Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość Kaśka_81
martusia_mala...myślałam,że tylko mnie te biodra tak bolą. Próbowałam już poduszki między nogi,poduszka pod stopy,delikatnie chodzę,ale to na 30min pomaga. A Ty jak to "leczysz". Fenoterol jednak biorę non stop. Dziś miałam iść na wizyte kontrolną po szpitalu do prowadzącego,ale zadzwonił,że za tydzień,bo taka jazda autem też może nam przyspieszyć wszystko,a my dopiero jutro będziemy kończyć 33tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jeśli chodzi o witaminki to tak jak pisze Anita na receptę są tańsze i lepsze :) W zasadzie to pediatra przepisuje i zaleca ich stosowanie i ilość dawkowania. Wit D jest potrzebna i jej niedobór jest szkodliwy ale nadmiar również jest bardzo niebezpieczny więc o wszystkim powinien zdecydować lekarz. Tak samo jak wit K karmiąc piersią to o ile dobrze pamiętam do końca 3 miesiąca dzidzi się podaje ale to też decyzja lekarza. Podobno niektóre szpitale robią zastrzyk z tą witaminą, mój nie więc ja małemu podawałam obie witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzadko się udzielam ale mogę też prosić o dostęp. m19alutka@wp.pl Jej wczoraj pisałam że przez weekend mało się dzieje a dziś przez pracę nie nadążam z czytaniem . Ale nadrabiam nadrabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witaminy K to u mnie dziecko dostaje ją w zastrzyku zaraz po narodzinach. Natomiast nie wiem jak to jest z wit D tu zalecane jest przyjmowanie jej w czasie ciąży( ja biorę ją w komplecie z innymi dla kobiet w ciąży) i trochę dziwne by było jakby nie podawało się jej dziecku po narodzinach zwłaszcza tu u mnie gdzie tak mało jest słońca. Może wiecie jaka jest dawka witaminy D zalecana dla dziecka po narodzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka25 > ja kupiłam Oilatum soft, położna powiedziała, że to wystarczy nalać do wanienki i nic wiecej. Zadnych mydelek nie kupowac, oliwek bo w tym płynie już to wszystko jest. A krem na odparzenia to mówiła , że lepiej kupić Linomag bo po Sudocremie jak np. mamy chłopaka smarujemy obok jajek czy pisiorka to zostaje taka biała warstwa którą ciężko zmyć. W sumie ostatnio jak mój poszedł z moją mamą do apteki po kosmetyki to wydał ponad 120 zł. Ale żadnych takich Nivea, Johnson czy coś nie kupiliśmy bo położna powiedziała, ze lepiej dziecka nie ładować kosmetykami bo może się uczulić. A witaminy kazała mi kupić Vit K PLUS D, w ampułkach, dziecku wlać z ampułki do buzi, albo odcignac pokarm i wlać do butelki wraz z ta ampułką i to sie stosuje po 8 dobie zycia dziecka. Bo jak karmisz mm to wtedy tylko dziecku podajesz do butelki witamine D bo K jest w mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja dziś byłam na wizycie u gin, wszystko w porządku na szczęście, dzidzia rośnie :) kolejna wizyta z rutynowymi badaniami morfologii i moczu za 2 tygodnie. zaczął mi się 34tc już tuż tuż :) mnie dziś w nocy też bardzo bolała miednica i promieniowało mi na nogi :/ nie umiałam się ułożyć i pół nocy nie przespałam ciągle zmieniając pozycję. boli mnie też krocze jakbym jeździła cały dzień na niewygodnym rowerze, ma któraś z was taki ból? :/ ostatnio rzadko bywam ale mogę również prosić o namiar na e-miala? gwens@wp.pl pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwens wysłałam ci maila. A ja wróciłam z młodym od lekarza no i .........ANTYBIOTYK :( Ma zapalenie oskrzeli ale jak to lekarka powiedziała niewiele brakuje do zapalenia płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wczesniej dłuzszy czas bolalo krocze teraz na szczescie boli ale tylko czasami . za to mam promieniujacy ból w lewej nodze z uda az do łydki i stopy - okropnie sie z tym mecze..;/ zwlaszcza w nocy .. zreszta lewa reka tez jakos mi dretwieje i boli.. coś czuje ze moja dzidzi bedzie spora bo troche szaleje ze słodkosciami od dluzszego czasu ajj.. trzeba sie