Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość martusia ty
to widze tempa jestes, bo pisałam do pomaranczowej ,jako do karolinki, a Ty zaraz ,że krost na pisi nie miałaś :), w sumie do nie interesuje mnie co masz w kroczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) My chrzciny miałyśmy w zeszłą niedzielę ;) Mała była grzeczna jak aniołek, nie stroiłam jej w nie wiadomo co ;) miała zwykłą letnią sukieneczkę i rajstopki. :) Teraz w niedzielę mała skończy 3 miesiące, a waży 6kg. W poniedziałek miałyśmy szczepienie i malutka zniosła je bardzo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczowej > widać Ty nie masz swojego życia, bo non stop po kimś jeździsz, pewnie tak samo robią u Ciebie w domu. A co do mojego męża, to się odczep :) nie twoja sprawa, nikogo nie prosiłam żeby oceniał mnie i moj stan życiowy. Forum jest po to żeby móc pisać a nie wyzywać i okreslać matki jako niedoskonałe, ciekawe czy ty tak idealnie zajmujesz się swoim dzieckiem i gdybys była na tyle odważna to byś nie pisała pomaranczowo tylko ze swoim stałym nickiem. Ostatni raz pisze do Ciebie, bo szkoda mi takich kobiet.. ;] Powodzenia w życiu ! P.S. to że się tutaj udzielam, nie znaczy , że nie mam swojego zycia, ale za to z Tobą jest problem, bo nie potrafisz NORMALNIE sie wypowiadać, tylko oceniasz każdych, więc moge wydedukować ,że tak Ciebie traktują w domu, a nie masz się na kim wyżyć to siadasz do komputera. Dzisiaj byliśmy na kontroli 3 tyg po szczepieniu, młody waży 6420g jak na 2 mies i 3 tyg to pięknie, ztego co lekarz powiedział :) a tak poza tym to wszystko okej :) Jak tam z rozmiarami pampersów, wszystkie z nas uzywaja dla maluchów 3 , czy któraś juz 4 zaczęła zakładać? :) BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowka_26 > co do twojej wypowiedzi odnośnie ubioru pomaranczowej > trafiłaś w samo sedno, tak też zapewne było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam 3ki nadal, nawet kupiłam już paczkę 4ek, bo mały bardzo szybko przybierał na wadze ale jak 7 kilo osiągnął to znacznie wolniej tyje więc jednak kupuję nadal 3ki, bo one do 9 kilo są więc w sumie po co mu większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też używamy 3. Moja gwiazdeczka waży tylko 5,5 kg więc jeszcze długo tak będzie. Chudzina jest ale pucie na buzi ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez używam 3 ;) Wiecie co pomarańczowe niszczą nasze forum. Nie mam ochoty już tu zaglądać, dlatego odchodzę od Was. Życze wszystkim mamusią i ich maluszkom powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też używamy 3jek. Tydzień temu Hania ważyła 6300,więc jeszcze trochę ich poużywamy. A chrzciny mięliśmy ponad miesiąc temu, sukienka oczywiście bielusieńka i ładniusia - kultura tak nakazuje. Przecież na ślub też człowiek ładnie się ubiera, prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po mega nieobecności !!! az mi głupio ze nie wpadalam a nawet nie czytam ale u mnie nawal najpierw byla ładna pogoda to siedzialam z dziewczynkami na wsi potem wyjezdzalam z mała czesto do WEarszawy a ze sląska to kawałek potem przygotowywałam chrzciny no i w końcu nasza Milenka przyjeła sakrament 21.07 ale mialam tez mega problemy z chrzestnymi bo jak juz wybralismy to nie umieli dostac zaswiadczen itp tydzien sprzatałam mieszkanie bo tesciowa na zwiady przyjechała :D Amelke dala do przedszkola wiec mam codziennie placz ze ona nie chce isc i ostatnie dni miala goraczke nie wiadomo z czego Milenka odpukac zdrowa rosnie ładnie jest tylko na piersi nie dopajam chodz moj M w upaly stara sie jej wcisnąc wode ale ona odmawia :) bardzo ładnie sie usniecha i zmienia sie z dnia na dzien juz nie ma czarnych włoskow tylko ciemny blond w nocy spi bardzo ładnie jak zasypia ok 21 to karmienie ok 4 rano po tych kroplach niemieckich kolki prawie przeszły wiec juz jest ok ja waze mniej niz przed ciaza ;/ niestety co wazne wzielam po porodzie ten zastrzyk antykoncepcyjny to ok 2 tyg po