Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Uleczka ja czytałam, ze ogórki można jeść i ja jem mizerie od samego początku, więc to nie powinno być przyczyną uczulenia. Ale nigdy nic nie wiadomo. Tak na dobrą sprawę wszystko zależy od tego gdzie ktoś coś przeczytał bo jedni piszą, że coś można jeść a inni, że to uczula i bądź tu madrym. Mam nadzieję, że z Piotrusiem będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek---> moja córcia kocha jeść. Łakomczuch jest straszny, śmiejemy się, jak ktoś pyta co jej kupić to mówimy, że krowę bo będzie duuużo mleka :) A powiedz co jadasz? Ja w tym tygodniu testuję pomidora bo marzy mi się sałatka grecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na chwilkę :) Uleczka- może ta mizeria uczuliła , uczulenie może nawet wyleźć po tygodniu jak i po jednym dniu , może uczuliła śmietana a może ogórki, Ja to ogórków nie jem i żadnych innych warzyw oprócz salaty bo małego boli brzuszek , A każde dziecko może być uczulone na co innego i niekiedy może to nawet być uczulenie na konserwanty w wędlinach kupnych , Tak miała moja koleżanka , dziecko jej było uczulone na konserwanty i specyfiki z wędlin sklepowych i robiła tylko swoje wędliny. Niekiedy nie da się do końca sprawdzić na co dziecko sie uczuli . lecę karmić małego i robić śniadanie dla córeczki. Żeby mój się najadł robi trzy podejścia i trwa to 30 minut :) dziewczyny a ile razy w nocy wstajecie do maluszka i po ile czasu trwa nocne karmienie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona28 jak mi sie skończy espumisan to przejdziemy na bobotic. Właściwie sama nie wiem czy Leon ma kolke czy nie, bo my mamy kolke bez płaczu parogodzinnego, jedynie płacze czasem jak go brzuszek boli, i kręci się i wierci pod koniec jedzenia. Poczekamy, zobaczymy, jeszcze tylko 1,5 miesiąca ewentualnej kolki, damy radę :) Uleczka, Leon dostal potówek na brzuszku i na boczkach i troche na ramionach po tym jak spał na mnie w nocy. Tzn dopiero później na to wpadłam, że to przez spanie na mnie, bo właściwie nic nowego nie wprowadzałam, a w nocy było nam dość ciepło :), wykąpałam w nadmanganianie, później w krochmalu i było ok. Zeszło ładnie. Akurat nam przypadała wizyta w przychodni na drugi dzień po tych potówkach i pani doktor przepisała nam sterydy :) nie będę wykupywać/wykupować ;-) . Najłatwiej przepisać coś co ma ukryte skutki uboczne, zamiast doradzić coś bezpiecznego... A i na szkole rodzenia, i później od lekarzy słyszałam, że pokarm może uczulić nawet 3-4 dni po zjedzeniu go. Ale tak jak Kasiek mówi, jedni mówią, że coś uczula, inni że niekoniecznie, a inni, że można absolutnie wszystko jeść, a to ograniczanie pokarmów to z czasów PRLu. Trzeba samej to wyśrodkować. Anita, dzisiaj u mnie to wyglądało tak, o 23, później koło 2, 5:50 i 7:50 :) a wczoraj 20, 22:50, 00:00, 3:20, 7:40, 9:40 :) w nocy je może z 7 minut, a w dzień niewiele dłużej Dziewczynki może napiszemy w swoich stopkach datę porodu i wagę urodzeniową ? Będzie nam łatwiej rozmawiać, patrząc który dzidziuś jest w jakim wieku i łatwiej doradzać. Hm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina je moje mleko ale z butelki. Dziś tzn wczoraj wykąpaliśmy o 20. O 20:15 butla 110 ml, potem o 3 kolejne 110 ml i pobudka 6:40 oczywiście na kolejne 110 ml. A dogrzewacie mieszkanie w taką pogodę jak dziś (u mnie 3 stopnie w nocy a 8 poki co)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten ponury dzień! My jesteśmy na mm. Moje maleństwo jak zje o 20 po kąpieli 90 ml o budzi się o 00:00 później koło 4 i około 8 rano. Nie wiem czy to normalne ale