Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Zysiolinka, mój co prawda nie ma problemów z kupkami, czasem najmniej 1-2 dziennie, ale raz na jakiś czas ( jak się długo pręży i stęka) daję mu tę właśnie herbatkę z Hipp ułatwiająca trawienie, czasem jak ma czkawke a nie chce piersi to też mu daję parę łyczków. Myśle, że 4 dni to chyba taki bezpieczny max ile dziecko może nie robić kupki, ja bym sie jutro juz zgłosiła do lekarza, albo sama mu coś dała, np ta herbatke dzisiaj uleczka mój Leon czasem sie spojrzy w strone dźwięku grzechotki a czasem nie, najczęściej reaguje na jakiś nowy głos, albo na mój :) jak np wchodze do pokoju i coś mówie to się odrazu odwraca w moją stronę. Jeżeli chodzi o umiejętności to średnio Leonek wypada, bo nie śmieje się tak często jakbym chciała :D, gaworzy jak ma humor :) a na bok odwraca się tylko z brzucha na plecy i to dopiero jak sie zacznie denerwowac, że jest już długo na brzuszku. Tylko nie popadajmy w jakiś wyścig szczurów :) każde dziecko dorasta i uczy się w swoim tempie Byliśmy dzisiaj na kontroli u neonatologa i Leonek w wieku 10,5 tygodnia waży 6300g, dostaliśmy skierowanie na rehabilitacje, bo mały ma przedłużający się odruch Moro i ciągle ma rozłożone ręce, i ogólnie ma spięte barki i chyba to wzmożone napięcie :/ najlepsze jest to, że najbliższy termin na nfz na rehabilitacje jest albo we wrześniu, albo trzeba sie wpisać na listę oczekujących i czekać około 1,5 miesiąca :/ Wizyta prywatna 100zł ale wtedy zabiegi też są prywatnie :/ paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że pomoże:) Na pewno nie zaszkodzi:) Dzieci na piersi mogą kupki nie robić nawet do 7 dni, więc spokojnie:) Dzwoniła do swojej lekarki:) Myślę, ze to nie jest wina butelki a po prostu tego, ze dzieciątka nasze z dnia na dzień się zmieniają:) Zysiolinka, moja ma skierowanie do neurologa, rejestracja jest 17 lipca na sierpień i wrzesień :) Poszłam do koleżanki o poradę jak rehabilitować:) Okazało się, ze nie ma dużego napięcia, więc koleżanka powiedziała mi, żebym spokojnie czekała na NFZ i pokazała jak robić parę ćwiczeń:) Na stronie wcześniak.pl jest trochę o tym napisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam! Jak wszystko bedzie dobrze to w pon wychodzimy. I tak mam zamiar pochodzic po lekarzach prywatnych,do pulmonologa,czuje,ze on ma astme..oby nie. Mi lekarz nic nie mowil o rehab. moze sie nie zna,jego tez po szczepieniu chce zmienic. Moje szczescie juz sie tak usmiecha:-) ah zycze Wam duzo zdrowka i waszym pociechom! Jak wroce to nadrobie wszystko. Pisze z tel. Buziaki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny chce sie was zapytać moze orientujecie sie, jakbym rozwiodła sie z męzem [tzn pierwsza złożyła wniosek] to kto ma pierwszeństwo do alimentów jego chora matka która dostaje tylko rente z zus czy jego żona z dzieckiem niepracująca ja się jeszcze nie rozwodze bo nie wiem co bym miał zrobić zeby mojego wkurzyc, tylko tak sie pytam dla znajomej Oliwka tyje, i ta sól jej pomogła na katar, jest grzeczna gaworzy, jak się budzi tak ładnie wyciąga rączki do góry ale jeszcze się nie przewraca na żadną stronę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja ma idealne dziecko dla kibicow :P dzis nie chcial zasnac wiec jak zaczal sie mecz to polozylam go do kolyski. i nie spal tylko przelezal cala pierwsza polowe :P i jak sie skonczyla to zaczal jeczec wiec poszlam go nakarmic :) jadl przez cala przerwe i przed rozpoczeciem II polowy zasnal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyprynaa
