Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Iwonka- ja od początku używam DR BROWNS i jest super, Tylko jak napisała Blanka cena jest powalająca , Ale co sie nie robi dla naszych maluszków, a i też używałam dla Hani Aventu i też były dobre . zdjęcia mamy na naszej wspólnej poczcie Co do chrztu :) ja jestem wyznania greko-katolickiego , U nas trochę inaczej odbywa się chrzest dziecka jak w katolickim kościele, Ja nie mogłam uczestniczyć przy chrzcie bo jestem tzw nieczysta(okres połogu) u nas dziecko trzymają tylko rodzice chrześni, dziecko jest podczas chrztu smarowane olejkami, polewane święconą wodą a w niektórych cerkwiach nawet całe kąpane jest w wodzie, i odcina się kosmyk włosków i się pali, U nas dzieci przeważnie się chrzci pojedynczo i odbywa się to często w kapliczkach, Mają charakter taki specjalny :) ( nie wiem jak to napisać) i cała uwaga skupia sie na jednym dziecku :) a nie na kilku . Pierwsze maleństwo- nie odchodź Buteleczka- dobrze napisałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zarówno przy pierwszym dziecku jak i teraz używam butelek Avent. Anita zaraz ci napiszę przepis na masę orzechową do tortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! O matko, znowu mam mega zaległości;)ale nie mam czasu pisać tak często jakbym chciała..ech. Widziałam że na forum zrobiło się nie zbyt miło:/szkoda by było żeby nasze forum przestało istnieć przez nie przyjemną atmosferę. Jeżeli chodzi o problemy skórne-to u mojej małej nie było i jak do tej pory nie zaobserwowałam żadnych krostek ani wysypki. Zobaczymy jak będzie dalej. Butelki-ja używam medeli, i jestem zadowolona. Blanka-->ja do włosów dla Klary używam żelu do mycia ciała i włosów hipp i jest ok. ciemieniuchy nie ma. Dzisiaj idziemy na usg bioderek. Ale Klara od przed wczoraj ma katar i się zstatnawiam jak jej pomóc oczyścić nosek, znacie jakieś sprawdzone sposoby????męczy się biedactwo, nie może oddychać. Byłysmy wczoraj u lekarza ale oskrzela ma czyste więc nie jest źle, gorączki brak, ale wolę dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 dkg zmielonych orzechów 0,5 szkl gorącego mleka 25 dkg margaryny 10 dkg cukru pudru Orzechy połączyć z gorącym mlekiem i wystudzić. Margarynę z cukrem utrzeć na pulchną masę i dodać orzechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do główki to na razie myję małemu mydełkiem bambino bo praktycznie nie ma włosków a ciemieniucha zaczęła mu już schodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim przeczytam to ożywione od paru dni forum chciałam życzyć Waszym Dzieciaczkom WSZYSTKIEGO DOBREGO, DUUUUŻO ZDRÓWKA i JAK NAJWIĘCEJ UŚMIECHU!!!! :D Niech wszystkie rosną zdrowe, silne i zawsze szczęśliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! byłam z malym u ortopedy, wszystko w porzadku. nawet nie dawał skierowania na usg :) nastepna wizyta za 2 msc. :) co do noska, ja biore patyczek do ucha ten normalny i okrętnym ruchem wyciagam kózki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka ja polecam na katarek wodę morską np. Quixx, pomagała mi w ciąży i mój R stosował, z dobrym skutkiem, na zatoki, u niemowląt też można ją używać:) kosztuje ok 23 zł., ale jest dość duża buteleczka, 30 ml. :) Jak dzidzi jest starsze to pomaga też maść majerankowa, ale nie pamiętam od kiedy można ją stosować, więc musiałabyś się zapytać w aptece:) Wiecie, ja nawet nie zajarzyłam, ze to ta Karolina napisała...kurcze...nie spodziewałam się, ze się tu odezwie i sama odpisałam... ale uważam, ze jak ktoś nie ma ochoty jej odpisywać to niech tego nie robi i pomarańczowe też trzeba olać:) Taki spokój tu był przez długi czas, nie zmarnujmy tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia to dobra wiadomość:) Mi nikt nie mówił o USG bioderek, sprawdzali tylko w szpitalu jak byłyśmy ostatnio, ale nie przez USG... A główkę Majki myję po prostu wodą z wanienki, a do niej dodaję płyn 2 w 1 z Nivea, ma długie kudełki, ale na razie ciemieniuchy nie ma:) I ważne jest by czesać dzieciątka, nawet jak mają mało włosków, bo strasznie kurz się zbiera nawet na pojedynczych włoskach, więc dobrze jest wyczesywać je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma wiecznie "kózki" w nosku. Nie ma katarku tzn nic nie cieknie itp ale wciąż coś się tam pojawia i charczy. Usuwałam fridą z solą morską ale mała wrzeszczy na cały blok. Teraz robię patyczkiem tak jak któraś tu opisała i jest spokojniejsza. Ogólnie jest straszne "jojko" (tzn