mała w nocy mnie je. Ma któraś z Was taką sytuacje? Czupryna u nas też nie wiadomo czy kolka to kolka bo nie ma płaczów kilku godzinnych ale mała pręży się, wygina i jest przeraźliwy płacz. pomaga lulanie i noszenie na ramieniu i mam nadzieję że kropelki które daje 4 razy na dobę. Ja zauważyłam że mała ma problemy z kupą bo robi ją 1 dziennie i był moment że nie robiła 1 cały dzień to wspomogłam czopkiem glicerynowym bo prężyła się niemiłosiernie i płacz był okropny nie spała w dzień i w nocy. Blanka6 wczoraj dogrzałam mieszkanie ale tylko do kąpieli bo było 19 stopni, a w ciągu dnia nie dogrzewam tylko małą w ciepły kocyk i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały "paralityk" nie da się niczym okryć, wszystko rozkopie. Śpi w śpiworku :) Iwona---> to normalne, że w nocy dziecko je mniej. Na moim mm jest napisane, że w nocy powinna być około 5godzinna przerwa w jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek spi i Hania je sniadanie to mam chwile wolnego.Pózniej bedę robiła rogaliki na chrzciny . Kolka to raczej u dziecka objawia sie codziennie o tych samych porach i dziecko wtedy przeważnie płacze kilka lub kilkadziesiąt minut, a tak jak piszecie u waszych maluszków to boli brzuszek . Blanka- ja po prostu ubieram cieplej maluszka i przykrywam cieplej, a on lubi ciepło :) Iwona 28- a może u twego maluszka te problemy z kupą to jest od mleka, U mojej Hani tak było jak zmieniliśmy mleko to miała takie problemy z kupą że aż płakała, później znowu zmieniliśmy i było ok, Ja ci tak radze nie dawaj za często czopków bo później dziecko nie będzie potrafiło normalnie zrobić kupy, Może zmień mleko lub kup w aptece coś na to , jakis syrop . A i mój Czarek tez mi sie wydaję że w nocy je mniej. A mojego Czarka karmienie nocne trwa prawie godzinę :) ale wstaje raz lub dwa razy i jak tak nie śpię w nocy z 2 godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita.1978 czopek dałam tylko raz bo było mi żal malutkiej. Macie może doświadczenia z mlekiem nan pro 1 lub nan pro 1 HA ? bo ja takiego używam i może to prze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Adrianek je po kąpieli czyli miedzy 19 a 20 zajmuje mu to ok 10min potem między 24 a 1 w nocy i miedzy 5 a 6 rano też tak ok 10min w dzień też karmienie nie trwa dłużej poprostu daję mu kiedy i ile chce. My mamy ogrzewanie elektryczne, więc jak zdaje mi się że jest za chłodno to podgrzewam no i w nocy jest minimalnie włączone cały czas. Nie wiem jak mały ale ja jestem zmarzluch. Potówek nie dostaje, więc chyba też mu tak dobrze :) Ja to już sama się gubię w tym co wolno a czego nie moja mama powiedziała, że jak ja i siostry byłyśmy małe to nikt nie szalał z żadnymi dietami i nie przypomina sobie, żebyśmy jakoś szczególnie miały kolki wysypki i inne. Nie jadła wzdymających rzeczy i tyle diety. Mojego małego cały ranek bolał brzuszek no i nie wiem dlaczego bo pofolgowałam i zjadłam po raz pierwszy od porodu smażonego kotleta z piersi, bułeczkę drożdżową i kiełki pszenicy no i teraz nie wiem co mu mogło zaszkodzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaDiA1987PL
