Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Blanka, ja trochę dogrzewam przed pójściem spać na noc, i rano jak wstanę to w pokoju jest ciepło, ale chwile grzeje w reszcie mieszkania, żeby się wyrównało. Przedłużała nam się żółtaczka ta fizjologiczna i na jeden dzień musieliśmy wrzucić mm, i było napisane, żeby nie podgrzewać mleka drugi raz. A z tym jedzeniem to was podziwiam. Krewetki, karczek z grila ? Dla mnie to kosmos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek legnica u mnie to 3 taka akcja i wiecej cierpiec nie chce bo przeciez karmienie mialo byc przyjemne jutro ide po antybiotyk i podobno to juz nie wroci a ja odciagam mleko i wylewam :/ bo moja ptaszyna nie chce pic z butelek a raczki ma bardzo zimne i stopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimne rączki Karina ma często ale nie zawsze, stópki również chłodne więc zakładam jej skarpetki. Marmurową skórę i sine rączki ma jak zmarznie. Była któraś z Was w poradni audiologicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanka ja jade na 6 czerwca bo moje dziewczyny musza byc pod kontrola bo ja mam genetyczna wade sluchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiesz jak się przygotować do badania? Na jednej stronie piszą, że dobrze by dziecko spało a na innej, że nie może spać :( Wizyta jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte w czestochowie i z tego co pamietam na 1 wizycie dziecko bylo w nosidelku sprawdzali nos uszka i wkladali takie malenkie sluchawki no cos w tym stylu do uszek i puszczali dzwieki komputerowo samo wykazywalo stopien sluchu tzn czy reaguje na dzwieki czy nie dokladnie nie wiem na czym to polega no i na tej wizycie ustalaja termin nastepnej kontroli i badania we snie to dzidzia musi byc nakarmiona przed samym badaniem i tam spac chyba ze 40 min moja corcia ze diabla usnac nie chcialal i wizyty byly jakos co 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za bledy i takie haotyczne pisanie ale leze w lozku i na dodatek karmie mala bo caly dzien na cycku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek-no ja mam to samo,tylam glownie w brzuchu i teraz ciezko to tak od razu zmienic moj maly nie widzialam zeby mial marmurkowa skore ale raczki czasem chlodne ma,cieplote sprawdzam mu na karku blanka-a dlaczego masz do tej poradni jechac?cos zle ze sluchem wyszlo?? anita-kurcze jaka Ty super zorganizowana jestes:) ja zalezy od dnia,dzisiaj starszy synek byl do rany przyloz ale sa dni ze ciezko z 2 a co do zacisnietych piastek to moj tak smiesznie ma ze jak pije mleko to jedna raczke ma zacisnieta a druga taka wyprostowana jakby piatke chcial przybic :) echh borykamy sie z tymi plesniawkami,ja nie wiem jak ta lekarka je dojrzala tam ale faktycznie chyba czasem mu w buzi cos tam przeszkadza,po tygodniu niby ma przejsc to jeszcze kilka dni zostalo :( czupryna-ja znow mam obsesje wietrzenia i swiezego powietrza,na noc musi byc juz wogole chlodno a w dziien mam teraz ok 19 stopni ja dzis zjadlam pol pomaranczy... ;)ciekawe czy cos malemu bedzie,ale powoli staram sie jesc wszystko nocne karmienie:po kapaniu o 20,ok 1,3:30, 6,9 z czasem powinno byc juz coraz rzadziej-mam nadzieje;) fajnie ze wiecej piszecie:) uleczka-ja bym obserwowala 2 dni a potem najwyzej do lekarza,po co dzidzie szarpac do skupiska ludzi z wirusami super jest emolium plyn albo do kapania kalium takie fioletowe tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURI---> wyszła nam kontrola na badaniach przesiewowych w szpitalu. Nastusiaelo---. dzięki za opis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly ma na brzuszku potowki, a na ramieniu po szczepieniu faktycznie. suri --> u mojego lekarza raczej przychodzisz i wchodzisz :) tak i dzis bylo.. czekalam moze 2 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny postaram sie odpisać wam na wsyzstko tymczasem mam