nietykana) nie lubi jak się ją rusza. Ubieranie, wycieranie po kąpieli itd zawsze są z wrzaskiem. No i ma delikatną skórę, gdzie dotkniesz tam się czerwone robi. Po chwili znika. U nas nie ma ciemieniuchy, myjemy szamponem oilatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bioderek to byliśmy wczoraj w poradno preluksacyjnej. Lekarz zbadał i jest ok, ale profilaktycznie dostaliśmy skierowanie na USG i do kontroli za 2 miesiące. Ponoć USG nie jest obowiązkowe ale NFZ ma obowiązek je refundować dlatego wielu lekarzy daje skierowanie tak kontrolnie (czyli nawet jak wszystko jest ok). Oczywiście terminy są bardzo odległe bo to musi być jakaś specjalna sonda (mała?). Również wszystkim życzę wielu przespanych nocy i mocy uśmiechów dzieci. AAAA... a dzieciakom z okazji dnia dziecka duuuużo mleka i spokojnego snu bez bólów brzuszka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego dla kwietniowych maluszków z okazji dnia dziecka :) Ja małemu włoski myję żelem do ciała i włosów z Johnsona i wodą z wanienki do kt dodaję oilatum ciemieniuchy brak. Do noska używam aspiratora frida (świetny wynalazek) jak suche glutki to najpierw rozpuszczam je przegotowaną wodą i patyczkiem do uszu a potem aspirator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały tez ma coś non stop w nosku, ja używam soli fizjologicznej i odciagam fridą i niekiedy patyczkiem , Też tego nie lubi i płacze przy tym . Wszystkiego najlepszego maluszki . ja główkę myję żelem nivea a na razie ciemieniuchy nie ma , a u Hani na ciemieniuchę używałam oliwki , smarowałam główkę, czekałam jakiś czas i wyczesywałam szczoteczką do włosów. Ciemieniuchę ma za to moja Hania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi w sprawie kupki:) Ja do tej pory myłam małej główkę wodą z wanienki, do której dodajemy emolium, ale ostatnio włoski wyglądały jak tłuste i kupiłam szampon nivea, są mięciutkie i bardziej puszyste;) Używam butelki avent, ale mała się krztusi, bo jest tylko na cycku i na razie jej nie daję, jak były upały to dawałam herbatkę, a teraz nie potrzebuje... Olga zaczęła pchać pięść do buźki, jak jej się uda to ssie kciuka:( Chciałam jej podawać smoczek, bo łatwiej później odzwyczaić niż od kciuka, ale mała na początku ładnie łapała, a teraz nie potrafi i się denerwuje:( Zamiast go zassać to go gryzie:( Nie dawałam jej codziennie i teraz już chyba za późno:/ Wszystkiego naj dla dzieciaczków:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do butelek teraz używam LOVi i jestem nie zadowolona, za szybko leci mleko, smoczek się cały czas zasysa i musimy co chwile przerywać karmienie. Mam zamiar zmienić na Avent. Co do włosków ja myje podczas kąpieli mydełkiem BAMBINO Anita chrzest u Ciebie na zdjęciach wygląda pięknie. Ja idę w poniedziałek do lekarza z malutką bo szykuje się nam wyjazd i chce wiedzieć czy w razie czego mogę dać małej coś na gorączkę. No i przy okazji ją zważę ;) Dzieciaczki nasze kweitniowe ;) wszystkiego najlepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze maleństwo---> wszystkie przeciwgorączkowe są od 3 miesiąca ale mi lekarka po szczepieniu (w 7tygodniu życia) polecała czopki z paracetamolem 80. Na moją ważącą 4,6kg miał być cały czopek. Mamy też syropek z paracetamolem ale lekarka twierdzi, że to dobre dla większego dziecka bo taki maluch może ulać i wtedy nie wiemy czy syrop się wchłonął czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej na goraczke sa czopki EFFERALGAN 80mg ale z tego co pamietam przy 1 corce mialam nie dawac calego tylko troszke odłamac by byla mniejsza dawka a teraz po szczepieniu kupilam czopki PARACETAMOL FARMINA 50mg i mozna podawac je cale bo mala dawka i sa bezpieczne koszt u mnie 6.29 zl ja mam butelke Medela a smoczek avent oraz z TT po corce starszej ale Milenka nie chce ani tej bo tylko cycucha woli za 2 tyg mamy wesele i nie wiem jak moja mama jej poda mleko bede musiala jezdzic na karmienie co chwile gorzej bo mala lubi wieczorami pare godzin powisiec na cycku :/ Anitko ja wlasnie sie zastanawialam jaki to chrzest ze inne zwyczaje a wyglada to bardzo ladnie ja do kompieli i mycia uzywam z NIVEA 2 w 1 szampon i plyn i jestem zadowolona a do tego mam balsam po kompieli nawilzajacy tez super co do przepisu na tort nie podam bo nigdy nie robilam tez jakos brak czasu i lenistwo :) dla naszych dzieciaczkow duzo zdrówka , usmiechu , i czego sobie zamarzą :)) nosek czyszcze KATARKIEM to takie cos do odkurzacza sie podłącza przy starszej sie perfekcyjnie sprawdzał i teraz tez a wczesniej psikam wodą morską co do bioderek to ja nie robilam USG bo moj lekarz twierdzi ze jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastusiaelo ty