hej kochne u mnei brak czasu wiec bardzo przepraszam ze sie nie odniose dzis tzn od wczoraj mam 3 atak wysokiej goraczki dreszczy i wogole zlego samopoczucia i byla polozna ostatni raz mam sie zglosic do lekarza po antybiotyk bo nie moze tak byc po tej temp mam zanik pokarmu i musze walczyc o laktacje :/ u mnie w mieszkaniu jest tak zimno ze szok ale nie mam czym grzac i lipa bo zamarzam a ja zmarzluch moja w dzien ostatnio to mogal by ciagle na cycku wisiec a w nocy pije ze 2 razy po ok 40 min do godziny :/ co do pampersow ma 2 paczki rozmiaru 2 a potem chce kupic karton z proocji 3 moja na miesiac i 3 dni przytyla 1300g zrobila sie strasznie puciowata a bylo skura i kosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyznki dziekuje bardzo za odpowiedzi. czupryna !! ty mozesz miec racje... 3 dni temu maly caly czas na mnie wisial i spal na brzuszku na mnie... i moze to byc to...hmmm ale lepiej sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jadlam pizze , chamburgery , pije cole , karczek z grila , teraz jem krewetki wiec jua jako takiej diety nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas kolka trwala tydzien,dawalam sab simplex,mozna je na necie tez kupic pampersy daje 2 -babydream z rossmana i sa fajne a maly wazy 5600,ma skonczone 6 tyg macie dalej tez takie duze brzuchy??mi z brzuchem daleko do idealu jeszcze,cwicze brzuszki ale zastanawiam sie nad tym pasem sciagajacym czy nie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka a ta "duża potówka" na ramieniu to nie jest ślad po szczepionce? Moja mała była szczepiona w szpitalu i położna powiedziała, że ślad będzie widać dopiero około 4 tygodnia i teraz ma taką czerwoną krostę, później może sie z tego zrobić pęcherzyk który peknie i zostanie blizna... Ta rączka może dziecko boleć i może marudzić. Dziewczyny czy odciągnięte mleko mozna podgrzać dwa razy? Wczoraj włozyłam butelkę do wrzątku, ale mała zjadła tylko 10ml, szkoda mi było wyrzucić i później jeszcze raz włożyłam do wrzątku, tylko nie wiem czy tak można... Co do diety to ja sałatke z pomidorów dostałam w szpitalu tuż po porodzie, przez pierwszy tydzień nie jadłam żadnych owoców, ale później zaczęłam wprowadzać, bo doszłam do wniosku, że dziecku nie dostarczam zadnych witamin:/ I jem już jabłka, banany, arbuzy, sałatę, paprykę, pomidora, ogórka, piję soki z jabłek, bananów i brzoskwiń. Codziennie wprowadzam nowy produkt, na razie się wstrzymam z potrawami wzdymającymi, smażonymi i kiszonymi, poza tym chciałabym jeść wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniówka---> mleka nie można podgrzewać dwa razy. Tak samo jeśli dziecko już zacznie jeść a nie dokończy całej ilości to też można podać to mleko tylko przez pół godziny. Potem powinno się wylać. Dotyczy zarówno mleka matki jak i MM. PS. Ja daję mleko w temp pokojowej więc odpada mi podgrzewanie. Tak mi kazano robić już w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A... no i jak podgrzewasz mleko to nie wkładaj do wrzątku bo zabijasz wszystko co wartościowe w tym mleku. Woda powinna mieć ok 50 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm kwietniowka ja nie wiem. wiem ze byl szczepiony w szpitalu i tez to moze byc to. w kazdym razie dowiem sie u lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka dziękuję za informację, w takim razie więcej nie popełnię tego błędu, wczoraj odciągałam mleko po raz pierwszy, żeby sprawdzić czy dam radę jak będę musiała małą zostawić tylko z tatą... Moja w nocy wstaje zwykle okolo 23-24, 2-3 i 4-5, a później już wstajemy około 7-8 i wtedy też je, nie wiem ile, bo ciągnie cycka...