chwilke i tylko powiem, że mój mały robi dokładnie tak samo jak Kasiek 81 :/ i juytro ide z tym do lekarza, bo przy każdym jedzeniu sie przynajmniej raz tak krztusi, ze nie może złapać oddechu i trzeba go szybko odwracac głowa w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna napisz proszę jutro co Ci lekarz na to powiedział. Bo troszkę to niepokojące jest, ale moja całe szczęście łapie szybko oddech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry dziewczyny , ze nie pisałam, mały jest mój w szpitalu , miał zapalenie płuc i ucha.. leży na OIOMIE i non stop z nim jestem, w poniedziałek ma miec rentgen znów płuc i moze wyjdzie do domku . Ale juz ma 3950g. BUZIACZKI !!! POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH I CAŁUJE MALUSZKI !!!!! ODEZWE SIE JAK WRÓCIMY DO DOMKU !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko boska co jest z tym zapaleniem płuc? To już kolejna z nas :( Martusia trzymaj się, mały wyzdrowieje i wyjdziecie do domku... Jakie są objawy zapalenia płuc? Skąd się to cholerstwo bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie boję, żeby to nasze przeziębienie i katar nie przeszło w zapalenie płuc... :( Dzisiaj idziemy na 15:30. A skąd się bierze zapalenie płuc? Od przewiania np na spacerze, od kichnięcia kogoś przeziębionego, a później to już tylko zbyt późne zauważenie, że dziecko kaszle, albo inaczej oddycha (bo czasem może być zapalenie oskrzeli bez kaszlu) jak to wszystko będzie spływać nie na zewnątrz w postaci glutków, tylko np do oskrzeli to mamy zapalenie oskrzeli, które moze przejść w zapalenie płuc... no i później już szpital :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi lekarze w szpitalu tłumaczyli, ze jeśli dzidzi jest chore to zachowuje sie inaczej niż zwykle, jest niespokojne i przy jedzeniu często wypluwa pierś po czym z powrotem łapie, wymiotuje bądź często ulewa. Od zakrztuszenia się przy jedzeniu dzieciątko też może złapać infekcje, bo woda może dostać się do ucha lub do płuc. Moja też łapczywie je i często przy tym się dławi, pediatra kazała co jakiś czas odstawiać od piersi i poczekać aż się odbije i znów przystawić. Moja Maja zapalenie ucha złapała właśnie od tego, ze zakrztusiła się własną śliną, zrobiła się bordowa i nie mogła złapać oddechu. Zadzwoniłam po pogotowie, przyjechali szybko a mała już spała, ale zawieźli na wszelki wypadek do szpitala, bo straszyli mnie że mogło przejść na płuca w rzeczywistości przeszło na uszko. U nas jedyne co było to zadławienie, Maja była spokojna, nie płakała, ale przed tym zadławieniem zwymiotowała. Martusia wiem co czujesz, więc trzymam kciuki by jak najszybciej Twoje Maleństwo wyzdrowiało i wracajcie szybko do domciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Martusia trzymaj się ,napewno wszystko będzie dobrze. Mój Orest ma non stop zimne stopy i rączki,chyba już taka jego uroda...ja też tak mam. S.U.R.I co Ci lekarz przepisał na te plesniawki? U mnie pojawiły się jak zaczęłam karmić kombinacją bebilon na bazie rumianku.Kupiłam jakiś środek w aptece -aphtin ,ale nie siegam dalszych partii języka.Z dziewczynami nigdy tego nie miałam. Widzę,że większość Was albo chorowała albo jest w trakcie...my na razie się trzymamy i serdecznie wszystkie pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziweczyny:) mój mały cos marudny od 2 dni... wczoraj znów przeprawa z kupą... 2 razy 1/10 czopka glicerynowego i nicdopiero szare mydło pomogło... iwona28_28 ja mam ten sam problem z Kajetanem ma juz prawie 8 tygodni i powinien jesć 150-180 a my męczymy się z 120 :( a z reguły kończy się na 90 !!! daje mu troche cyca ale raczej na uspokojenie... chociaz od dziś robie przerwe z cycem żeby zobaczyć jak kupy będzie robił... dragoniki co do rączek to mój mały ma ciągle zimne i widać na nich zyłki... ale jakos się tym nie martwie bo ja też ciągle mam zimne stopy więc