Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość alicja211
ojejku nie wiedziałam moja lekarka napisała mi na kartce jakie mam zrobić wyniki m.in. glukoze tez mam zbadać, dziękuje za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubie słodycze ale to badanie to dla mnie była masakra bo czułam się jakbym musiala wypić kilogram cukru rozpuszczony w szklance wody, bo tak to smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już piłam glukozę - najlepiej wziąć ze sobą sok z cytryny i dodać do kubeczka z glukozą. Taki pomysł podsunęła mi pielęgniarka która podawała mi pyyyszny napój. Rzeczywiście myślałam, że zwrócę na podłogę tą miksturę. Niestety czeka mnie jeszcze jedno podejście :-( Są takie testy PAPPA z krwi. Wykrywają choroby Downa, Turnera i coś jeszcze. Macie z tymi badaniami jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze a ja głupia myslałam że to zwykjłe badanie krwi, że pójdę, ukłuja i zbadają poziom cukru ;/ nic nie wiem o testach PAPPA, ale tez czekam na informacje, jesli mialyscie, albo planujecie zrobic, dajcie znac co i jak? to nie sa badania obowiazkowe? lekarz ich nie zaleci? musze sama poprosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu jest wątek o tym teście. wiecie, tak sobie mysle, moglabym robić wszystkie badania żeby tylko upewnić sie, ze wszystko jest w porządku. tylko czywarto. zadne z nich nie daje 100% pewności. nie dajmy się zwariować i nie panikujmy. stres jest nam teraz najmniej potrzebny. musimy po prostu byc dobrej mysli... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbelia - strasznie mi przykro. Witajcie dziewczyny, cały dzień nie miałam siły na nic zupełnie. Moja małżowina ma już mnie strasznie dosyć. Zrobił pyszną zupkę i kolacje, dzisiaj bez niego było by mi bardzo ciężko. Martwi\\e sie bo mam cały czas gorączkę, 37 z groszem juz od kilku dni- co prawda na necie czytam ze to normalne w pierwszym trymestrze ciąży. Mimo to oczywiście się martwię, do tego wymioty co chwile. Miłej nocy wam życzę przyszłe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Czy mogę do przyłączyć sie do Was? :) Moj termin 13.04.2012 :) Dostałam w piatek luteine 2x2 i mam po niej baaaaardzo białe upławy, czy któraś z Was też tak ma? Prosze Was o odpowiedz, bo moj lekarz jak mnie znowu zobaczy to powie że zgłupiałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin na 13 kwietnia jutro idę na usg sprawdzić czy wszystko jest w porządku, bardzo się boje bo praktycznie nie mam żadnych objawów ciąży pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia na pewno wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki i daj znac :) Ja niestety mam strasznie mdłości i cięzko mi cokolwiek zjeść, ale nie wymiotuje. buteleczka85 dzięki za odpowiedź, bo zaczynało mnie to matwić :) Jest to moja pierwsza ciąża i niestety nic nie wiem, ale dobrze że jest tu taki topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogle z tymi uplawami to tak jakos dziwnie...mi sie zmieniaja co pare dni i nie wiem czy to dobrze czy zle...znajoma ktoraa jest teraz w ciazy w 20tyg mowila mi ze ona ma uplawy o konsystencji "galarety" w dniach kiedy powinna dostac @ jesli nie bylaby w ciazy...ile w tym prawdy nie wiem ale faktycznie u siebie tez cos takiego zaobserwowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia wspolczuje. Co do p badan cukru to ja na razie mialam tylko na czczo. Test z glukoza jest po 20tc. Tak mi powiedzial moj gin. Ostatnio mialam jednodniowy nawrot mdlosci ale juz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbelia- bardzo mi przykro, naprawdę współczuje Ci z całego serca:( Co do badań dziewczynki to ja na 1 wizycie dostałam skierowanie na te podst. badania, na oznaczenie grupy krwi, na toksoplazmoze oraz wyraziłam zgodę na HIV. Poszłam rano na czczo do laboratorium i tam Pani pobrała mi krew (chyba pięć próbek) no i oczywiście zaniosłam pierwszy poranny mocz. badanie tego cukru, tzn glukoza też normalnie była tylko z krwi, z tego co wiem co picie tej glukozy to jest przy tzw krzywej cukrowej, ale to ma być robione w późniejszej ciąży. Wyników niestety nie odbierałam bo poszły bezpośrednio do gabinetu i dowiem się co i jak dopiero 20 września. Mam problemy ze snem, rano wstaje bardzo wcześnie, potem w dzień śpię czasami nawet kilka razy po godzince a potem mam znów problemy z zaśnięciem. Nie potrafię się przestawić żeby było dobrze:( Od kilku dni zaczyna pobolewać mnie ząb, bardzo mnie to denerwuje, bo wiadomo że nie można nic wziąć przeciwbólowego, ja bynajmniej nie chce brać jak najdłużej się da, ale chyba ten ząb z tego co pamiętam to będzie już do wyrwania. A przecież narazie chyba też nie wolno rwać, jak pamiętam najlepiej się wstrzymać do 12tc. Coś wiecie na ten temat, czy któraś miała też problem z zębem teraz lub w poprzedniej ciązy????