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 ja jem prawie wszystko. Nie odważyłam sie jeszcze na świeże truskawki, kapustę, cebulę, cytrusy i na smażone. basia10051-71 postaram się poszukać informacji (bo sama się wkrótce wybieram) na temat bioderek w Legnicy. Ale podobno jest dość duży wybór prywatnie oczywiście. Wiem, że napewno na Bielańskiej przyjmuje ortopeda dziecięcy i bierze 100 zł za wizytę. Ja karmię swoją córkę średnio co 2-3 godziny i w nocy tak samo. Tyle, że w nocy jest jednak zaspana i je troszkę mniej ale z ta samą częstotliwością. A je tak 7-10 min nie wiem ile zjada jednorazowo bo jeszcze nie odciągałam pokarmu (jakoś nie mam na to czasu). Mój synek wygonił mnie ze swojego pokoju i powiedział, że będzie sam spał i sam zasnął (co mu się chyba z 5 raz w życiu zdarzyło :)). Młoda natomiast właśnie cyca zjadła i zasypia w swoim łóżeczku również sama (trochę przy tym stęka jak stara babcia i krzyczy ale po dwóch dniach noszenia na rękach i ciągłych płaczów dzisiaj ma lepszy humor, więc po doświadczeniach z synkiem uczę ją spać i zasypiać samej). no i już zasnęła :) więc mam chwilkę czasu dla siebie :) Obiadek też już zrobiłam (zwykłą kartoflankę) a co nich mi się też chwila wytchnienia dostanie :) A jeśli chodzi o kolki to też myślałam, że mała je ma ale to chyba faktyczne zwykłe bóle brzuszka, bo nie są w określonych godzinach tylko co jakiś czas w ciągu dnia. Ale córka jest strasznie łapczywa i zadławia mi się często podczas jedzenia i mimo iż oddechu złapać nie może dalej ciągnie cyca i muszę ja ma siłe odciągać i podnosic aby złapała oddech. Czupryna bardzo dobry pomysł z tymi stopkami :) iwona ja synkowi dawałam nan pro 2 i dobrze je tolerował, zresztą tak samo jak inne mleka więc cięzko mi tobie pomóc :( Ja nie dogrzewam mieszkania bo WPEC wyłączył już dawno kaloryfery a nie mam żadnego piecyka. poprostu ubieram cieplej dzieciaczki i siebie bo ja też jestem ciepłolubna. Nastusiello u Ciebie to faktycznie niedobrze z tą temperaturą i dreszczami. przecież Ty praktycznie od samego początku na to narzekasz więc chyba faktycznie musisz się za siebie wziąć. Tak myślę tak jak Blanka6, że mleka odciągniętego ani nie można dwa razy podgrzewać ani we wrzątku tego nie wolno robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Napiszcie mi Dziewczyny czy Wasze Maluszki mają marmurkową skórkę i zimne rączki? Lekarze nie wykryli szmerów w serduszku, ale Maja ma cały czas zimne rączki i często ściska je i przez to ma sine:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia nie mam nr tel na bielańską :( ale podobni jeszcze w przychodni na Izerskiej do dr Hryńków. USG robi we wtorki, koszt 100 zł i wystarczy zadzwonić dzień wcześniej, ale tel też nie mam jak coś będę wiedziała więcej to dam znać. Dragoniki moja też zaciska piąstki czasami ma zimne ale sinych nie ma. Tylko jak np po kąpieli zmarznie to robi się cała taka marmurkowa. Może Twojej małej jest poprostu zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek Ona nawet jak leżała pod lampami na fototerapii to taka była i lekarza badali Jej serduszko i było ok. Ale martwią mnie też te piąstki..chyba wybiorę się do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki to może lepiej idź z tym do lekarza. Ciężko powiedzieć czy to coś poważnego lepiej aby specjalista się tym zajął. Bo z takimi maluszkami to lepiej dmuchać na zimne nawet. SURI ja mam dalej wielki brzuch :( tylko, że ja niestety głównie w brzuchu tyłam i w pierwszej i drugiej ciązy. I zostało mi jeszcze co najmniej 10 kg do schudnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka, ja trochę dogrzewam przed pójściem spać na noc, i rano jak wstanę to w pokoju jest ciepło, ale chwile grzeje w reszcie mieszkania, żeby się wyrównało. Przedłużała nam się żółtaczka ta fizjologiczna i na jeden dzień musieliśmy wrzucić mm, i było napisane, żeby nie podgrzewać mleka drugi raz. A z tym jedzeniem to was podziwiam. Krewetki, karczek z grila ? Dla mnie to kosmos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×