podaniu zaczelam miewac mega migrene wymioty i cuda na kiju nie moge jezdzic samochodem bo ni niedobrze ;/ i do tego dostalam okresu mimo ze ka\rmie wylacznie piersia nie dokarmiam i po zastrzyku niby tez nie mialo byc i trwa on juz ponad 2 tyg :/ masakra wiec jesli chodzi o mnie to nie polecam tego rodzaju zabezpieczenia i co mnie wkurzylo wreszcie po chrzcinach wpadla gotowka wiec zamowilam malej karuzele zeby sama zasypiala i co sie okazało zamontowalam wlozylam nowe baterie szczesliwa chce załaczyc a tu nie dziala i co teraz ?? nie moge dogadac sie z gosciem na wymiane wrrr ok mala juz jeczy wiec nic wiecej nie dam rady napisac ale postaram sie dac zdjecia z chrzcin a potem was doczytac POZDRAWIAM serdecznie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przelecialam ostatnia strone po łebkach i dodam ze moja nie miala szeleszczącej sukni bo za droga jak dla mnie za to miala biale rajstopy na to skarpetusie biale body z dł rekawem i na to sukieneczke na ramiaczkach bawelniana z różowym paseczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze cholerstwo
nawet nie jestes w stanie zakumac, że piszą dwie pomaranczowe, ot błyskotliwa, niezaradna z kiepskim partnerem, a ja...no cóż, co możesz wiedziec o moim partnerze i domu, ja się nie żaliłam, wiec dwojej dedukcje, to tylko "życzliwe życzenia":) pozdrawiam gościnną w kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozszerzyła już któraś z Was dietę maluszka? My mamy zalecenie wprowadzić kaszkę jak tylko mała skończy 4 miesiące. Potem owoce a na końcu warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka ja nawet nie mysle o podawaniu czegos innego bo moja mała jest na piersi tylko ale urozmaicam swoją diete juz jadlam jajecznice ze swierzymi grzybami :_) wiec powoli ucze ja nowych smaków przez mleko :) ale Amelka jak miala skonczone 3 m to podawalam marchewke a potem potarte jabłko wiec jesli dzidzia jest na MM to mozna spokojnie zaczac powoli podawac cos nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina jest na "piersi" nie je MM ale mało przybiera na wadze stąd decyzja pediatry o rozszerzaniu diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam "pozwolenie" :) na podawanie po kilka kropel soczków, a mały skończy 4 miesiące za niecały tydzień. O marchewkach i jabłkach jeszcze nie myślę :) jest na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna i podajesz już? Jakie soczki? Marchewkowe czy jabłkowe? Ja już się nie mogę doczekać jak bedę małej coś podawać ale nie wiem od czego i kiedy zacząć...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak narazie nie myślę o rozszerzaniu diety małej ale przez te upały chciałam jej podawać dodatkowo wodę do picia i tu się zaczął mój problem. Moja córka nie chce butelki, nie używa smoczka (nigdy go nie chciała zawsze wypluwała albo tylko ściskała dziąsłami) i z butelką robi tak samo. Może, któraś wie jak ją przekonać aby polubiła butelkę? Żałuję, że posłuchałam się rad aby nie dawać dziecku smoczka wcześniej jak skończy 6 tygodni bo mała teraz nie chce się uczyć takiego ssania skoro może mieć cycusia. Synek umiał ssać to i to od początku. A ta mała uparciuszka musi się teraz nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek Legnica mam to samo dokladnie to samo ale ja sie tym nie martwie wrecz juz teraz mi to pasuje mniej problemow i z oduczaniem smoka bo moja corcia ma ponad 2.5 roku i z 7 smoczkow w rekach nawet nie wyjmuje z buzi jak mowi :/ a i mniejszy problem z szykowaniem mleka tak tylko przystawie do piersi i juz byly problemy przez 2 m z nawalem mleka i zatorami ale juz jest ok widzialyscie foto ?? dalam na poczte moja do chrztu byla prosto ubrana bo szkoda bylo mi wydac ponad 100 zl za sukienke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek-ja od pierwszych dni wciskalam malemu smoka,ale on nie chce,pierwsze dziecko mialo smoczek tylko pierwsze 3 m-ce,z butelki czasami dam mu herbatke uspokajajaca z hippa to wypije ale smoka nie