mój zasnął w drugiej minucie meczu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źle wpisałam nik, ja chyba też zasne az wstyd, spróbuje dotrwać, leon obstawia 2:1, a ja 1:0 :D czuje rozdwojenie jaźni, chyba juz bredze przez sen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zakładam zawsze czapeczkę. Zresztą dziś wieje :) Na spacerze mała miała rampersa i skarpetki + czapeczka. Znowu była najlżej ubranym dzieckiem w parku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upał upałem, ale u mnie bardzo wiało i założyłam czapeczkę bawełnianą, jak przestało wiać to czapeczkę zdjęliśmy. Leon dziś miał pajaca z krótkimi rękawkami i krótkimi nogawkami + skarpetki, w domu bez skarpetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też założyłam rampersa + skarpetki:) Rano u nas nie wiało i jak zdjęłam czapeczkę to miała mokre włoski stąd moje pytanie... Ale póki co też zawsze zakładałam czapeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A smarujecie pupkę przy każdym przewijaniu? Bo ja dzisiaj usłyszałam pytanie. "to jeszcze mu smarujesz tyłek przy każdym przewijaniu?" i sama zaczęłam się zastanawiać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojej zakładam rampersa, skarpetki plus opaska :) Asia zawsze pierwszeństwo ma dziecko, później mama dziecka a na końcu pozostałe osoby lub instytucje:) Alimenty na dziecko mogą być ściągnięte przez Komornika w 100 % z umowy o dzieło, umowy zlecenie (ale uwaga krótkotrwałej), w 60 % z umowy zlecenie, która jest długotrwała (tzn. taka, która jest wykonywana stale jak umowa o pracę, ale mimo wszystko jest umową zlecenie) i umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki dziekuje za info tak narzekałam na Oliwke ale dzisiaj przewróciła sie na lewą stronę :) robi postępy :) wywietrzyłam jej dzisiaj na balkonie pościel, no i juz nie w chodzi w swoje ubranka po porodzie:) w czoraj kupiliśmy jej w realu ładne spodenki i dzisiaj ja w pepko tez pare ubranek. A jakie wasze dzieciaczki mają rozmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Czupryna- ja dla Hani dupcie smarował cały czas jak chodziła w pieluszce, Jak kilka razy nie posmarowałam miała odparzenia. Pierwszo słyszę żeby takiemu maleństwu nic nie smarować , A czym smarujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaruje cienko sudocremem, wiem, że być może źle robię, ale jak smarowałam linomagiem to nam sie dwa razy odparzył tyłek i się zraziłam. Boje sie znowu przejść na linomag, ale chyba tak zrobię, bo w końcu jak mi sie po sudocremie odparzy to czym wylecze ? Leczniczym sudocremem, który już nie zadziala ? Asia my już się średnio mieścimy w 68, ale co firma to inna rozmiarówka... np. haendemowe 68 jest za duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna- a może spróbuj Bepanten jest droższy ale bardzo dobry i dobrze się wyciera . Ja ubranka noszę 56-62 ale mój się urodził 52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia daj znać czy wychodzisz z Małym ze szpitala, mam nadzieję, ze już ok:) Maja urodziła się niby 58 cm a rozmiar ubranek wciąż nosi od 56 do 68 :) Co firma to inny rozmiar, stąd rozbieżność:) Aczkolwiek w tym tygodniu chyba czeka mnie segregacja ciuszków, bo niektóre są już na styk:) Dziś gorąco we Wro:) Niebo bezchmurne:) Zastanawiałam się co tam u dziewczyn, które były tak aktywne w czasie ciąży a teraz kompletnie nic nie piszą... Może choć niektóre nas podczytują jak mają chwilkę:) Ciekawe jak Ich Dzieciaczki:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. Jeśli chodzi o smarowanie to ja nie smaruję za każdym razem, Maja jak dotąd miała raz lekkie odparzenie, co stało się w szpitalu jak leżała sama na zapalenie ucha. Jak przyjechałam rano to pupcia była cała czerwona po nocy, ale szybko wyleczyłam sudocremem:) Teraz raz na dzień smaruję Nivea profilaktycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Ja Was podczytuję ale nie mam za bardzo czasu na pisanie. Klara słodko śpi, więc mam chwilkę. Moja nosi rozmiar 56-62, chociaż jak już niektóre z was pisały co ciuszek to inny rozmiar;)Mała tylko raz miała odparzoną dupcię-wyleczyłyśmy maścią pośladkową i do tej pory nic się nie dzieje, ja nie smaruję niczym bo nie widzę takiej potrzeby od czasu do czasu tylko zasypię talkiem. Niedługo wybieramy się na spacerek bo nad morzem dzisiaj piękna