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ginekolog powiedziała, że apap moge brać jak mnie coś boli wiec może na ból zęba też pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, witam Was po nieprzespanej okropnej nocy :(:(:( Powiedzcie mi proszę czy Was też boli podbrzusze i plecy gdy przychodzą dni kiedy powinna być miesiączka???? Ja wczoraj nie mogłam zasnąć, czułam się źle, aż zaczęło mnie właśnie boleć podbrzusze i plecy tak jak na okres. Policzyłam sobie i wyszło, że pewnie teraz miałabym okres. Przeleżałam kilka godzin ale nie przechodziło więc wzięłam 2x no-spy, chyba dobrze nie? Trochę przeszło ale i tak latałam do wc co chwilę i nie mogłam spać :O Dodam tylko, że nie mam absolutnie żadnych krwawień czy plamień, więc chyba nie jest to coś złego? Teraz też czuję się jak na okres, brać dalej tą no-spę? Jak ją dawkować? Jak radzicie? Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m2428m- właśnie ja słyszałam ze dziecko wszystko wysysa z matki i jak ma jakieś chore zęby to trzeba je szybko zrobić na samym początku bo potem może być tylko gorzej- wszystkie minerały idą dla dziecka wiec albo ząb będzie bolał jak cholera albo wypadnie lub szybciej się zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elena - mnie i bez tego czasem strasznie plecy bolą - dziwne, bo dzieje się to zazwyczaj w pracy:P A tam cały dzień niestety stoję, może to też przez to. Podbrzusze mnie boli, nie ciągle ale raz na jakiś czas przypomina się. Ja mam skierowanie na morfologie, glukozę no i ten mocz. Zbieram się w sobie i jutro idę na 100%, bo w piątek mam wizytę:) Strasznie się boję co mi powie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elena ja miałam dokladnie takie bóle pod koniec sierpnia wlaśnie wtedy kiedy miałaby sie pojawić @ gdybym nie była w ciazy. Zadzwoniłam do gin i powiedziała ze jesli nie ma niepokojacych plamień to jest to rzecz normalna.. Długo sie nie odzywałam ale mam mega lenia :) W piatek byłam u gin i mój maluszek ma juz 3,5cm...ślicznie nadrobił.. bo był o kilka dni młodszy a teraz jest w sam raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam tabelke katkade.........28.......6...................22.04.. (1)....Chorzów krisii.............31...........9..............01.04..... ......(2) esab...............29...........12..........01.04........ ... (2).......Września miholichol...........32........9..............03.04.... .....(1).....W-wa Fenstarss...........32.......10.............03.04........ (1)...Częstochowa koko128...................27...........7/8.........3/4.04 ... .(1)..Warszawa Hannelka........26.........9................04.04..... ......(1) Blanka6..........28.........9.............05.04. ........(1)....ok Warszawy nati_24.............24.........10..............05.04.... ....(2)...Odolanów Maria.D83.......27.........9..................7.04....... .... (1)..Z.pomorskie justazg.............28..........6................08.04... ......(1).....Dublin martita__85.......26.........9..............09.04...... ....(2)...Cz-wa pocahontas85.....26.........7................10.04....... ....1.....Poznań m2428m............24..........8................11.04..... .......1...Starachowice buteleczka85............26.........6................12.04 .. .......(2)....Gliwice annaDH...................29.........7................13.0 4.... .....(1)....Szczecin kwietniowka-26.........25........7...........14.04...... .(1)....dolnośląskie natalia2012...............21.........6/7..........14.04.. ........(1) ml0da19..................28........7..............15.04 .......... (1) kornelia_28..............28........6 ..................15.04........2 Fasoleczka ..............24.........6/7.............15.04..(2).....Czę stocho wa larissa85..................26.........7.................1 7.04....(2) różyczka83..............28..........6..............19.0 4... .......(1) _elena_ .................26...........6.............20.04........ ...(1) Kafka28..................29...........5..............23.0 4..... ......(1) uleczka90................21...........5...............23. 04..... ......(1)..ok. Bielska-Białej agula1708 ...............24 ..........5/6..........24.04. ........ .(1).... Śląsk Indianka25................25..........5/6..........24.04. ........(1)wrocław Zysiolinka................24...........5...........28.04. ...... ..(1)...Warszawa mala szczesliwa kobieta..19....4/5.........??.04...........(1) paulisiaa59...............24.........4/5..........29.04.. .......(3) dominoo10................24.........9.............13,04,. ......