chce,tak ze nie obwiniaj sie ze za pozno dalas,sa typy takie niesmoczkowe i koniec moj za to nauczyl sie ssac kciuk,nie wiem jak go oduczyc,mam nadzieje ze to chwilowe tylko karmie piersia i do konca 5 m-ca nic wiecej oprocz herbatki nie bede malemu dawac a jak zaczniecie dawac sloiki to lepiej zaczac od tych mniej slodkich bo potem dzidzia moze nie chciec warzyw jesc bo sa mniej slodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusiello i SURI dzięki za odpowiedzi. Ja wiem, że to fajnie iż mała nie chce smoka ale problem pojawi się gdy pójdę do pracy a mała przecież musi coś jeść w tym czasie a jeśli nie potrafi pić z butelki to będzie problem :( będę dalej próbowała a jak nie to może z łyżeczki się prędzej nauczy i będzie jadła zupki jak ja będę w pracy. Ale produkty stałe zacznę wprowadzać dopiero od października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten sam problem z butelką...:( Małej podałam smoczek i herbatkę jak miała około 3 tygodnie, polubiła to i to, jednak upały się skończyły, była grzeczna więc miała około 10 dni przerwy i po niej nie umiała ssać smoczka ani pic z butelki:/ Gryzie dziąsłami smoczek a nie umie zassać... Dla mnie to duży problem bo od września wracam do pracy i będzie musiała jeść coś innego niż cyc, od kilku dni codziennie podaję jej butelkę ale po kilku minutach zabawy smokiem jest krzyk:/ Próbowałam podać herbatkę koperkową, rumiankową, uspokajającą, wodę, odciągnięte mleko a nawet kupiłam bebiko z nadzieją że jej posmakuje ale nic nie działa... Nie wiem co to będzie:( Dlatego myślę już o rozszerzeniu diety za jakieś 2 tygodnie, może z łyżeczki będzie chciała jeść, tylko nie wiem od czego zaczxąć żeby jej nie zaszkodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek,kwietniowka-czasami to tez jest problem w nieodpowiednim smoczku do butelki,ja mam avent 1,jak maly jest naprawde spragniony to pije bez mrugniecia okiem ta herbatke fajne sa tez te smoczki imitujace piers -dr Brown ostatnio maly zaczal mi sie budzic w nocy,a przesypial mi nocki,nie odkladam go do lozeczka tylko z nim w lozku leze bo kregoslup mnie boli i nie mam sily go w srodku nocy podnosic,wazy juz ponad 7 kg ,31 skonczy 4 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Piotrus smoczka sie nie chwyci a mam 3 roznych firm :P butelke chwyci tylko jak jest w niej moje mleko... takze maskara :P a jak sie wprowadza np zupki czy deserki ktore sa od 4 miesiaca zycia, to mozna wprowadzac po 16tygodniu zycia ?? czy dopiero jakby kalendarzowo??? czyli np piotrus jest z 13 kwietnia czyli po 13 sierpnia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi pediatra powiedziała, że po 4 sierpnia czyli 4 miesiące kalendarzowo. Zaczynamy od kleiku ryżowego i będziemy próbować łyżeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.dziewczyny Co do rozszerzania diety dla maluszka proponowała bym zacząć od marchewki lub ziemniaczka. Tylko robić to oddzielnie, a jak dziecku nic sie nie dzieje np po tygodniu to wprowadzać inne rzeczy, Jak dziecko nie będzie chciało zjeść marchewki lub ziemniaka to można dać owoc ale ze słoiczka- surowego nie bo jeszcze za wcześnie ,Tylko jak od początku przyzwyczaimy dziecko do słodkich rzeczy to później może być problem. Można też dawać do mleka kleik ale dodawać mniej jak jest na opakowaniach a stopniowo zwiększać kleik. Także różnymi rzeczami można rozszerzyć dietę, a co lekarz to każdy mówi co innego Tylko dziewczyny bywa też tak że dziecko nie jest jeszcze gotowe i nie ma chęci na nowe rzeczy oprócz mleka to nie dawajcie nic na siłę. Poczekajcie tydzień lub dwa i później spróbujcie. Ja przy Hani zaczynałam od marchewki ze słoika a pózniej mała tylko chciała jeść ze słoiczka i miałam problem.Nie chciała jeść wcale moich obiadków, Także patrzcie też na to czym uczycie dzieci bo jak dziecko się przyzwyczai do słoiczków może być problem z jedzeniem gotowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę mamy dzieciaczków - maksymalnie 6-cio miesięcznych o wypełnienie kwestionariuszy, które są w pełni anonimowe, a wyniki z nich uzyskane zostaną wykorzystane wyłącznie w pracy magisterskiej dotyczącej funkcjonowania związku u osób spodziewających się dziecka i po jego narodzinach. Z góry dziękuję za pomoc! Ankieta przeznaczona jest dla kobiet posiadających jedno dziecko, które jest w wieku maksymalnie 6-ciu miesięcy. http://www.ankietka.pl/ankieta/93434/funkcjon owanie-zwiazku-u-kobiet-z-jednym-dzieckiem.