pogoda i cieplusio:) Martusia->trzymam kciuki za Kornelka oby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie tez piękna piękna pogoda, trzeba wykorzystać, ale ja mam uczulenie na słonce i wielkie czerwone plamy na rękach :( bardzo mnie to swędzi no i brzydko wygląda. A Oliwka tez ma niby alergie pokarmowa pije mleko nutarmingen, bo robiła kupki z krwia i śluzem, ale jak przestałam podawać jej witaminę d w kapsułkach to wszystko się uspokoiło. Mojej koleżanki córeczka tez miała uczulenie na witamine d Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja bardziej podczytuje niz pisze bo z 2 maluchow roznie bywa,my wczoraj mielismy chrzest,w kosciele ok ale w domu masakra,tak maly wrezszcal,ale po 18 on tak zawsze ma ze pora marudzenia sie zbliza co do czapeczki to moja pediatra powiedziala ze jak w wozku to jak najbardziej mozna bez czapki,buda troche chroni a w koncu to nie przeciag zaden i czasem mozna wyrzadzic wiecej krzywdy z przegrzania bo podobno z przegrzania o dziwo tez jest zapalenie ucha,wczoraj na chrzcie wszystkie dzieci w kosciele bez czapek byly a drzwi pootwierane,ale wiatru to za wiele tam nie bylo,duszno wrecz ja malo kiedy smaruje dupke przy przewijaniu,kapie w emolium i to naprawde na dlugo dobrze nawilza,czasem sudocremem posmaruje moj sie urodzil 31.03 i rozmiar mamy juz 74,duzy jest chyba po tatusiu,ale fakt ze rozmiar rozmiarowi nie rowny,a wazy juz prawie 7kg mozecie mi przeslac namiar na poczte?wyslalabym fotki i chetnie zobacze wasze slicznosci!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suri- to wyślij swój meil to ci wyślę Ja też teraz nie mam kiedy pisać bo całymi dniami jesteśmy na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:-) Mój Kubuś nosi ciuszki 62-68, choć te 62 już są coraz bardziej "dopasowane" i kilka z nich już musiałam wyrzucić z szafy:-P A w takie upały to ubieram maluszkowi tylko rampersa, ewentualnie skarpetki, czapeczki nie, no chyba, że wieje:-) Ja również prosiłabym o namiary na pocztę,też bym wysłała zdjęcia i zobaczyła Wasze pociechy:-) mój mail: anitka_82@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Małemu smaruję pupkę sudocremem choć ostatnio powoli przerzucam się na bepanten. Mój w zależności od firmy nosi rozmiar 0-3 miesięcy albo 3-6 już sporo ubranek do 3 miesiąca musiałam schować. Rosną te nasze maluszki jak na drożdżach :) Kurcze karmię tylko jedną piersią bo mój mały od początku nie chciał drugiej i zauważyłam, że zaczął mi zanikać w niej pokarm. Spodziewałam się tego ale teraz wygląda to okropnie jedna pierś wielka druga malutka. Kupiłam laktator i herbatkę hipp na pobudzenie laktacji i tak się staram 3 razy dziennie po kilka minut pompować. Jestem zła na siebie, że dałam za wygraną i na siłę małego nie przystawiałam :( Podobno dziecko można wykarmić i jedną piersią ale co potem czy te piersi już tak zostaną jedna większa druga mniejsza ? Któraś z was kiedyś już pisała, że karmiła tylko jedną piersią przy poprzednim dziecku. To jak to jest potem z tymi piersiami czy ta dysproporcja zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina nosi rozmiar 62 lub 0-3msc ale powoli zaczyna być na styk. Niestety rozmiarówka w firmach jest bardzo różna. Jedne body ma 56 a drugie 68. Jakiej firmy polecacie ubranka? Większośc tych które kupiłam nowe strasznie się zeszmaciła a te używane wygladają niemal idealne. Ja nie karmię piersią ale zauważyłam, że w jednej mam znacznie więcej pokarmu niż w drugiej. A różnicy w wielkości nie ma. Przykrywacie w nocy dzieci? Moja rozkopuje kocyk a na śpiworek jest za gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka- ja Hanię karmiłam jedna piersią :) a w drugiej pokarm zanikł ,Podczas karmienia jedna pierś miałam większą a żeby wyglądały tak samo do stanika wkładałam wkładki laktacyjne ,Potem po zakończeniu karmienia piersi się wyrównały. Wysłałam namiary na pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×