opamietac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia4709- biedny ten twój synuś kurcze starego szkoda jak chory ale jak dziecko choruje to mi tak strasznie przykro się robi :( Ja też kupiłam tylko oilatum do kąpieli i myślę, że na razie to wystarczy. Poza tym mam sudocrem i zobaczę jak to będzie w razie czego kupię coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnich pare nocy to spie praktycznie na siedzaco.. poczatkowo ciezko zasnac ale jak juz sie porzadnie zmecze to i pozycja siedzaca nie przeszkadza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas do kąpieli oilatum, do pupy bepanthen a do pępka octanisept. Kupiłam też krem oilatum ale to bardziej z rozpędu niż potrzeby. Odpukać mnie nadal nic nie boli, nawet przyzwoicie sypiam. Dziś sporo pospacerowałam. Nie mogę się doczekać aż będzie ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny za namiary mailowe. Wyszukalam jakies fotki z przelomu dwuch miesiecy, ale ostatnie jest aktualne ;) Przynajmniej inaczej bedzie sie rozmawiac, jak juz sie zna twarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka poruszyła ważny temat tzn pojemność skrzynki mailowej. Zwracajmy uwagę na rozmiar dodawanych zdjęć, w razie potrzeby zmniejszajmy. Będą się wtedy szybciej ładować a i poczta się nie zapcha... Szkoda, że tak późno o tym pomyślałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałam maila i nic od was nie dostałam, mogłybyście mi wysłać? mój adres to d.r1@op.pl Ja do kąpieli kupiłam nivea 500ml 2w1 szampon i płyn do kąpieli. szkoda ze wcześniej nie zapytałam w czym kąpiecie. Jeśli jeszcze będę miała kasę to kupie ten płyn który wy polecacie a nivee sprzedam. Do dziewczyn z Wrocławia w E.Leclerku są koszule do szpitala do karmienia za 29.90 zł. Nie są piękne ale kupiłam, przynajmniej nie będzie mi żal jeśli ją pobrudzę. Piszecie o swoich dolegliwościach, zauważyłam, że z tygodnia na tydzień odczuwam ich coraz więcej, ciekawe co będzie w 36 tyg. Niektóre z was już są tak blisko terminu porodu u mnie nadal daleko jeśli wszystko pójdzie dobrze. W 36 tyg mam zaplanowaną przeprowadzkę, szczerze nie mam pojęcia jak dam radę. Do tego jeszcze urodziny M. razem z imprezą na pożegnanie Wrocławia, a ja bym najchętniej leżała do góry brzuchem w ciszy i spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronka w kropki- Martusia mała - co do witaminy tak jak wcześniej pisałam !!! Wiatmina D-Jeżeli karmisz piersią -to robisz to do roku - od kiedy i ile i w jakich dawkach -mówi ci pediatra i wypisuje receptę, jeżeli karmisz MM to nie trzeba witaminy bo jest w mleku, ale niekiedy jest tak ze lekarz może zalecić przyjmowanie jeszcze dodatkowo- i on tez ustala ile . Tak jak pisała Kasiek-nadmiar też jest szkodliwy jak i jej brak. Co do wit K- to tak samo jak z karmieniem piersią i mm- tylko przez pierwsze 3 mieś. U mnie mała zastrzyk dostała w szpitalu wit K dlatego miałam zalecenie dopiero później podawać. U mnie lekarz pierwszą rzecz co wziął w domu to książeczkę małej a tam jest wszystko napisane co dostała i jakie witaminy. Martusia-ja już pisałam o tych wit K PLUS D- one są dużo droższe od tych przepisanych przez lekarza. Ta witamina co ci położna poleciła kosztuje koło 50zł- kuracja na miesiąc.a jak ci lekarz przepisze to zapłacisz koło 10zł a masz na kilka miesięcy i jest o wiele lepsza. No ale kupisz jaką zechcesz :) Bronka- tak wygląda oliatum soft http://www.fabrykazdrowia.pl/5159,oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-bezzapachowa-500ml.