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazłam taką wyprawkę.Prosze pomóżcie jako te bardziej doświadczone mamy wiecie co sie przydaje a co będzie tylko powlekało sie kurzem. I prosiłabym o liste co się przydaje w szpitalu. Termin mam na październik strasznie się boje Wyprawka dla mojej kruszynki: 1.CIUSZKI W ROZMIARZE 56: - kaftanik + śpiochy komplet 5x - body kopertowe długi rękaw 3x - body kopertowe krótki rękaw 3x - śpiochy 6x - body 4x - kaftanik 5x - koszulka 5x - pajacyk 6x - pajacyk piżamka 2x - półśpiochy 8x - czapeczka 2x 2.CIUSZKI W ROMIARZE 56/62: - czapeczka cieplejsza 3x - okrycie kąpielowe 3x - rajstopki 4x - rękawiczki niedrapki 3x - skarpetki bawełniane 5x skarpetki frotte 5x 3.CIUSZKI W ROZMIARZE 62: - śpiochy 9x - body długi rękaw 4x - body krótki rekaw 4x - body 4x - kaftanik 5x -koszulka kopertowa 5x - pajacyk 5x - pajacyk piżamka 2x - spodenki 3x - półśpiochy 4x - sweterek 2x - wiosenna czapeczka 3x - kombinezon 2x - śpiworek do spania 3x 3.AKCESORJA - wanienka 1x - stojak do wanienki 1x - bawełniane myjki 1x - płatki kosmetyczne 1x - szczoteczka + grzebyczek 1x - patyczki 1x - gaziki jałowe - gruszka 2x -proszek do prania białych ciuszków 1x - proszek do prania kolorowych ciuszków 1x - sudecrem 2x - mydło 1x - krem na każdą pogodę 1x - krem przeci odparzeniom 1x - puder 1x - oliwka 1x - szampon 1x - krem na słońce 1x - mleczko nawilżające 1x - chusteczki do pupy 2x - żel do mycia 1x - płyn do kąpieli 1x - bepanthen 1x - pampersy - woreczka na brudne pieluszki 2x - pieluchy flanela 10x - pieluchy tetra 30x - kosz na brudne pieluch + wkłady 1x - łóżeczko 1x - materac 1x - kołderka + poduszka 1x - moskitiera + stelaż 1x - pościel do łóżeczka 3x - pościel do wózka 3x - łóżeczko turystyczne 1x - komoda 2x - szafa 1x - przewijak 1x - wózek 1x - torba do wózka 1x - termometr 1x - wyparzacz 1x - laktator 1x - pojemniki na pokarm 10x - 3x butelka 125 ml - 3x butelka 250 ml - termoopakowanie podwójne 1x - termoopakowanie pojedyncze 2x - elektryczny podgrzewacz 1x - szczoteczka do mycia butelek 2x - pojemniki na smoczki 4x - łańcuszki do smoczków 4x - pokrowiec na przewijak 1x - becik 2x - pozytywka 1x - karuzela 1x - podkład od przewijania 1x - mata edukacyjna 1x - leżaczek bujaczek 1x - elektroniczna niania 1x - monitor oddechu 1x - moskietiera do wózka 1x - folia przeciw deszczowa do wózka 1x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakas taka now Polska ta lista. Wydaje Mi sie ze duzo Za duzo ciuszkow. Niepotrzrbne sa pojemniki na mkeko Bo nie wiesz czy bedziesz mogla karmic piersia. Kupisz jak beda potrzebne. Nie Wiem co Za pozytywka.generalnie Kup najpotrZebniejsze Bo pozniej zawsze dkupisz jak cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda ta lista jest za długa .a nie które są w komplecie np ja mam wózek a razem z nim torba ,moskitiera i folia ,po co 30 pieluch tetrowych tyle sie kupowało jak nie było pampersów dużo rzeczy jest nie potrzebnych a jak uznasz w trakcie że potrzebujesz to sobie dokupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow ale mega lista :) Moim zdaniem z dużo ubranek jak i innych najróżniejszych po kilka sztuk. Powiem tak zależy jak długa będzie twoja dzidzia bo może urodzić się ponad 56cm i wtedy masz masę zbędnych rzeczy. U mnie rozmiar 56 wytrzymał jakoś 2 tygodnie. Zamiast gruszki polecam aspirator ja gruszki użyłam tylko raz i lipa była. Nie masz chyba jeszcze nożyczek do paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×