(1) Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m2428m ja w 6 tyg miałam rwany ząb, uwierz mi kochana ze lepiej dać znieczulenie i pozbyć sie chorego zęba niż sie męczyć i zatruwać dziecko.. ja jak mnie cos boli (np. ostatnio głowa) biore Panadol..gin kazała ale rozsądnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam, trochę mnie uspokoiłyście, a czy wiecie może jak stosować no-spę i czy w ogole mogę stosować??? Co do zębów to ja leczyłam moje chwile przed ciążą, jeden nawet przed terminem okresu ale czując już że jestem w ciąży - wtedy wytrzymałam bez znieczulenia choć bolało okropnie :O Ale dentystka mówiła, że jak będę w ciąży i coś będę miała mieć robione bo mogę wybrać znieczulenie tylko muszę jej powiedzieć bo da jakieś inne, które w ciąży można. Nie wiem dokładnie jakie to jest, ale na pewno wiem jedno - nie czekać, leczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elena nospe mozna brać spokojnie... ale o dawkowanie zapytaj lepiej lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam tabelke katkade.........28.......6...................22.04.. (1)....Chorzów krisii.............31...........9..............01.04..... ......(2) esab...............29...........12..........01.04........ ... (2).......Września miholichol...........32........9..............03.04.... .....(1).....W-wa Fenstarss...........32.......10.............03.04........ (1)...Częstochowa koko128...................27...........7/8.........3/4.04 ... .(1)..Warszawa Hannelka........26.........9................04.04..... ......(1) Blanka6..........28.........9.............05.04. ........(1)....ok Warszawy nati_24.............24.........10..............05.04.... ....(2)...Odolanów Maria.D83.......27.........9..................7.04....... .... (1)..Z.pomorskie justazg.............28..........6................08.04... ......(1).....Dublin martita__85.......26.........9..............09.04...... ....(2)...Cz-wa pocahontas85.....26.........7................10.04....... ....1.....Poznań m2428m............24..........8................11.04..... .......1...Starachowice buteleczka85............26.........6................12.04 .. .......(2)....Gliwice annaDH...................29.........7................13.0 4.... .....(1)....Szczecin dominoo10................24.........9.............13,04,. ......(1) Śląsk kwietniowka-26.........25........7...........14.04...... .(1)....dolnośląskie natalia2012...............21.........6/7..........14.04.. ........(1) ml0da19..................28........7..............15.04 .......... (1) kornelia_28..............28........6 ..................15.04........2 Fasoleczka ..............24.........6/7.............15.04..(2).....Czę stocho wa larissa85..................26.........7.................1 7.04....(2) różyczka83..............28..........6..............19.0 4... .......(1) _elena_ .................26...........6.............20.04........ ...(1) Kafka28..................29...........5..............23.0 4..... ......(1) uleczka90................21...........5...............23. 04..... ......(1)..ok. Bielska-Białej agula1708 ...............24 ..........5/6..........24.04. ........ .(1).... Śląsk Indianka25................25..........5/6..........24.04. ........(1)wrocław Zysiolinka................24...........5...........28.04. ...... ..(1)...Warszawa mala szczesliwa kobieta..19....4/5.........??.04...........(1) paulisiaa59...............24.........4/5..........29.04.. .......(3) Alfa_Beta_Omega.......25.........7.............29.04.........(1)..Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej piszecie a piszecie masakra ja nadal [problemy z coreczka chora ja do tego mdlosci brak apetytu bol piersi dopiero teraz i wogole jak na karuzeli czuje sie jak rozjechany kot i nie mam sil nawet pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczynki za dobre rady:) Właśnie wróciłam od chirurga stomatologa, wyrwałam tą bolącą 5:( Pan doktor powiedział że dobrze że nie zwlekałam, bo ząb zaczął podchodzić ropą i mogło by dojść do poważnego zakażenia:( Dał mi takie ponoć nieszkodliwe znieczulenie, zapewniając że napewno nic się nie stanie, gorzej by było gdybym trzymała tego zęba. Esab- dzięki Tobie odważyłam się iść, dziękuje Ci, bo tak to miałam dylemat czy wyrywać czy znieczulenie nie zaszkodzi itd. Teraz wiem że lepsze to niż zakażenie w organizmie, które mi groziło. Mam nadzeje ze wszystko będzie dobrze:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wróciłam z usg i jestem szczęśliwa dzieciątko do mnie machało , moje maleństwo ma już 31,7 mm z usg wynika ze rozpoczął 10 tydzień i termin mi sie przesunął bo teraz mam na 8 kwietnia 2012r. Z wcześniejszego usg miałam termin na 13 kwietnia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, że mam 32 l. jestem pierwszy raz w ciąży przez lata nie mogłam zajść w ciąże podejrzewam, że to była wina tarczycy bo się leczę na niedoczynność, teraz mam już hormony wyrównane. Mieszkam w Lubinie- dolnyśląsk, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia gulia - jesteś moją rówieśniczką, też mam problemy z tarczycą !!!! tyle że ja z Wawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) tez mam luteine 2x2 i tez te ciagle uplawy. na poczatku w nocy (lubie spac bez majtek :P) caly czas sie ze mnie lalo... az posciel byla biała.. tak jakbym sikala. a teraz spie w majtkach z wkladka i tylko jak rano wstane to sie ze mnie wyleje. wlasnie ja sie martwilam ze to za bardzo sie leje ale widze ze wy tez cos takiego macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×