idiotko od kiedy sie pisze do kompieli??? a i ktora to z was taka zdolna i pisala chrosty zamiast krosty...debil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wycieram dziecku buzke gazikiem z Calium. Myje go raz w Oilatum ,raz w Nivea plynie do kąpieli. Co do butelki to karmie go z Aventa. Jakoś jest ok,choc chce kupić z TT. Smoczka ciumka :) , potem bedzie problem zeby oduczyć, ale to później :)) Misiek dostał na Dzien Dziecka od chrzestnego karuzele ze światełkami i muzyką przyczepianą do łóżka :D taka fajna :P bardziej to ja sie ciesze z tego prezentu :):) Ide zwlec na łożko , was tez tak boli kregosłup ?? chodzi mi o dziewczyny co rodziły naturalnie i miały bóle krzyżowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała tez ma wiecznie jakies suszki w nosku, ja uzywam butelek z Avent-u i jestem zadowolona z mojej to taki glodomorek ze sam cycus nie wystarczy i ja dokarmiam bebiko narazie jej smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze maleństwo- mój waży 3640gr i lekarka mówiła kupić paracetamol 50mg jak będzie gorączka, Butelka z Aventu to ma w sobie ze dziecko pijąc mleko nie zasysa smoczka i pije sie dobrze Kwietniówka- emoliu zawiera oliwkę lub coś podobnego :) i włosy są bardzo tłuste , Nastusia- ty kupiłaś laktator Medela, masz elektryczny czy ręczny i czy jest dobry ? zamierzam kupić więc proszę o opinię A to jest chrzest wg wyznania prawosławnego. A WSZYSTKIE NASZE DZIECIACZKI SĄ ŚLICZNE I CUDOWNE :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też karmie piersia, ale młody sie nie najada i dokarmiam Bebiko :) wczesniej dawalam Bebilon, ale zmieniłam, bo drogi, a poza tym mały miał straszne wzdęcia po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziweczyny które karmią butelką obojętnie jakie mleko czy mm czy z cyca , ile wasze zjadają ml i co ile czasu . Mój to zjada około 80-90 ml co 4 h- mleko z piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam laktator taki zwykly reczny i akurat nie narzekam no troche trzeba posciskac ale jakbym miala gdzies mozliwosc sprobowania elektrycznym bylabym ciekawa jak dziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita moja zajada 120ml co 3 godz czasem z wieksza przerwa jak spi czasami ma wyskoki zje flasie cala i potem np spije 60ml to co sciaglam czesto z rana tak ma moze4 dlatego ze w nocy zaczyna mi dlugo spac juz sie zdarza ze raz sie przebudzi a ostanio praktycznie od 22 do prawie 5 takze jakby nocke zaliczyla:d oby tak dalej spala:) ale juz jej nie chwale bo mi da popalic potem ale dodam ze moja mala sie ur moze dlatego tak wcina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitko laktator elektryczny niby dobry ale moze to wina moich piersi albo tak faktycznie jest nie znam sie jak pompuje to raz leci super a za chwile susza piersi pelne maszyna ciagnie a tu nic nie leci a jak nacisne reka to pokarm jest wiec nie wiem czy to wina laktatora czy nie ale wydaje mi sie ze do konca nie odciaga :( a ja przy zastojach musialam sciagac wszystko przepraszam za takie rozwal piszac ale mam wrzeszczaca mala na rekach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nieskladnie napisalam :) no nic przy pierwszej córce mialam reczny z TT i wolalam elektryczny ale jak teraz porównam to chyba ten reczny lepiej odciagal nie wiem moze to tylko tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitko---> U nas jest już stały rytm dnia i tak kąpiemy o 20 po kąpieli je i sama zasypia w łóżeczku. Potem karmię 3,6,9,12,15, 18 i znowu 20 kąpiel i karmienie (oczywiście plus minus 30 min). Za każdym razem zjada ok 110 ml - karmię butelką mlekiem odciągnietym z piersi (medela swing). Ogólnie staram się by zasypiała sama w łóżeczku. Zwykle po jedzeniu trochę ją ponoszę do odbicia, przewijam, bawi się na macie edykacyjnej a gdy zaczyna marudzić odkładam do łóżeczka i daję pieluszkę do przytulenia/smoczek. Jak już pośpi to znowu przewijanie, kładzenie na brzuszku i znowu mata. Jak jest krzyk to karmię itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w domu reczny laktator ma taka tube jak strzykawka i jestem z niego zadowolona ,w szpitalu odciągałam elektrycznym medeli i wcale nie był lepszy a nawet gorszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×