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia - Witamina K i D jest w mleku mm -wiem bo karmie hanie już rok i kila razy lekarza pytał o ta witaminę . indianka- jale ty możesz tym płynem maleństwo kąpać, ja też taki sam kupiłam , jeżeli ze skórką dzidzi będzie coś się działo to wtedy kup OLIATUM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny oczywiście ja spać nie mogę co noc budzę się co dwie godziny i nie mogę spać przez godzinę, na dodatek mam zespól jakiś "szalonych nóg" strasznie mnie swędzą stawy i nie mogę znaleźć sobie miejsca. czytam was regularnie ale mało piszę bo nie mam siły, prosiłabym was tez o maila oliwka.33@interia.pl pozdrawiam Asia 32l......t.p.08.04.2012 r.........Oliwka......1...... Lubin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Oliwka widzę że jesteś z Lubina tak jak ja !! Od razu poprawił mi się humor, napisz gdzie będziesz rodzić i coś więcej o sobie. Też nie mogę spać, do tego strasznie boli mnie podbrzusze i cały czas wręcz obsesyjnie sprawdzam czy nie mam krwawienia. Oby nie sfiksować do porodu... Mam teraz tyle zmartwień i to chyba odbija się na mojej psychice, łatwo się denerwuje a wystarczy zbity kubek, żeby się rozpłakać. Ponawiam prośbę o wysłanie wiadomości z dalszą instrukcją logowania na naszą pocztę. (d.r1@op.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam do nadrobienia dwie strony, ale to pozniej, bo teraz sie troche spiesze. pisze tylko zeby podziekowac za dostep na poczte, jak tylko zrobie jakies zdjecia,a mysle ze juz niedlugo, to natychmiast wrzuce. A teraz ide do pracy, bo musze zlozyc oswiadczenie majatkowe, podbic legitymacje ubezpieczeniowa itp.. A coraz ciezej mi sie chodzi i nie wiem wogole jak to zniose. Wiecie ogolnie czuje sie dobrze, ale te intensywne ruchy przeszkadzaja mi w chodzeniu i wogole. Byly dwa dni, kiedy ruchyczulam mniej a teraz to tak boli i malutki caly czas sie wierci, ze czekam tylko az teraz zasnie i po 7 smigam do pracy. A ja na nogach od 4. Obudzilam sie razem z moim dzieciatkiem i zasnac nie moglam, tak szaleje. pozdrawiam i do pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka ja tez mam Nivea i tak samo kompalam 1 dziecko moja po Nivejce nie miala zmian na ciele ani nic i nigdy nie kupilam tego olatium czy jak to sie nazywa dla mnie nivea jest bardzo dobry ale najlepiej ten z dozownikiem i ten bialy jesli moge doradzic a teraz UWAGA za chwile przyniesie mi kumpela coreczke ma niecaly miesiac !!!! łaaaa boje sie musze sie nia zaopiekowac bo ona ze starszym idzie na jakies badania i cos ta masakra boje sie jak dam rade z takim malenstwem a przeciez cyca nmie dam :D i jak moja cora sie zachowa bo to zazdrosnik i uparciuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaOliwka i Indianka25 wysłałam Wam namiary na e-maila :) bo widzę, że się biedne coś przyblokowało czy jak, że jeszcze nie dostałyście :) A ja Wam powiem, że kupiłam płyn do kąpieli J&J i mam nadzieję, że nie będzie córci uczulał przy synku nie było żadnych problemów. Wiem tylko tyle napewno, że jeśli stosujesz danej firmy jedną rzecz to najlepiej aby wszystko było tej firmy bo wtedy nie ma takich problemów. Aby nic nie mieszać. I ja się tego właśnie trzymam. Tak sobie właśnie myślałam, że ja już wszystko mam kupione dla dzidzi. Tylko została mi pranie, prasowanie i pakowanie walizki ale to dopiero za tydzień dwa :) A jeśli chodzi o spanie to tak naprawdę nie wiem czy się wysypiam tzn zdarzają mi się noce takie jak dzisiejsza, że synek cztery razy wstawał z płaczem, że się boi że nie chce pokoju, żeby zabrać pokój na balkon i tam zostawić aby pająki go zjadły :( mały bidulek (niesety dziadek go tak straszy i nic sobie nie robi z moich uwag aby dziecku nie traumy nie robić). Więc jak ja zasypiam to się mocno do następnego alarmu. Ale strasznie boli mnie lewe biodro i ból jest promieniujący więc nawet jak spie na prawym boku to też je odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu może synkowi pomogła by ochronna lampka nocna? To jest tak ze kupujesz z dzieckiem lampkę (najlepiej żeby była w formie jakiegoś zwierzaka) i opowiadasz dziecku ze to magiczna lampka i jak się świeci to go pilnuje i chroni. Możesz zamontować w niej najsłabszą żaróweczkę mleczna i zostawiać synkowi na całą noc włączoną, a co do dziadka to brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×