , coś w kuchni porobię i już jestem padnięta, muszę co jakiś czas przerwy robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czesc dziewczynki;) ja tez poprosze namiary na wspolnego emaila mana258@o2.pl Swoja droga sie dziwilam ze wszescy ciuszki piora etc ale to jest idealny czas wlasnie na takie rzeczy tymbardziej ze juz na swieta bede w domu wiec cale pozadki przed swietami juz zaczynam robic. Czlowiek tak sie meczy ze szkoda slow nogi bola, poty leca a samo sie nie posprzata oczywiscie zaciaglabym do tego wiecej osob ale niestety pracuja wiec tylko w weekendy nadrabiamy ze wszystkim. wszystkie ciuszki poprane ale cza jeszcze posciel wyprac reczniki nio i rzeczy do kolyski ale czas bynajmniej szybko leci i sie nie dluzy a to najwazniejsze;) w czwartek mam wizyte u lekarza ciekawe co tam w brzuszku slychac choc od kilku dni strasznie brzuszek twardnieje oddychac ciezko nie wspomne o zakupach moje serduszko pakuje wszystkie kupione zdobycze do auta a ja sie opieram o nie i dotrzymuje mu towarzystwa biedactwo na szczescie nie klucimy sie ani nie krzyczy pewnie dlatego ze wiecej przebywa w pracy niz w domu heh mam nadzieje ze na tacierzynskim troszke posiedzimy razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczynki. mam do was pytanko bo moze wy mi pomozecie. wracam od tesciowej ktora jest zdania (uwaga) ze kobieta im wiecej cierpi podczas porodu tym bardziej potem kocha dziecko. wiec jak sie dowiedziala ze istnieje mozliwosc ze skorzystam ze znieczulenia to kurczowo mnie namawia zebym z niego nie korzystala... pewnie ze nie chcialabym z niego korzystac ale szczerze mowiac boje sie tego bolu i nie chcialabym sie zrazic na tyle ze potem nie bede chciala drugiego malenstwa tylko przez ten bol. a uwazam ze ten tekst o milosci jest durny bo wlasnie przez bol porodowy kobiety czasem popadaja w depresje itp i nie moga cieszyc sie swoim dzieciatkiem. ja jej mowilam ze pewnie bede korzystac skoro mam taka mozliwosc ale poprostu te jej teksty sprawiaja mi przykrosc ;/ a nie chodzi chyba o to, zebym to przed nia ukryla bo nie o to chodzi no nie ? co uwazacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeraził mnie dzisiaj nagły, ostry kłujący ból w bocznej części podbrzusza. Czyżby to skurcz przepowiadający? Leżałam sobie i aż się zwinęłam w kłębek. Dosłownie po sekundzie przeszło i więcej się nie pojawiło. Macie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny proszę jeszcze raz o namiary na maila: dzem111@poczta.fm Blanka ja też czułam taki ból kilka razy, np. wczoraj kichnęłam i musiałam się zgiąć w pół tak mnie zabolało i później jak kichałam to kuliłam nogi, bo jak byłam wyprostowana to bolało mnie w tym samym miejscu... Wydaje mi się że to nie jest skurcz, ja sobie tłumaczyłam że mała nacisnęła mi na jakiś narząd, ale prawdę mówiąc się nie znam... W każdym razie nie tylko Ty odczuwasz taki ból:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka>moj maz tez woli, zebym nie brala, bo boi sie, ze beda jakies efekty uboczne :) Oczywiscie, on sie martwi, wiec nie mam nic przeciwko takim komentarza. Chcialabym urodzic naturalnie bez znieczulenia, ale wydaje mi sie ,ze decyzja bedzie zalezec od wielu czynnikow. Czasami sam lekarz moze zasugerowac taka opcje dla ulatwienia samego przebiegu porodu. Postaram przejsc porod bez wspomagaczy dla mojego meza, ale nic nie na sile. Po prostu przyjme o sobie jako nowe wyzwanie w zyciu i pozostawiam takie decyzje wylacznie dla siebie, ktora podejme w odpowiednim momencie. Nie sadze, zeby ktos mial mi za zle cokolwiek wybiore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja też miewam podobne "skurcze" w prawym dolnym boku codziennie rano przy oddawaniu moczu - aż łzy do oczu apływają :( Czy macie napady łaknienia ? Ja przez całą ciąże przybrałam 12 ka ale od kilku dni nie mogę się opanować z jedzeniem !! Dziś zjadłam pół bochenka chleba z dźemem !!!! jestem taka pełna!!! Po schodach to chyba na pupie zjade do łazienki :) Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×