pewnie ma to po mnie :) Kajetan ma straszny trądzik i już nie ma pomysłów co zrobić dobrze że za tydzień bede w polsce to pójde z nim do lekarza... mam pytanie czy wszystki dziei powinny mieć usg bioderek ? bo nie wiem czy mam się na to zapisać... Czupryna i kasiak 81 - mój mały też się krztusił ale już się to unormmowało i nawet smoczek na 2 juz zmieniliiśmy :) poprostu byt łapczywie jadł... My musimy teraz uważać po w czwartek mamy szczepienie 6w1 i mały musi być zdrowy bo jak nie weżnie szczepienia to nie lecimy do polski.... zgroza... jak się stopkę ustawia ??? miłego dnia my jedziemy poznać małego z kolegą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki - mój mały ma czasem zimne stópki i rączki ale nie cały czas a skóra marmurkowa robi się my czasem po kąpieli jak go oliwkuje czyli jak zrobi się mu chłodniej. martusia_mala- trzymaj się życzę zdrówka dla maleństwa kasia_27_słupsk- właśnie też się zastanawiałam nad badaniem bioderek bo też nie jestem w PL a tu raczej tego nie robią.Wizytę mam 30 maja no i nie wiem czy to nie będzie za późno. Do Polski lecimy dopiero we wrześniu i wtedy idziemy do pediatry bo witaminy D też tu nie się podaje co mnie niepokoi bo słońca jest jak na lekarstwo. Mam pytanie rodziłam 2 kwietnia czy to możliwe żeby zaczął mi się okres bo od wczoraj pobolewa mnie brzuch jak na @ a dziś mam podbarwiony na różowo śluz. Kurcze szybko to jakoś by było zwłaszcza, że dopiero od ok 1.5 tygodnia skończyło mi się oczyszczanie po porodzie. Położna mówiła, że jak karmię piersią to do 6 mies mogę nie mieć @ a tu taka niespodzianka by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - każde dziecko powinno mieć badanie usg bioderek i to o ile sie nie myle do ukończenia przez dziecko drugiego albo trzeciego miesiąca. My dzisiaj byliśmy na USG bioderek i za dwa miesiące mam iść do kontroli. Bronka - jasne że już mogłaś dostać okres. Na to nie ma reguły. Jedne dostają szybciej drugie później. Martusia - dużo zdrówka dla twojego szkraba i szybkiego powrotu do domu. Co do karmienia to mój zasypia o 9 zaraz po kąpieli i jedzeniu później wstaje między 2 a 4, a później ok 6. Więc jest na prawdę ok. Już wszystko załatwiłam łącznie z wizytą poporodową u ginekologa i becikowym:) Zostało mi tylko odebrać za dwa tygodnie kartę magnetyczną ubezpieczenia zdrowotnego dla małego i odebranie decyzji z mopsu o przyznaniu becikowego. A no i w przyszłym tygodniu pierwsze szczepienie po szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra zanim was doczytam cos od siebie bo braknie mi czasu :/ mialyscie mase pytan co do karmienia kolek potówek miesiaczki rozwoju zmyslow itp wiec ja dorwalam w koncu jedno z pódelek ktore i wy pewnie dostalyscie w szpitalu i tam jest poradnik dla rodzicow wokół narodzin i wszystko jest bardzo fajnie opisane warto poczytac sa chyba wszystkie zagadnienia co moga was dreczyc ja mam termin szczepienia na 24 maja dzis bylam sie podpisac w UP i wyrobic karte zdrowia becikowe juz dostalam strasznie zaczely swedziec mnie brodawki macie tez tak ?? i po tej wczorajszej goraczce znow dzis mam malo pokarmu jak mala wypije 2 cycki a chce coa sciagnac to tylko kropelki i to wymuszone :/ wieczorem znow musze sie zmusic do wypicia Karmi a wole Bavarie kupilam taka dostawke do wozka dla starszej corki co moze na tym stac ale jeszcze nie zapielam wiec nie wiem jak sie sprawdza ale teraz moze wyjde na spacer sama z 2 dzieci a jaka temperature maja wasze dzieci moja Milenka ma srednio 37.1 musze wyslac wam fotki dla przypomnienia na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia- wiem ,że teoretycznie jest to możliwe żeby już dostać @ ale nie sądziłam, że akurat u mnie tak będzie zwłaszcz, że długo krwawiłam po porodzie. Nastusia- dziś czytałam artykuł medyczny gdzie było napisane, że jest nieprawdą, że picie piwa kawy zbożowej i innych wspomaga laktacje, że jest to placebo , które bardziej działa na psychikę matki bo ona wierzy, że przez to zwiększa się laktacja i mniej się stresuje co wpływa na wytwarzanie pokarmu. Podobno jedynym udowodnionym sposobem na wzrost laktacji jest częste przystawianie do piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronka ja w kawe tz bawarke nie wierze bo wiem ze lipa pic mleko na zwiekszenie mleka ale po wipiciu Karmi sama widzialam ze mialam mega cyce z mlekiem i moglam odciagac i mala jeszcze pojadla a nie pilam calego tylko po szklance bo strasznie nie lubie wiec cos w tym ciemnym piwie musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusia- ja osobiście bardzo lubię karmi jak i każde piwko mam straszną ochotę nawet nie po to by zwiększyć laktację ale boję się żeby mały tego nie odchorował bo i tak ma kolki. A ty pijesz je gazowane czy najpierw odgazowujesz? Dziś zjadłam pół papryki faszerowanej mięskiem i ryżem z piekarnika mam nadzieję, że nic synusiowi nie będzie. Podobno po czerwonej papryce może być wysypka a moja była żółta ale chyba to bez różnicy. Czy któraś z was jadła już paprykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem papryke, zarówno surowa jak i pieczona. Dziecku nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Orest dzisiaj nie spał cały dzień i non stop kolki,kupa przedwczoraj...poszłam do lekarza....dostałam ochrzan że dokarmiam,nestatynę na pleśniawki,priobiotyk na poprawę pracy jelit .Mały waży 4800.Po tej wizycie doszłam do wniosku,że jestem złą matką.Jestem zmęczona,mały w dzień nie sypia,nawet na spacerze ciągle płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Florentyna Anna nie przejmuj się kolka z czasem zniknie, pleśniawki też a Ty musisz być silna masz dla kogo :) Nasza mała też ma kolkę i to taką że szok cały dniami płacze ale za to w nocy śpi. Pocieszam sie że te kolki to do 3 może 4 miesiąca i będzie dobrze:) Bo inaczej bym chyba zwariowała Za to mało je przynajmniej jak dla mnie. Wczoraj zważyłam się z nią i wyszło że waży 4000 g więc nie jest źle przybiera na wadze :) Kupki też się poprawiły dziś były już dwie i sama zrobiła więc jest sukces :) Kasia_27_słupsk mi położna na kupki poradziła małą przepajać między posiłkami przegotowaną wodą, nie żadną herbatka za dużo bo herbatki mają glukozę. I od 2 dni przepajałam wodą i pomogło. wczoraj był 1 kupka samodzielnie zrobiona a dziś 2 więc sukces :) a na kolkę podaje bobotic i esputikon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh a ja marzę o 2 kupkach. Moja robi z 10 dziennie, non stop przewijam :( Też mam myśli, że jestem złą matką. Ostatnio aż było mi wstyd iść do pediatry bo mała nie dość, że ma trądzik niemowlęcy to jeszcze odparzoną pupę. Wariatka i tyle Florentyna---> jesteś najlepszą matką na świecie, dajesz sobie radę z trójką dzieci SAMA. Podziwiam i chylę czoła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to przez hormony takie myśli nachodzą:( Ja płakałam non stop przez 2 tyg po porodzie. cały czas mam myśli że jestem złą matką bo mała płacze, bo nie karmię piersią bo bo bo .... Dużo jest tych bo. Ale mąż choć trochę podnosi mnie na duchu, koleżanki które są mamami tłumaczą i jakoś sobie radzę ale było źle :( więc trzymajcie się dziewczyny !!!! Florentyna na pewno jesteś dobrą mamą !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze maly zasnal po 22 ,ledwo zyje,wybudzalo go przewijanie bo a to kupa a to ulal cos,masakra florentyna-na plesniawki mamy aphtin i nystatyne,z pierwszym dzieckiem tez mnie to ominelo tak jak i kolki moj tez dzis malo spal,jakis taki poddenerwowany,a moj cyc to jak worek treningowy,znow kapusta okladam,tak mi go wyszarpal kasia slupsk-a nie smarujesz czasem buzi oliwka???ja z pierwszym dzieckiem tak robilam i maly mial duzo krostek do czasu az doszlam ze to z oliwki padam na pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×